Lipecki dla Ekstraklasa.net: Nie chcę komentować decyzji sędziego

Paweł Marcinkowski
Lipecki w 75/ minucie został ukarany żółtą kartką za faul
Lipecki w 75/ minucie został ukarany żółtą kartką za faul Michał Gąciarz
W środę Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonała na własnym stadionie Arkę Gdynia 3:2. Goście zdobyli kontaktową bramkę w końcówce spotkania po rzucie karnym spowodowanym przez kapitana Pomarańczowych. Lipecki po meczu nie chciał wprost komentować decyzji sędziego, jednak dało się wyczuć zdziwienie tą decyzją.

Wydaje się, że odpędziliście złą passę waszego stadionu na dobre.
Czy złą passę? Wprawdzie przegraliśmy kilka spotkań, ale nie byliśmy w nich słabsi. Myślę, że gra nie była najgorsza, ale brakowało zwycięstw. Teraz nam się to udaje i cieszymy się, bo bardzo nam na tym zależało.

Z czego Pańskim zdaniem wynikały wcześniejsze porażki?
Ciężko powiedzieć z czego. Mecze w 1. lidze są bardzo wyrównane, więc na pewno decyduje dyspozycja dnia. My być może nie byliśmy do końca skoncentrowani, wydawało się nam, że na własnym terenie będzie nieco łatwiej, a tak nie jest. Każdy przyjeżdża, walczy o punkty i z każdym jest trudno.

Arka zaczęła od mocnego początku...
Miała przewagę, aczkolwiek wynikało to chyba też z naszego ustawienia. Oddaliśmy im miejsce, czekaliśmy na kontry i się udało. Dwa kontrataki, dwie bramki. Niepotrzebnie straciliśmy gola w końcówce drugiej połowy, bo wprowadziło to trochę nerwowości, ale myślę, że mecz mieliśmy pod kontrolą.

W końcówce spotkania sprokurował Pan karnego. Zgadza się Pan z decyzją sędziego?
Skoro sędzia zagwizdał to był. Ja się nie chcę wypowiadać. Przewróciłem się z zawodnikiem Arki. Arbiter podyktował karnego, ale uważam, że równie dobrze mógł być faul dla nas.

W niedzielę gracie z ŁKS-em. Same wielkie firmy zjadą do Niecieczy na drugą połowę rundy jesiennej.
Zgadza się, natomiast my podchodzimy do każdego rywala z pełną determinacją i w każdym meczu walczymy o trzy punkty. Na pewno będziemy chcieli się pokazać z dobrej strony w niedzielę, zobaczymy jak będzie.