Miedź Legnica

2

Arka Gdynia

1

• Miedź Legnica wygrywa dzisiaj z Arką 2-1 !! Spotkanie pełne walki i nic po za tym. Mała niespodzianka w Legnicy.

• Arka nadziewa się teraz na kontry, ale na ich szczęście wychodzą im pułapki ofsajdowe.

• Boisko opuszcza Łobodziński a na ostatnie minuty pojawia się na nim Ireneusz Brożyna

• Sędzia główny doliczył analogicznie jak w pierwszej połowie, jeszcze 4 minuty.

• Miedź gra teraz spokojnie i rozważnie. Cenne trzy punkty są co raz bliżej

• Boisko na noszach opuścił Bartoszewicz a w jego miejsce pojawił się Marcin Burkhardt.

• Na boisku leży Bartosiewicz, chyba potrzebna będzie zmiana.

• Doskonała okazja Adriana Budki. Zdecydował się on na techniczny strzał zza pola karnego i mało brakowało a przelobowałby bramkarza Miedzi.

• Lekka przewaga gospodarzy odkąd zdobyli bramkę na 2-1. Arka nie potrafi skutecznie przedrzeć się w ich pole karne.

• Z boiska schodzi Patryk Szymański a w jego miejsce pojawia się Adrian Cierpka.

• Marcin Radzewicz zatrzymał szarżującego Łobodzińskiego i będzie dobra okazja dla Miedzi po stałym fragmencie.

• Do wejścia szykuje się Adrian Cierpka.

• W polu karnym Miedzi leży jeden z zawodników tej drużyny.

• Trener Adam Fedoruk mimo prowadzenia swojego zespołu cały czas na stojąco obserwuje zawody.

• Na strzał zdecydował się Mateusz Szwoch ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką

• Będzie dobra okazja dla Arki. Rzut wolny z 18 metrów

• Arka musi szybko odpowiedzieć aby myśleć jeszcze o ewentualnym zwycięstwie w tym meczu.

• Nic nie zapowiadało się na bramkę dla Miedzi, ale było to analogicznie jak w pierwszej połowie gdy lepiej prezentowała się Arka.

• Tomasz Jarzębowski wszedł w miejsce Radosława Pruchnika

• Bramkę dla Miedzi zdobył aktywny dzisiaj Mateusz Szczepaniak

• Do wejścia szykuje się Tomasz Jarzębowski.

• Obie drużyny teraz przystopowały i spotkanie trochę siadło.

• Znokautowany przez Kasperkiewicza został Pruchnik ale obyło się bez kartki.

• Szansa dla Miedzi. Z 16 metrów uderzał Szczepaniak ale jego strzał wyleciał po za boisko.

• Idealna okazja dla Miedzi. Łobodziński dograł na głowę Szczepaniaka, jednak jego strzał przeleciał o kilka ccentymetrów obok słupka.

• Arka gra dużo lepiej w drugiej połowie i co chwilę przedostaje się pod pole karne Miedzi jednak brakuje tego ostatniego podania.

• Rzut wolny dla Miedzi z 20 metrów

• Piłka jednak przeleciała całe pole karne i opuściła boisko.

• Rzut rożny dla Miedzi po dobrej próbie Piotra Madejskiego

• Żółtą kartką ukarany został zawodnik Miedzi - Mariusz Zasada.

• Gdynianie mają za dużo miejsca co wykorzystują dokładnie rozgrywając swoje akcje

• Do piłkarzy Miedzi chyba jeszcze nie dotarła tak szybko strzelona bramka. Miejmy nadzieję, że za chwilę będziemy oglądać również akcje na bramkę Michała Szromnika.

• Znakomity początek drugiej połowy dla piłkarzy z Gdynii. Teraz mecz powinien nabrać rumieńców

• Stan meczu płaskim strzałem zmienił Michał Rzuchowski!

• Bramka dla Arki !!!!

• Z prawej strony dośrodkowywał Mateusz Szwoch ale piłkę złapał Bledzewski. Gra przeniosła się szybko na drugą stronę i do strzału doszedł Łobodzińskie, jednak jego strzał był niecelny.

• Arka nie ma już nic do stracenia jeżeli chce nadal myśleć o awansie do ekstraklasy.

• Rozpoczynamy drugą połowę

• Drugą połowę rozpoczną gospodarze

• Piłkarze obu drużyn wrócili już na boisko!

• Trener Arki nie ma już dużego pola manewru z racji tego, że pozostała mu tylko jeszcze jedna zmiana do wykorzystania.

• Sytuacja bramkowa na pewno będzie jeszcze omawiana po meczu.

• Koniec pierwszej połowy. Miedź Legnica niespodziewanie prowadzi z Arką 1-0 !

• Pan Tomasz Musiał przed podjęciem decyzji konsultował się jeszcze ze swoim asystentem, strzelec nie znajdował się przypadkiem na pozycji spalonej.

• Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Arki, z najbliższej odległości piłkę do bramki wpakował Wojciech Łobodziński.

• Bramka czy nie?

• Rzut wolny dla Miedzi z 24 metrów od bramki Szromnika

• Arka przeważa ale nie potrafi udokumentować tego zdobyciem bramki.

• Pan Tomasz Musiał doliczył jeszcze 4 minuty

• Paweł Wojowski fauluje Wojciecha Łobodzińskiego i za to ogląda żółtą kartkę.

• Z kolei w ofensywie Arki dobrze dysponowany jest dzisiaj Marcin Radzewicz.

• Akcje Miedzi kończą się najczęściej na 30 metrze od bramki Szromnika. Obrona Arki gra dzisiaj bardzo dobrze.

• Piłkę dośrodkował Radzewicz ale dobrym wyjściem popisał się Bledzewski piąstkując piłę za pole karne.

• Rzut wolny dla Arki z 17 metra po zagraniu ręką jednego z obrońców.

• Indywidualna akcja Madejskiego, który dośrodkował do Kasperkiewicza na 4 metr. Obrońca Miedzi oddał strzał głową, ale dobrą interwencją popisał się Szromnik.

• Kolejny korner dla Arki . Ponownie piłę wybili obrońcy Miedzi

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Adrian Budka ale piłkę głową wybił Łobodziński.

• Arkadiusz Aleksander kończy dzisiaj 34 lata. Wszystkiego najlepszego dla napastnika Arki

• Groźna sytuacja w polu karnym Arki. Z 5 metrów strzelał Bartosiewicz ale prosto w Szromnika.

• Kolejna zmiana w Arce. Narzekającego na uraz Tomasika zmienia Arkadiusz Aleksander.

• Pierwszy strzał Wojowskiego. Z boku piłkę dośrodkowywał Radzewicz, a on zdołał oddać celny strzał głową.

• Będzie musiał opuścić boisko, w jego miejsce wchodzi Paweł Wojowski.

• Na boisku leży Sławomir Cienciała

• Piłkarz obu drużyn grają dzisiaj oficjalną piłką tegorocznych Mistrzostw Świata.

• Faulowanym był Piotr Tomasik

• Żółtą kartką ukarany został Krzysztof Wołczek

• Bardzo dobre dośrodkowanie Radzewicza do Szwocha. Zawodnik Arki zdołał oddać strzał głową ale piłka spadła na górna siatkę.

• Gra przeniosła się do środka boiska i tempo meczu trochę spadło. Dużo walki o piłkę teraz widzimy.

• Piłka wpadła prosto w ręce Michała Szromnika.

• Rzut rożny dla Miedzi po akcji Szczepaniaka

• Na trybunach mamy "mecz" Miedź - Zagłębie Lubin...

• Obecnie mamy dobry fragment meczu. Obie drużyny grają szybko i mamy akcję za akcję.

• Po rzucie rożnym piłkę przejęli Arkowcy i pomknęli z kontrą na bramkę Miedzi ale dośrodkowanie Ślusarskiego było fatalne.

• Groźny strzał Patryka Szymańskiego ale piłkę na rzut rożny wybił Szromnik

• Arka teraz przeważa. Przed szansą stanął Mateusz Szwoch ale w ostatniej chwili obrońca wybił go rytmu i piłkę złapał Bledzewski.

• Po raz kolejny stały fragment gry nie przyniósł korzyści Arce.

• Groźna sytuacja pod bramką Miedzi, z bliskiej odległości strzelał Budka ale Bledzewski wybił na rzut rożny.

• Po dośrodkowaniu piłkę spokojnie złapał Andrzej Bledzewski.

• Rzut wolny dla Arki z 35 m.

• Z ok 35 metrów próbował Bartosiewicz ale piłka przeleciała obok bramki

• Bardzo aktywny jest Mateusz Szczepaniak

• Od początku gospodarze ruszyli agresywniej i jak na razie przeważają w tym meczu spokojnie rozgrywając piłkę

• Pierwsza minuta spotkania i od razu groźny strzał Miedzi. Z dystansu próbował Mateusz Szczepaniak, ale niecelnie.

• Ruszamy!! Liczymy na dobry mecz!

• Pan Tomasz Musiał rzucił monetą i spotkanie rozpoczną piłkarze Arki Gdynia!

• Piłkarz obu drużyn są już na płycie boiska.

• Dzisiaj na trybunach z racji Wielkiej Soboty nie ma dużo kibiców. Jednak mimo święta, swoją drużynę będą wspierać kibice Arki wspierani przez fanów Zagłębia Lubin.

• Spotkanie na ławce Arki Gdynia rozpocznie druga strzelba pierwszej ligi - Arkadiusz Aleksander ( 12 bramek).

• W tym sezonie obie drużyny mierzyły się ze sobą już trzykrotnie. W lidze padł bezbramkowy remis, w Pucharze Polski w Gdynii było 1-1, a w Legnicy Arka wygrała 3-2 po dogrywce.

• Piłkarzom Miedzi pozostało już tylko walczyć o jak najlepsze miejsce w lidze w tym sezonie, bo znajdują się na bezpieczniej lokacie gwarantującej utrzymanie a i na awans do elity również nie mają już szans.

• Arka Gdynia przyjechała dzisiaj do Legnicy aby podtrzymać passę meczów bez porażki. Ostatni raz podopieczni Pawła Sikory przegrali 27 listopada z Termalicą.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Pan Tomasz Musiał (Kraków ) . Pomagać my będą Jakub Ślusarski i Sławomir Steczko ( obaj Kraków ) . Sędzią technicznym będzie Pan Grzegorz Jabłoński.