Miedź Legnica

2

Bytovia Bytów

0

• Koniec! Miedź Legnica bardzo pewnie pokonała Drutex-Bytovię Bytów. Gospodarze ułożyli sobie spotkanie dwoma golami w pierwszych 25 minutach. Goście nie byli nawiązać z nimi kontaktu. Dziękujemy za uwagę!

• Jeszcze z rzutu wolnego Bartczak, ale bardzo niedokładnie.

• Trzy minuty doliczył sędzia.

• Keon Daniel przymierzył tuż obok słupka z rzutu wolnego!

• Żółtą kartkę ogląda Dawid Kort.

• Filigranowy Marcin Garuch wchodzi za dobrze grającego Marquitosa.

• Wreszcie dobre dośrodkowanie z wolne, uderzenie jednego z zawodników Bytovii przeszło tuż nad poprzeczką!

• Kartka w kolorze żółtym dla Mąki.

• Mariusz Kryszak zmienia Bartłomieja Poczobuta. Może on wykona lepiej stały fragment, o ile starczy mu czasu.

• Stasiak ratuje legniczan wybijając piłkę z linii bramkowej!

• Mogła to być dobra okazja dla Bytovii, ale przyjezdni znowu słabiutko wykonali stały fragment.

• Żółtym kartonikiem ukarany Łobodziński.

• Daniel Mąka zastępuje Mateusza Klichowicza.

• W odpowiedzi indywidualna akcja Sabali, który popisał się efektownym dryblingiem, jednak w kluczowym momencie zabrakło dokładności przy strzale.

• Bardzo niecelna próba Surdykowskiego.

• Pierwsza zmiana. Łukasza Gargułę zastępuje Rumen Trifonow.

• Z rzutu rożnego dla Miedzi urodziła się... kontra dla Bytovii. Adrian Cierpka musiał ratować swój zespół wybiciem poza linię końcową.

• No i proszę! Słupek ratuje Miedź po strzale Marquitosa. To była piękna, składna akcja gospodarzy.

• Miedź cofnięta, już od dłuższego czasu nie miała okazji do podwyższenia rezultatu.

• Coraz śmielej poczynają sobie bytowianie. Ma co robić bramkarz Miedzi, który musi wykazywać się czujnością przy zagraniach w pole karne.

• Beznadziejnie wykonany rzut rożny przez Bytovię.

• Spore zamieszanie w szesnastce gospodarzy po rzucie wolnym, ale poradzili sobie ostatecznie obrońcy Miedzi.

• Fajnie wygląda współpraca Łobodzińskiego z Sabalą. Widać, że ci piłkarze rozumieją się bez słów.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Od drugiej połowy w akcji zobaczymy Michała Jakóbowskiego, który zastąpi Chomiuka.

• Koniec pierwszej części. Miedź całkowicie zdominowała Bytovię i pewnie prowadzi 2:0. Wracamy za kwadrans.

• Wreszcie bardzo groźnie goście! Z najwyższym trudem uderzenie z dystansu broni Smug!

• Laskowski musiał przed momentem piąstkować futbolówkę z pola bramkowego, którą wstrzeliwał Marquitos.

• Gospodarze przeważają. Szukają kolejnych bramek po dograniach ze skrzydeł. Trudno im się dziwić, skoro przynosi to naprawdę dobre skutki.

• Bytovia coraz częściej musi ratować się faulami, by zatrzymać na skrzydłach szybkich zawodników Miedzi.

• W zespole gości kartonik ogląda natomiast Robert Mandrysz.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ogląda ją Keon Daniel.

• Sytuacja bytowian coraz trudniejsza. O wywiezienie punkty z Legnicy będzie im niezwykle ciężko. Ale wczoraj Arka pokazała jak z wyniku 0:2 wyciągnąć na 3:2, więc wszystko jest możliwe.

• Łobodziński posłał piłkę w szesnastkę, ta trafiła do Sabali, który wystawił ją Marquitosowi. Hiszpan bez problemu zmieścił ją w bramce!

• GOOOOOOL!! PIĘKNĄ AKCJA MIEDZI I JUŻ 2:0! MARQUITOS!

• Wyborna sytuacja dla Miedzi! Piłka po stałym fragmencie trafiła do Michała Stasiaka, którego strzał, po lekkim rykoszecie, minął światło bramki!

• Starają się grać teraz bardziej ofensywnie przyjezdni, ale nie przekłada się to na kreowane sytuacje.

• Łobodziński idealnie dograł reprezentanta Łotwy, który popisał się fantastycznym uderzeniem z przewrotki! Bez szans bramkarz Bytovii!

• GOOOOOL!!! 1:0 DLA MIEDZI!! SABALA!

• Znalazł się w sytuacji bramkowej Surdykowski, uderzył celnie z ostrego kąta, ale nie miał kłopotu z wyłapanie tej próby Dawid Smug.

• Lewą stroną popędził Adrian Chomiuk, ostro wstrzelił futbolówkę, ale wybił ją jeden z defensorów Miedzi.

• W odpowiedzi w ostatniej chwili powstrzymany Janusz Surdykowski.

• Świetna interwencja Krzysztofa Bąka, który zablokował składającego się do uderzenia Valerijsa Sabalę.

• Goście póki co przyczajeni na własnej połowie, będą starali się zaskoczyć Miedź w szybkim kontrataku.

• Niezła kontra legniczan. Wojciech Łobodziński ruszył prawą flanką, dośrodkował, ale futbolówka nie dotarła do nikogo w polu karnym.

• Rozpoczęli gracze Bytovii.

• Za moment zawodnicy wrócą na murawę, nastąpi przywitanie drużyn, losowanie stron i możemy zaczynać.

• Obie drużyny od początku sezonu nie potrafią ustabilizować formy na dłużej i grają w kratkę, przez co zajmują lokaty tuż nad strefą spadkową. Przewaga bytowian nad niżej notowanymi legniczanami wynosi dwa punkty. Jedni i drudzy będą chcieli dzisiaj powiększyć swój dorobek nie tylko po to, aby podciągnąć się w ligowej hierarchii.

• Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów. Na trybuny powoli, naprawdę powoli zaczynają dochodzić kibice.

• Rezerwowi Bytovii: Gerard Bieszczad, Sergejs Kozans, Bartłomiej Chojnacki, Daniel Mąka, Radosław Jasiński, Michał Jakóbowski, Mariusz Kryszak.

• Rezerwowi Miedzi: Mateusz Lis, Ireneusz Brożyna, Rumen Trifonov, Adrian Łuszkiewicz, Marcin Garuch, Marek Gancarczyk, Bartosz Ślusarski.

• Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu 16. kolejki 1. ligi, w którym Miedź Legnica zagra z Bytovią Bytów!

• Miedź Legnica - Bytovia Bytów LIVE!

Zapowiedź: Miedź Legnica - Bytovia Bytów LIVE! Pojedynek sąsiadów w tabeli 1. ligi

W sobotę na stadionie im. Orła Białego w Legnicy dojdzie do pojedynku sąsiadów w tabeli 1. ligi. Miejscowa Miedź, plasująca się aktualnie na czternastym miejscu, podejmie trzynastą Bytovię Bytów. Obie drużyny od początku sezonu nie potrafią ustabilizować formy na dłużej i grają w kratkę, przez co zajmują lokaty tuż nad strefą spadkową. Przewaga bytowian nad niżej notowanymi legniczanami wynosi dwa punkty. Jedni i drudzy będą chcieli dzisiaj powiększyć swój dorobek nie tylko po to, aby podciągnąć się w ligowej hierarchii.

Miedź Legnica – Wisła Płock 1:0