Miedź Legnica

4

MKS Kluczbork

1

• Miedź wygrywa dzisiaj w pełni zasłużenie z MKS Kluczbork. Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• Koniec meczu! Miedź Legnica wygrywa z MKS-em Kluczbork 4:1!

• Rozmiary porażki MKS-u próbował zmniejszyć Sobczak, ale jego groźny strzał broni Smug!

• Ostatnia zmiana w Miedzi. Na placu gry pojawi się powracający po kontuzji Brożyny, a zastąpi Cierpkę.

• Uderzenie Labukasa zza pola karnego zablokowane.

• Arbiter doliczył 180 sekund.

• Łobodziński obsłużył podaniem Labukasa, ten stanął oko w oko z Rudnickim i z zimna krwią wykorzystał tą sytuację!

• Miedź prowadzi 4:1! Autorem gola Tadas Labukas.

• Jesteśmy jeszcze winni opis gola Garguły. Łobodziński zagrał do Garguły w pole karne, ten ze spokojem ogrywa bramkarza MKS-u Rudnickiego i pakuje piłkę do siatki.

• Uderzył kolejny raz w tym spotkaniu Kowalczyk, ale broni Smug.

• Ostatnia zmiana w MKS. Sobczak za Nowackiego.

• 3:1 dla Miedzi! Łukasz Garguła strzelcem, jest już chyba po meczu!

• Nitkiewicz uderzył, Smug odbił piłkę do boku, Kowalczyk poprawił skutecznie wcześniejszą próbę kolegi i futbolówka zatrzepotała w siatce!

• Gol kontaktowy dla MKS-u, a strzelcem Kowalczyk! Będą jeszcze emocje!

• Giel ukarany żółtą kartką

• MKS źle rozegrał piłkę pod własną bramką i ta trafiła do Łobodzińskiego, który miał pustą bramkę. Uderzył zza pola karnego, ale niecelnie.

• Deja nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra i odpyskował, za co otrzymał drugą żółtą kartkę w odstępie kilkunastu sekund i udał się przed czasem do szatni.

• Miedź wyszła z kontrą. Niedokładnie ją rozegrała, ale Bartczak został wycięty równo z trawą przez Deję, za co otrzymał żółtą kartkę.

• ...i Giel za Kojdera.

• Podwójna zmiana w MKS. Brzęczek za Tomaszewskiego...

• Groźna centra z lewego skrzydła MKS-u. Przed szansą mógł stanąć Kojder, ale nie trafił głową w piłkę.

• Żółtą kartką ukarany kapitan MKS-u Łukasz Ganowicz. Jednocześnie przepraszamy za błąd, gdyż w 28 minucie to nie on, a Marcin Nowacki obejrzał żółtą kartkę.

• I mamy drugą zmianę w Miedzi. Labukas zastąpi na placu gry Sabalę.

• Pierwsza zmiana w Miedzi. Schodzi Marquitos, żegnany owacją na stojąco, a w jego miejsce na placu gry pojawi się Garguła.

• MKS stara się atakować, ale czyni to momentami bardzo chaotycznie, nie ma pomysłu na sforsowanie obrony Miedzi. Smug w drugiej połowie jak na razie prawie bezrobotny.

• Trifonow próbował zagrywać prostopadle do Sabali, ale to podanie zostało przecięte.

• Krótko rozegrany rzut wolny przez gości. Nowacki podał do Deji, ten próbował strzelać z ok. 35 metrów, ale jego próba została skutecznie zablokowana.

• Nowacki wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny w starciu z Trifonowem.

• Futbolówka po zagraniu Daniela z lewego skrzydła, przeszła przez całe pole karne MKS-u i nikt nie zdołał jej przejąć.

• Jeden z najaktywniejszych w szeregach MKS-u Maciej Kowalczyk uderzył zza pola karnego, ale niecelnie.

• Łobodziński dograł piłkę do wbiegającego z lewej strony w pole karne Telichowskiego, obrońca Miedzi uderzył z pierwszej piłki, z powietrza, ale niecelnie.

• Ależ znakomicie rozprowadzona kontra Miedzi! Trifonow zagrał w pole do Sabali, ale Łotysza uprzedził wychodzący z bramki Rudnicki.

• Grzmi nad stadionem w Legnicy.

• Futbolówka została zagrana na wolne pole do Kowalczyka, ale szybszy od napastnika MKS-u był Smug.

• Kolejna dobra centra Marquitosa z rzutu rożnego, ale nikt nie skierował piłki w stronę bramki.

• Łobodziński chciał zagrać na wolne pole do Sabali, ale Nitkiewicz przeciął to zagranie,

• Spokojny początek drugiej połowy. Wstrzelenie teraz piłki po ziemi w pole karne MKS-u, ale futbolówkę łapie ze spokojem Rudnicki,

• Zaczynamy drugą połowę! Oba zespoły bez zmian.

• Miedź w pierwszej połowie miała przewagę i prowadzi zasłużenie, a mogła jeszcze wyżej. MKS pod koniec pierwszej połowy przycisnął i mógł zdobyć bramkę kontaktową, która z pewnością dodałby mu skrzydeł.

• Koniec pierwszej części meczu! Do przerwy Miedź prowadzi 2:0 po trafieniach Bartczaka i Marquitosa.

• Przycisnął teraz MKS Kluczbork, w tych ostatnich minutach pierwszej połowy spotkania.

• Smug w zamieszaniu podbramkowym ratuje teraz fenomenalnie Miedź od straty gola, interwencją kilka metrów od bramki!

• Centra Kowalczyka w pole karne, ale piłkę chwyta Smug ze spokojem.

• Sabala teraz spróbował swoich sił, ale Rudnicki spokojnie łapie futbolówkę po jego złym strzale.

• Ale teraz gdzieś nieopodal stadionu uderzył piorun!

• Łobodziński świetnie wypatrzył na prawym skrzydle Maqruitosa i fenomenalnie zagrał do niego na wolne pole. Ten wszedł w pole karne, przełożył piłkę na lewą stronę i uderzył po długim słupku. 2:0!

• 2:0! Marquitos! Co za debiut - gol i asysta!

• Kowalczyk zagrał piłkę wzdłuż bramki z lewego skrzydła, ale nikt nie przeciął toru lotu futbolówki i od bramki Smug.

• Nic z niego nie wynikło, ponieważ zawodnik Miedzi faulował rywala.

• Przedzierał się prawą stroną Bartczak i wywalczył rzut rożny.

• Kolejna centra Marquitos w pole karne ze stałego fragmentu gry. Tym razem główkował Midzierski, ale nad poprzeczką.

• Próbował uderzać Nowacki z woleja, tuż zza pola karnego, ale nie trafił czysto w piłkę.

• To powinno być wyrównanie. Kowalczyk wpadł w pole karne i starał się uderzyć po długim słupku, ale Smug broni jego próbę, wyciągając się jak struna!

• Nowacki ukarany żółtą kartką za faul na Danielu.

• Trifonow zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką.

• Uderzenie z główki Kowalczyka po centrze z prawego skrzydła, ale to nie mogło zaskoczyć Smuga i bramkarz Miedzi łapie spokojnie piłkę.

• Pierwsza od dłuższej chwili ofensywna akcja gości. Niziołek próbował dośrodkować w pole karne, ale to zagranie zostało zablokowane.

• Mamy teraz prawdziwą ulewę na stadionie.

• Łobodziński popędził z piłką kilkadziesiąt metrów, w polu karnym zagrał wzdłuż bramki do Sabali, ale ten nie sięgnął piłki i nie skierował jej do pustej bramki! To powinien być gol!

• Wrzutka Łobodzińskiego z prawo skrzydła, z pierwszej piłki, w pole karne, po której Telichowski nie trafił głową w futbolówkę. Mogło być groźnie!

• Łobodziński podał piłkę do Sabali na "szesnastkę", ale w opanowaniu jej Łotyszowi przeszkodzili rywale.

• Rzut wolny dla Miedzi, piłkę ustawia Marquitos. Hiszpan ponownie dokładnie zagrał futbolówkę ze stałego fragmentu gry w pole karne i tym razem główkował Telichowski. Piłka po jego uderzeniu poszybowała nieznacznie nad poprzeczką!

• Marquitos szukał podaniem Sabali, ale to było niecelne zagranie w wykonaniu Hiszpana.

• Miedź w pierwszym kwadransie miała przewagę, ale stworzyła tylko jedną dogodną sytuację, po której padła bramka.

• Piłkę na rzecz Łobodzińskiego przed polem karnym stracił Gierak. "Łobo" zdecydował się uderzyć z dystansu i ponownie jego próba była niecelna.

• Łobodziński zdecydował się na rajd środkiem pola, minął kilku rywali, ale fatalnie uderzył. Piłkę po strzale "Łobo" mógł jeszcze sięgnąć wbiegający w pole karne Sabala, ale zabrakło centymetrów,

• Piłkę z prawej strony w pole karne wstrzelił Orłowicz, ale przeciął to zagranie Daniel i wybił futbolówkę.

• Odgwizdane teraz zagranie ręką w środku pola Trifonowa.

• Po centrze z narożnika boiska, Stasiak wybił piłkę głową poza pole karne. Chwilę później lewą stroną starał się przedzierać skrzydłowy MKS-u, ale został powstrzymany przez Bartczaka.

• Trifonow przerwał wślizgiem szarżę Tomaszewskiego skrzydłem i korner dla gości.

• MKS Kluczbork w tych pierwszych minutach ma problemy, aby zbliżyć się do pola karnego gospodarzy.

• Łobodziński przedzierał się prawym skrzydłem, ale został zatrzymany przez Nitkiewicza.

• Miedź nie zwalnia tempa i szuka szansy na kolejne bramki. Teraz niedokładne, długie podanie Telichowskiego do Trifonowa.

• Marquitos precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę głową w siatce umieścił Bartczak! Hiszpan bardzo udanie zaczyna przygodę z Miedzią - od asysty!

• 1:0 dla Miedzi! Grzegorz Bartczak otwiera wynik meczu!

• Centra Łobodzińskiego z prawego skrzydła, ale poradziła sobie z nią kluczborska defensywa.

• Od pierwszego gwizdka do ataku ruszyła Miedź.

• Od środka zaczęła Miedź! Ruszamy!

• Już po przywitaniu obu ekip, losowaniu i za chwilę pierwszy gwizdek!

• Obie drużyny wychodzą już z tunelu na płytę stadionu im. Orła Białego w Legnicy!

• Oczekujemy na wyjście piłkarzy z tunelu.

• W pierwszym składzie Miedzi znalazł się jej nowy nabytek - Hiszpan Marquitos, choć pierwotnie miał on zacząć zawody na ławce rezerwowych.

• Piłkarze Miedzi zeszli już do szatni, a teraz czynią to piłkarze MKS Kluczbork.

• Mocne słońce, które jeszcze pół godziny temu oślepiało wszystkich na trybunie krytej, schowało się za chmury i na szczęście raczej szybko się nie pojawi.

• Stadion powolutku się zapełnia, a do meczu już tylko około 20 minut.

• Gracze rezerwowi Miedzi dobrze się bawią. Przed chwilą podczas gry w "dziadka" "sitko" dostał Marek Gancarczyk, co wywołało wiadomą reakcję kolegów :)

• Ryszard Tarasiewicz na ławce rezerwowych pozostawił: Budzyńskiego, Brożynę, Łuszkiewicza, Gargułę, Garucha, M. Gancarczyka oraz Tadasa Labukasa. W zespole gości na boisku mogą pojawić się: Wnuk, Arian, Uszalewski, Piotr Giel, Sobczak, Brzęczek oraz Kasperkiewicz.

• W tej chwili na rozgrzewkę wyszli bramkarze oby drużyn. Co ciekawe trener Konwiński nie zabrał do Legnicy młodzieżowego reprezentanta Polski - Oskara Pogorzelca. Do autobusu wsiedli Krystian Rudnicki i Grzegorz Wnuk. Obaj zresztą, tak jak Pogorzelec, byli już reprezentantami kraju.

• W składzie gości są między innymi Marcin Nowacki i Piotr Kasperkiewicz - obaj w przeszłości grali w legnickiej Miedzi.

• Asystent trenera MKS Kluczborka Piotr Grzyb rozstawia pachołki potrzebne do przedmeczowej rozgrzewki, gracze z Opolszczyzny przed chwilą przyjechali na stadion autobusem.

• Gorąco witamy ze stadionu w Legnicy gdzie za nieco ponad godzinę miejscowa Miedź podejmie beniaminek z Kluczborka.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA MIEDŹ LEGNICA - MKS KLUCZBORK

Miedź Legnica – Wisła Płock 1:0

W innym sobotnim meczu Miedź zagra w Legnicy z beniaminkiem rozgrywek, MKS-em Kluczbork. Legniczanie przed rozpoczęciem rozgrywek byli wymieniani w gronie faworytów do awansu do Ekstraklasy, jednak obecnie plasują się w strefie spadkowej. Nieznacznie lepiej spisują się piłkarze z Kluczborka, który zajmuje obecnie 14. miejsce.