Miedź Legnica

1

Pogoń Siedlce

1

• Ten remis to sukces gości, a porażka gospodarzy. Miedź zagrała bardzo słabo, a poza tym wykazała się beznadziejną skutecznością. Gdyby wykorzystała jedną z okazji w pierwszej połowie, mecz potoczyłby się zupełnie inaczej. Na nic zdawała się przewaga w posiadaniu piłki, podopieczni trenera Tarasiewicza bili głową w mur. Pogoń konsekwentnie i bardzo solidnie, zwłaszcza w obronie, raz po raz rozbijając kolejne ataki legniczan. Siedlczanie byli bardzo bliscy trzech punktów, ale remis gospodarzom uratował w 89 minucie Łobodziński. Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net. Miłego wieczoru!

• Koniec meczu! Miedź Legnica - Pogoń Siedlce 1:1!

• Po centrze z prawej strony, żaden z obrońców Miedzi nie potrafił trafić w piłkę i doszła ona Dudy, który strzelił obok słupka! To była piłka meczowa!

• Emocjonująca końcówka! Jedni i drudzy nie dają za wygraną!

• Bartczak ukarany żółtą kartką za faul.

• Sędzia doliczył cztery minuty.

• Bramka można rzec z niczego. Długie podanie Łuszkiewicza w pole karne do Łobodzińskiego, który sprytnie strzela obok Misztala i pakuje futbolówkę do siatki!

• GOL! 1:1! Łobodziński wyrównuje!

• Ostatnia zmiana w Pogoni i w całym meczu. Wójcik zmienia Paczkowskiego.

• Miedź wymienia podania na połowie Pogoni i kompletnie nic z tego nie wynika. Teraz Marquitos spróbował rajdu, ale został wypchnięty z piłką z boiska.

• Miedź kompletnie bez pomysłu na rozmontowanie obrony Pogoni.

• Druga zmiana w Pogoni. Ceglarz za Chyłę.

• Paczkowski uderzył z dystansu, z pierwszej piłki, ale bardzo niecelnie.

• Pierwsza zmiana w Pogoni. Rodak zastępuje Bodzionego.

• Daniel uderzył z dystansu, piłka zaliczyła rykoszet w polu karnym, bliski dojścia do niej był Sabala, ale obrońca Pogoni wybił futbolówkę na rzut rożny!

• Z lewej strony piłkę przed bramkę wstrzelił Marquitos, ale nikt nie skierował jej do siatki - ani Sabala, ani zamykający akcję Łobodziński.

• Niezła centra Łobodzińskiego z prawego skrzydła, ale nikt nie doszedł do piłki.

• Marquitos próbował dryblować między obrońcami Pogoni w polu karnym, ale nic z tego nie wyszło.

• Telichowskie nie będzie mógł kontynuować zawodów. W jego miejsce na boisku pojawił się Adrian Łuszkiewicz. Limit zmian Miedź już wykorzystała.

• Telichowski nie podnosi się teraz z murawy i jest mu udzielana pomoc medyczna. Ruszają teraz noszowi.

• Łobodziński chciał zagrać sprytnie na wolne pole, ale nikt do tego podania nie ruszył i piłkę przejął Misztal.

• Druga zmiana w Miedzi. Plac gry opuszcza Gancarczyk, a zastąpi go Marquitos.

• Cierpka teraz bardzo niecelnie z dystansu.

• Miedź w ataku jak na razie bije głową w mur.

• Zablokowany tym razem strzał Daniela.

• Zagranie Dmowskiego do Rybickiego na wolne pole, który wyskoczył za pleców Bartczaka, ale odgwizdana pozycja spalona zawodnika Pogoni.

• Żółta kartka dla Telichowskiego.

• Miedź ma dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Gra dzisiaj bardzo słabo w porównaniu do chociażby meczu z MKS Kluczbork. Za to Pogoń gra bardzo konsekwentnie oraz skutecznie w obronie i dzięki temu utrzymuje korzystny dla siebie wynik, a od czasu do czasu szuka szczęścia w ofensywie.

• Pierwsza zmiana w Miedzi. Sabala za Labukasa.

• Przed szansą znów Labukas, który tym razem uderzył z główki z bliskiej odległości, ale Misztal w niewiarygodny sposób odbił piłkę na linii bramkowej!

• Labukas huknął z narożnika pola karnego w kierunku długiego słupka i nieznacznie chybił!

• Ładna centra Chyła wzdłuż bramki z prawej flanki, ale nikt nie przeciął toru lotu piłki.

• Łobodziński świetnie zagrał w pole karne do wbiegającego Garguły, który chciał już dogrywać piłkę wzdłuż bramki, ale przeszkodził mu w tym rywal i rzut rożny dla gospodarzy, z którego nic nie wynikło.

• Niedokładne podanie Labukasa i futbolówka w rękach Misztala.

• Na spalonym złapany Rybicki.

• Łobodziński uderzył zza "szesnastki", ale był trochę daleki od światła bramki.

• Chyła zagrywał w pole karne, ale trafił prosto w ręce Smuga.

• Od środka rozpocznie Labukas z Gargułą! Zaczynamy!

• Piłkarze obu klubów już na murawie.

• Sędzia nie doliczył ani minuty i zaprasza zawodników na przerwę! Jak na razie Pogoń prowadzi z Miedzią 1:0!

• Centra Dzięglewskiego w pole karne, ale za głęboka.

• Miedź ruszyła z kontrą, ale Daniel źle podał i piłkę przejęła Pogoń.

• Mogło być 2:0 dla Pogoni! Po zagraniu z lewej strony po ziemi, bliski skierowania piłki do siatki był Duda, ale Smug złapał futbolówkę na linii bramkowej!

• Łobodziński zagrał do wbiegającego w pole karne Cierpki, ale ten zamiast od razu uderzać, zaczął niepotrzebnie się kiwać i stracił piłkę.

• Telichowski huknął sprzed pola karnego z pierwszej piłki i niewiele pomylił się!

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła, Bodziony uderzył z główki i pokonał Smuga!

• No i gol dla Pogoni! 0:1!

• Stasiak stracił piłkę na rzecz Dudy, ten popędził z nią w kierunku bramki, ale na "szesnastce" została mu ona zabrana i nie zdołał oddać strzału.

• Chyła ukarany żółtą kartką za faul.

• Telichowski przejął piłkę, podał do Labukasa, ale został kolejny raz zablokowany, następnie piłka trafiła do Łobodzińskiego, który z kilkunastu metrów strzelił nieznacznie nad poprzeczką. Futbolówka zaliczyła jeszcze rykoszet i korner.

• Długie podanie do Łobodzińskiego, ale ten nie doszedł do piłki. Szybszy Misztal.

• Zarysowała się od kilku minut przewaga Miedzi.

• Dośrodkowanie z lewej strony Rybickiego, ale piłkę chwyta Smug.

• W odstępie kilkudziesięciu sekund Labukas dwukrotnie uderzał zza pola karnego i obie jego próby zostały zablokowane.

• Łobodziński zahaczany w polu karnym, ale nie ma mowy o rzucie karnym!

• Dośrodkowanie Garguły w pole karne w kierunku Daniela, ale dobrze interweniuje obrońca Pogoni, który wybił piłkę.

• Naciskany Smug wybił teraz piłkę w aut.

• Na skraju pola karnego bliski dojścia do piłki był Duda, ale uprzedził go Smug.

• Znów Miedź przed szansą. Gancarczyk próbował strzelić z kilku metrów po wrzutce kolegi z drużyny, ale rywal mu przeszkodził. Na dodatek zawodnik Miedzi sfaulował rywala i rzut wolny.

• Ależ miała teraz okazję Miedź! Po zagraniu Łobodzińskiego, znalazł się z piłką w polu karnym Garguła, oszukał rywala i uderzył z ok. 10 metrów w kierunku bliższego słupka, ale minimalnie pomylił się!

• Jak na razie mecz nie porywa.

• Dobra centra Bartczaka z prawego skrzydła, nie trafił dobrze w piłkę Wrzesiński i bliski jej przyjęcia był Gancarczyk, ale nie opanował futbolówki.

• Zagranie do nikogo w pole karne Pogoni w wykonaniu Daniela i od bramki zaczął Misztal.

• Centra z prawej strony Bartczaka, główkował w polu karnym Gancarczyk, ale został zablokowany.

• Kolejny strzał ze strony Miedzi, z okolic "szesnastki". Tym razem również przeszedł obok słupka, ale był on na dodatek bardzo słaby.

• Labukas uderzył z około dwudziestu metrów, ale piłka przeszła obok słupka.

• Bodziony stracił piłkę przed własnym polem karnym na korzyść Labukasa, ale Litwin jak szybko ją przejął, tak szybko ją stracił.

• Centra Pogoni w pole karne, ale futbolówka trafia prosto w ręce Smuga.

• Faul Dzięglewskiego na Telichowskim tuż przy ławkach rezerwowych.

• Centra Daniela w pole karne, był tam Łobodziński, ale nie trafił dobrze głową w piłkę i ta znalazła się w rękach Misztala.

• Miedź próbowała zbudować akcję lewym skrzydle, ale bez powodzenia.

• Piłkę pod własnym polem karnym stracił Dzięglewski, na rzecz Labukasa, ale Litwin pogubił się i szybko przejęli ja goście.

• Długa piłka na prawe skrzydło do Łobodzińskiego, złamał do środka i uderzył, ale został zablokowany.

• Długie podanie adresowane do Wrzesińskiego, ale sytuację wyjaśnił Telichowski wybiciem piłki w trybuny.

• Pierwsza okazja dla Pogoni. Duda uderzył z kilkunastu metrów po ziemi, ale futbolówka przeszła obok słupka.

• Łukasz Bednarek dał sygnał do rozpoczęcia meczu i ruszamy! Mecz zaczął się troszkę przed czasem.

• Od środka rozpocznie Pogoń Siedlce.

• Przywitanie obu ekip, następnie losowanie i zaczynamy!

• Piłkarz obu zespołów wychodzą na murawę!

• Dzisiaj na trybunach kilka znany osób. Między innymi dyrektor akademii Zagłębia Lubin Krzysztof Paluszek, był zawodnik klubów polskiej ekstraklasy Edi Andriadina oraz Michał Listkiewicz w roli obserwatora PZPN.

• W edycji 2014/2015 I ligi, rundzie jesiennej w Legnicy górą była Miedź, która zwyciężyła 1:0. Na wiosnę Pogoń wzięła rewanż na własnym stadionie i zwyciężyła w identycznym stosunku. Rozjemcą w dzisiejszym pojedynku pomiędzy tymi drużynami będzie Łukasz Bednarek z Koszalina.

• Pogoń Siedlce - ławka rezerwowych: Frąckowiak (BR), Wójcik, Dzięcioł, Rodak, Wójcik, Ogrodnik, Ceglarz

• Miedź Legnica - ławka rezerwowych: Budzyński (GK), Brożyna, Łuszkiewicz, Marquitos, Garuch, Ślusarski, Sabala.

• Piłkarze obu ekip zakończyli już rozgrzewkę.

• W Miedzi od pierwszej minuty nie zagrają Marquitos i Sabala, którzy nie są w pełni sprawni, a tym bardziej do gry przez pełny wymiar czasowy. Być może pojawia się na boisku po zmianie stron.

• Składy wyjściowe obu zespołów są już widoczne po lewej stronie naszej relacji.

• W miniony weekend Miedź i Pogoń dopisały na swoje konto po trzy punkty. Drużyna trenera Tarasiewicza pokonała MKS Kluczbork 4:1 po golach Grzegorz Bartczaka, Marquitosa, Łukasza Garguły i Tadasa Labukasa, który przełamał swoją strzelecką niemoc. Z kolei team pod batutą Marcina Sasala ograł Wigry Suwałki, a bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Adam Duda – najlepszy snajper Pogoni w obecnym sezonie.

• Pogoń, która przed sezonem była wskazywana jako jeden z głównych kandydatów do spadku, gra w kartkę. Zwycięstwa przeplata remisami i porażkami. Z jednej strony potrafiła pokonać Wigry Suwałki i Wisłę Płock, a z drugiej przegrała z MKS-em Kluczbork. W sumie zdążyła zgromadzić jedenaście punktów, co daje jej pozycję "nieopodal" strefy spadkowej – dwunastą. Takim samym dorobkiem legitymuje się Miedź Legnica, będąca miejsce wyżej od Pogoni, ale ma lepszy bilans bramkowy. Ponadto do zgromadzenia tej ilości punktów legniczanie potrzebowali jednego meczu mniej.

• W Legnicy limit błędów się wyczerpał. „Miedzianka” musi teraz za wszelką cenę unikać porażek, aby nie wypaść z wyścigu o czołowe lokaty. Na szczęście dla podopiecznych trenera Ryszarda Tarasiewicza los jest bardzo łaskawy. W tym sezonie I liga jest nieprzewidywalna, każdy może wygrać z każdym, dzięki czemu tabela jest bardzo spłaszczona, a do lidera z Olsztyna legniczanie tracą tylko i aż sześć punktów. Miedź powoli pnie się w górę ligowej hierarchii i dziś będzie chciała zainkasować trzy punkty, gdyż jest zdecydowanym faworytem starcia z siedlczanami.

• Witamy z Legnicy! O godzinie 18:00 pierwszy gwizdek w meczu Miedź Legnica - Pogoń Siedlce! Zapraszamy na relację tekstową!