2

Wigry Suwałki

1

• Koniec! Miedź wywalczyła trzy punkty z Wigrami, ale trzeba powiedzieć, że była drużyną lepszą. Beniaminek jednak walczył dzielnie i był blisko zdobycia jednego "oczka" w Legnicy. Dziękujemy za uwagę.

• Szczęście uśmiechnęło się do Miedzi w końcówce. Chyba nic już nie zabierze im zwycięstwa w dzisiejszym meczu.

• GOOOOOOL!!! Łobodziński strzela z 11 metrów na 2:1!

• Kakoko przewrócony w polu karnym i będzie jedenastka!

• Na ostatnie minuty Bartosz Biel wchodzi za Żebrowskiego.

• Kartkę ogląda Artur Bogusz.

• Zamieszanie tuż przed bramką Wigier, ale nikt nie skierował piłki do siatki.

• Zaskakujące uderzenie Szymańskiego i znowu na drodze do bramki Salik, który wybił piłkę na rzut rożny.

• Gospodarzy wyraźnie podłamała stracona bramka. Nie kleją się już akcje legniczanom.

• Garuch opuszcza plac gry. Wchodzi Yannick Kakoko.

• Rezultat bez zmian, obraz gry bez zmian. 10 minut do końca.

• Salik nie dał się zaskoczyć z dystansu Szymańskiemu.

• Ostatni kwadrans do końca. Czy Miedzi uda się jeszcze zgarnąć komplet punktów? Czy może Wigry zaskoczą ponownie?

• A także Keon Daniel wchodzi za Bartoszewicza.

• Reaguje trener Kudyba. Patryk Szymański zastępuje na boisku Ferugę.

• Na tego gola zupełnie nam się nie zanosiło! Zbyt krótkie zagranie głową Tanżyny do Bledzewskiego wykorzystał szybki Radzio!

• GOOOOOL!!! No i proszę! Mamy niespodziewane wyrównanie! Sebastian Radzio!

• Taka gra wyraźnie podoba się kibicom z Legnicy, którzy nie szczędzą braw dla swoich ulubieńców.

• Dobra interwencja bramkarza Wigier, który wyłapał zagranie wzdłuż pola karnego.

• Coraz mocniej naciskają na przeciwnika podopieczni Janusza Kudyby, ale Wigry jakimś cudem przetrzymują ten napór.

• A teraz w dogodnej sytuacji Bartoszewicz, ale przegrał pojedynek z Salikiem!

• Daniel Tanżyna był dosłownie o włos od wpakowania piłki do sieci po rzucie rożnym!

• Garuch ogląda żółty kartonik.

• Błyskawiczne uderzenie Garucha przechodzi nad bramką. Był jeszcze minimalny rykoszet.

• Marcin Tarnowski w chodzi za Kopczyńskiego.

• Poradzili sobie obrońcy Miedzi z dośrodkowaniem Kamila Mackiewicz z rzutu wolnego. To była jedna z nielicznych prób ofensywnych ekipy przyjezdnych w tej części.

• Szybko starają się operować futbolówką gospodarze. Jedna bramka wyraźnie ich tutaj nie zadowoli.

• Coraz częściej próbują strzelać legniczanie. Widać tutaj zalecenie od szkoleniowca. Przed momentem uderzał Szczepaniak i niewiele mu zabrakło.

• Bardzo mocny strzał sprzed pola karnego wpadł tuż przy słupku. Miedź wreszcie dopięła swego.

• GOOOOL!!! Jest trafienie dla Miedzi! Bartoszewicz na 1:0!

• Drugą połowę zaczęli gospodarze.

• Koniec pierwszej części. Na razie bez bramek w Legnicy, a dużą przewagę mają gospodarze. Wracamy za kwadrans.

• Goście zamknięci na własnej połowie. Czy dotrwają do końca pierwszej połowy?

• Uderzenie Szczepaniaka przechodzi tuż obok słupka! Pachnie ewidentnie golem dla Miedzi.

• Kamil Adamek schodzi z boisko. Wchodzi Tomasz Jarzębowski. Trener Wigier musi uzupełnić braki w obronie.

• Uderzenie Łobodzińskiego z dystansu piąstkuje Salik!

• Z rzutu wolnego Feruga prosto w mur.

• Karankiewicz wylatuje z boiska! Brutalnym wślizgiem powalił Ferugę, który wychodzi już sam na sam.

• Bronią się, bronią suwalczanie. Jak na razie bardzo skutecznie, ale na pewno podopieczni Zbigniewa Kaczmarka są już bardziej zmęczeni od rywali.

• Burza braw na trybunach. Filigranowy Marcin Garuch próbował szczęścia przewrotką! Jednak niecelnie.

• Nieźle bije dzisiaj rzutu wolne Feruga. Na razie jednak czujni są obrońcy Wigier.

• No i proszę! Adrian Karankiewicz posłał piłkę tuż nad poprzeczką! A był to efekt strzału z główki po dośrodkowaniu z kornera.

• Michał Kopczyński ukarany żółtą kartką.

• Szczęście po stronie Karola Salika! Było zamieszanie po wrzutce z rzutu rożnego.

• W odpowiedzi pierwszy tak zdecydowany atak gości. Poradzili sobie ostatecznie legniczanie, a konkretnie Kevin Lafrance.

• Miedź o włos od wyjścia na prowadzenie! Znowu pokazał się nam Feruga, który wykonał kolejny stały fragment. Piłka odbiła się od kilku zawodników w szesnastce i ostatecznie nie wpadła do siatki!

• W dalszym ciągu bardziej aktywni w ofensywie legniczanie. Na razie brakuje wykończenia sytuacji - na czas interweniują defensorzy Wigier.

• Ależ było groźnie! Tuż sprzed linii pola karnego nad poprzeczką kropnął Szczepaniak! Poważne ostrzeżenie dla ekipy przyjezdnej.

• Tym razem obrońcy beniaminka poradzili sobie z dograniem Ferugi z rzutu wolnego. Pierwsze minuty dla gospodarzy.

• Daniel Feruga szukał w polu karnym Szczepaniaka, który po chwili stracił futbolówkę.

• Na trybunach widoczna jest też malutka grupka kibiców z Suwałk. Nie jest to więcej niż 15 osób.

• Adrian Cierpka dzisiaj występuje na pozycji defensywnego pomocnika, z kolei najbardziej wysunięty jest Mateusz Szczepaniak.

• Po rzucie rożnym dla Wigier piłka doszło do Wojciecha Łobodzińskiego, który wyekspediował ją do przodu.

• Rozpoczęli goście.

• Zawodnicy obu zespołów wrócili na murawę. Za chwilę początek spotkania.

• Na murawie trwa rozgrzewka, kibice powoli wchodzą na trybuny. Pierwszy gwizdek sędziego już za kwadrans.

• Sytuacja "Miedzianki" jest póki co bardzo niewesoła. Niżej w tabeli jest tylko Widzew Łódź, a najbliższy rywal z Suwałk nie należy do wygodnych przeciwników. Wystarczy wspomnieć, że Wigry od trzech kolejek są niepokonane (remis i dwa zwycięstwa). Ponadto, podopieczni Zbigniewa Kaczmarka stracili jak na razie tylko 11 bramek w tym sezonie, co może świadczyć o w miarę solidnej defensywie. Ostoją właśnie tej formacji jest Tomasz Jarzębowski, który w przeszłości grał w Miedzi... u trenera Kudyby.

• Miedź do sobotniego spotkania z Wigrami Suwałki przystąpi z Januszem Kudybą, który prowadził legniczan także w poprzedniej kolejce. Poszukiwania następcy Wojciecha Stawowego nie dobiegły jak na razie końca, wobec czego dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedź pozostaje dotychczasowym trenerem.

• Rezerwowi Wigry: Hieronim Zoch, Bartosz Biel, Darvydas Sernas, Daniel Michałowski, Marcin Tarnowski, Tomasz Jarzębowski, Maciej Wasilewski.

• Rezerwowi Miedź: Aleksander Ptak, Keon Daniel, Yannick Kakoko, Bartosz Machaj, Tomasz Midzierski, Patryk Szymański, Przemysław Wichłacz.

• Witamy w relacji na żywo z ostatniego sobotniego spotkania 13. kolejki 1. ligi. O godz. 18 rozpocznie się pojedynek Miedzi Legnica z Wigrami Suwałki. Zapraszamy!