Miedź Legnica

0

Wigry Suwałki

0

• Bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek Miedzi Legnica z Wigrami Suwałkami. Legniczanie nie zdołali się zrehabilitować za dotkliwą porażkę, której doznali we wtorek w zaległym meczu. Goście mogli to spotkanie zakończyć nawet na swoją korzyść, ale Jakub Bartkowski na początku drugiej połowy nie wykorzystał rzutu karnego.

• Koniec spotkania! Miedź remisuje z Wigrami 0:0!

• Żołtka kartka dla Marquitosa.

• Arbiter Aluszyk doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Łukasz Garguła strzelał z pola karnego tuż przy słupku bramki Wigier! Hieronim Zoch raz jeszcze spisał się znakomicie.

• Piłkarze Wigier bronią się teraz całym zespołem, a gospodarze nie mają pomysłu na rozbicie obrony gości.

• Niedokładnie zagrywał Adrian Łuszkiewicz w kierunku kolegi z zespołu. Nie dał najlepszej zmiany piłkarz Miedzi.

• Indywidualna akcja hiszpańskiego skrzydłowego Marquitosa. Obrońcy Wigier powstrzymali jednak zawodnika Miedzi.

• Ostatnia zmiana w szeregach gości. Za Łukasza Monetę na boisku pojawia się Bartosz Biel.

• Gwizdek arbitra przerwał akcję gości. Łukasz Moneta wychodził na pozycję jeden na jeden z bramkarzem, ale był na spalonym.

• Marcos Garcia Barreno wchodzi na boisko w miejsce Marka Gancarczyka.

• Tym razem arbiter żółtą kartką ukarał Adriana Łuszkiewicza.

• Po wrzutce Łukasza Garguły z rzutu wolnego główkował Tadas Labukas. Strzał Litwina zablokował obrońca gości.

• Żółtą kartką ukarany został Artur Bogusz.

• Indywidualna akcja Marka Gancarczyka zakończona celnym strzałem. Po raz kolejny dobrze broni Zoch. Futbolówka jeszcze po drodze otarła się o zawodnika Wigier.

• Składny atak piłkarzy gospodarzy, ale Tadas Labukas niedokładnym podaniem zaprzepaścił pracę kolegów.

• Do mogła być bramka dla Wigier. Szybki i składny kontratak zakończył celnym strzałem Davit Makaradze. Dawid Smug był jednak na posterunku i odbił piłkę na rzut rożny.

• Łukasz Garguła dogrywał futbolówkę niemal z narożnika pola karnego. Były wiślak ostro wrzucił piłkę, ale minęli się z nią wszyscy piłkarze gospodarzy.

• Świetna interwencja Dawida Smuga po strzale z rzutu wolnego zawodnika gości. Będzie korner dla Wigier.

• Zmiana w ataku Miedzi. Valerijs Sabala schodzi z boiska, a wchodzi na nie Tadas Labukas.

• Tym razem ofensywna akcja gości. Interweniować musiał Dawid Smug. Strzelał jeden z piłkarzy Wigier, a piłka jeszcze odbiła się od zawodnika Miedzi.

• Jak zwykle grę gospodarzy próbuje rozruszać Wojciech Łobodziński. Teraz pomocnik Miedzi strzelał z ponad 25 metrów. Po raz kolejny Zoch spisał się bez zarzutów.

• Po rzucie rożnym piłkę na pierwszym słupku strącił Wojciech Łobodziński, ale Hieronim Zoch był na posterunku.

• Druga połowa zaczęła się od niemałego trzęsienia ziemi. Była jedenastka dla Wigier, ale teraz mamy słabszy okres gry. Niewiele ciekawego dzieje się na boisku.

• Michał Stasiak musiał opuścić plac gry z powodu urazu. Teraz partnerem Tomasza Midzierskiego na środku defensywy będzie Grzegorz Bartczak, a Łuszkiewicz zagra na boku defensywy.

• Zmiana także w Miedzi Legnica. Za Michała Stasiaka wchodzi Adrian Łuszkiewicz.

• Za nieskutecznego w pierwszej połowie Mateusza Żebrowskiego wchodzi Kamil Adamek.

• Ależ to fatalnie zrobił Jakub Bartkowski. Piłkarz Wigier posłał piłkę wysoko nad poprzeczką!

• Będzie jedenastka dla Wigier Suwałk! Faulowany był Łukasz Moneta.

• Kamil Lauryn w drugiej połowie zastąpił Tomasza Jarzębowskiego.

• Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

• Z pewnością nie było to najlepsze 45 minut, jakie rozegrali piłkarze Miedzi i Wigier w tym sezonie. Obie drużyny miały co prawda okazje strzeleckie, ale zawodnikom brakowało skuteczności. Obyśmy doczekali się goli w drugiej połowie.

• Arbiter Artur Aluszyk zakończył pierwszą część spotkania. W Legnicy do przerwy Miedź remisuje z Wigrami 0:0.

• Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dograł etatowy wykonawca stałych fragmentów gry - Łukasz Garguła. Futbolówkę strącił Michał Stasiak, ale Hieronim Zoch nie miał problemów, by złapać uderzoną w środek bramki piłkę.

• Maciej Wichtowski ukarany żółta kartką.

• Piłkarze Wigier mieli rzut rożny. Dogrywał w pole karne Łukasz Moneta, ale uczynił to niedokładnie i piłkę przejęli gospodarze.

• Bardzo mocny strzał Grzegorza Bartczaka. Odległość też była znaczna, prawie 40 metrów. Futbolówkę wyłapał Hieronim Zoch.

• Znowu akcja Wojciecha Łobodzińskiego, który dość mocno dośrodkował w pole karne. Skakał do piłki Valerijs Sabala, ale jej nie sięgnął.

• Tomasz Jarzębowski chciał wymusić jedenastkę. Arbiter pokazał mu żółtą kartkę.

• Rozochocili się piłkarze Miedzi. Tym razem z dystansu uderzał Yannick Kakoko, ale futbolówka minęła bramkę.

• W roli głównej Wojciech Łobodziński. Pomocnik Miedzi zakręcił rywalem na prawym skrzydle i wyłożył futbolówkę w kierunku Marka Gancarczyka, ale uderzenie zawodnika gospodarzy zablokował obrońca gości!

• Kolejna okazja Mateusza Żebrowskiego. Tym razem gracz Wigier strzelał w polu karnym, ale obok słupka bramki Miedzi. Bardzo łatwo dostali się teraz w szesnastkę gospodarzy zawodnicy Wigier.

• Po rzucie rożnym futbolówkę głową uderzył Tomasz Midzierski, ale uczynił to zbyt lekko i pewnie złapał ją Hieronim Zoch.

• Nie popisał się w obronie Keon Daniel. Defensor Miedzi skiksował, a piłka trafiła do Mateusza Żebrowskiego, jednak piłkarz Wigier zmarnował znakomitą okazję, gdyż był tuż przed bramką strzeżoną przez Smuga.

• Niewiele zabrakło a byłoby 1:0 dla Miedzi. Valerijs Sabala uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Garguły. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybił jednak Hieronim Zoch.

• W polu karnym Wigier dryblował Valerijs Sabala, ale stracił piłkę.

• Wojciech Łobodziński i Łukasz Garguła w dwójkowej akcji. Ładnie to zagrali, ale dośrodkowanie Garguły nie znalazło adresata.

• Mija 20 minut spotkania, a jak na razie nie mieliśmy prawie w ogóle sytuacji strzeleckich. Mecz nie stoi póki co na wysokim poziomie. Miejmy nadzieję, że zawodnicy jeszcze się rozkręcą.

• Arbiter odgwizdał ofensywne przewinienie Marka Gancarczyka, który walczył o futbolówkę przed szesnastką Wigier.

• Wigry cofnięte dość głęboko na swoją połowę. W związku z tym piłkarze Miedzi mają problemy z dokładnym rozegraniem, na boisko sporo jest niedokładności.

• Wreszcie okazję mieli gospodarze! Yannick Kakoko mocno uderzył z 15 metrów, ale minimalnie nad poprzeczką.

• Łukasz Moneta dośrodkował z rzutu wolnego. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Michal Stasiak, który wybił futbolówkę. Do strzału już złożony był jeden z zawodników Wigier.

• Teraz szybszą akcję mogli rozegrać gospodarze. Adrian Cierpka przechwycił futbolówkę, podał do Marka Gancarczyka, który został jednak sfaulowany.

• Spokojne tempo pierwszych minut. Piłkarze Wigier ustawieni są bardzo ostrożnie, przede wszystkim dbają o zabezpieczenie defensywy.

• Mateusz Bartczak dograł futbolówkę w pole karne, ale tam najwyżej wyskoczył Hieronim Zoch, który ubiegł walczącego o piłkę Sabalę.

• Yannick Kakoko stracił piłkę w środku pola i naraził gospodarzy na kontratak. Źle jednak zagrywał Michał Żebrowski, który podał piłkę prosto do Dawida Smuga.

• Pierwszy gwizdek arbitra. Od połowy boiska spotkanie rozpoczęli piłkarze Wigier.

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę w towarzystwie eksporty dziecięcej. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami ciekawego spotkania.

• Gospodarze do meczu z Wigrami nie przystępują w najlepszych nastrojach. We wtorek w zaległym spotkaniu piłkarze Miedzi wyraźnie ulegli Zagłębiu Sosnowiec 1:4. Dobrą wiadomością dla legniczan jest fakt, że uraz Wojciecha Łobodzińskiego, którego nabawił się w starciu z sosnowiczanami nie okazał się aż tak groźny i skrzydłowy Miedzi wystąpi dzisiaj od początku.

• Obie drużyny po dziesięciu kolejkach I ligi sąsiadują ze sobą w tabeli. Są tuż nad miejscem barażowym i strefą spadkową. Miedź jest trzynasta z dorobkiem dwunastu punktów, a Wigry czternaste z jednym „oczkiem” mniej na koncie.

• Ławka rezerwowych Wigier: Karol Salik, Dominik Szyszka, Piotr Ruszkul, Bartosz Biel, Kamil Rozmus, Kamil Lauryn, Kamil Adamek

• Ławka rezerwowych Miedzi: Dominik Budzyński, Ireneusz Brożyna, Adrian Łuszkiewicz, Marcos Garcia Barreno, Marcin Garuch, Bartosz Ślusarski, Tadas Labukas

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 11. kolejki 1. ligi, w którym Miedź Legnica podejmie Wigry Suwałki. W poprzednim sezonie Legnicy triumfowali gospodarze (2:1). W rundzie rewanżowej w Suwałkach padł bezbramkowy remis. Jak będzie tym razem?