Olimpia Grudziądz

1

Arka Gdynia

2

• Koniec! Olimpia objęła prowadzenie po przerwie, ale kończy dzisiejsze spotkanie bez nawet jednego "oczka". Zmiany przeprowadzone przez Grzegorza Nicińskiego i przebłysku geniuszu Michała Nalepy zapewniły Arce zwycięstwo. Dziękujemy za uwagę.

• Damian Mosiejko wchodzi na ostatnie minuty za Siemaszkę.

• Rezerwowy Rashid Yussuff otrzymał kapitalne podanie od Nalepy i wpakował piłkę do siatki. Nie miał innego wyboru. Arka na prowadzeniu.

• GOOOOOOOOL!!! 2:1 DLA ARKI!! YUSSUFF!!

• W tym sezonie Fabiniak jest naprawdę w kapitalnej dyspozycji. W każdym spotkaniu golkiper Olimpii ma kilka świetnych interwencji.

• Co to było?! Nalepa mijał obrońców Olimpii jak slalomowe tyczki wpadł w pole karne, uderzył mocno na dalszych słupek, ale wyciągnął się jak struna Fabiniak i zdołał obronić!

• Do strzału źle złożył się Lomski i piłka powędrowała bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Kartonik dla Bożoka za niesportowe zachowanie.

• W miejsce zmęczonego Djousse desygnowany do gry Fabian Pawela.

• GOOOOOOL!!! PEWNE UDERZENIE STOLCA I MAMY REMIS 1:1!

• Lomski wywalczył rzut karny dla Arki!

• Stuprocentową okazję dla Arki zmarnował Siemaszko, który posłał piłkę obok bramki!

• Strzelca jak na razie jedynej bramki zastępuje Dejan Zigon

• Rachid Yussuff zastępuje Łukasiewicza.

• Djousse uderzał głową, ale tym razem na posterunku był Jałocha. Sporo problemów mają z Kameruńczykiem obrońcy Arki.

• Płaskie zagranie Bożoka w pole karne Olimpii, ale spokojnie wybija futbolówkę jeden z zawodników gospodarzy.

• W gości Patrik Lomski zastępuje Marcusa da Silvę. Niezrozumiała zmiana Grzegorza Nicińskiego.

• Patryk Skórecki zastępuje niewidocznego Roberta Szczota.

• Wygląda to tak, jakby stracony gol podciął skrzydła graczom Arki. Goście nie stwarzają zagrożenia pod bramką Fabiniaka.

• Łukasiewicz ucierpiał i konieczna jest interwencja służb medycznych.

• Arka wyraźnie nie ma pomysłu, jak zagrozić Olimpii po rzutach rożnych.

• Ostre wejście Kaczmarka w nogi Nalepy. Żółta kartka.

• Kartkę ogląda Warcholak.

• Kurowski mógł strzelić kolejnego gola, ale przegrał pojedynek z kładącym się mu pod nogi Jałochą!

• Dośrodkowanie od Marcina Woźniaka przytomnie odegrał Djousse, które bardzo mocno uderzył w światło bramki Kurowski. Bramkarz Arki nie dał rady i Olimpia na prowadzeniu.

• GOOOOOOOOL!! KAMIL KUROWSKI!! 1:0 DLA OLIMPII!!

• Bardzo dobre uderzenie Nalepy, przechodzi minimalnie obok słupka.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Na razie bez bramek w Grudziądzu, chociaż były sytuacje.

• Żółta kartka dla Nalepy.

• Świetnie rozegrał Abbott akcję z Siemaszką, uderzył i najwyższą klasę pokazał Fabiniak!

• Pogubił się Abbott, który otrzymał świetną piłkę od Michała Nalepy.

• Najpierw zablokowany strzał Warcholaka, po chwili lekka główka Pawła Abbotta i piłka przeszła obok słupka.

• Tym razem Lewandowski uprzedził Siemaszkę i jeszcze jeden korner dla Arki. Na razie gościom nic z nich kompletnie nie wychodzi.

• Ostre dośrodkowanie Marcusa z prawego skrzydła i z najwyższym trudem na róg wybija Fabiniak.

• Niesamowite! Jałocha wypuścił z rąk łatwe dośrodkowanie z kornera, jeden z graczy Olimpii strzelił na pustaka, ale na linii interweniował jeszcze obrońca Arki!

• Po kontrze miejscowych rzut rożny udało się wywalczyć Donaldowi Djousse.

• Bardzo ostre wejście Antoniego Łukasiewicza i żółta kartka! Powiedzmy sobie jasno, że mogła być nawet czerwona...

• Bardzo pewnie prezentują się grudziądzanie w obronie. Wprawdzie to Arka ma dłużej piłkę, ale nie może stworzyć sobie dogodnej sytuacji.

• Jakieś zamieszanie w sektorze gości z Gdyni. Kibice Arki ściągają flagi. Czyżby wywiesili jakaś o niedozwolonej treści?

• Bardzo aktywny dzisiaj Marcus, który wywalczył kolejny rzut rożny dla Arki.

• Ładna dla oka kombinacyjna akcja arkowców, ale Marcin Warcholak uderzył lewą nogą w plecy obrońcy.

• Namnożyło nam się fauli w środku boiska. Stroną dominującą nadal gdynianie.

• Z bardzo znaczącej odległości spróbował szczęścia Rafał Siemaszko, ale to nie mogło się udać.

• Ależ odpowiedź Olimpii! Kamil Kurowski dostał w pole karne, ładnie uderzył, ale wyciągnął ten strzał Konrad Jałocha!

• Aktywny od początku Marcus da Silva, który nieźle radzi sobie na prawym skrzydle. Jego podania nie znajdują na razie kolegów polu karnym.

• W pierwszych minutach zdecydowanie aktywniejsi w ataku są piłkarze Grzegorza Nicińskiego. Na razie gospodarze skupieni tylko na defensywie.

• Tomasz Lewandowski dobrze przeciął zagranie w kierunku napastnika Arki.

• Pierwsza próba zza pola karnego w wykonaniu Miroslava Bożoka, ale spokojnie poradził sobie bramkarz Olimpii.

• Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Piłkarze wrócili już na boisko po rozgrzewce, za chwilę przywitanie i zaczynamy.

• Rezerwowi Arka: Jakub Miszczuk, Alan Fialho, Patrik Lomski, Damian Mosiejko, Tadeusz Socha, Grzegorz Tomasiewicz, Rachid Yussuff.

• Rezerwowi Olimpia: Michał Wróbel, Mateusz Gul, Adam Banasiak, Arkadiusz Kasperkiewicz, Dejan Zigon, Patryk Skórecki, Fabian Pawela.

• Olimpia pod jednym względem podobna jest do Arki. I w Gdyni, i w Grudziądzu mówi się o awansie do ekstraklasy. Ten sezon Olimpia zaczęła jednak wręcz fatalnie. W klubie doszło już do zmiany trenera. Tomasz Asensky stracił posadę na rzecz Artura Skowronka. Niewiele to jednak pomogło. Olimpia jest przedostatnia w tabeli. W pięciu ostatnich meczach ligowych poniosła 3 porażki, raz wygrała i zremisowała. Dorobek Arki w tym czasie to 2 zwycięstwa i 3 remisy.

• Ostatnie trzy sezony Arka wygrywała w Grudziądzu. Kolejno było to - 1:0, 3:1 i 3:0. Już jako ciekawostkę podajmy, że ze składu zespołu, który wygrał 1:0, jest w Gdyni tylko Marcus da Silva. - Znam tę statystykę, ale dzisiaj niewiele ona znaczy. Drużynie przypomniałem, że ostatni mecz na naszym stadionie przegraliśmy z Olimpią 0:2 - mówi gdyński szkoleniowiec Grzegorz Niciński.

• Witamy z Grudziądza! W piątek przed nami trzy mecze w ramach 11. kolejki Ekstraklasy. W jednym ze spotkań Olimpia zmierzy się z Arką Gdynia. Zapraszamy na relację na żywo.