1

GKS Bełchatów

3

• GOOOOOOOOL! PIOTR WITASIK!

• GKS Bełchatów pokonał w Grudziądzu miejscową Olimpię i zepchnął podopiecznych Artura Skowronka na pozycję "czerwonej latarni". Bohaterem meczu był Agwan Papikjan, który strzelił dla gości dwa gole i zaliczył asystę przy trafieniu Vaclava Cverny.

• Koniec spotkania. GKS Bełchatów wygrał z Olimpią 3:1!

• Jeszcze próbują stworzyć jakieś zagrożenie pod bramką Lenarcika gospodarze, ale trzeba przyznać, że w dzisiejszym spotkaniu niewiele im wychodzi.

• Sędzia Lyczmański przedłużył spotkanie o trzy minuty.

• Druga zmiana w szeregach bełchatowian. Jakub Serafin wszedł w miejsce Dawida Flaszki.

• W ataku pozycyjnym piłkarze Olimpii. Donald Djousse chciał zagrać szeroko do Adrian Bielawskiego, ale pomylił się.

• Robert Szczot otrzymał futbolówką tuż przed polem karnym. Miał trochę miejsca, ale zwlekał z uderzeniem. Ostatecznie strzelił, ale niecelnie.

• Rzut rożny mieli goście. Piłkę dośrodkowywał Paweł Zięba, ale Michał Labędzki zażegnał niebezpieczeństwo.

• Bohater meczu Agwan Papikjan opuszcza plac gry. W jego miejsce na murawie melduje się Paweł Zięba.

• Dopiero co wprowadzony na boisko Hieronim Gierszewski idealnym podaniem obsłużył Agwana Papikjana, a ten w sytuacji sam na sam nie pomylił się i pokonał Fabiniaka.

• GOOOOOOOL! AGWAN PAPIKJAN! 3:1 DLA GKS-U BEŁCHATÓW!

• Donald Djousse zdecydował się na 40-metrowy rajd. Kameruńczyk wywalczył rzut rożny, ale nie było po nim żadnego zagrożenia.

• Pierwsza zmiana w drużynie gości. Za Demianiuka wchodzi Hieronim Gierszewski.

• Agwan Papikjan odegrał piłkę do Cezarego Demianiuka, ten uderzył, ale w dogodnej sytuacji przestrzelił.

• Adrian Bielawski doznał urazu nosa i poza linią boczną była udzielana mu pomoc. Grudziądzanie w "10".

• Indywidualna akcja Adrian Bielawskiego została zakończona dzięki udanej interwencji Mateusz Szymorka.

• Marcin Woźniak melduje się na murawie w miejsce Marcina Kaczmarka.

• Gry nie będzie mógł kontynuować Marcin Kaczmarek. Będzie potrzebna zmiana.

• Aktywny w drugiej połowie Cezary Demianiuk został zablokowany przy próbie dośrodkowania. Będzie rzut rożny dla gości.

• Robert Szczot zagrywał na obieg do Adama Banasiaka. Ten wstrzelił futbolówkę w pole karne, ale uczynił to bardzo źle. Piłka opuściła boisko.

• Słoweniec Dejan Zigon, który niedawno pojawił się na boisku, oddał strzał na bramkę Lenarcika. Golkiper spokojnie złapał to uderzenie. Wcześniej futbolówkę zblokował jeszcze jeden z obrońców gości.

• I jeszcze jedna zmiana w szeregach gospodarzy. W miejsce Fabiana Paweli na murawie pojawia się Donald Djousse.

• Za Marcina Smolińskiego wchodzi Słoweniec Dejan Zigon.

• Skuteczna interwencja Vaclava Cverny. Obrońca GKS-u wygarnął piłkę, która adresowana była do Fabiana Paweli.

• Jeszcze jeden raz w polu karnym gospodarzy zagościli bełchatowianie. Nie udało im się tej akcji zakończyć strzałem. Piłkę gościom odebrał Michał Łabędzki.

• Fabian Pawela obejrzał żółtą kartkę.

• Lepszy moment gry gospodarzy. Wydaje się, że otrząsnęli się oni z przewagi bełchatowian z początku drugiej połowy.

• Dośrodkowanie w kierunku Cezarego Demianiuka, jednak piłkarz gości faulował obrońcę Olimpii. Rzut wolny z własnego pola karnego dla gospodarzy.

• Za faul na Kubaniu żółtą kartkę obejrzał Robert Szczot.

• Lukas Kuban leży na murawie. Piłkarz potrzebuje pomocy medycznej.

• Pierwszy celny strzał gości w drugiej połowie. Cezary Demianiuk uderzał ze sporej odległości, futbolówkę, która odbiła się jeszcze od jednego zawodnika pewnie złapał Fabiniak.

• Bartosz Fabiniak rozpocznie grę z własnego pola karnego. W szesnastce faulowany był jeden z obrońców Olimpii Grudziądz.

• Druga połowa już rozpoczęta!

• Koniec I połowy. Do przerwy goście prowadzą w Grudziądzu 2:1.

• Adrian Bielawski ofiarnie i skutecznie interweniował w defensywie, przerywając akcję gości.

• Kolejna akcja gości, którzy w ostatnim fragmencie osiągnęli przewagę. Cezary Demianiuk mimo, że atakowało go dwóch piłkarzy Olimpii oddał strzał, ale Bartosz Fabiniak był na posterunku.

• Najpierw strzał Piotra Witasika zblokował Robert Szczot, a chwilę później w polu karnym gospodarzy powstało spore zamieszanie, ale obrońcy Olimpii w ostatniej chwili oddalili zagrożenie od własnej bramki.

• W odpowiedzi akcja gospodarzy. Marcin Kaczmarek będąc na lewym skrzydle dogrywał piłkę w szesnastkę, a tam sytuację wyjaśnił Vaclav Cerna.

• Silny strzał Patryka Rachwała z ponad 25 metrów. Piłkę pewnie złapał Bartosz Fabiniak.

• Przewienienie Michala Pitera-Bućki. Słowak obejrzał żółtą kartkę.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Obejrzał ją strzelec gola Vaclav Cerna, który faulował Kamila Kurowskiego.

• Znakomite dogranie z rzutu wolnego Agwana Papikjana. Piłka po jego dośrodkowaniu trafiła na nogę biegnącego do tego zagrania Vaclava Cverny. Ten tylko lekko jej dotknął, ale to wystarczyło. Goście znowu prowadzą w Grudziądzu!

• GOOOOOOOL! VACLAV CERNA!

• Wysoki pressing drużyny przyjezdnych, ale w sytuacji zagrożenia Adrian Bielawski nastrzelił zawodnika Brunatnych i aut dla gospodarzy.

• Uderzenie Bartłomieja Bartosiaka z około 20 metrów wylądował w rękach Bartosza Fabiniaka.

• Kolejna ofensywna próba Olimpii Grudziądz. Tym razem Adrian Bielawski chciał górą przerzucić piłkę do Kamil Kurowskiego, ale zrobił to nieprecyzyjnie.

• Udana interwencja Piotra Witasika zastopowała atak Fabiana Paweli.

• Pressing gospodarzy spowodował, że piłkarze GKS-u Bełchatów stracili piłkę. Marcin Kaczmarek wywalczył wrzut piłki z autu na wysokości pola karnego.

• Adam Banasiak dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale tam defensorzy GKS-u Bełchatów wybili futbolówkę na rzut rożny.

• Coraz więcej do powiedzenia w tym spotkaniu mają piłkarze Olimpii. Gospodarze swoje ataki realizują z coraz większą częstotliwością.

• Jeszcze jedna ofensywna próba Olimpii. Tym razem piłkę w pole karne dogrywał Adrian Bielawski, ale Paweł Lenarcik był na posterunku.

• Adam Banasiak zagrał piłkę z rzutu wolnego, którą bardzo dobrze odegrał gracz Olimpii. Futbolówka trafiła do Michala Pitera-Bućko, który nie zmarnował znakomitej okazji. Remis w Grudziądzu!

• GOOOOOOOOL! Olimpia - GKS Bełchatów 1:1. MICHAL PITER-BUĆKO!

• Marcin Kaczmarek odegrał do Kamila Kurowskiego, a ten niewiele się zastanawiając potężnie uderzył na bramkę Lenarcika. Piłka pomknęła jednak w sam środek bramkii golkiper wyłapał ten strzał.

• Szybko rozpoczęli atak piłkarze GKS-u Bełchatów, ale ta akcja została skutecznie przerwana przez gospodarzy.

• Rzut rożny dla Olimpii. Do piłki podszedł Adam Banasiak, ale golkiper gości Paweł Lenarcik pewnie wyłapał to dośrodkowanie.

• Na trybunie z małym spóźnieniem zameldowali się kibice GKS-u Bełchatów.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w szesnastkę Olimpii najwięcej zimnej krwi zachował Agwan Papikjan, który skutecznie uderzył po długim rogu. Bartosz Fabiniak musiał wyciągać piłkę z siatki.

• Jeszcze jedno przewinienie. Tym razem w nieprzepisowy sposób zatrzymany został pomocnik gości Dawid Flaszka.

• Spokojny początek meczu. Przewinienie popełnił Rok Elsner, który faulował na środku boiska.

• Pierwszy gwizdek Adama Lyczmańskiego. Zaczynamy!

• Oba zespoły już zakończyły rozgrzewkę. Za kilka minut piłkarzy Olimpii i GKS-u Bełchatów ponownie zobaczymy na murawie.

• Trudno szykować się na potężny grad bramek, gdyż obie ekipy od początku sezonu zdobyły łącznie (!) 23 bramki. Miejmy nadzieję, że kilka ich na Stadionie Miejskim w Grudziądzu zobaczymy.

• W Bełchatowie z kolei 14. kolejka okazała się przełomowa. Podopieczni Rafała Ulatowskiego pokonali na własnym stadionie zespół Sandecji i po miesięcznej przerwie przypomnieli sobie jak inkasuje się trzy punkty.

• Sytuacja w klubie z Grudziądza robi się coraz trudniejsza. Olimpia trwa w niechlubnej serii 4 porażek, a ostatnie zwycięstwo odniosła w połowie września. Tylko 9 zdobytych punktów, najmniej goli strzelonych i najmniej odniesionych zwycięstw w całej lidze.Biało-zieloni do bezpiecznego miejsca tracili przed rozpoczęciem 15. kolejki już siedem oczek.

• Rezerwowi GKS Bełchatów: Bruchajzer, Wdowiak, Zięba, Serafin, Stanisławski, Gierszewski

• Prezentujemy ławki rezerwowych obu zespołów. Rezerwowi Olimpia: Wróbel, Kowalczyk, Reiman, Woźniak, Zigon, Djousse, Cieśliński

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu w Grudziądzu, w którym Olimpia podejmie GKS Bełchatów.

• Olimpia - GKS Bełchatów LIVE!

ZAPOWIEDŹ: W Grudziądzu liczą na przełamanie

Po sromotnej porażce w Legnicy zawodnicy Olimpii spróbują otrząsnąć się w spotkaniu z GKS-em Bełchatów i rozpocząć marsz ku bezpiecznym rejonom tabeli.

Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 4:0