Olimpia Grudziądz 2 - 3 Zawisza Bydgoszcz

Olimpia Grudziądz

2

Zawisza Bydgoszcz

3

• Koniec meczu! Do 75. minuty nic nie wskazywało na zwycięstwo Zawiszy. Olimpia grała dobre zawody, ale Zawisza zadał dwa nokautujące ciosy i zgarnął pełną pulę. Nie o takim obrocie spraw marzył debiutujący na ławce gospodarzy Artur Skowronek. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

• Arkadiusz Gajewski zastępuje Lewickiego.

• Trzy minuty doliczone.

• Kartka dla młodego Kony. Kolor żółty.

• Olimpia rzuca wszystkie siły do ataku. Czy podopiecznym Skowronka uda się jeszcze uratować remis w ostatnich minutach?

• Żółtko dla Wełnickiego. Robi się nerwowo.

• GOOOOOOL!!! PEWNY STRZAŁ KACZMARKA Z 11 METRÓW! OLIMPIA ŁAPIE KONTAKT!

• Drygas sfaulował Djousse w polu karnym! Rzut karny i żółta kartka dla zawodnika Zawiszy!

• Rezerwowy Mica popisał się kapitalnym uderzeniem bezpośredniego z rzutu wolnego. Chyba już jest po meczu!

• GOOOOOOOOL!!! JUŻ 3:1 DLA ZAWISZY!! MICA Z RZUTU WOLNEGO!

• Wprowadzony Kasperkiewicz ogląda kartkę.

• Były pomocnik Lecha Poznań wykorzystał świetne zagranie Nykiela i nie miał problemów z pokonaniem Bartosza Fabiniaka. Co za come-back Zawiszy!

• GOOOOOOL!!! 2:1 DLA ZAWISZY!! KAMIL DRYGAS!

• Żółty kartonik dla Nykiela.

• Reiman dopadł futbolówki w dużym zamieszaniu, ale uderzył niecelnie.

• Za Kurowskiego wchodzi Arkadiusz Kasperkiewicz.

• Jak on tego nie trafił?! Piter-Bućko miał otwartą drogę do bramki, ale uderzył niecelnie z najbliższej odległości! Ta sytuacja może się zemścić na Olimpii.

• Znakomita interwencja Wełnickiego, który w ostatniej chwili uprzedził dobrze ustawionego w polu karnym Kurowskiego.

• Mica melduje się na placu za Łukowskiego.

• Djousse mógł mieć prawdziwe wejście smoka! Kameruńczyk przedryblował kilku zawodników Zawiszy, uderzył potężnie, ale minimalnie się pomylił.

• Wykonującego dobrą robotę Cieślińskiego zastąpił Donald Djousse.

• Tym razem gospodarze zdecydowali się wrzucać piłkę... zupełnie do nikogo.

• Będzie kolejny rzut wolny dla Olimpii za faul na Cieślińskim.

• Minimalnie pomylił się z rzutu wolnego Marcin Smoliński! Piłka przeszła tuż obok bramki i Sapela na pewno odetchnął z ulgą.

• Goście starają się przejąć dominację nad środkiem pola.

• Próbował uderzać na bramkę Vasil Panayotov, ale został zablokowany.

• Dużo niedokładności w grze obu zespołów po przerwie.

• Niecelnie główkował Cieśliński po wrzutce Kaczmarka.

• Drugą połowę rozpoczęli bydgoszczanie.

• Sebastian Kamiński zastępuje Smektałę.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie Olimpia remisuje z Zawiszą 1:1. Podopieczni Skowronka byli jednak w tej odsłonie zdecydowanie lepsi.

• Dwie minuty doliczone przez arbitra.

• Ależ blisko Olimpia! Uderzenie z dystansu Kaczmarka przeszło tuż obok słupka!

• Teraz Piter-Bućko zatrzymał Lewickiego.

• Żółta kartka dla Blazo Igumanovicia.

• Michal Piter-Bućko oddał groźny strzał z główki po dośrodkowaniu Kaczmarka, ale zabrakło w nim precyzji.

• Sędzia pokazuje kartkę Cieślińskiemu.

• Dwa z rzędu kornery dla Olimpii, ale obeszło się bez większego zagrożenia.

• Chwaliliśmy właśnie Olimpię, a dość nieoczekiwanie Zawisza wyrównał! Lewicki zaskoczył bramkarza precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego. Chwilę wcześniej spory błąd popełnił jeden z obrońców gospodarzy.

• GOOOOOL!! NO I PROSZĘ!! 1:1 ZUPEŁNIE Z NICZEGO! SZYMON LEWICKI!

• Bardzo zaangażowana w grę jest dzisiaj Olimpii, piłkarze Artura Skowronka nie odpuszczają walki o żadną piłkę.

• Teraz ucierpiał Nawotczyński, który potrzebuje pomocy służb medycznych.

• Świetnie Cieśliński wypatrzył Wojciecha Reimana przed polem karnym. Pomocnik Olimpii miał dużo czasu i miejsca, ale przeniósł futbolówkę nad bramka.

• Chyba Nykiel faulował Kaczmarka na skrzydle, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

• Póki co Zawisza nie ma pomysłu na groźniejsze akcje pod bramką Olimpii. Trwa walka o dominację w środkowej strefie.

• Woźniak wrócił do gry i od razu popisał się ważną interwencją w odbiorze. Jak na razie bardzo dobre zawody tego piłkarza.

• Z pomocy służb medycznych musi skorzystać Woźniak. Mamy krótką przerwę.

• Było groźnie pod bramką Olimpii! Łukasz Nawotczyński uderzał i piłka przeszła tuż nad poprzeczką.

• Żółty kartonik ogląda Paweł Kowalczyk.

• Pachniało tym golem dla gospodarzy. Kurowski popisał się piękną główką po dośrodkowaniu z prawej strony w wykonaniu Skóreckiego.

• GOOOOOL!!! 1:0 DLA OLIMPII! KAMIL KUROWSKI!!

• To mogła być szybka kontra Zawiszy, ale Jakub Łukowski niezdarnie potknął się na piłce.

• W zespole z Grudziądza bardzo widoczny Marcin Kaczmarek, który stara się szarpać z przodu, a także pomagać kolegom w destrukcji.

• Z dystansu szczęścia próbował Patryk Skórecki, ale była to za lekka próba, by zaskoczyć doświadczonego golkipera Zawiszy.

• Widać, że zawodnicy Olimpii chcą z jak najlepszej strony przywitać się z nowym trenerem. Wyraźnie dominują na boisku w pierwszych minutach.

• I jeszcze raz Cieśliński! Tym razem wrzutka poszła z lewej strony i ponownie na posterunku Sapela!

• Z animuszem rozpoczęli gospodarze. Pierwszy celny strzał na bramkę gości oddał główką Adam Cieśliński. Spokojnie interweniował Łukasz Sapela.

• Od środka rozpoczęli gracze Olimpii.

• Piłkarze wrócili już na boisko, za chwilę przywitanie i gramy.

• Na murawie trwa rozgrzewka zawodników, pierwszy gwizdek sędziego za 20 minut. Dobre warunki do gry, na termometrach w Grudziądzu ok. 16 kresek.

• Rezerwowi Zawisza: Damian Węglarz, Mica, Sebastian Kamiński, Arkadiusz Gajewski, Piotr Stawarczyk, Damian Ciechanowski, Sylwester Patejuk.

• Rezerwowi Olimpia: Michał Wróbel, Adrian Bielawski, Tomasz Lewandowski, Arkadiusz Kasperkiewicz, Adam Banasiak, Fabian Pawela, Donald Djousse.

• Efektowna zapowiedź wideo meczu Olimpia - Zawisza:

• Stadion Olimpii jest mało szczęśliwy dla obecnego trenera Zawiszy, Mariusza Rumaka. 38-letni szkoleniowiec prowadził Lecha Poznań w pamiętnym spotkaniu 1/16 Pucharu Polski. Grudziądzki zespół wygrał ówcześnie 2:1 po dogrywce. Podobnego scenariusza życzą sobie kibice biało-zielonych. Co więcej, media spekulują, że w przypadku dzisiejszej porażki bydgoszczan, pracę może stracić Rumak, do którego cierpliwość wyczerpuje się właścicielowi klubu, Radosławowi Osuchowi.

• Kibice w Grudziądzu dopięli swego. Od kilkunastu dnia jednym i niezwykle donośnym głosem domagali się zmian na ławce trenerskiej swojego klubu. Ich płynące zarówno z trybun, jak i samego internetu wołania zostały wysłuchane. W ubiegłą środę z Olimpią pożegnał się Tomasz Asensky, a przywitał Artur Skowronek. Dla byłego szkoleniowca m.in. Widzewa Łódź, czy Pogoni Szczecin to powrót do pracy. Wcześniej stracił ją w kwietniu, kiedy został oddelegowany z tego samego stanowiska w GKS Katowice.

• Witamy z Grudziądza! To właśnie tutaj, już w piątek, rozpoczynamy 7. kolejkę 1. ligi. Miejscowa Olimpia zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz. Zapraszamy na relację na żywo!