Piast Gliwice

2

Arka Gdynia

2

• Podobnie jak tydzień po raz kolejny nie zabrakło emocji w Gliwicach. Zawodnicy obu drużyn walczyli przez pełne 90 minut. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relację na Ekstraklasa.net!

• Sebastian Krasny kończy fascynujące spotkanie przy ulicy Okrzei!

• W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Piast miał dwie dogodne sytuacje. Najpierw Tomasz Bzdęga po dośrodkowaniu z prawego skrzydła strzelił wprost w bramkarza. Po 20 sekundach strzelał Podgórski z 15 metrów i w ostatniej chwili Maciej Szlaga uratował swój zespół przed porażką!

• Najpierw uderzał Światek w polu karnym, ale jego uderzenie zostało zablokowane, po chwili dobijał Bzdęga strzałem z woleja, ale wysoko nad bramką!

• Do regulaminowego czasu gry zostaną doliczone cztery minuty.

• Adrian Świątek uderza głową z 6 metrów! Ale piłka poszybowała minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką.

• Kasperkiewicz za Jarzębowskiego.

• GOOOL!!! WOJCIECH KĘDZIORA W ZAMIESZANIU TRAFIA Z 6 METRÓW POD NOGAMI SZLAGI!!!

• Pavol Cicman uderzył z narożnika pola karnego i trafił w boczną siatkę.

• Mateusz Bodzioch z powodu kontuzji opuszcza murawę, za niego pojawia się Tomasz Bzdęga.

• Mateusz Bodzioch w polu karnym po starciu z jednym z obrońców Arki, trzyma się za twarz - będzie potrzebna interwencja lekarzy.

• Czoska zmienia Arifovića.

• Pavol Cicman trafia z 14 metrów w słupek!

• Adrian Świątek wchodzi za Jurado.

• GOOOOL!!! BENAT ZDOBYWA DRUGĄ BRAMKĘ!!! Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI BEZ PROBLEMU POKONAŁ TRELĘ!

• Flis schodzi, za niego wchodzi Brodziński.

• Wojciech Kędziora z 5 metrów trafia wprost w środek bramki!

• Kibice Arki na chwilę zeszli na dół, gdzie czekała na nich policja, po chwili wrócili jednak na trybuny.

• Piotr Kuklis fauluje i otrzymują drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną. Arka musi dokończyć spotkanie w 10.

• Tomasz Podgórski otrzymuje żółtą kartkę.

• Po rzucie wolnym Urbana, jeden z zawodników Arki mógł trafić do własnej bramki, ale skończyło się na słupku.

• Piotr Kuklis otrzymuje pierwszy kartonik, po tym jak nieprzepisowo zatrzymał kontratak Jurado.

• Większość kibiców Arki opuszcza trybuny, ciężko powiedzieć co jest przyczyną.

• Podgórski dośrodkowywał z rzutu wolnego do Kędziory i napastnik Piasta uderzył bardzo mocno, ale 3 metry obok bramki.

• Faulowany Paulauskas przy narożniku boiska.

• Wojciech Kędziora wyprzedzony przez Macieja Szlagę, który świetnie wybiegł z bramki i wybił piłkę na aut.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Petr Benat w poprzednich dwóch sezonach zdobył 1 bramkę w Dynamo Czeskie Budziejowice. W Arce zdobył już czwartego gola.

• Jeśli chodzi o frekwencję, to kibiców gości jest około 200. Ogólnie stadion jest zapełniony w 70 %.

• Piłkarze Arki szybko strzelili bramkę, ale później już nie było tak "różowo". Piast podobnie jak tydzień temu, ponownie musiał gonić wynik. Z Wisłą Płock udało się w ostatnich minutach doprowadzić do zwycięstwa, czy tym razem będzie podobnie przekonamy się za niecałą godzinę.

• Koniec pierwszej połowy!

• MATEUSZ BODZIOCH z 20 metrów uderza i piłka poszybowała minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką! Kibice widzieli już futbolówkę w bramce...

• Kowalski zagrywa ręką w polu karnym Piasta.

• GOOOOOOOOOOOOOL!!! WOJCIECH KĘDZIORA STRZELA GŁOWĄ PO DOŚRODKOWANIU URBANA Z RZUTU WOLNEGO!!! JEGO 5. BRAMKA PRZECIWKO ARCE GDYNIA!

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu - Pavol Cicman wchodzi za Zganiacza. Trudno powiedzieć czym jest podyktowana ta zmiana.

• Kolejna groźna sytuacja dla Arki - Jakub Kowalski przymierzył tuż przy słupku, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Wspaniałe dośrodkowanie Arifovića wprost na nogę Benata. 31-letni Czech mógł strzelić drugą bramkę, ale trafił w Trelę.

• Głową uderzył Mateusz Bodzioch, ale niecelnie.

• Po błędzie Krzyckiego Flis minął bramkarza, ale nie zdążył oddać strzału, zanim piłka minęła całym obwodem linię końcową.

• Zagranie piętą Rudolfa Urbana w pole karne, ale zbyt późno zorientował się Ruben Jurado.

• Fatalne prostopadłe podanie w wykonaniu Urbana, nie było mowy o tym, by którykolwiek z jego partnerów mógł dojść do tego podania.

• Po dośrodkowaniu Podgórskiego, głową uderzał Jurado, ale minimalnie nad poprzeczką.

• Kuklis strzelał z 25 metrów, ale Trela pewnie obronił.

• Tomasz Podgórski decyduje się na strzał z 25 metrów, ale piłka po jego strzale ląduje na trybunach...

• Szybka akcja Hiszpana Rubena Jurado, ale centra z prawej flanki była niecelna.

• Faulowany w środku pola Tomasz Jarzębowski i niezbędna będzie interwencja klubowego lekarza.

• GOOOOOOOOOL! PETR BENAT TECHNICZNYM STRZAŁEM Z 15 METRÓW WYPROWADZA SWÓJ ZESPÓŁ NA PROWADZENIE!!!

• Rzut wolny wykonywał Urban, ale nie zagrał zbyt celnie i od bramki rozpocznie Maciej Szlaga.

• Piotr Kuklis na spalonym.

• Sebastian Krasny zagwizdał po raz pierwszy!

• Ławka rezerwowa Piasta Gliwice: Szmatuła, Buryan, Bzdęga, Cicman, Hałgas, Lisowski, Świątek. Jeśli chodzi o drużynę gdynian: Juszczyk, Brodziński, Kasperkiewicz, Niedziela, Słowiński, Surdykowski, Czoska.

• "Arkowcy" w ostatnich 10 spotkaniach przegrali wyłącznie w Szczecinie z Pogonią, dzięki czemu już nie muszą się zbytnio bać o utrzymanie, jak to miało miejsce na początku sezonu.

• Gospodarze na własnym boisku jeszcze nie przegrali w tym sezonie - rozegrali trzy spotkania, dwukrotnie wygrali i raz zakończyło się na podziałem punktów.