Pogoń Siedlce 4 - 1 Chojniczanka Chojnice

• Sędzia zakończył spotkanie! Pogoń Siedlce pokonała Chojniczankę Chojnice 4:1.

• GOOOOOOL!!! To już jest nokaut! Ciechański podwyższył na 4:1!!

• Jeszcze kartonik ogląda Jankowski.

• Aż cztery minuty doliczone.

• Kolejnego gola szukają podopieczni Pawlaka. Przed momentem zablokowany w dobrej sytuacji Siemaszko.

• Strata w środku pola Feciucha, ale nie wykorzystał tej sytuacji Ciechański.

• Schodzi bohater Pogoni - Wójcik. W jego miejsce Sebastian Olczak.

• Było groźnie po uderzeniu Kieruzela, ale poradził sobie bramkarza gospodarzy. Chojniczanka w natarciu!

• Robert Kwiatkowski wchodzi za Tataja.

• Dość nieporadnie zachowali się w tej sytuacji obrońcy Pogoni. Asystę zanotował wprowadzony Radler.

• GOOOOL!!! Rybski strzela bramkę na 1:3!!

• Dobre podanie Mikołajczaka do Siemaszki, jednak skuteczną interwencją popisał się Kozaczyński.

• Siedlczanie cofnęli się i dają teraz grać piłką Chojniczance. Czy gości stać będzie na honorowe trafienie?

• Daniel Ciechański wchodzi za Drażbę.

• Wójcik postanowił raz jeszcze spróbować sił z daleka i tym razem umieścił piłkę w samym okienku! Mamy murowanego kandydata do jedenastki kolejki 1. ligi.

• GOOOOL!!! Na nic się to stało! Wójcik jeszcze raz pięknie uderzył z daleka i Pogoń gromi Chojniczankę!

• Błażej Radler zastępuje Gancarczyka. Tym razem Mariusz Pawlak wprowadza środkowego obrońcę za skrzydłowego.

• Kolejna przerwa na uzupełnienie płynów. Przed nami końcowe 20 minut.

• Piękne uderzenie z dalszej odległości Wójcika. Strzał był z bardzo daleka i wpadł tuż przy słupku.

• GOOOOOL!!! Wykrakaliśmy! Na 2:0 podwyższył Wójcik!

• Akcja za akcję w Siedlcach. Gospodarze nie zamierzają tylko i wyłącznie bronić rezultatu. Czyżby kolejne gole były kwestią czasu?

• W dobrej pozycji zbyt długo zbierał się do strzału Demianiuk. Zdążyli wrócić obrońcy.

• Iwanicki znowu został przesunięty do obrony, tym razem na prawą stronę.

• Druga już ofensywna zmiana trenera Chojniczanki. Rafał Siemaszko zastępuje Lisowskiego.

• Lewandowski miał chrapkę na jeszcze jednego gola, ale jego strzał został zablokowany przez jednego z graczy Chojniczanki.

• Od początku drugiej części w pomocy oglądamy Iwanickiego, który zamienił się pozycją z Pietruszką.

• Piotr Kosiorowski opatrywany poza linią boczną.

• Kolejne dośrodkowanie Gancarczyka z narożnika boiska, tym razem wybite przez obrońców.

• Mikołajczak dwa razy próbował pokonać bramkarza po rzucie rożnym, ale nic nie wpadło do siatki. Było bardzo blisko wyrównania.

• Jeszcze jeden strzał gospodarzy, tym razem zablokowany Michał Ogrodnik.

• Z dystansu potężnie uderzył Krystian Wójcik, ale niecelna ta próba.

• Rafał Leśniewski zmienił niewidocznego Łukasza Białożyta.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Pogoń prowadzi z Chojniczanką 1:0, a bramka padła w ostatniej akcji przed przerwą. Wracamy za kwadrans.

• Lewandowski najwyżej wyskoczył do piłki posłanej lewą nogą z rzutu rożnego przez Ratajczaka i z główki wpakował ją do siatki.

• GOOOOOL!!! Bramkę do szatni zdobywa Tomasz Lewandowski! 1:0 dla Pogoni!

• Nieco spanikował przed momentem bramkarz Chojniczanki i naciskany, postanowił wybić piłkę za linię boczną.

• Za chwilę koniec pierwszej połowy. Czy któremuś z zespołów uda się jeszcze zaskoczyć przeciwnika?

• Indywidualna akcja Mikołajczaka, którzy przedryblował obrońców i uderzył tuż obok bramki. Na takie właśnie sytuacje czekamy.

• Gra z kontry w wykonaniu siedlczan może się naprawdę podobać. Mecz jest bardzo wyrównany. Brakuje tylko większej ilości czystych sytuacji bramkowych.

• Lekki, zbyt lekki strzał Andrzeja Rybskiego, by zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

• Ukarany kartką Tataj, który nie szczędził uwag w stronę sędziego.

• Znowu zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Coraz częściej do głosu zaczynają dochodzić gospodarze, wspierani żywiołowym dopingiem swoich fanów.

• Ostro grający Przemysław Rodak doczekał się żółtej kartki. Kapitan Pogoni musi teraz uważać.

• Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Temperatura daje się zawodnikom we znaki.

• Ależ sytuacja! Dobrze zbudowany Demianiuk z najbliżej odległości uderzył prosto w Dumieńskiego!

• W dobrej sytuacji znalazł się Paweł Drażba na prawym skrzydle, ale uderzył tuż nad bramką.

• Przed momentem byliśmy świadkami niecelnych dośrodkowań z obu stron. Tak właśnie wygląda ten mecz - przede wszystkim rzuca się w oczy brak precyzji.

• W odpowiedzi Tomasz Mikołajczak padł jak długi w polu karnym po przeciwnej stronie boiska. To chyba z upału...

• Padł w polu karnym Tataj, ale zdaniem arbitra nie ma mowy o rzucie karnym.

• Przemysław Pietruszka zszedł teraz na prawą flankę i posłał niebezpiecznie dośrodkowanie w szesnastkę Pogoni. Nikt nie zamknął akcji.

• Widać, kto tutaj jest beniaminkiem. Gospodarze z dużym respektem podeszli do rywalizacji z Chojniczanką. Inicjatywa po stronie gości.

• Golkiper Pogoni Siedlce jest niewiele starszy, bowiem ma na karku 20 wiosen.

• Pierwszy celny strzał w tym meczu. Cezary Demianiuk sprawdził czujność zaledwie 18-letniego Michała Dumieńskiego.

• Agresywnie spisuje się cała drużyna Chojniczanki, ciężko się przedrzeć siedlczanom.

• Dał się ograć debiutujący w zespole przyjezdnych Piotr Kieruzel, ale Maciej Tataj nie był w stanie zagrać celnie do kolegi.

• W pierwszych kilkudziesięciu sekundach dłużej przy piłce utrzymywali się gracze Chojniczanki. Oprócz jednego dośrodkowania, nic groźnego jednak nie stworzyli.

• Spotkanie rozpoczęli goście.

• Statuetki rozdane, jeszcze minuta ciszy by uczcić Powstańców Warszawskich.

• Na początek Pogoń odbiera trofeum za awans do 1. ligi.

• Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę, pierwszy gwizdek za nieco ponad 10 minut.

• Zmiany nie ominęły również Chojniczanki. Drużynę z Chojnic opuściło kilku zawodników, a największą stratą jest Kosuke Ikegami, z którym nie przedłużono umowy. W zespole Mariusza Pawlaka pojawiło się za to sporo nowych twarzy, a najbardziej rozpoznawalnym z pozyskanych piłkarzy jest Marek Gancarczyk - były zawodnik m.in. Śląska Wrocław.

• Rekonstruując kadrę na potrzeby pierwszej ligi, Pogoń pozyskała jednak kilku ciekawych graczy. Największym wzmocnieniem wydaje się być Maciej Tataja który w poprzednich rozgrywkach drugiej ligi wschodniej w barwach Motoru Lublin strzelił 22 bramki, zostając tym samym królem strzelców. Tataj jako jeden z niewielu piłkarzy siedleckiej Pogoni, grał w przeszłości w Ekstraklasie, jako piłkarz Korony Kielce. Doskonale zna też realia pierwszoligowe, z występów w Dolcanie Ząbki.

• Warto zauważyć, że w przerwie letniej doszło do wielu zmian w obydwu zespołach. Z drużyną Pogoni pożegnało się kilku zawodników, a największy ubytek dla podopiecznych Daniela Purzyckiego stanowi odejście Odunki oraz Zaniewskiego. Czarnoskóry zawodnik w poprzednim sezonie strzelił w barwach siedlczan 5 bramek, Zaniewski natomiast w sezonie 2013/2014 wpisał się na listę strzelców aż dziewięciokrotnie.

• Rezerwowi Chojniczanka: Rafał Misztal, Daniel Chyła, Błażej Radler, Przemysław Czerwiński, Przemysław Laskowski, Rafał Siemaszko, Rafał Leśniewski.

• Rezerwowi Pogoń: Mateusz Tobjasz, Robert Pisarczuk, Sebastian Olczak, Bartosz Tarachulski, Michał Kitliński, Daniel Ciechański, Robert Kwiatkowski.

• Podobnie jak w całej Polsce, również w Siedlcach jest dzisiaj upalnie. Powietrze jest ciężkie, więc warunki do gry nie będą łatwe. Liczymy jednak, że pierwszy mecz sezonu odpowiednio zmotywuje zawodników i że kilka bramek padnie.

• Witamy z Siedlec, gdzie miejscowy beniaminek 1. ligi zmierzy się z Chojniczanką Chojnice. Zapraszamy na relację na żywo!