Pogoń Siedlce

0

Zawisza Bydgoszcz

3

• Druga połowa była ciekawsze głównie ze względu na bramki. Szkoda, że był to dość jednostronny mecz. Pogoń nie miała wiele okazji z przodu, brakowało wykończenia i ostatniego podania. Z kolei Zawisza narzuciła szybko swoje tempo gry i na efekt nie trzeba było długo czekać. Pewna wygrana Zawiszy nie tylko cieszy, ale też - szczerze mówiąc - nie musieli wpisać się na wyżyny swoich możliwości.

To tyle z Pruszkowa, za spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Po dłużej przerwie pokazał się Mariusz Rybicki. Po indywidualnej akcji uderzył z ponad 20 metrów na bramkę Zawiszy, ale Łukasz Sapela pewnie interweniuje. Po chwili sędzia kończy mecz. Bydgoszczanie wygrali w Pruszkowie z Pogonią Siedlce 3:0

• Kamil Żylski na ostatnie sekundy zmienia Jakuba Smektałę.

• Jakub Łukowski dopadł przed polem karnym do bezpańskiej piłki i plasowanym uderzeniem przy lewym słupku wpisuje się na listę strzelców.

• GOL, JAKUB ŁUKOWSKI

• Pięć minut dolicza sędzia.

• Dawid Dzięgielewski ruszył co sił lewą stroną. Nie miał do kogo zagrać w "16". Chciał nabiciem zyskać rzut rożny, ale on jako ostatni dotknął piłkę.

• Pogoń nie ma argumentów z przodu by zmienić wynik. Krystian Wójcik próbuje rozgrywać w środku pola, ale nie ma z kim "poklepać".

• Goście w komplecie. I szybko Łukasz Nawotczyński pressingiem "przestraszył: Krystiana Wójcika, który nie opanował piłki w polu karnym.

• Łukasz Sapela złapał piłkę po dośrodkowaniu Krystiana Wójcika. Dodatkowo "uszkodził" Łukasza Nawotczyńskiego, upadając na niego łokciem, jak ten leżał na murawie. Zawisza przez moment w "10"

• Za Krzysztofa Bodzionego na ok. kwadrans wchodzi Michał Ogrodnik.

• Krystian Wójcik postanowił uderzyć z dystansu. Wysoko nad poprzeczką.

• Jakub Łukowski pojawia się na boisku. Miejsce "zwalnia" mu strzelec drugiej bramki, Alvarinho.

• Daniel Chyła nie widział innego wyjścia, jak przerwać akcję Zawiszy faulem. "Żółtko"

• Niezłe dośrodkowanie z lewej strony z rzutu wolnego i Kamil Drygas uderzeniem z woleja przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Blażo Igumanović jest opatrywany poza boiskiem. Skosił go Rafał Zembrowski, który dostał żółtą kartkę.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka trafiła trochę przypadkowo pod nogi Alvarinho, który uderzeniem w prawe okienko podwyższył prowadzenie.

• GOL, ALVARINHO!!!

• Ofensywna roszada w Pogoni. Krystian Wójcik zmienia Daniela Dybca

• Arkadiusz Gajewski zmienia Szymona Lewickiego.

• Krzysztof Bodziony upomniany żółtą kartką.

• Seria rzutów rożnych dla Pogoni. Nic z nich nie wynika.

• Rumak, uspokój się! TO nie stadnina koni

krzyknął jeden z kibiców Pogoni.

• Z dobrej strony pokazał się Dawid Dzięgielewski, który popędził przez połowę boiska na bramkę Zawiszy! Jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Mógł więcej wycisnąć z tej akcji.

• Marcin Sasal decyduje się na zmianę. Adrian Dziubiński melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Adam Duda.

• Jakub Smektała popędził prawą flanką i zdecydował się na dośrodkowanie w stronę Szymona Lewickiego. Za mocne zagranie w stronę napastnika. Pogoń nie może otrząsnąć się po straconej bramce.

• Przerwa w grze. Na murawie leżał przez moment jeden z zawodników Zawiszy, ale po interwencji medycznej może grać dalej. Nie minęła minuta jak Szymon Lewicki został w ostatniej chwili powstrzymany w polu karnym.

• Nie zanosiło się na bramkę, a tu na listę strzelców wpisał się debiutant! Bułgar dostał dobrą piłkę od Szymona Lewickiego, podciągnął kilka metrów i uderzył z pola karnego w stronę dalszego słupka. Rafał Misztal był bez szans.

• GOL, VASIL PANAYOTOV!

• Początek należy do "gości". Co nie zmienia, że Pogoń biernie przygląda się poczynaniom Zagrożenie zostało zażegnane.

• Maciej Kona dostał piłkę na 30. metrze, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Po chwili strzał Szymona Lewickiego głową po centrze z lewej stronę z najwyższym trudem na rzut rożny sparował Rafał Misztal!

• Bez zmian personalnych, ale z nadzieją na odmianę w poziomu i wyniku, zaczęła się druga połowa

• Pierwszą odsłonę można porównać do polskich komedii romantycznych, których w ostatnim czasie jest prawdziwy wysyp. O poziomie trudno napisać coś pozytywnego, na takim tle wyróżnia się tylko jeden "aktor" Mariusz Rybicki), ale i tak sam nie odmieni losów. Większość akcji zdaje się mocno wymuszona. Przeważa stagnacja.

Po zmianie stron liczymy na to "coś", co zmieni ten niski obraz. Wracamy za kilka minut.

• Po doliczonej minucie sędzia kończy pierwszą odsłonę. Pogoń bezbramkowo remisuje z Zawiszą po przeciętnym widowisku.

• Maciej Kona przez dłuższy czas nie podnosił się z murawy. Po interwencji medyków opuścił o własnych siłach plac gry.

• Mateusz Żytko umiejętnie i skutecznie zagrał na wyprzedzenie, uprzedzając Szymona Lewickiego. Niedowierzanie na trybunie.

• Rafał Zembrowski wybija piłkę na rzut rożny po wstrzeleniu Jakuba Smektały. Po centrze z narożnika futbolówka znajduje się w rękawicach Rafała Misztala.

• Łukasz Sapela z wielkimi problemami paruje uderzenie Mariusza Rybickiego z 8 metrów!

• Dawid Dzięgielewski szarpnął prawą stroną i... lipa. Brakuje - z obu stron - ostatniego podania. Po chwili Adam Duda na spalonym.

• Jakub Smektała nie może do końca "wejść" w mecz. Dostał piłkę w "16" i poczekał aż położy się bramkarz. Trafił "tylko" w boczną siatkę.

• Przebojowa, kolejna akcja Mariusza Rybickiego. Wpadł z piłką w pole karne i uderzył w stronę dalszego słupka. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. Po rzucie rożnym z oklaskiem nic nie wyszło.

• Rytmiczny oklask jak na koncercie Rubika towarzyszył siedlczanom przy rzucie wolnym. Niewiele udało się z niego wycisnąć.

• Blażo Igumanović przerwał przewinieniem kontrę Pogoni i sędzia nie zawahał się - żółta kartka dla zawodnika Zawiszy.

• Alvarinho strzelił z ponad 25 metrów i słupek ratuje Pogoń przed utratą bramki!

• Nie wiemy, co Zawisza miała bidonach, ale po przerwie na uzupełnienie płynów. Dwie okazje Jakuba Smektały i brakowało mu naprawdę niewiele, by skierował piłkę głową w stronę bramki!

• Okazja dla Zawiszy! Po stałym fragmencie piłkę w "16" dostał Vasil Panayotov, ale strzelił z ostrego kąta obok bramki.

• ... i Krzysztof Nykiel.

• Jakub Smektała dostał "żółtko"...

• "Zaiskrzyło" na murawie. Doskoczyli do Mariusza Rybickiego dwaj bydgoszczanie, który skosili go jak trawę na wiosnę. Sędzia upomniał ich kartkami:

• Zawisza próbuje uporządkować grę w środku pola, ale niezbyt to wychodzi. Prostopadłe podanie do Szymona Lewickiego, ale szybszy był Rafał Misztal.

• Dwukrotnie wykazał się Łukasz Sapela. Najpierw pewnie piąstkuje po dośrodkowaniu, a potem spokojnie chwyta piłkę.

• Niewiele dzieje się pod obiema bramkami, szczególnie tą Rafała Misztala. Nawet "walka" w kontekście "gry" w środku pola to - delikatnie ujmując - nadinterpretacja.

• Kolejna okazja "gospodarzy". Po centrze Adam Duda uderzył... w swojego kolegę z drużyny.

• Przebojowa akcja środkiem Mariusza Rybickiego, który minął rywali jak tyczki i uderzył na bramkę. W sam środek i Łukasz Sapela pewnie chwyta piłkę.

• Rzut wolny dla Pogoni. Po dobrej centrze z prawej flanki piłka poleciała po uderzeniu głową wysoko nad poprzeczką.

• Krótka przerwa w grze. Na murawie jeden z zawodników gospodarzy. Zawisza w geście fair play oddaje piłkę

• Przeważa Zawisza i kopanina w środku pola. Piłka jakoś dotarła do Jakuba Smektały, który po rajdzie prawą stroną dośrodkował bardzo źle.

• Gwizdek sędziego i Zawisza zaczyna mecz!

• Obie drużyny już wychodzą na murawę.

• Rezerwowi Zawiszy: Damian Węglarz, George Alaverdashvili, Damian Ciechanowski, Arkadiusz Gajewski, Jakub Łukowski, Kamil Żylski, Piotr Stawarczyk

• Rezerwowi Pogoni: Przemysław Frąckowiak, Ernest Dzięcioł, Michał Ogrodnik, Marcin Paczkowski, Krystian Wójcik, Adrian Dziubiński, Piotr Krawczyk

• Obie drużyny prowadzą rozgrzewkę. Za moment pojawią się zdjęcia jak składy, gdy... naprawią komputer.

• Mimo że obie drużyny okupują miejsca w dolnej części tabeli, to możemy spodziewać się ciekawego widowiska. Pogoń i Zawisza deklarują sięgnięcie po komplet punktów by dobrze "wejść" w sezon. Do tej pory, po dwóch kolejkach, zdobyły po punkcie