Polonia Bytom 0 - 3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

3

• Koniec spotkania. Termalika wygrywa 3:0

• Jeszcze żółta kartka dla Barana.

• Dwie minuty doliczone/

• Honorową bramkę próbował zdobyć Alancewicz, ale jego strzał sprzed pola karnego minął łukiem okienko bramki Nowaka.

• Kolejny rzut rożny dla Polonii. Tym razem Szkatuła dośrodkował z prawego narożnika, ale z pola karnego piłkę wyprowadził Rybski, który zagrał do Pawlusińsiego. Ten odegrał do Piotrowskiego. Ten z kolei rozegrał piłkę z Sobczakiem, i zdołał dośrodkować do wbiegającego za akcją... Rybskiego, od którego wszystko się zaczęło. Ten dopełnił formalności i wpakował piłkę do bramki.

• Rzut wolny dla Termaliki rozegrany kombinacyjnie, piłkę dostał w polu karnym Sobczak po podaniu Rybskiego i uderzył zewnętrzną częścią stopy obok bramki.

• Rzut rożny dla Polonii z lewego narożnika, ale Szkatuła przerzucił całe pole karne.

• Andrzej Rybski zmienił Piotra Ceglarza

• Zamieszanie w polu karnym. Piotrowski dobrze przedarł się lewą stroną i dośrodkował, ale w tym momencie w polu karnym pojawiła się... druga piłka i sędzia przerwał akcję.

• Jeden z nielicznych strzałów Polonii, tym razem głową uderzał Płókarz, ale jak w całym meczu, brakuje skuteczności.

• Ostatnia zmiana w Polonii. Cioch zmienił Pietrychę.

• Jakub Biskup, opatrywany poza boiskiem już do gry nie wróci, zmienił go Damian Piotrowski

• Za linią końcową leży jeden z zawodników Termaliki. Polonia przez chwilę w przewadze.

• Dzisiaj na trybunach zasiadło 1696 widzów.

• Prostopadła piłka w pole karne Polonii, ale tym razem na spalonym Sobczak.

• Kolejna prostopadła piłka i tym razem Sobczak urwał się obrońcom, ale w sytuacji sam na sam z ostrego kąta uderzył prosto w Mikę, który zdołał opanować piłkę, chociaż z problemami.

• Biskup ponownie za szybki dla gospodarzy, dopadł do piłki w polu karnym Polonii, ale trafił tylko w boczną siatkę z ostrego kąta

• Polonia stara się otrząsnąć i walczyć chociaż o kontaktową bramkę. Dośrodkowanie Płókarza z prawej strony wybijają jednak obrońcy.

• Zmiana w Termalice. Sobczak wszedł za Pawłowskiego.

• Pawłowski zagrał prostopadłą piłkę do Biskupa, ten uniknął spalonego i na kilku metrach uciekł stoperom. Zbiegł do linii końcowej i zagrał wzdłuż bramki do Pawlusińskiego, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

• Pawlusiński wykańcza szybki kontratak i 2:0 dla Termaliki!

• Walesa w miejsce Grzybka. Czy wpisze się na listę strzelców jak po ostatnim meczu?

• Po wrzutce z lewej strony Płókarz zdołał oddać strzał głową, ale uderzył nieczysto i bez problemu chwycił Nowak.

• Groźnie wreszcie też pod bramką Termalicy. Źle piąstkował piłkę Sebastian Nowak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Futbolówka trafiła na szesnasty metr do Grzybka, który szybko zdecydował się na uderzenie, a piłkę zmierzającą do bramki wybił w ostatniej chwili Czerwiński

• Szkatuła bezpośrednio z rzutu wolnego i Nowak przeniósł piłkę nad bramką na rzut rożny.

• Żółta kartka dla Nalepy za faul na Białkowski, rzut wolny dla Polonii z 40 metrów na wprost bramki.

• Kolejna okazja Biskupa, który wdarł się w pole karne i na wprost bramki uderzył w sam jej środek, gdzie obronił dobrze ustawiony Mika.

• Ceglarz dostał piłkę w pole karne, zdołał ją opanować i w biegu uderzył na bramkę, jednak piłka powędrowała sporo ponad bramką Miki.

• Akcja gości lewą stroną, ale dośrodkowaną w pole karne piłkę wybili stoperzy Polonii.

• Od początku drugiej połowy atakować stara się Polonia, ale mimo wysokiego pressingu na razie nie stworzyła poważnego zagrożenia pod bramką Termaliki.

• Płókarz odebrał piłkę Czerwińskiemu i próbował wyjść sam na sam z Nowakiem, ale stoper Termaliki odzyskał straconą piłkę.

• Piłkarze Termaliki rozpoczęli drugą połowę.

• W przerwie jedna zmiana. Alancewicz wszedł w miejsce Sinclaira.

• Piłkarze obu zespołów wracają już na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy spotkania.

• W przerwie byliśmy tradycyjnie świadkami krótkiego występu miejscowych cheerleaderek. Czirliderki polonii bytomCzirliderki polonii bytom

• Do przerwy Termalica w pełni zasłużenie prowadzi 1:0!

• Gdy wydawało się, że w tej połowie już nic ciekawego się nie stanie świetnym dośrodkowaniem z prawej strony popisał się Krzysztof Kaczmarczyk, a strzałem głową z kilku metrów szans Mice nie dał bardzo aktywny od początku Biskup!

• Goooool! Biskup głową umieszcza piłę w siatce.

• Żółta kartka dla Biskupa za dyskusję z sędzią.

• Bramkarz Polonii po minucie wstał i wrócił do gry. Rozpocznie od rzutu wolnego od własnej bramki.

• Ostre dośrodkowanie Pawlusińskiego w pole karne wypiąstkował Mika, którzy przy okazji zderzył się z innym piłkarzem i teraz leży opatrywany w polu karnym.

• Tym razem Biskup podawał do Pawlusińskiego, który z ósmego metrów strzelił na siłę nad poprzeczką. Mika znowu może mówić o sporym szczęściu

• Na boisku dzieje się tak mało, że nawet trener Sandecji Jarosław Araszkiewicz, który przybył na stadion podglądać Polonię, z którą jego zespół zagra w następnej kolejce, jest bardziej zajęty rozmową ze swoim asystentem niż robieniem notatek.

• Kolejna kapitalna okazja dla Termalicy! Tym razem szczupakiem minimalnie nad poprzeczką strzelał Biskup po dośrodkowaniu z prawego skrzydła

• Pawłowski wpadł w pole karne z lewej strony, przełożył piłkę na prawą nogę i silnym strzałem po długim rogu trafił w słupek!

• Po rzucie rożnym wydawało się, że Baran może zdobyć bramkę, ale okazało się, że był na spalonym.

• Karol Piątek ukarany żółtą karktą za faul taktyczny w środku pola

• Polonia-TermalicaPolonia-Termalica

• Sporo kopaniny spod jednej bramki pod drugą, ale akcji bramkowych jak na lekarstwo. Jednym słowem nuda.

• Wrzutka z lewej strony w pole karne Polonii, ale pewnie wyłapał Mika.

• Na spalonym (znowu) Płókarz. Napastnik Polonii od początku spotkania daje się łatwo łapać na spalonym

• Jakub Biskup

• Mocno trafiony piłką w twarz Biskup leżał przez chwilę na murawie, ale już wrócił do gry

• Za nami nudniejszy fragment gry. Sporo niedokładności i walki w środku pola. Typowy przeciętny mecz pierwszoligowy jak na razie.

• Kamil Białkowski przedzierał się lewą stroną, ale nie zakończył akcji dobrym dośrodkowaniem.

• Sinclari zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Kolejna akcja prawą stroną gości i centra w pole karne, gdzie ponownie strzelał Biskup. Nie trafił czystko w piłkę, ale i tak omal nie zaskoczył Miki, który najpierw wypuścił piłkę z rąk, ale szybko naprawił swój błąd

• Kolejna doskonała okazja Biskupa, który zamknął dośrodkowanie z prawej strony Pawlusińskiego. Piłka minęła długi słupek o centymetry!

• Szybko rozegrany rzut wolny Polonii ze środka boiska, długa piłka do przodu, ale Płókarza uprzedził spokojnie Nowak.

• Po kolejnej wrzutce z kornera znowu zamieszanie w polu karnym bytomian, tym razem jednak defensorzy Polonii zdołali wyłuskać piłkę spod nóg zawodnika Termaliki.

• Krótkie rozegranie rogu i piłka trafiła do Biskupa, który ograł w polu karnym dwóch obrońców i uderzył na bramkę. Ofiarna robinsonada Miki uratowała Polonię przed stratą bramki, Tylko rzut rożny.

• Kolejny rzut rożny dla gości, tym razem po akcji lewą stroną boiska.

• Pawlusińki dośrodkował w pole karne z prawej strony, ale wywalczył tylko rzut rożny. Po wrzutce z kornera poradzili sobie obrońcy gospodarzy.

• Z rzutu wolnego uderzył Szkatuła, ale prosto w środek bramki i pewnie broni Nowak.

• Pietrycha faulowany 40 metrów od bramki. Rzut wolny dla Polonii.

• Białkowski przedarł się lewym skrzydłem i dośrodkował w pole karne spod linii końcowej, ale piłkę spokojnie opanował Piątek i zażegnał niebezpieczeństwo pod bramką Termaliki.

• Polonia rozpoczęła tradycyjnie, długą piłką do przodu, oczywiście nic to nie dało. Z kolei Termalika próbowała budować akcję lewym skrzydłem, ale nie sforsowała obrony.

• Rozpoczęli piłkarze gospodarzy!

• Piłkarze już na boisku, za chwilę początek meczu, Pol-TerPol-TerPol-Ter

• Piłkarze zeszli już z rozgrzewki do szatni. Do pierwszego gwizdka sędziego nieco ponad dziesięć minut, Na trybunach raczej niewielu kibiców, ale podobnie było w niedzielę, podczas meczu z Olimpią Grudziądz. Aura dzisiaj jednak o wiele przyjemniejsza, jest ciepło, ale nie gorąco, można rzecz że aura piłkarsko zbliżona jest do ideału.

• W wyjściowej jedenastce Termaliki dwie zmiany w porównaniu z wygranym 3:0 meczem z GKS Tychy - w miejsce Sobczaka i Piotrowskiego zagrają Pawlusiński i Pawłowski. W ekipie z Niecieczy w wyjściowym składzie dwóch młodzieżowców i dwóch kolejnych na ławce.

• W składzie Polonii kilka zmian w porównaniu z poprzednim meczem, co jeszcze bardziej komplikuje sytuacje trenera gospodarzy, Piotra Pierścionka, który ma ograniczone pole manewru z powodu wąskiej kadry. Ze składu wypadł kontuzjowany Paweł Gamla, a na środku obrony zagra najprawdopodobniej ponownie Krzysztof Michalak. Poza tym w wyjściowej jedenastce Polonii ponownie trzech młodzieżowców, kolejnych trzech na pięcioosobowej, krótkiej ławce rezerwowych.

• Przed meczem Polonia-TermalicaPrzed meczem Polonia-TermalicaPrzed meczem Polonia-Termalica

• Oba zespoły już w komplecie rozgrzewają się na płycie boiska, a my poznaliśmy wyjściowe jedenastki. Na rezerwie Polonii zasiądą Balaż, Alancewicz, Cioch, Gołąb i Walesa. Rezerwowymi Termalicy są natomiast Budka, Drozdowicz, Maślany, Rybski, Piotrowski, Sobczak i Szczoczarz.

• Na boisku rozgrzewają się już pierwsi piłkarze, a na trybunach pojawiają się też pierwsi widzowie. Za chwilę poznamy składy obu zespołów.

• Witamy ze stadionu w Bytomiu, gdzie za 40 minut rozpocznie się zaległy mecz pierwszej kolejki pierwszej ligi pomiędzy miejscową Polonią a Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.