Polonia Bytom

0

Zawisza Bydgoszcz

4

• Arbiter zakończył właśnie pojedynek Polonii Bytom z bydgoskim Zawiszą! ZAWISZA W EKSTRAKLASIE! Za uwagę dziękuje - Krzysztof Wiosna!

• Kaczmarek przerzuca teraz piłkę nad bramkę po groźnej akcji Polonii.

• Kibice Zawiszy podziękowali fanom Polonii Bytom za pomoc z wejściem na stadion.

• Ostatnia zmiana w drużynie Zawiszy. Mąka w miejsce Ziajki.

• Zmiana również w ekipie gości. Za Michała Masłowskiego - Michał Płonka.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Pokotyluk za Michalika.

• GOL!!! Z lewej strony w pole karne wrzucał Piotr Petasz i zagrał wprost na głowę Tomasza Ostalczyka, a ten pokonał Mikę.

• Dośrodkowanie z prawej strony Polonii i pewnie broni Kaczmarek.

• "Cała Polska niech usłyszy - ekstraklasa dla Zawiszy" - śpiewają teraz fani bydgoskiego zespołu.

• Piłkę z lewej strony otrzymał Sebastian Ziajka, który podszedł w kierunku bramki Miki i huknął tuż obok bezradnego Mateusza MIki.

• GOOL! Sebastian Ziajka!

• Ależ teraz okazję miał Masłowski. Pomocnik Zawiszy minął obrońcę Polonii i strzelił w boczną siatkę bramki Miki. Było blisko kolejnego trafienia!

• Ładna akcja lewą stroną Michała Masłowskiego. Zawodnicy Zawiszy wymienili kilka podań i Masłowski podążał w kierunku bramki Miki, jednak przeszkadzał mu obrońca gospodarzy.

• Zmiana w zespole Zawiszy. W miejsce strzelca dwóch bramek - Pawła Abbotta wchodzi Tomasz Ostalczyk.

• Zawisza wykonywał rzut rożny i obok bramki strzelał Piotr Petasz.

• Zespołowa akcja bydgoszczan. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wymienili kilka podań i wywalczyli rzut rożny po którym piłkę wybijał Mika.

• Nadal atakują bydgoszczanie. Z lewej strony do środka z piłką schodził Jakub Wójcicki, jednak piłkę spod nóg wybijał mu obrońca Polonii.

• Boisko posprzątane. Gramy dalej.

• Kibice Polonii wyrzucili teraz z trybun sporą ilość serpentyn. Arbiter przerywa mecz.

• Okazja gospodarzy. Tuż obok bramki główkował Szkatuła.

• Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Przed chwilą szanse na wyrównanie miała Polonia, jednak to Zawisza strzelił bramkę. Długie, prostopadłe zagranie i napastnik Zawiszy przelobował Mateusza Mikę.

• Gol na 2:0 dla Zawiszy w meczu z PoloniąGol na 2:0 dla Zawiszy w meczu z Polonią

• GOOOL! Paweł Abbott!

• Okazja Polonii Bytom. Strzał tuż obok bramki oddał Adrian Laskowski. Było bardzo blisko wyrównania.

• Bytomianie konstruowali teraz akcję ofensywną, jednak czynili to chaotycznie i nie przyniosło to pożądanego efektu.

• Druga zmiana w zespole gospodarzy. Dawida Krzemienia zastąpił Kamil Białkowski.

• Stuprocentową sytuacje miał teraz Sebastian Ziajka. Zawodnik Zawiszy strzelił wprost w Mikę. Chwilę później mógł strzelać na pusta bramkę, jednak nie zdołał obrócić się w stronę bramki.

• Łukasz Skrzyński zagrywał teraz długa piłkę do napastnika Zawiszy, jednak dobrze zachowali się Borniewicz z Trznadlem.

• Prawą stroną boiska przedzierał się teraz Jakub Wójcicki, jednak dobrze zachował się obrońca bytomskiej drużyny, który odegrał do Miki.

• Ziajka zagrywał teraz bardzo mocno w kierunku Pawła Abbotta, jednak... za mocno i od bramki rozpocznie Mika.

• Zagranie na lewą stronę do Michała Masłowskiego, jednak zawodnik Zawiszy przegrywa pojedynek z Jackiem Broniewiczem.

• Ziajka dynamicznie przedarł się lewą stroną, wbiegł w pole karne i dośrodkował po ziemi, ale w idealnej sytuacji Wójcicki został uprzedzony przez obrońców i nie sięgnął do piłki na piątym metrze.

• Broniewicz z MIką w obronie wymieniali piłkę i poradzili sobie z naciskającym Ziajką.

• Kontra Polonii. Michalik odegrał do Trznadla, ten próbował uruchomić Krzemienia, ale wszystko przerwali obrońcy Zawiszy.

• Kibice Floty urządzili właśnie flagowisko, Bardzo dobra atmosfera dziś na trybunach w Bytomiu,

• Drugą połowę rozpoczęli bydgoszczanie.

• Mamy pierwszą zmianę w zespole gospodarzy. Dawid Jarka w miejsce Damiana Jaronia.

• Piłkarze obu ekip powrócili już na murawę.

• Polonia - ZawiszaPolonia - Zawisza

• Sędzia Szymon Marciniak zakończył właśnie pierwszą połowę meczu Polonia Bytom - Zawisza Bydgoszcz. Póki co, bydgoszczanie prowadza po bramce z rzutu karnego Pawła Abbotta.

• Ciechanowski z Wójcickim nie potrafili odebrać piłki Dawidowi Krzemieniowi i zawodnik Polonii dośrodkowywał. Zrobił to jednak niedokładnie.

• GOL!!! Zawisza prowadzi w Bytomiu z Polonią! Paweł Abbott pewnie wykonał jedenastkę strzelając obok Miki.

• Zagranie Wójcickiego na lewą stroną, a tam faulowany był jeden Sebastian Ziajka i mamy rzut karny!

• Kolejne dobre zagranie w stronę Michalika. Obok zawodnika Polonii był Łukasz Skrzyński, który uważał, by nie sfaulować zawodnika gospodarzy. Michalik złożył się do strzału, jednak piłka poleciała obok prawego słupka bramki Kaczmarka.

• Kamil Drygas stracił teraz piłkę w akcji ofensywnej. Chwilę później kontra bytomian i przed szansą pokonania Kaczmarka stanął Michalik. Zawodnikowi Polonii odskoczyła jednak piłka. Zapachniało bramką dla bytomian.

• Bardzo długa piłka zagrana w kierunku Jakuba Wójcickiego, jednak po raz kolejny Wójcicki nie miał szans, by zdążyć do piłki szybciej niż Mika.

• Lewą stroną bytomianie. W polu karnym "zatańczył" z obrońcami Zawiszy Nowak i odegrał do Jaronia. Ten jednak stracił piłkę.

• Zawisza wywalczył rzut wolny. Dośrodkowanie w pole karne i Piotr Petasz z pozycji leżącej oddał strzał, który pewnie obronił Mateusz Mika. Gdyby obrońca Zawisy miał więcej czasu i miejsca - byłaby to kolejna dobra okazja na zdobycie bramki.

• Po rzucie rożnym bydgoszczanie nie stworzyli zagrożenia pod bramką Mateusza Miki.

• Długie zagranie do Jakuba Wócickiego, ten odegrał do Pawła Abbotta, jednak strzał napastnika Zawiszy był blokowany i mamy rzut rożny.

• Paweł Abbott zagrywał prostopadłą piłkę do Jakuba Wójcickiego, jednak dobrze zachował się Przemysław Szkatuła, który przeciął to zagranie.

• Bydgoszczanie wykonywali rzut rożny, jednak piłka była dośrodkowywana zbyt nisko i wybijają obrońcy.

• Za mocne zagranie w kierunku Jakuba Wójcickiego i pomocnik Zawiszy nie miał szans na dobiegnięcie do futbolówki.

• Zagranie do Bartosza Nowaka i Paweł Strąk główkował do Kaczmarka.

• Przecięte zagranie Wójcickeigo do Abbotta i po szansie dla bydgoszczan.

• Z prawej strony faulowany był Masłowski. Piłkę w pole karne dośrodkowywał Piotr Petasz, jednak pewnie futbolówkę złapał Mika. Chwilę później próba długiego zagrania do napastnika Polonii, jednak pewnie łapie Kaczmarek.

• Piłkę tuż przed polem karnym stracił Łukasz Skrzyński. Mogło być niebezpiecznie, jednak błąd obrońcy Zawiszy naprawili jego koledzy.

• Wójciki do Ciechanowskiego, a ten próbował dośrodkowania, jednak przeszkadzał mu w tym skutecznie obrońca Polonii.

• Gospodarze mieli rzut wolny i strzał na bramkę Kaczmarka oddał Bartosz Nowak. Bramkarz Zawiszy pewnie złapał piłkę.

• Ależ okazja Zawiszy! W sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Jakub Wójcicki i bardzo dobrą interwencją popisał się Mateusz Mika. Powinno być 0:1!

• Ładna teraz próba zagrania Szkatuły do Jaronia, jednak na posterunku był Strąk, który oddalił zagrożenie. Chwilę później ponownie Jaroń, jednak jego dośrodkowanie w pole karne było bardzo niedokładne.

• W grze bydgoszczan jest sporo niedokładnych zagrań.

• Paweł Strąk blokował teraz strzał Jaronia, który otrzymał piłkę na lewym skrzydle i wbiegł w pole karne bydgoszczan.

• Dwie próby bydgoszczan. Najpierw słaby strzał oddał Michał Masłowski, a następnie do nikogo piłkę wrzucał Hermes.

• Swoich piłkarzy wspiera również spora grupa kibiców niebiesko-czarnych. Fani Zawiszy podzieleni są na trzy grupy. Pierwsza znajduje się na sektorze gości, druga na sektorze zajmowanym przez fanów Polonii, a trzecia jest obecna przed stadionem.

• Z Ciechanowskim jest już wszystko w porządku i obrońca niebiesko-czarnych powrócił na plac gry.

• Obrońca Zawiszy jest teraz opatrywany za linią boczną.

• Na boisku leży Damian Ciechanowski, który ucierpiał w starciu z Damianem Jaroniem.

• Wójcicki w kierunku Abbotta i bardzo dobrze spisali się stoperzy Polonii, którzy uniemożliwili napastnikowi Zawiszy przejęcie piłki i oddanie strzału.

• Chwilę później próba odpowiedzi bytomian, jednak piłkę przejął Ciechanowski i zażegnał niebezpieczeństwu.

• Kolejna próba bydgoszczan. Dośrodkowanie z lewej strony i dobry strzał oddawał jeden z piłkarzy w białym stroju, jednak strzał ten został zablokowany.

• W Bytomiu głośny, porywający doping kibiców jednej i drugiej drużyny. Takiej atmosfery w tym sezonie jeszcze tutaj nie było, nawet na zgodowym meczu z Arką Gdynia. Kibice Polonii i Zawisza na ostatnim meczu sezonu

• Ależ akcja Zawiszy! Dośrodkowanie z prawej strony Jakuba Wójcickiego i blisko zdobycia bramki był Paweł Abbott jednak napastnikowi Zawiszy zabrakło szczęścia.

• Paweł Abbott przegrywa pojedynek główkowy z obrońcą Polonii.

• Bartosz Nowak przejął piłkę w środku pola i zagrał na prawe skrzydło, jednak dobrze zachowali się bydgoscy obrońcy i wybili na aut.

• Od pierwszych minut kibice bytomskiej Polonii głośnym dopingiem wspierają swoich piłkarzy.

• Długie zagranie do Wójcickiego i piłka ląduje w rękach Mateusza Miki.

• Teraz próbowali bydgoszczanie, jednak dośrodkowanie zostało przecięte przez Kamila Drygasa.

• Pierwsza strata gospodarzy! Piłkę przejęli bydgoszczanie i akcja przeniosła się na prawą stronę, a tam blokowane było dośrodkowanie Damiana Ciechanowskiego. Chwilę później rzut rożny i blokowany był Ziajka.

• Spotkanie rozpoczęli gospodarze!

• Piłkarze Polonii zagrają dzisiaj w tradycyjnych czerwono-niebieskich strojach, zaś bydgoszczanie na biało.

• Piłkarze obu ekip w asyście sędziów idą tunelem, prowadzącym na murawę. Już tylko kilka minut dzieli nas od początku emocji w Bytomiu!

• Wrzucaj jak Deyna! - powiedział drugi bramkarz bydgoskiego Zawiszy do wykonawcy rzutów rożnych - Piotra Petasza. Ostatnio, podczas meczu z Flotą Świnoujście Petasz strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego.

• Piłkarze obu ekip zakończyli już rozgrzewkę. Za około 10 minut zabrzmi pierwszy gwizdek.

• Arbitrem głównym meczu Polonii z Zawiszą będzie znany z ekstraklasowych boisk - Szymon Marciniak

• Kibiców obu ekip zachęcam do typowania wyniku dzisiejszego pojedynku.

• Zawisza - Polonia Zawisza - Polonia Zawisza - Polonia Zawisza - Polonia

• Spora część kibiców bydgoskiego klubu nie została wpuszczona na obiekt w Bytomiu.

• Rezerwowi Polonii: Maścibrzuch, Wojsyk, Pokotyliuk, Jarka, Białkowski, Walesa oraz Banaś.

• Na ławce rezerwowych Zawiszy są dzisiaj: Witan, Zieliński, Nather, Ostalczyk, Płonka, Mąka oraz Leśniewski

• Rozgrzewkę rozpoczęli właśnie piłkarze bydgoskiego Zawiszy.

• Na rozgrzewkę weszli właśnie piłkarze gospodarzy.

• Kibice obu ekip są wpuszczani na sektory.

• Dzisiaj jest święto Merdardego. Według miejscowych, jeśli będzie dzisiaj padał deszcz, to taka pogoda będzie się powtarzała przez 40 dni. Podobno jest to sprawdzona informacja. Ciekawe, czy będzie to miało przełożenie na wyniki obu drużyn.

• W Bytomiu jest ciepło i słonecznie, choć wcześniej chwilami kropił deszcz.

• Przed stadionem Polonii zbiera się bardzo duża grupa kibiców niebiesko-czarnych, którzy mają nadzieje, że będą świętować dzisiaj awans do ekstraklasy.

• Witamy z Bytomia, gdzie już za 3 godziny rozpocznie się pojedynek Polonii Bytom z bydgoskim Zawisza.