Rozwój Katowice

0

Olimpia Grudziądz

2

• Koniec! W pierwszym sobotnim meczu 1. ligi, Rozwój Katowice przegrał u siebie z Olimpią Grudziądz (0:2). Tym samym gospodarze nie wygrali czwartego meczu z rzędu, a przyjezdni wygrali po ośmiu kolejkach przerwy.

• GOOOOOL!!! BANASIAK PO RAZ DRUGI! OLIMPIA WYGRA W KATOWICACH!!

• Jeszcze kartka dla Djousse.

• Aż cztery minuty doliczone.

• Soliński przy stałych fragmentach stara się wspomóc swój zespół! Rozwój nie chce przegrać tego spotkania.

• Seria kornerów dla gospodarzy, ale nie ma zagrożenia dla Wróbla.

• A Wojciech Król wchodzi na murawę za Kozłowskiego.

• Kamila Cholerzyńskiego zastępuje z kolei Robert Tkocz.

• Dariusz Kłus wchodzi za Skóreckiego.

• Ostatnie 10 minut przed nami. Zamilkli kibice Rozwoju, a Olimpia spokojnie rozgrywa piłkę. Czy katowiczanie zdołają się jeszcze podnieść?

• Rezerwowy zawodnik Olimpii popisał się zaskakującym i celnym strzałem z dystansu. Przyjezdni na prowadzeniu.

• GOOOOOL!!! 1:0 DLA OLIMPII!! STRZELCEM BRAMKI BANASIAK!

• Zablokowany strzał Skóreckiego i będzie jedynie rzut rożny.

• W ostatnich minutach coraz częściej zatrudniany Soliński, który nie może się nudzić. W przeciwieństwie do garstki kibiców na trybunach...

• Świetna interwencja bramkarza Rozwoju! Po chwili nie trafił w piłkę jeszcze Djousse.

• Za Żigona wchodzi Donald Djousse. Olimpia stawia mocniej na atak.

• Mógł być groźny rzut wolny dla Olimpii tuż przed polem karnym, ale fatalnie rozegrali go gracze Jacka Paszulewicza.

• Dejan Żigon na spalonym. Nie jest to dobry mecz Słoweńca.

• Dobre zagranie Kuna do wbiegającego w pole karne Winiarczyka, ale strzał bocznego obrońcy Rozwoju minął cel.

• Żółtą kartkę ogląda Skórecki.

• Próbował odgryźć się Banasiak, uderzając z dalszej odległości. Nieskutecznie.

• Tomasz Wróbel strzelił prosto w bramkarza Olimpii, też Wróbla ;) To była kolejna świetna okazja dla katowiczan.

• Obrońcy grudziądzan poradzili sobie z dośrodkowanie Wróbla z rzutu wolnego.

• Zmiana w drużynie gości: Kamila Kurowskiego zastąpił Adam Banasiak.

• Zaczynamy drugą odsłonę. Czekamy na bramki.

• Koniec pierwszej połowy. Lepiej spotkanie rozpoczęła Olimpia, ale potem otrząsnął się Rozwój i to on stworzył lepsze sytuacje bramkowe. Wracamy za kwadrans.

• Strzał Marcina Woźniaka przechodzi tuż obok bramki! Podawał Smoliński.

• Tuż przed przerwą kartonikiem ukarany Raul Gonzalez.

• Zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości Czerkas, ale zabrakło zdecydowanie precyzji.

• Może się podobać postawa młodego Kuna, który robi sporo szumu na skrzydle.

• Przyjezdni już od ponad kwadransa nic nie zdziałali pod bramką Rozwoju. Gospodarze, po słabym początku, spisują się już zdecydowanie lepiej.

• Kozłowski wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale uderzył fatalnie obok bramki! To była wyśmienita okazja dla Rozwoju.

• Dalekie wyjście Wróbla zapobiegło groźnej sytuacji. Trzeba przyznać, że coraz lepiej grają gospodarze.

• Blisko Rozwój! Wpadł w pole karne Kozłowski i uderzył tuż obok słupka!

• Jednak uraz obrońcy Rozwoju jest poważniejszy. W jego miejsce pojawia się na murawie 13 lat młodszy Michał Gałecki.

• Niezła odpowiedź katowiczan. Strzelał z linii pola karnego Patryk Kun, ale znowu spokojnie wyłapał piłkę Wróbel.

• Po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym Rozwoju! Ostatecznie do futbolówki dopadł Łabędzki, ale jego uderzenie obronił Soliński!

• Jakiegoś urazu nabawił się Przemysław Gałecki. Potrzebna jest pomoc służb medycznych.

• Nieudana próba strzału Czerkasa po wrzutce z rzutu wolnego.

• Nieco śmielej starają się grać teraz gospodarze. Brakuje im jednak dokładności w końcowych fazach akcji lub też na drodze stają obrońcy Olimpii.

• Spokojniejszy fragment spotkania. Gra toczy się głównie w środku pola.

• Z drugiej strony boiska blisko Olimpia! Niecelnie główkował Adam Cieśliński.

• Pierwszy celny strzał na bramkę, którego autorem był Filip Kozłowski. Spokojnie interweniował Michał Wróbel.

• Michał Łabędzki mocno ryzykownie odepchnął w szesnastce Adama Czerkasa, ale nie ma rzutu karnego.

• Zablokowane dośrodkowanie Marcina Smolińskiego. Olimpia nadal w ataku pozycyjnym.

• Bartosz Jaroszek ukarany żółtą kartką.

• W ostatniej chwili Patryk Skórecki został powstrzymany przez jednego z obrońców. Było groźnie w polu karnym Rozwoju.

• Beniaminek z Katowic przyczajony na własnej połowie, wypatruje okazji do szybkiego kontrataku.

• Od początku Olimpia ruszyła do ataków. Czyżby zawodnicy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony nowemu trenerowi?

• Pierwszy gwizdek sędziego, gramy!

• Piłkarze wrócili już na murawę, za moment przywitanie, losowanie stron i zaczynamy.

• Rezerwowi Olimpia: Bartosz Fabiniak, Mateusz Gul, Adam Banasiak, Dariusz Klus, Wojciech Reiman, Fabian Pawela, Donald Djousse.

• Rezerwowi Rozwój: Maciej Raniowski, Michał Gałecki, Bartosz Nowotnik, Wojciech Król, Robert Tkocz, Łukasz Kopczyk, Joshua Balogun.

• Tak pożądana seria, która weźmie za rękę i poprowadzi w górę, i w górę, właśnie staje się udziałem Rozwoju Katowice. Katowiczanie wygrali trzy ostatnie pojedynki i już tylko trzy punkty dzielą ich od opuszczenia czerwonej strefy.

• Obecna sytuacja grudziądzkiego zespołu waha się między beznadziejnością a zwątpieniem. Biało-zieloni maja już 10 punktów straty do bezpiecznej powierzchni i tylko 17 spotkań na odrobienie strat.

• Witamy w sobotnie niemal południe ze stadionu przy ulicy Zgody w Katowicach. Niebawem miejscowy Rozwój rozpocznie swój mecz z Olimpią Grudziądz. Będzie to pojedynek na dnie tabeli 1. ligi. Zapraszamy na relację na żywo!

• Rozwój Katowice - Olimpia Grudziądz LIVE!

Zapowiedź: Rozwój - Olimpia LIVE! Mecz na dnie pierwszoligowej tabeli

W ubiegłą sobotę, z ust szefostwa grudziądzkiego klubu wymknęło się przeciągłe: basta. Jedenastka porażka w sezonie wyczerpała rezerwy budżetowe cierpliwości wszystkich w klubie i misję ratowania sezonu powierzono Jackowi Paszulewiczowi. 38-letni trener w końcówce ubiegłego sezonu kierował już grą Olimpii osiągając przyzwoity bilans trzech zwycięstw w sześciu kolejkach.

Rozwój Katowice - Sandecja Nowy Sącz 2:0