Rozwój Katowice 0 - 1 Zagłębie Sosnowiec

Rozwój Katowice

0

Zagłębie Sosnowiec

1

• Ostatni gwizdek sędziego! Zagłębie zasłużenie pokonuje na wyjeździe Rozwój Katowice 1:0. Dziękujemy za wspólnie spędzony 90 minut. Zapraszamy na kolejne relacje!

• Sam na sam z bramkarzem wyszedł Paluchowski, ale jego strzał wybronił Soliński!

• Uderzenie Kayode wyblokowane przez Matusiaka.

• 3 minuty pograją jeszcze obie ekipy. Atakuje Rozwój.

• Chwilę wcześniej uderzał Pribula. Soczyste uderzenie Słowaka wyłapal Soliński

• Na boisku melduje się Tomasz Szatan, który zmienił zmęczonego Sebastiana Dudka

• Dudek stracił piłkę na 20 metrze od własnej bramki. Piłkę przechwycił Cholerzyński, który zdecydował się na uderzenie, które było jednak zbyt lekkie, by zaskoczyć bramkarza.

• Ostatnia zmiana w ekipie trenera Smyły. Tkocz opuścił boisko, a na murawie zameldował się Czerkas. Rozwój w tym momencie z dwoma napastnikami na boisku

• Prawą stroną uciekał Wróbel. Jego dośrodkowanie okazało się za wysokie dla Kozłowskiego.

• Uderzenie Tkocza z dystansu w znacznej odległości minęło bramkę Fabisiaka.

• Zmiana w ekipie z Sosnowca, napastnik za napastnika. Paluchowski w miejsce Araka

• Kartka dla Kozłowskiego za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Kopczyk do Kayode, rezerwowy Rozwoju zatrzymany przez obrońców. Rzut rożny dla katowiczan, który strzałem głową zakończył Kopczyk. Bez zagrożenia dla bramkarza.

• Rzut rożny dla sosnowiczan. Piłka po dośrodkowaniu Udovicicia wybita przez defensorów gospodarzy.

• Niewiele brakowało by Arak znalazł się sam na sam z bramkarzem. Szybsi okazali się obrońcy Rozwoju, którzy wybili piłkę na aut.

• W odpowiedzi uderzał wprowadzony kilka minut temu Fonfara. Strzał rezerwowego w środek bramki wyłapuje Soliński.

• Uderzenie Winiarczyka z lewej strony pola karnego, ale bez zagrożenia dla gości.

• Trener Smyła dokonał również drugiej zmiany. Boisko opuścił Gałecki, a na boisku zameldował się Wojciech Król

• Zmiana także w ekipie trenera Smyły. Kayode w miejsce Kuna

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Wchodzi Fonfara, który zmienił Mizgałę.

• Raul Gonzalez ściął akcję do środka boiska i lewą nogą wrzucił w pole karne. Piłkę złapał jednak Fabisiak

• Gospodarze długo utrzymywali się na połowie Zagłębia. Długą serię podań nieudanym strzałem zakończył Cholerzyński.

• Soliński wyłapuje dośrodkowanie z prawej strony boiska. Autorem wrzutki Ryndak.

• Rzut wolny dla gości. Strzał Udovicicia z lewej nogi zatrzymał się na boczne siatce bramce Solińskiego.

• Gałecki powstrzymywał Pribula tuż przed polem karnym i został ukarany przez sędziego żółta kartką

• Drugą część spotkania czas zacząć! Tym razem od środka Rozwój Katowice!

• Piłkarze obu drużyn meldują się już na murawie. Za chwilę druga część spotkania!

• Pierwsza połowa należała do Zagłębia. Przewaga gości została udokumentowana piękną bramką Ryndaka. Gospodarze póki co nie stworzyli sobie zbyt wielu klarownych sytuacji by zagrozić bramce Fabisiaka.

• Ostatni gwizdek w pierwszej połowie. Po znakomitym uderzeniu Ryndaka, goście prowadzą 1:0

• Sędzia spotkania doliczył 1 minutę do pierwszej części gry.

• Lewą stroną atakował Udovicic, który zagrał w pole karne do Araka, a napastnik Zagłebią próbował odegrać do Dudka. Podanie jednak okazało się niecelne.

• Kombinacyjna akcja Zagłębia. Sierczyński zagrał do Pribuli, a ten piętą próbował odegrać do Araka. Niekonwencjonalna próba zatrzymana przez defensywę gospodarzy.

• Seria trzech z rzędu dośrodkowań Roberta Tkocza z prawej strony. Dwukrotnie piłkę wybijali obrońcy, a trzecia próba poszybowała wysoko nad głowami wszystkich graczy znajdujących się w polu karnym.

• Zagłębie w komplecie. Matusiak już na boisku.

• Na środku boiska faulowany był Matusiak. Piłkarz na moment opuścił boisko.

• Szansę na drugą bramkę po zagraniu Dudka miał Ryndak, ale powstrzymali go defensorzy gospodarzy.

• Strzał Markowskiego z rzutu wolnego trafia wprost w mur Rozwoju.

• Żółtą kartką ukarany Cholerzyński, który zatrzymywał Araka.

• Kolejna akcja Zagłębia. Wrzutka z prawej strony Ryndaka wybite na korner przez defensorów Rozwoju. Dośrodkowanie Dudka i strzał głową Araka wyłapany przez bramkarza.

• Gospodarze szybko ruszyli do odrabiania strat. Dośrodkowanie Gonzaleza z prawej strony minęło Patryka Kuna, który wślizgiem próbował wbić futbolówkę do bramki.

• Goooool!!! Dawid Ryndak, przejął piłkę 25. metrów od bramki i zdecydował się na uderzenie, które wylądowało w okienku bramki Solińskiego!

• Kartką ukarany zawodnik Rozwoju, Patryk Kun. Faulowany był Ryndak, który przedzierał się prawą flanką.

• Z rzutu wolnego strzelał Gałecki, ale jego strzał był zbyt lekki by zaskoczyć Fabisiaka.

• Dynamiczna akcja Raula Gonzaleza, który objechał kilku graczy gości. Zatrzymany faulem przez Matusiaka.

• Kontra Rozwoju. Tkocz do Kozłowskiego, ten oddał strzał z narożnika pola karnego,ale jego strzał wybronił Fabisiak

• Świetne prostopadłe zagranie Sebastiana Dudka, ale na pozycji spalonej Pribula.

• Pierwsza kartka w spotkaniu. Ukarany ją Matusiak za faul na Kunie.

• Dośrodkowanie Udovicicia minęło wszystkich graczy znajdujących się w polu karnym.

• Ależ szansa gości! Ryndak przejął piłkę na trzydziestym metrze, podał do Pribuli, ale ten nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Solińskim!

• Gospodarze przez prawię minutę utrzymywali się na połowie Zagłębia konstruując atak pozycyjny, ale w prostej sytuacji Raul Gonzalez nie opanował piłki.

• Faul w środku boiska Wróbla na Mizgale. Bez kartki. Chwilę później faulowany gracz na zdecydowanym spalonym po zagraniu Dudka

• Dośrodkowanie z prawej strony Roberta Tkocza, ale strzał głową napastnika Rozwoju, Filipa Kozłowskiego obok bramki Fabisiaka

• Kontra gospodarzy. Kun do Kozłowskiego, ten dośrodkowywał z prawej strony,ale jego podanie zatrzymane przez Markowskiego.

• Pierwszy strzał w meczu. Jego autorem Dudek, ale jego uderzenie zza pola karnego wyłapał Soliński.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Od środka zaczęli goście, którzy zagrają w jednolitych czerwonych strojach. Gospodarze w zielonych koszulkach i białych spodenkach.

• Piłkarze obu jedenastek wychodzą na murawę przy ulicy Zgody! Za chwilę zaczynamy!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.

• Do składu Rozwoju wraca Robert Menzel, który pauzował w ostatnim meczu za czerwoną kartkę w meczu z Wisłą Płock. Trener gości Artur Derbin wystawił tę samą jedenatskę, która wybiegła na wtorkowe spotkanie z Miedzią.

• Piłkarze obu drużyn zakończyli przed momentem rozgrzewkę i za około 10 minut rozpoczną miejmy nadzieję ciekawe spotkanie.

• Faworytem tego spotkania są goście, którzy zajmują 7. miejsce w pierwszoligowej tabeli. Co warte podkreślenia piłkarze Zagłębia nie przegrali w tym sezonie meczu wyjazdowego. Podopieczni Mirosława Smyły z pewnością będą chcieli przerwać dobrą passę swoich rywali.

• W swoich ostatnich spotkaniach obie drużyny punktowały. Rozwój zremisował w derbach Katowic z GKS-em 2:2. Zagłębie natomiast w zaległym spotkaniu 7 kolejki pokonało w Legnicy tamtejszą Miedź 4:1.

• Zawodnicy rezerwowi:
    Rozwój Katowice: Bartosz Golik, Przemysław Gałecki, Bartosz Jaroszek, Jakub Czapliński, Wojciech Król, Balogun Kayode, Adam Czerkas

Zagłębie Sosnowiec: Matko Perdijic, Grzegorz Fonfara, Tomasz Szatan, Michał Fidziukiewicz, Hubert Tylec, Konrad Budek, Adrian Paluchowski

• Witamy ze słonecznych Katowic, gdzie już za niedługo rozpocznie się spotkanie pomiędzy Rozwojem Katowice a Zagłębiem Sosnowiec! Zachęcamy do śledzenia naszej relacji!