Stomil Olsztyn 2 - 0 Chojniczanka Chojnice

Stomil Olsztyn

2

Chojniczanka Chojnice

0

• Stomil Olsztyn pokonuje Chojniczankę Chojnice 2:0. Dzięki temu zwycięstwu na własnym terenie olsztyniacy zostają liderem I ligi!

• Na trybunie już nieskromnie kibice gospodarze tryumfują okrzykiem: "Mamy lidera!".

• Arbiter główny doliczył aż 5 minut do regulaminowego czasu spotkania.

• Paweł Łukasik zmienił Rafała Kujawę.

• W Stomilu szykowana jest ostatnia zmiana. Zaraz na placu gry pojawi się Paweł Łukasik.

• Strzał zza pola karnego oddał teraz Bartłomiej Niedziela. Piłka minęła jednak słupek.

• Świetne uderzenie z okolicy 35 metra oddał teraz Mikołajczak. Piłka jednak poszybowała ponad poprzeczkę.

• Mimo grania w przewadze piłkarze Chojniczanki nie mają pomysłu na skonstruowanie akcji dającej kontakt jeszcze w tym spotkaniu.

• W tym samym miejscu teraz został faulowany Tsubasa Nishi. Ze stałego fragmentu rozpocznie Stomil.

• W środkowej strefie boiska faulowany Kujawa. Gospodarze zyskują trochę czasu.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Rogalski, wchodzi Niedziela.

• Piłkarze Stomilu po każdej przeprowadzonej akcji przez gości próbują szukać swoich szans w szybkich kontrach.

• Prawym skrzydłem teraz Janusz Bucholc wykonał rajd, jednak jego zagrania w szestnastkę nie wykorzystał Rafał Kujawa.

• Mimo grania w osłabieniu Stomil znalazł się w świetnej sytuacji. Strzał Karola Żwira niestety ponad bramką.

• Z boiska schodzi Irakli Meschia. Ukraińca zastąpi Japończyk Tsubasa Nishi.

• Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Tomasza Wełny. Gospodarze będą grać teraz w 10-tkę. Z trybun padają niecenzuralne okrzyki pod adresem arbitra.

• Zmiana w zespole gości. W Chojniczance zadebiutuje Słowak Dragan Jelić.

• Karol Żwir próbował strzelić trzecią bramkę dla Stomilu, jednak futbolów po jego strzale z lewej nogi ląduje tylko na bocznej siatce.

• Żółtą kartką ukarany za faul Tomasz Wełna. Piłkę teraz będą próbowali dośrodkować w jedenastkę goście.

• CO ZA GOL!!! Irakli Meschia oszmieszył ruletką zawodnika Chojniczanki i dograł piłkę w pole karne. Tam świetnie odnalazł się świeżo wprowadzony Tomasz Wełna i strzelając na raty podwyższył wynik!

• Boisko opuszcza strzelec jedynej do tej pory bramki w tym meczu, Michał Trzeciakiewicz. Na murawie melduje się za niego Tomasz Wełna.

• Żółtą kartką ukarany Irakli Meschia. Jest to pierwszy kartonik dla zawodników Stomilu w tym meczu.

• Boisko opuścił Rybski, zmienił Paul Grischok.

• To powinno być 2:0!!! Kujawa świetnie ograł prawego obrońce Chojniczanki i dograł idealną piłkę do Irakliego w jedenastce gości. Ukrainiec chciał przełożyć otrzymaną futbolówką, zamiast oddać strzał od razu, przez co ją stracił. Przed lepszą okazją chyba już w tym meczu Meschia nie stanie.

• Zaprzepaszczona szansa Stomilu. Ze świetną kontrą z własnej połowy boiska wyszedł Meschia. W pobliżu jedenastki odegrał Ukrainiec na lewe skrzydło do Trzeciakiewicza, jednak rosły pomocnik Dumy Warmii stracił otrzymaną piłkę. To była doskonała okazja na podwyższenie wyniku.

• Żółtą kartą ukarany Rafał Grzelaz za pociągnięcie Grzegorza Lecha za koszulkę w środkowej strefie boiska.

• Piłkarze powrócili na boisko. Chojniczanka rozpocznie drugą partię tego spotkania.

• Koniec pierwszej połowy. Niespodziewanie prowadzą do przerwy zawodnicy Stomilu. Po fali ataków skrzydłami Chojniczanki, goście nie potrafili postawić strzelić jakiejkolwiek bramki. Wracamy po przerwie.

• Nonszalancki strzał Karola Żwira ponad bramką. Atakujący Stomilu Olsztyn mógł rozegrać piłkę na oba skrzydła, gdzie czekali już jego partnerzy z zespołu.

• Żółta kartka Kosakiewicza za faul na Ratajczaku. Meschia za głęboko dośrodkował w jedenastkę gości i Hładun wyłapał tą piłkę.

• Niezły strzał byłego reprezentanta Polski Rafała Grzelaka, który minimalnie mija lewy słupek bramki Skiby.

• Po zagraniu ręką Chojniczanka teraz stanie przed szansą wyrównania. rzut w wolny z 17 metrów od bramki Skiby.

• Niespodziewanie mamy 1:0 dla Stomilu!!!! Bramkę zdobywa Michał Trzeciakiewicz!! Piłkarze prezentują teraz przed publicznością cieszynkę-kołyskę.

• Trzeciakiewicz zaplątał się delikatnie z piłką na lewej stronie placu gry, jednak udało mu się wyjść z tego cało. Mijając dwóch rywali odegrał piłkę do Irakliego, jednak strzał "dziesiątki" Stomilu był minimalnie niecelny.

• Z 30 metrów uderzał teraz Radosław Bartosiewicz. Piłka poszybowała dosyć wysoko na puste trybuny.

• Bez siły uderzał teraz Kujawa. Hładun z uśmiechem na ustach odprowadził tylko piłkę wzrokiem. Goście rozpoczną od bramki.

• Przed świetną okazją stanęli teraz zawodnicy Chojniczanki. Po faulu na jednym z ich zawodników arbiter główny zdecydował się na podyktowanie rzutu wolnego. Po strzale z 25 metrów Piotr Skiba bez problemu wyłapał futbolówkę.

• Stomil mizernie próbuje zaatakować bramkę Hładuna. Najpierw słaby strzał oddał Kujawa. Futbolówka zaraz po tym wróciła do zawodników Stomilu, jednak strzał Irakliego wysoko ponad bramką.

• Chojniczanka przed szansą zdobycia gola! Kosakiewicz posłał dośrodkowanie z lewej strony na wysokości pola karnego wprost na głowę Rogalskiego. Jego strzał prosto w środek bramki wyłapał bramkarz gospodarzy.

• Pierwsza akcja Stomilu została zmarnowana. Na lewym skrzydle Trzeciakiewicz zgrał piłkę do Irakliego, jednak dośrodkowanie Ukraińca do nikogo nie trafiło. Od bramki rozpoczął Hładun.

• Pierwsze poważne zagrożenie ze strony gości. Wychodzący do piłki Piotr Skiba minął się z nią, jednak atakujący z Chojnic również byli zdezorientowani w tej akcji. Oddalone zostało niebezpieczeństwo.

• Piłkarze Chojniczanki rozpoczęli spotkanie od wysokiego pressingu. Próbują zagrozić bramce Stomilu przez próby dośrodkowań z obu skrzydeł. Póki co Stomil próbuje oddalić grę od swojej jedenastki długimi wybiciami.

• Świetne podanie Rafała Grzelaka do Radosława Bartoszewicza na lewe skrzydło, lecz dośrodkowanie piłkarza z Chojnic nie znajduje adresata w polu karnym Skiby.

• Mecz rozpocznie Stomil Olsztyn, a dokładniej Irakli Meschia i Rafał Kujawa. Stomil w tradycyjnych biało-niebieskich strojach. Chojniczanka ubrana dzisiaj na czerwono-żółto.

• Oba zespoły wychodzą już na murawę. Kibice przywitali zawodników gromkimi oklaskami.

• Piłkarze Stomilu Olsztyn jako pierwsi opuścili plac gry i powędrowali już do szatni. Zaraz po nich zawodnicy Chojniczanki zakończyli swoją rozgrzewkę. Za 15 minut rozpoczynamy spotkanie!

• Z powodu urazu niespodziewanie z kadry Dumy Warmii na to spotkanie wypadł Łukasz Suchocki, który w swoim piłkarskim CV ma również zaliczone występy w Chojniczance Chojnice.

• W obu zespołach będziemy mogli obejrzeć debiutantów. Na ławce rezerwowej Stomilu Olsztyn jest dzisiaj nowy napastnik Tomasz Chałas. W zespole gości wśród zmienników widnieje nazwisko Słoweńca Dragana Jelicia.

• Witamy Państwa. Przed nami ekscytujące widowisko na I-ligowym poziomie. Tutejszy Stomil podejmie za niespełna pół godziny Chojniczankę Chojnice. Czy "biało-niebieskich" stać na odzyskanie pozycji lidera? Odpowiedź poznamy już dzisiaj. Zapraszamy do śledzenia relacji prosto ze stadionu przy Piłsudskiego 69A w Olsztynie.