Stomil Olsztyn

3

Flota Świnoujście

1

• Stomil pewnie pokonuje Flotę Świnoujście po dwóch bramkach Dominika Kuna i jednej Tomasza Bzdęgi. Dla gości do siatki olsztynian tylko raz trafił Charles Nwaogu.

• KONIEC MECZU!

• Adam Lyczmański przedłużył drugą połowę o cztery minuty.

• Ostatnia zmiana w drużynie Stomilu. Plac gry opuszcza Łukasik, a zastępuję go Kaźmierowski.

• Marek Opalacz fauluje Łukasika i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Adam Łopatko dokonuje kolejnej zmiany. Tym razem Wojciech Dziemidowicz wchodzi za Arkadiusza Mroczkowskiego.

• Łukasik uderzał z rzutu wolnego, włożył w to wykonanie zbyt dużo siły i piłka ostatecznie nie trafiła nawet w światło bramki.

• Zmiana również w zespole Floty. Piotr Kieruzel wbiega na murawę za Ekweueme.

• Zmiana w drużynie Stomilu. Z boiska schodzi Lech, a w jego miejsce pojawia się debiutujący dziś w barwach olsztynian Japończyk Yasushiro Kato.

• FLOTA ZDOBYWA BRAMKĘ! CHARLES NWAGOU!

• Śpiączka wchodzi za Arifovicia.

• Jegliński dobrze uderza z dystansu, ale piłkę pewnie łapie Gąsiński.

• CO ZA MECZ, KOLEJNA BRAMKA DLA STOMILU! TYM RAZEM STRZELA TOMASZ BZDĘGA!

• GOL! DOMINIK KUN PO RAZ DRUGI POKONUJE SZYMONA GĄSIŃSKIEGO!

• W przerwie Bogusław Baniak dokonał w swoim zespole zmiany. Na boisku nie pojawił się już Robert Kolendowicz, a w jego miejsce wszedł Rafał Grzelak.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Stomil prowadzi z Flotą 1:0 po bramce Dominika Kuna.

• Olsztynianie w końcowych minutach pierwszej połowy są bardzo aktywni pod polem karnym Floty. Przed chwilą Jegliński oddał mocny strzał z dystansu, ostatecznie jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki rywali.

• Łukasik postanowił bezpośrednio uderzać na bramkę Gąsińskiego, gdyby włożył w ten strzał więcej precyzji mógłby powiększyć prowadzenie Stomilu nad Flotą.

• Łukasik zostaje ukarany przez sędziego żółtym kartonikiem.

• Stomil po raz kolejny nie wykorzystał stałego fragmentu gry, Głowacki źle wykonał rzut wolny, uderzał piłkę zbyt mocno i ta powędrowała wysoko ponad bramkę Floty.

• Bzdęga próbował swoich sił strzałem głową, ale nie zdołał tym uderzeniem pokonać golkipera Floty.

• W polu karnym Stomilu znów ogromne zamieszanie, Flota choć straciła gola nie ustaję w atakowaniu bramki Skiby, który po raz kolejny swoją interwencją uchronił drużynę przed stratą prowadzenia.

• Kun dostał podanie od Łukasika i celnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

• GOL! DOMINIK KUN!

• Jeden z piłkarzy Stomilu próbował przedrzeć się pod bramkę rywali lecz został nieprzepisowo zatrzymywany przez Ekwueme.

• Łukasik zdecydował się na strzał z dystansu, wykonał go jednak bardzo niecelnie.

• Przez ostatnie kilka sekund spore zamieszanie w polu karnym Stomilu. Kolejny stały fragment dla gości, którzy mają teraz okazję na zdobycie bramki z rzutu rożnego.

• Po rzucie rożnym dla Floty Robert Kalendowicz bliski był pokonania Piotra Skiby.

• Janusz Bucholc ładnie zatrzymał szalejącego w polu karnym gospodarzy Roberta Kolendowicza.

• Łukasik silnie uderzał piłkę, ale bramkarz gości pewnie obronił jego strzał.

• Sebastian Zalepa został ukarany żółtą kartką.

• Faul Zalepy na Łukasiku w okolicach pola karnego. Rzut wolny dla Stomilu.

• Piłkarze Stomilu na boisku pojawili się w koszulkach z napisem dziękującym trenerowi Kaczmarkowi.

• W Olsztynie rozpoczynamy pierwszą połowę!

• Piłkarze obu drużyn właśnie pojawili się na murawie.

• Rezerwowi piłkarze Floty: Forenc, Kieruzel, Siwiec, Nnamani, Grzelak, Mysiak, Śpiączka.

• Rezerwowi piłkarze Stomilu: Mieczkowski, Dziemidowicz, Szymonowicz, Kaźmierowski, Kato, Łysiak, Michałowski.

• W drużynie Stomilu za kartki musza pauzować Dawid Kucharski oraz Kamil Hempel. W niedzielę w zespole gospodarzy będzie mógł za to zadebiutować ich nowy nabytek Japończyk Yasuhiro Kato.

• W dzisiejszym meczu zespół z Pomorza wystąpi niemal w najsilniejszym składzie, gdyż do drużyny po problemach zdrowotnych dołączyli Sebastian Zalepa i Marek Opałacz i Michał Stasiak. Za kartki pauzować będzie jedynie Mateusz Wrzesień.

• Jeśli chodzi o zespół Floty ich sytuacja prezentuję się znacznie bardziej optymistycznie., na chwilę obecną plasują się na 10 pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 15 punktów zgromadzonych na swoim koncie. W poprzedniej kolejce Podopieczni Bogusława Baniaka bezbramkowo zremisowali z Termalicą Bruk-Bet.

• W ostatniej kolejce olsztynianie w Płocku zremisowali z miejscową Wisłą 1:1. Po tamtym meczu z posadą trenera Stomilu pożegnał się Zbigniew Kaczmarek, a jego miejsce zajął drugi trener, Adam Łopatko.

• Gospodarze obecnego sezonu z pewnością nie mogą zaliczyć do najbardziej udanych. Po 11. kolejkach udało im się zdobyć zaledwie 9 punktów i jak na razie zajmują dalekie, przedostatnie miejsce w tabeli.

• Serdeczne witamy w relacji LIVE z meczu 12. kolejki 1. ligi Stomil Olsztyn - Flota Świnoujście.