Stomil Olsztyn

0

Flota Świnoujście

0

• Czerwoną kartką ukarany Paweł Lisowski, który po faulu na rywala nadepnął jeszcze przeciwnika.

• Kolejny nudny występ piłkarzy Stomilu, którzy po słabym meczu remisują bezbramkowo z Flotą Świnoujście. Jest to 3 z rzędu bezbramkowy remis ekipy trenera Jabłońskiego. Dziękujemy państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na 20.45 na relację live z meczu Polska - Niemcy, oczywiście tylko na portalu ekstraklasa.net. #piłkanożnastylżycia

• Arbiter główny dolicza dwie minuty do regulaminowych 90 minut.

• Na murawie sytuacja nie uległa zmianie. Akcje są chaotyczne, jedynie jesteśmy świadkami kilku ostrzejszych zagrań, ale arbiter nie wyciąga kartek.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Za Sebastiana Olszara wchodzi Dawid Kort.

• Sebastian Olszar półwolejem próbował pokonać Skibę, ale najlepszy strzelec Floty trafił wprost w golkipera Stomilu.

• Obie ekipy wyraźne opadły z sił. Tempo gry jest dramatycznie niskie, a i Stomil, i Flota nie są w stanie stworzyć sobie dobrej, składnej akcji bramkowej.

• Bardzo groźna akcja Floty, świetnie spod presji obrońców uciekł Olszar, jednak piłkę lecącą w światło bramki w ostatniej chwili wybił Berezowski, w dalszym ciągu mamy bezbramkowy remis.

• Jak na razie na murawie nie dzieje się nic, w przeciwieństwie do sytuacji na trybunach, gdzie kibice od dobrych kilku minut głośno dopingują gospodarzy.

• I znowu jak bumerang wraca nudny okres spotkania, w którym żadna z ekip nie jest w stanie dostać się pod bramkę rywala.

• Kolejna zmiana we Flocie. Za Marka Niewiadę na murawę wchodzi Daniel Brud.

• Mamy okres natężonych ataków Stomilu. Piotr Darmochwał podawał w pole karne, ale w porę interweniowali defensorzy Floty.

• W polu karnym leży Koval, zawodnicy Stomilu reklamują rzut karny, ale gwizdek arbitra Lyczmańskiego milczy.

• Kolejny chaotyczny fragment spotkania, w którym żadna z drużyn nie potrafi stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki.

• Pierwsza zmiana w ekipie Floty. Za Dawida Retlewskiego wchodzi Charles Nwaogu.

• Świetnie piłkę wypuścił sobie Koval, ale jego dośrodkowanie nie było tak dobre, jak sam rajd. Na piłkę w polu karnym czekał Łukasik, ale centra okazała się zbyt mocna.

• Kolejny spokojny okres gry. Obie drużyny wymieniały piłkę między swoimi defensorami.

• Kuriozalna sytuacja na boisku leży kontuzjowany Olszar, który tak nieudolnie próbował odebrać piłkę wślizgiem, że... sam nabawił się urazu, na szczęście piłkarz Floty podnosi się i o własnych siłach opuszcza płytę boiska.

• Groźna okazja Stomilu. Dośrodkowanie Piotra Darmochwała strzałem wykończył Koval, ale uderzenie zostało zablokowane przez jednego z obrońców Floty.

• Marek Niewiada ukarany żółtą kartką za faul w środkowej strefie boiska. Zawodnik Floty nieprzepisowo zatrzymał groźną kontrę gospodarzy.

• Rafał Grzelak faulował w okolicach koła środkowego Volodymyra Kovala. Nieco zaiskrzyło między oboma zawodnikami, ale sędzia nie wyciągnął konsekwencji w postaci kartek.

• Dużo zamieszania pod pole karnym piłkarzy Floty, jednak po raz kolejny gospodarze nie potrafią stworzyć sobie dogodnej sytuacji bramkowej.

• Po raz kolejny faulowany na murawie leży Wełna, zdaje się, że piłkarze Stomilu chcą urwać każdą sekundę tego spotkania.

• Do dobrej piłki z głębi pola nie doszedł Darmochwał, którego skutecznie powstrzymywał Stasiak.

• Stomil bardzo ofensywnie wyszedł na drugą połowę, stosują wysoki pressing z którym nie mogą sobie poradzić piłkarze ze Świnoujścia.

• Sebastian Kamiński fatalnie przyjął piłkę, która wyleciała poza linię bramkową. Rzut rożny dla Stomilu. Dośrodkowanie wyłapuje bramkarz Floty, Brljak Darko.

• Z okolicy 25 metra z rzutu wolnego strzelał Paweł Lisowski, ale uderzenie było niecelne. Od bramki Skiba.

• Druga połowa zaczęła się spokojnie. Flota kreuje akcję od formacji defensywnej.

• Zaczynamy drugą połowę, od środka zaczynają Grzelak z Olszarem. Liczymy na bardziej udane 45 minut.

• Mamy pierwszą zmianę w przerwie. Za Michała Trzeciakiewicza wchodzi Piotr Głowacki.

• Piłkarze Stomilu już zameldowali się na murawie. Za moment rozpoczynamy drugą połowę.

• Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania, na stadionie w Olsztynie mamy bezbramkowy remis w którym żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki.

• Arbiter główny, Adam Lyczmański, dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

• Kamiński znalazał się w dogodnej sytuacji w polu bramkowym jednak nie potrafił wykonać tej sytuacji, nabijając Wełnę od rzutu rożnego Flota.

• Kolejny spokojny fragment spotkania w którym gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Wydaje się, że obydwu drużynom pasuje dziś bezbramkowy wynik.

• Pod własnym polem karnym faulowany leży Koval, uraz piłkarza Stomilu spowodował Retlewski, jednak sędzia pozwala dziś na ostrą grę i po raz kolejny nie wyciąga z kieszonki żółtego kartonika.

• W środkowej strefie boiska faulowany został Łukasik, jednak kolejny raz bardzo słabe rozegranie piłki, kosztuje Stomil kontrą, której dziś niestety piłkarze Floty nie potrafią wykorzystać.

• Fatalnie przyjmuje piłkarz Floty, od wrzutu z autu zaczyna Wełna.

• Groźna akcja piłkarzy Floty, jednak w polu karnym faulowany zostaje Wełna, mamy chwilową przerwę w grze.

• Sędzia upomina Sołowieja za faul na Łukasiku, jednak tym razem obeszło się bez pokazania żółtego kartonika piłkarzowi Floty.

• Rzut rożny dla piłkarzy Floty, jednak wykonany w fatalny sposób. Od bramki zacznie Skiba.

• Kolejna składna akcja w piłkarzy Floty, jednak Reca strzela zbyt słabo i po raz kolejny piłka pewnie ląduje w rękach bramkarza Stomilu.

• Dobry strzał w wykonaniu piłkarzy gości jednak, pewnie interweniuje niezawodny w tym sezonie Piotr Skiba.

• Po interewencji piłkarzy gości mamy rzut rożny dla Stomilu, który wykonał Paweł Głowacki. Piłka jednak nie sprawiła żadnych problemów dla Darko Brljaka.

• "Gra na zero" tak w skrócie mozna opisać poczynania obydwu drużyn w dzisiejszym spotkaniu, mamy do czynienia z bardzo spokojną grą, żadna z ekip nie ma ochoty ruszyć groźnie na swojego rywala. Na tablicy świetlnej dalej widnieje tak częsty dla ekipy Stomilu wynik 0:0.

• Fatalnie dobrą sytuację do wrzucenia w pole karne zmarnował Wełna, który przez brak zdecydowania stracił piłkę pod bramka floty, od aut zaczynają piłkarze ze Świnoujścia.

• Zbyt mocne podanie Grzelaka z głębi pola, do którego mimo sprintu nie potrafi dopaść Retlewski.

• Piłkarze Floty powolnie rozgrywają piłkę, starając się budować ataki pozycyjne jednak nie przynosi to im oczekiwanych rezultatów. Dużo niedokładności w ich poczynaniach skutkuje częstymi stratami piłki po swojej stronie boiska.

• W okolicach 20 metra faulowany Paweł Łukasik. Rzut wolny dla Stomilu.

• Ofiarna interwencja Opałacza ratuje piłkarzy gosci przed groźną kontrą w wykonaniu Kovala.

• Piłkarze, w dzisiejszym meczu starają się grać bardzo ostrożnie czekając na stworzenie sobie dogodnej okazji poprzez kontrę. W dogodnej sytuacji znalazł się Koval jednak w ostatniej chwili interweniował bardzo aktywny dziś Stasiak.

• Dobra kontra w wykonaniu Stomilu, jednak z 25 metra bardzo słaby strzał oddał piłkarz gospodarzy Piotr Darmochwał.

• Mamy spokojny okres gry. Obie ekipy na razie "badają się" nawzajem i czekają na odpowiedni moment do stworzenia akcji bramkowej.

• Od początku obydwie drużyny nastawione na kontry, mimo najgroźniejszej akcji spotkania dla piłkarzy ze Świnoujścia, to gospodarze są stroną prowadzącą grę w tym spotkaniu.

• Kolejna akcja Stomilu po szybkiej kontrze, pewnie piłkę w groźnej sytuacji wybija Stasiak. Kolejna dobra akcja Stomilu, po strzale Darmochwała mamy rzut rożny dla piłkarzy trenera Jabłońskiego.

• Ależ akcja w polu karnym Stomilu, po szybkiej akcji piłkarzy gości piłkę po strzale Jachlewskiego z najbliższej odległości, z lini bramkowej wybija po bardzo ofiarnej interwencji Berezowski.

• Pierwszy strzał na bramkę w wykonaniu piłkarzy Stomilu. Strzał z 16 metrów wprost w ręce bramkarza Floty oddał Łukasik.

• Dziwna sytuacja na stadionie w Olsztynie, gdyż trybun milczą jak zaklęte. Jest to nietypowy obrazek jeżeli chodzi o trybuny MOSiRu.

• Od pierwszych sekund spotkania aktywna drużyna gospodarzy która, próbuje przełamać defensywę podopiecznych trenera Kafarskiego.

• Sędzia gwizdkiem ogłasza początek spotkania, od środka boiska zaczynają piłkarze gospodarzy.

• Za chwilę zaczynamy, piłkarze powoli pojawiają się na trybunach, a z głośników słyszymy już hymn kibiców Olsztyńskiego Stomilu.

• Spiker ogłasza informację, o porozumieniu między miastem, a zarządem klubu w sprawie modernizacji stadionu, która ma ruszyć w połowie przyszłego roku. Informacja ta jednak nie wzbudziła zainteresowania wśród zgromadzonych na obiekcie kibiców.

• Na stadionie jest obecny również trener Wigier Suwałki, Zbigniew Kaczmarek.

• Z sześciu meczów wyjazdowych Flota przegrała tylko jedno spotkanie. Punktów podopieczni Tomasza Kafarskiego nie wywieźli z Lubina, gdzie na inaugurację grali z miejscowym Zagłębiem.

• Warto zaznaczyć, iż podczas dzisiejszego spotkania, na trybunach stadionu w Olsztynie można zobaczyć byłego trenera Floty Bogusława Baniaka.

• - Rywal praktycznie gra pięcioma obrońcami, zamykając przy tym szczelnie strefy boczne. W tej sytuacji powinniśmy się skupić na podniesieniu jakości gry w środku boiska - powiedział przed meczem Mirosław Jabłoński, trener Stomilu.
  • Gospodarze dzisiejszego meczu na własnym boisku nie radzą sobie najlepiej. Z rozegranych czterech spotkań u siebie tylko z jednego starcia Stomil wychodził zwycięsko.

• Witamy państwa ze stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, gdzie miejscowy Stomil podejmie ekipę Floty Świnoujście.