Stomil Olsztyn

0

Miedź Legnica

1

• Koniec meczu. Miedź Legnica rzutem na taśmę w ostatniej akcji meczu pokonuje Stomil Olsztyn 1:0. Za spędzony wspólnie czas z Ekstraklasa.net dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

• GOOOOOOOOOOOL! W ostatniej akcji meczu zwycięstwo Miedzi Legnica zapewnia Tomasz Miedzierski.

• Za brutalny faul w końcówce spotkania ukarany Grzegorz Lech. To pierwsza kara w Stomilu Olsztyn w tym meczu.

• Arbiter Piotr Idzik dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu spotkania.

• Rafał Remisz ścięty równo z murawą. Z rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

• Widać, że zawodnikom obu ekip bardziej już zależy, aby dograć to spotkanie do końca z czystym kontem. Seria bardzo niecelnych podań zarówno w Stomilu, jak i w Miedzi.

• Uderzeniem piłki głową próbował zaskoczyć bramkarza Dawid Szymonowicz. Niestety piłkarz Stomilu oddał niecelny strzał obok bramki.

• Potok niecenzuralnych słów pada teraz z trybun w stronę trenera gości Ryszarda Tarasiewicza. Kompromitujące zachowanie olsztyńskich kibiców.

• Karol Żwir po raz kolejny prezentuje nie najlepszą dyspozycję w tym sezonie. Zmarnował doskonałą sytuację po podaniu Grzegorza Lecha w szesnastce gości, oddając niecelny strzał obok bramki Smuga.

• Boisko opuszcza Łukasz Garguła, a na placu gry w składzie Miedzi Legnica melduje się Marek Gancarczyk.

• Zmiana w zespole Stomilu Olsztyn. Boisko opuszcza Irakli Meschia, a w jego miejsce kibice witają Karola Żwira.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Za Bartosza Ślusarskiego na placu gry pojawia się Tadas Labukas.

• Miedź Legnica zdobywa gola... lecz sędzia boczny sygnalizuje pozycję spaloną jednego z zawodników gości. Ze stałego fragmentu rozpocznie Piotr Skiba.

• Tomasz Wełna po uderzeniu futbolówki głową trafia w poprzeczkę! Po tej sytuacji trybuny na stadionie ożywiły publiczność, którą widowisko zaczęło nużyć.

• Żółta kartka dla Tomasza Midzierkiego. To już trzecia kara dla zawodników Miedzi w tym meczu.

• Służby medyczne obu klubów muszą interweniować. Doszło do nieprzyjemnego zderzenia dwóch zawodników przy bocznej linii boiska.

• Z linii pola karnego próbował uderzać Wojciech Łobodziński. Strzał byłego reprezentanta kraju został zablokowany. Z rzutu rożnego rozpoczną goście.

• Kolejna żółta kartka w zespole gości. Ukarany nią został Bartosz Telichowski.

• Fenomenalna obrona Piotra Skiby! Z prawego skrzydła dośrodkowanie w szesnastkę gospodarzy posłał Wojciech Łobodziński. Piłka świetne została zacentrowana na głowę Bartosza Ślusarskiego i gdy wydawało się, że będzie gol, bramkarz biało-niebieskich fantastycznie interweniował łapiąc piłkę.

• Gospodarze zepchnięci do obrony. Można dostrzec, że trener Tarasiewicz zdołał zmotywować swoich zawodników na drugą połowę. Piłkarze Miedzi wyszli po przerwie bardziej ambitnie do atakowania bramki rywali.

• Rzut wolny z 35 metrów dla Miedzi. Po dośrodkowaniu w pole karne, gospodarze wybijają piłkę na korner. Zatem przyjezdni mają kolejną sytuację zaraz po przerwie.

• Łukasz Garguła i Bartosz Ślusarski rozpoczynają drugą partię. W Olsztynie zapadł już mrok, a piłkarze mecz będą kontynuowali przy obfitym deszczu.

• Na murawie pojawiają się obie jedenastki. Już za chwilę rozpoczniemy druga połowę starcia w Olsztynie pomiędzy miejscowym Stomilem a Miedzią Legnica.

• Do przerwy Stomil Olsztyn bezbramkowo remisuje na własnym stadionie z Miedzią Legnicą. Póki co nie byliśmy świadkami wielkiego widowiska. Oba zespoły nie kreują zbyt wielu sytuacji, aby objąć w tym meczu prowadzenie, przez co atmosfera na trybunach jest bardzo senna. Zapraszamy po krótkiej przerwie!

• Koniec pierwszej połowy. Arbiter Piotr Idzik nie doliczył ani jednej minuty.

• Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Irakliego Meschii. Dośrodkowanie Gruzina wyłapuje golkiper z Legnicy.

• Przestało padać, lecz zaczęło... wiać. Silny wiatr przewrócił już kilka band reklamowych, co wywołało spore ożywienie wśród publiczności zgromadzonej na stadionie.

• Zespół Miedzi zepchnięty na własną połowę. Gospodarze dzięki atakom przeprowadzanymi skrzydłami chcą jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie.

• Warunki atmosferyczne w Olsztynie z minuty na minutę pogarszają się. 10 minut przed końcem pierwszej połowy zaczął padać deszcz.

• Uderzenie Rafała Kujawy z rzutu wolnego mija o dobry metr bramkę gości. Piłkę do gry wyprowadzi Dawid Smug.

• Pierwsza kara w tym meczu. Żółtym kartonikiem ukarany Marcos Garcia za nieczyste wejście w nogi Janusza Bucholca.

• Kapitalny rajd w wykonaniu Łukasza Suchockiego. Skrzydłowy Stomilu zbiegł z prawego skrzydła do środka mijając rywali niczym Arjen Robben, przy czym sfinalizował całą akcję strzałem w środek bramki. Z trudem interweniował Dawid Smug.

• Zamieszania w polu karnym Miedzi nie wykorzystali zawodnicy gospodarzy. Najpierw piłki nie sięgnął Grzegorz Lech, a gdy trafiła ona pod nogi Dawida Szymonowicza, to strzał młodego zawodnika został zablokowany. Zaraz po tej akcji goście ruszyli z kontratakiem, jednakże w ataku rywali powstrzymał Tomasz Wełna. Piłka ostatecznie ląduje w koszyczku Piotra Skiby.

• Błażej Telichowski nie opanował piłki jaką otrzymał z prawego skrzydła. Futbolówka opuściła plac gry i od bramki rozpocznie Piotr Skiba.

• Stomil blisko od zdobycia pierwszej bramki! Świetną robotę na prawym skrzydle wykonał duet Bucholc - Suchocki, gdzie ten drugi posłał kapitalne dośrodkowanie prosto na głowę Rafała Kujawy. Napastnik biało-niebieskich nieczysto trafił w piłkę, która poszybowała ponad bramkę Smuga.

• Świetny rajd Janusza Bucholca prawym skrzydłem boiska. Kapitan biało-niebieskich próbował dogrywać w szesnastkę do Rafała Kujawy, jednak podanie wcześniej zdążył wybić na korner jeden z obrońców gości.

• Dośrodkowanie Marquitosa przejęte przez stoperów gospodarzy. Stomil wychodzi z kontratakiem.

• Chóralnym okrzykiem zespół Stomilu jest dopingowany z trybun. Kibice gospodarzy po raz kolejny wykazują solidarność ze swoimi piłkarzami w trudnych czasach w jakich znajduje się obecnie klub z krainy tysiąca jezior.

• W okolicach 30 metra od swojej bramki faulowany został Tomasz Wełna. Ze stałego fragmentu rozpoczną gospodarze.

• Pierwszy atak zespołu Miedzi Legnica. Na uderzenie z dystansu zdecydował się kapitan gości, Wojciech Łobodziński, lecz strzał byłego reprezentanta Polski minął lewy słupek bramki Piotra Skiby.

• Początek meczu! Spotkanie rozpoczynają piłkarze Stomilu Olsztyn.

• Mecz poprzedzony minutą ciszy. Solidaryzujemy się z Francją. Modlimy się za ofiaryn ataków w Paryżu.

• Drużyny wychodzą już na murawę. Zespół Miedzi Legnica ubrany w specjalne niebieskie koszulki z logiem akcji „Skorupiakom mówimy NIE”, promujące VII Świąteczny Turniej Charytatywny, który odbędzie się w Legnicy 13 grudnia.

• Piłkarze obu klubów zakończyli właśnie swoją rozgrzewkę i udali się do szatni. Spotkanie rozpocznie się za niespełna kwadrans, a poprzedzone zostanie minutą ciszy ku pamięci ofiar zamachów we Francji.

• Ławka rezerwowych Miedzi Legnica: Dominik Budzyński, Rumen Trifonov, Marcin Garuch, Marek Gancarczyk, Adrian Łukaszewicz, Jakub Chrzanowski, Tadas Labukas.

• Wyjściowa jedenastka zespołu gości: Dawid Smug, Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Błażej Telichowski, Keon Daniel, Ireneusz Brożyna, Wojciech Łobodziński, Łukasz Garguła, Marcos Garcia, Bartosz Ślusarski.

• Ławka rezerwowych Stomilu: Dawid Mieczkowski, Tsubasa Nishi, Jarosław Ratajczak, Michał Trzeciakiewicz, Karoł Żwir, Paweł Łukasik, Tomasz Chałas.

• Stomil wystąpi dzisiaj w następującym składzie: Piotr Skiba, Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Rafał Remisz, Tomasz Wełna. Grzegorz Lech, Paweł Głowacki, Łukasz Suchocki, Dawid Szymonowicz, Rafał Kujawa, Irakli Meskhiia.

• Obie drużyny rozpoczęły już rozgrzewkę. Za chwilę podamy dla Państwa pełne składy.

• Witamy Państwa prosto ze stadionu w Olsztynie, gdzie miejscowy Stomil podejmie dzisiaj zespół Miedzi Legnica. Oba kluby zmierzą się ze sobą w ramach 17.kolejki I ligi. Pierwszy gwizdek za niespełna pół godziny. Relację tekstową dla Ekstraklasa.net poprowadzi Bartosz Urban. Zapraszamy do śledzenia.