Stomil Olsztyn 2 - 0 Okocimski KS Brzesko

2

Okocimski KS Brzesko

0

• Koniec meczu. Stomil Olsztyn pokonuje na własnym stadionie Okocimskiego 2:0.

• Ależ okazja, Bzdęga wyszedł na czystą pozycję z bramkarzem Okocimskiego, ale nie wykorzystał swojej sytuacji i nie zdobył gola.

• Stomil walczy do samego końca, Tomasz Bzgęda był w posiadaniu futbolówki i mógł jednym celnym zagraniem otworzyć Karolowi Żwirowi drogę do bramki gości, jego podanie pozostawiało jednak wiele do życzenia.

• Żółta kartka dla Karola Żwira.

• W drużynie Stomilu zmiana. Z boiska schodzi Kucharski, z kolei pojawia się Mroczkowski.

• Sędzia aż o dziewięć minut przedłuża drugą połowę.

• Piotr Darmochwał strzelał zza pola karnego, futbolówka po jego uderzeniu powędrowała minimalnie obok bramki Mieczkowskiego.

• Okocimski trafia do siatki rywali, ale sędzia odgwizduje spalonego.

• Darmochwał ukarany żółtą kartką.

• Gospodarze nie zamierzają spocząć już na laurach i wciąż choć już z nie tak dużą częstotliwością jak w pierwszej części spotkania, szukają swoich szans na zdobycie kolejnej bramki. Przed chwilą Paweł Głowacki popisał się płaskim strzałem po ziemi, ale zabrakło w jego wykonaniu przede wszystkim precyzji.

• Sędzia pokazuję żółtą kartkę Radosławowi Jackowi za faul na rywalu.

• Stomil stanął przed dogodną szansą na podwyższenie wyniku, strzał Tomasza Bzdęgi minimalnie niecelny.

• Ostatnia zmiana zespołu Okocimskiego, za Burasa pojawia się Cebula.

• Piotr Skiba, golkiper Stomilu musiał opuścić plac gry z powodu doznanej w trakcie meczu kontuzji.

• Mamy także zmianę w zespole gospodarzy, z boiska schodzi Skiba, którego zastąpi Mieczkowski.

• Piotr Stach przeprowadza kolejną zmianę, Smoliński pojawia się za Stefańskiego.

• Lech ładnie podawał do wbiegającego w pole karne Dominika Kuna, jednak ten ostatecznie zmarnował to dośrodkowanie niecelnym strzałem na bramkę Pączka.

• Kolejna wyśmienita interwencja Piotra Skiby po uderzeniu Wojciecha Wojcieszyńskiego. To była najlepsza akcja Okocimskiego, po której goście mogli zdobyć bramkę kontaktową.

• Stomil nie zwalnia tempa, Bzdęga szukał swojej okazji pod polem karnym drużyny gości i oddał mocny strzał na bramkę Pączka, który miał wiele problemów, by go obronić.

• Bardzo dobra interwencja Piotra Skiby, który uchronił swój zespół przed stratą gola po tym, jak Darmochwał zdecydował się na strzał z dystansu.

• Trener Piotr Stach szybko reaguje i ściąga z boiska ukaranego kartką Łukasika. Na placu gry zastąpi go Żwir.

• Paweł Łukasik ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w zespole Okocimskiego, murawę opuszcza Żołądź, a w jego miejsce pojawia się Szewczyk.

• W Olsztynie rozpoczynamy drugą połowę spotkania.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie Stomil prowadzi z Okocimskim 2:0.

• Sporu fauli i rzutów wolnych z których tak naprawdę niewiele wynika. Wysokie piłki zagrywane w pole karne padają łupem obrońców.

• Mamy przestój w grze. Niewiele dzieje się ciekawego pod obiema bramkami.

• Niecelne uderzenie z dystansu Damiana Burasa.

• No i proszę! Zamiast gola kontaktowego, mogliśmy mieć już 3:0! Tomasz Bzdęga popisał się dryblingiem po czym kropnął potężnie w światło bramki i tylko parada Pączka uratowała Piwoszy.

• Okocimski nie poddaje się. Piłkarze z Brzeska szukają swoich okazji, ale jak na razie brakuje im wyraźnie wykończenia.

• Bardzo ładne trafienie młodzieżowca, który przytomnie uderzył piłkę z powietrza i nie dał szans Pączkowi.

• GOOOOOOOL!!! Dominik Kun podwyższa na 2:0 dla Stomilu!

• Ależ okazja dla Stomilu! Dwa uderzenia zawodników gospodarzy zostały w ostatniej chwili zablokowane.

• Dobre tempo tego spotkania. Po zdobyciu gola pewnie poczuli się piłkarze Adama Łopatko i coraz lepiej wygląda ich gra. Czy Okocimski będzie w stanie doprowadzić do wyrównania?

• Otwarte spotkanie w Olsztynie. Oba zespoły nie ograniczają się wyłącznie do kontr. Widać, że do końca oglądać będziemy walkę o komplet punktów.

• Zaskakujący "centrostrzał" o mało co nie wpadł za kołnierz Marka Pączka. Ostatecznie bramkarz gości wybił piłkę na korner.

• Składny kontratak gospodarzy przeprowadzony lewą flanką, ale w decydującym momencie nie opanował futbolówki Łukasik.

• Mocne uderzenie z dalszej odległości jedno z piłkarzy Okocimskiego, ale w bezpiecznej odległości mija bramkę.

• Piękne uderzenie Głowackiego tuż sprzed linii pola karnego. Stomil prowadzi 1:0.

• GOOOOOOOL!!! Paweł Głowacki wpisuje się na listę strzelców bezpośrednio z rzutu wolnego!

• Faulowany tuż przed szesnastką Paweł Łukasik. Będzie rzut wolny.

• W pierwszych minutach lepiej piłką operują goście. Raz jeszcze sprawdzona czujność bramkarza Stomilu. Uderzał celnie Wojciech Wojcieszyński, który dzisiaj gra na szpicy.

• Pierwsze interwencja Piotra Skiby, który przejął prostopadłe zagranie w kierunku napastników Piwoszy.

• Pierwszy gwizdek sędziego, gramy.

• Piłkarze wychodzą już z powrotem na boisko, za moment zaczynamy.

• Rezerwowi Okocimski: Palej, Cebula, Abubakar, Smoliński, Szewczyk, Termanowski, Marut.

• Rezerwowi Stomil: Mieczkowski, Żwir, Mroczkowski, Kaźmierowski, Kato, Łysiak, Michałowski.

• Liczymy dzisiaj na ciekawe widowisko. Wprawdzie do końca sezonu jeszcze daleko, ale utrata punktów z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, może okazać się za kilka miesięcy kluczowa.

• Bez wątpienia Stomil jest królem domowych remisów. Podopieczni Adama Łopatko w Olsztynie zremisowali 5 na 7 rozegranych spotkań. Jeśli chodzi o Okocimskiego, to piłkarze z Brzeska częściej punktują na wyjazdach, gdzie wygrali 2 spotkania i 2 zremisowali. Trzy razy wracali z kolei do domu bez punktów.

• W poprzedniej kolejce olsztynianie przegrali na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 0:1, a Piwosze zatrzymali u siebie Termalikę Bruk-Bet Nieciecza (0:0).

• Oba zespoły przed tym pojedynkiem dzielą dwa punkty. Okocimski jest na miejscu 15., a Stomil 17. Dzisiejsi rywale solidarnie więc plasują się w strefie spadkowej i bardzo potrzebują punktów.

• Witamy z pochmurnego Olsztyna, gdzie miejscowy Stomil za 30 minut rozpocznie swój mecz z Okocimskim KS Brzesko. Zapraszamy na relację na żywo!