Stomil Olsztyn

3

Pogoń Siedlce

2

• KONIEC MECZU! Po niezwykle zaciętym boju Stomil Olsztyn ostatecznie wygrywa z Pogonią Siedlce 3:2!

• Kamil Dmowski w pole karne, akację zamykał Krawczyk, ale piłka po jego uderzeniu powędrowała wysoko ponad poprzeczkę.

• Roman Maczułenko trzyma się za twarz i nie podnosi się z murawy. Interweniuje właśnie sztab medyczny Stomilu.

• Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Tomasz Wełna ucierpiał w starciu z Kamilem Dmowskim i trzyma się za twarz. Po chwili wstaje jednak i gra dalej.

• Jeszcze próbował zdziałać coś w polu karnym Stomilu Antonio Calderon, ale tym razem piłkarze olsztyńskiej drużyny skutecznie mu to uniemożliwili.

• Nie porywają ostatnie minuty meczu w Olsztynie. Gra od kilku minut toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

• Łukasz Jamróz przedzierał się lewą stroną pod bramkę Pogoni. Jan Grzesik skutecznie odebrał rywalowi futbolówkę.

• Łukasz Jamróz na szczęście wrócił do gry.

• Z bólu zwija się na boisku Łukasz Jamróz. Fizjoterapeuci już zajęli się piłkarzem Stomilu.

• Piotr Głowacki oddał groźny strzał na bramkę Pogoni, ale dobrą interwencją popisał się w tej sytuacji Mateusz Tobjasz.

• Ostatniej zmiany dokonuje Alos Ferrer Carlos. Za Paczkowskiego na placu gry pojawi się Dmowski.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Maczułenko w pole karne.

• Tempo spotkania nieco opadło. Goście co prawda nadal częściej utrzymują się przy piłce, ale nie dochodzą już do sytuacji strzeleckich z taką łatwością, jak miało to miejsce na początku pierwszej części meczu.

• Ładny strzał piętą Tomasza Lewandowskiego, który tak nieszablonowym zagraniem próbował zaskoczyć Piotra Skibę.

• Od kilkunastu minut piłkarze Stomilu większą liczbą piłkarzy ustawia się na własnej połowie. Gospodarze chcą chyba postawić w polu karnym przysłowiowy "autobus" i bronić do końca korzystnego rezultatu.

• Łukasz Jamróz został sfaulowany przez Przemysława Rodaka, co gracz Pogoni otrzymał żółtą kartkę.

• Z rzutu wolnego uderzał Antonio Calderon. Tomasz Wełna oddalił zagrożenie od własnej bramki. Piłkarz zachęca swoich kolegów, aby ruszyli na bramkę Mateusza Tobjasza.

• Dawid Szymonowicz ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w Pogoni, za Donalda Djousse wejdzie Paweł Drażba.

• Piłkarze Stomilu stracili piłkę, Donald Djousse przedarł się z nią pod bramkę olsztynian, ale Kameruńczyk nic tam nie wskórał.

• Antonio Calderon zagrywał z rzutu wolnego, ale dobrze w polu karnym gospodarzy interweniował Arkadiusz Czarnecki.

• Stomil obejmuje prowadzenie! Zagotowało się w polu karnym Pogoni, Łukasz Jamróz odegrał futbolówkę do Dawida Szymonowicza, który pokonał Mateusz Tobjasz. Młody golkiper siedlczan mógł zdecydowanie lepiej zachować się w ten sytuacji.

• GOOOOL!! DAWID SZYMONOWICZ!!

• Piotr Krawczyk stworzył niemałe zagrożenie pod bramką Stomilu, ale w porę pojawił się tam Witalij Bierezowski, który oddalił zagrożenie.

• Łukasz Jamróz dostał w twarz od Tomasza Lewandowskiego. Na szczęście piłkarz Stomilu dość szybko doszedł do siebie po tym niefortunnym uderzeniu.

• Rzut rożny dla piłkarzy Pogoni, dośrodkowanie w pole karne, ale Wełna po raz kolejny dobrze wybija piłkę.

• Przemysław Rodak zagrywał na pole karne Stomilu, w tej sytuacji dobrze zachował się Tomasz Wełna, który oddalił futbolówkę od własnej bramki.

• Żółtą kartką zostaje ukarany Marcin Paczkowski.

• Rzut rożny dla Stomilu, bez zagrożenia pod bramką Pogoni.

• Antonio Calderon pędził w pole karne, Roman Maczułenko omal nie odebrał mu futbolówki, ale na szczęście dla swojej drużyny Argentyńczyk jej nie stracił.

• Tomasz Wełna znalazł się w świetnej sytuacji strzeleckiej, ale ostatecznie trafił prosto w bramkarza.

• Ależ szansa Stomilu! Roman Maczułenko oddał strzał na bramkę Pogoni, ale, z trudem strzał z bliskiej odległosći obronił Mateusz Tobjasz

• W przerwie Mirosław Jabłoński dokonał zmiany, za słabego Igora Skobe wszedł Paweł Głowacki.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Stomil Olsztyn remisuje z Pogonią Sieldce 2:2!

• Michał Ogrodnik ucierpiał w starciu z Jeglińskim. Potrzebna pomoc fizjoterapeutów.

• Świetny rajd Głowackiego prawym skrzydłem, dzięki któremu Stomil będzie miał rzut rożny.

• Ależ zamieszanie w polu karnym Stomilu! Głowacki dobrze centrował w pole karne, do piłki dopadł Tomasz Wełna i wykorzystał małe zdezorientowanie obrońców Pogoni, pakując piłkę do siatki.

• GOOOOL! TOMASZ WEŁNA!!!

• Faulowany Tomasz Wełna, rzut wolny dla Stomilu. Głowacki dobrze centruje w pole karne.

• Rzut rożny dla Stomilu Głowacki na krótki słupek, zagrał akurat tam, gdzie był ustawiony Marcin Paczkowski.

• Ależ łatwo zrobili to piłkarze Pogoni! Donald Djousse zagrał do Antonio Calderona, a ten niczym w masło wszedł w bezradną defensywę Stomilu i bez większych problemów pokonał Piotra Skibę.

• GOOOOL! ANTONIO CALDERON!!!

• Mamy zmianę w Stomilu, Paweł Łukasik nie jest w stanie grać dalej, zastąpi go Łukasz Jamróz.

• Paweł Łukasik opatrywany przy linii bocznej.Wygląda na to, że nie będzie mógł kontynuować gry.

• Niecelne zagranie Wełny, do piłki dopada Donald Djousse. Kameruńczyk próbował przedrzeć się pod pole karne Stomilu, ale nie udało mu się.

• Piękny gol Łukasza Jeglińskiego z dystansu! Mateusz Tobjasz nie miał nic do powiedzenia w tej sytuacji! Gospodarze szczęśliwie doprowadzili do remisu, chociaż z przebiegu spotkania stworzyli sobie zdecydowanie mniej bramkowych sytuacji niż rywale.

• GOOOOL!! ŁUKASZ JEGLIŃSKI!!!

• Do końca pierwszej połowy pozostało niespełna ponad dziesięć minut. Goście konsekwentnie trzymają się swojej taktyki i nie dają zdominować się olsztynianom. Z kolei gospodarze nadal nie pokazują na boisku niczego szczególnego.

• Donald Djousse został złapany na spalonym.

• Dobra centra Pawła Łukasika, wysoko wyszedł do tej piłki Mateusz Tobjasz i młody golkiper Pogoni chwyta futbolówkę.

• Kolejne złe przyjęcie piłki, tym razem przez Pawła Głowackiego. Mirosław Jabłoński będzie musiał w przerwie wpłynąć jakoś na postawę swoich piłkarzy, jeśli chce uniknąć wpadki.

• Gospodarze rażą dziś nieskutecznością szczególnie jeśli chodzi o akcje ofensywne. Każda próba przeprowadzenia ataku kończy się...na nogach piłkarzy Pogoni.

• Igor Skoba wygwizdany przez własnych kibiców. Zawodnik ten popełnia masę błędów i gra dziś bardzo niechlujnie.

• Na stadionie Stomilu nie ma dziś kibiców gości. Za to grupa fanów Stomilu żywiołowo dopinguje swoich piłkarzy.

• Niepotrzebna strata Łukasza Jeglińskiego na własnej połowie, piłkę przejął Nico Chetino, który zdecydował się na oddanie strzału, który jednak w żaden sposób nie zagroził bramce olsztyńskiego klubu.

• Krótko rozegrany rzut rożny, Ogrodnik zagrywał w kierunku Calderona, ale siedlczanie nie stworzyli ostatecznie żadnej groźnej akcji.

• Donald Djousse wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny. Do narożnika podchodzi Michał Ogrodnik.

• Paweł Łukasik zagrywał z rzutu rożnego, do piłki najwyżej wyskoczył Witalij Bierezowski, który sfaulował jednak Nico Chetino. Argentyńczyk chwile nie podnosił się z boiska, ale na szczęście nic mu się nie stało.

• Tak jak pisaliśmy, Jacek Kozaczyński nie jest w stanie kontynuować gry. Na boisku zastąpi go niespełna dwudziestoletni Mateusz Tobjasz.

• Jacek Kozaczyński podczas interwencji po strzale Głowackiego naciągnął sobie jakiś mięsień i obecnie jest opatrywany przez lekarzy swojego klubu. Wygląda to na coś poważnego. Rezerwowy bramkarz Pogoni rozpoczął właśnie rozgrzewkę.

• Łukasik zagrywał do Pawła Głowackiego, który oddał piękny strzał na bramkę Pogoni. W tej sytuacji jeszcze lepszą interwencją popisał się Jacek Kozaczyński, który wyciągnął się między słupkami niczym struna i zdecydowanie wzniósł się na wyżyny swoich bramkarskich umiejętności.

• Pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny dla Pogoni. Do piłki podszedł Antonio Calderon, ale bez zagrożenia pod bramką Stomilu.

• Po tym, jak piłkarze Stomilu przespali pierwszą połowę, powoli "budzą się do gry" i coraz częściej pojawiają na połowie rywali, a szczególnie pod ich bramką.

• Paweł Łukasik zagrywał bezpośrednio z rzutu wolnego, zrobił to bardzo dobrze, ale jego strzał w porę zablokował Przemysław Rodak.

• Świetne podanie Jeglińskiego do Skoby, który oddał futbolówkę do Maczułenko, a ten oddał groźny strzał na bramkę Pogoni, który zaskoczył Jacka Kozaczyńskiego.

• Groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka znalazła się koniec końców w rękach Piotra Skiby.

• I znów groźna akcja Michała Ogrodnika, z którym zupełnie nie mogą sobie poradzić piłkarze Stomilu. Strzelec pierwszego gola został sfaulowany, będzie rzut wolny dla Pogoni.

• Jarosław Ratajczak próbował przedrzeć się pod bramkę Stomilu, ale czujny na posterunku Janusz Bucholc w porę go zatrzymał.

• Donald Djousse padła na murawę i nie podnosi się. Niezbędna jest interwencja sztabu medycznego Pogoni.

• Bardzo dobrze mecz rozpoczęli przyjezdni z Siedlec, którzy grają bardzo mądrze. Gospodarze zaś wyraźnie nie mogą "wejść w ten mecz" i nie potrafią odnaleźć się na placu gry, przez co popełniają wiele dość prostych błędów.

• Jarosław Ratajczak z prawej strony dośrodkowywał do Michała Ogrodnika, który dość niespodziewanie pokonał Piotra Skibę i zapewnił swojej drużynie prowadzenie 1:0!

• GOOOOL!! MICHAŁ OGRODNIK!!

• Michał Ogrodnik świetnie zagrał piłkę w kierunku Donalda Djousse, który prawą nogą oddał groźny strzał na bramkę Piotra Skiby. Zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Stomilu!

• Bardzo złe i niedokładne zagranie Tomasza Wełny prosto pod nogi rywala, na szczęście dla Stomilu błąd ten nie zakończył się stratą gola.

• Michał Ogrodnik próbował dośrodkowywać, ale trafił w sam środek bocznej siatki bramki Stomilu.

• Mecz odważniej rozpoczęli gospodarze, którzy od razu po przejęciu piłki próbowali stworzyć dogodną sytuację strzelecką. Łukasz Jegliński popełnił jednak błąd i stracił futbolówkę na rzecz Nico Chetino.

• Goście grają dziś w jednolitych, czerwonych trykotach, z kolei gospodarze w tradycyjnych, biało-błękitnych strojach.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn właśnie wychodzą na murawę. Za moment zaczynamy!

• Jesteśmy już na stadionie w Olsztynie, na którym piłkarze Stomilu zagrają po raz ostatni w tym sezonie. Od meczu z Widzewem olsztynianie będą rozgrywali swoje spotkania w Ostródzie z powodu instalacji oświetlenia na ich stadionie.

• W rundzie jesiennej lepsi okazali się piłkarze Stomilu, który pokonali Pogoń 2:1. Gole w tamtym spotkaniu strzelali Piotr Darmochwał i Wołodymyr Kowal.

• Rezerwowi Pogoni Siedlce: Tobjasz, Wójcik, Dmowski, Dziubiński, Dzięgielewski, Drażba, Demianiuk.

• Rezerwowi Stomilu Olsztyn: Mieczkowski, Mroczkowski, Głowacki, Trzeciakiewicz, Jamróz, Żwir.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA STOMIL OLSZTYN - POGOŃ SIEDLCE

Stomil Olsztyn - Bytovia Bytów 2:0

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają z Pogonią Siedlce. Co ciekawe, będzie to ostatnie spotkanie "domowe" w tej rundzie, które zespół z Warmii i Mazur rozegra na stadionie przy Al. Piłsudskiego 69a. Od meczu z Widzewem olsztynianie będą rozgrywali swoje spotkania w Ostródzie. Ma to związek z instalacją oświetlenia na stadionie w Olsztynie.

Podopieczni Mirosława Jabłońskiego nie rozpoczną rywalizacji w 22. kolejce w dobrych nastrojach, gdyż przed tygodniem przegrali na wyjeździe 1:4 z Arką Gdynia.

Rywalem olsztyńskiej drużyny będzie Pogoń Siedlce. Beniaminek 1. ligi wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo wiosną - dwa tygodnie temu siedlczanie przegrali z Wigrami 2:0, a w minionej kolejce bezbramkowo zremisowali z Bytovią.