Stomil Olsztyn

2

Zagłębie Sosnowiec

4

• Koniec spotkania! Stomil Olsztyn przegrywa na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec 2:4 (2:1). Piłkarze Dumy Warmii po raz pierwszy przegrywają na własnym terenie w tym sezonie.

• Piłkarze Stomilu już bez wiary poruszają się po placu gry. Szesnaste spotkanie z rzędu na wyjeździe Zagłębie kończy bez porażki!

• Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry,

• Skuteczny w dzisiejszym spotkaniu Martin Pribula najpierw zbiegł do lewej strony boiska, zwiódł po drodze dwóch stoperów Stomilu i mocnym uderzeniem na długi słupek umieścił piłkę w siatce.

• 2:4. I po meczu... Pribula zdobywa hattricka!

• Świetnej centry Ratajczyka z lewego sektora nie wykorzystał teraz Suchocki. Skrzydłowy biało-niebieskich uderzył piłkę głową ponad bramkę.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Jakuba Araka zmienia Tomasz Szatan.

• Powinno być 4:2 dla Zagłebia!!! Piłka na 8 metrze w polu karnym Stomilu trafiła do Fonfary, jednak nowo wprowadzony zawodnik zalutował potężne uderzenie prosto w Skibę...

• Kompromitującej straty piłki przez Czarneckiego nie wykorzystał teraz Fidziukiewicz. W sytuacji sam na sam podał wręcz do Skiby, gdyż nazwać tego strzałem nie można.

• Matusiak po raz kolejny uderzał z okolic 30 metra, lecz ze stoickim spokojem Skiba złapał jego strzał lecący w środek bramki.

• Druga zmiana u gości. Kapitana zespołu Sebastiana Dudka zmienia Grzegorz Fonfara.

• Nieporozumienie teraz pomiędzy Trzeciakiewiczem a Chałasem w szesnastce gości. Dośrodkowanie z lewej strony było kierowane do napastnika Dumy Warmii, lecz wcześniej przeciął je Trzeciakiewicz, który głową podał do bramkarza Zagłębia.

• Do przewrotki wyskoczył teraz Kujawa, jednak snajper biało-niebieskich źle obliczył tor podania i tylko minął się z piłką.

• Piotr Głowacki dwukrotnie próbował uderzać na bramkę Zagłębia. Niestety oba strzały zostały zablokowane.

• Ostatnia zmiana w Stomilu. Piotr Głowacki zmieni Tsubasę Nishiego.

• Trener Stomil wprowadza drugiego napastnika. Za Żwira na placu gry melduje się Tomasz Chałas.

• Piłkarze Stomilu nie odpuszczają. Po składnej akcji z Kujawą swojej szansy spróbował Bucholc. Futbolówkę wyłapał golkiper Zagłębia.

• Niefrasobliwość obrońców zagłębia próbowali teraz wykorzystać Żwir i Kujawa. Zabrakło konsekwencji, aby wykończyć akcję w szesnastce Fabisiaka.

• Mirosław Jabłonowski próbuje zachęcić swoich zawodników do pracy, zatem prowadza zmianę. Za Pawła Głowackiego wchodzi rosły Michał Trzeciakiewicz.

• Piłkarze Stomilu nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć się po rzucie karnym, a piłkarze Zagłębia nokautują ich już drugą bramką po przerwie.

• 2:3!!! Martin Pribula!!!!

• 2:2. Do wyrównania doprowadza Sebastian Dudek.

• Rzut karny dla Zagłębia!!! Wychodzącego sam na sam Araka sfaulował golkiper biało-niebieskich!

• W pole karne gospodarzy próbował prawym skrzydłem piłkę wrzucać Pribula. Jego dośrodkowanie z łatwością chwyta Skiba.

• Michał Fidziukiewicz zastąpił Mizgałę.

• Na środku boiska faulowany Paweł Głowacki. Ze stałego fragmentu gry rozpocznie Stomil.

• Oba zespoły już na murawie. Drugą partię rozpoczynają piłkarze Zagłębia.

• Piotr Skiba z trudem piąstkuje dośrodkowywaną piłkę po czym główny arbiter kończy pierwszą partię spotkania. Do przerwy Stomil Olsztyn prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec 2:1. Wracamy po przerwie.

• Pierwsza połowa powoli dobiega końca. Zespół gości będzie miał jeszcze rzut rożny.

• Kolejna sytuacja Stomilu. Tym razem prawą stroną bramkarza Zagłębia próbował zaskoczyć Łukasz Suchocki. Piłka minimalnie minęła słupek!

• Kujawa próbował powtórzyć zagranie Szymonowicza przy bramce na 2:1 tym razem w parze z Tsubasą Nishi. Niestety Japończykowi piłka zaplątała się między nogami i zawodnik biało-niebieskich stracił piłkę.

• Fenomenalny strzał Rafała Kujawy z 25 metrów! Z wielkimi problemami Fabisiak broni to uderzenie.

• Jarosław Ratajczyk przecenił swoje możliwości jako skrzydłowy. Próbował w pojedynkę wbiec w pole karnego Fabisiaka, lecz Dawid Ryndak nie dał się zaskoczyć lewemu obrońcy Stomilu i przejął piłkę.

• Przewaga Stomilu rośnie z każdą minuta. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego próbują atakować oboma skrzydłami. Gdy piłkarze Zagłębia wyganiają biało-niebieskich z okolic własnej szesnastki, to ci nie dają za wygraną i dalej sztormują defensywę przeciwnika. Kolejny gol to tylko kwestia czasu.

• W odpowiedzi na strzał Żwira, z 30 metrów uderzał teraz Łukasz Matusiak. Futbolówka jednak poszybowała wysoko ponad bramką Skiby w stronę pustych trybun.

• Z okolic 20 metra próbował teraz na bramkę Zagłębia uderzać Karol Żwir. Strzał był zbyt słaby, aby mógł zaskoczyć Fabisiaka.

• Przed cudowną okazją na wyrównanie stanął teraz strzelec pierwszej bramki Martin Pribula. Jego uderzenie minimalnie minęło lewy słupek Piotra Skiby.

• Świetna sytuacja Zagłębia! Prawą stroną wbiegał w pole karne kapitan zespołu Sebastian Dudek, jednak jego podanie w centrum szesnastki zostało zablokowane przez Szymonowicza.

• Zespół Artura Derbina ma problemy z wyprowadzeniem akcji z własnej polowy boiska.

• Rzut rożny dla Stomilu. Fabisiak po dośrodkowaniu Żwira z trudem piąstkuje piłkę, jednak zapobiegł zagrożeniu bramki.

• 2:1!!! Co za show graczy Stomilu!! Dawid Szymonowicz najpierw skierował futbolówkę do Kujawy przerzucając ją w sposób dziecinny nad obrońcami. Napastnik Stomilu znajdując się w sytuacji sam na sam minął bramkarza i oddał piłkę Szymonowiczowi, który dokonał formalności.

• 1:1!!!!! Mamy wyrównanie w Olsztynie! Po rzucie rożnym w szesnastce Zagłębia piłkę przejął Czarnecki, który wykorzystując niefrasobliwość jednego z obrońców i bramkarza doprowadził do remisu!

• Piłkarze Stomilu próbują przebić się prawą flanką w pole karne gości. Najpierw w szesnastce źle przyjął Żwir, a później strzał Nishiego został zablokowany. Gospodarze będą mieć rzut rożny.

• Sporo niedokładnych podań po obu stronach. Piłkarze ślizgają się po zmrożonej murawie jak baletnice...

• Mimo mroźnej aury w jakich obie drużyny muszą rozgrywać dzisiejsze spotkanie, na trybunach gorący doping kibiców biało-niebieskich!

• Przed szansą wyrównania stanęli gospodarze. Z prawej strony dośrodkowywał Bucholc, lecz Kujawa minimalnie minął się z piłką i od bramki rozpocznie Fabisiak.

• Prawym skrzydłem na raty próbował wgrywać piłkę w szesnastkę Dawid Ryndak, jednakże dopiero przy drugiej próbie udało mu się przepić przez obrońców Stomilu i zaadresować piłkę do Pribuly, który mocnym strzałem dał prowadzenie Zagłębiu..

• GOOOOOOOOOOL! Pierwszą bramkę w tym meczu zdobyła Martin Pribula. Goście wychodzą na prowadzenie!

• Wybicie Arkadiusza Czarneckiego kierowało się wprost do wychodzącego na czystą pozycję Rafała Kujawy. Niestety stoperzy Zagłębia przejmują pikę.

• Pierwsza próba gości zażegnana przez bramkarza Stomilu. Wrzutkę w szesnastkę ze środka pola pewnie chwyta Skiba.

• Ze środka boiska mecz rozpocznie Stomil Olsztyn.

• Oba zespoły wychodzą już tunelu na plac gry. Gospodarze wystąpią w swoich tradycyjnych biało-niebieskich strojach. Zagłębie w czerwonych trykotach. Spotkanie poprowadzai Adam Lyczmański z Bydgoszczy.

• Zespół gospodarzy udał się już do szatni. Piłkarze Zagłębia jeszcze w rozgrzewce. Za niecałe 30 minut rozpoczynamy spotkanie inaugurujące 13. kolejkę 1. ligi.

• Natomiast przyjezdni od 15 spotkań (wliczając ubiegłoroczne rozgrywki 2. ligi) nie przegrali na wyjeździe.

• Stomil Olsztyn w tym sezonie w lidze jeszcze na własnym stadionie nie przegrał. Zwyciężał z Rozwojem (2:1), Chojniczanką (2:0) i Chrobrym (2:1). Poza tym remisował z Sandecją (2:2) i Wisła (1:1).

• Piłkarze Zagłębia Sosnowiec w dzisiejszym spotkaniu nie będą mogli liczyć na doping swoich sympatyków na stadionie w Olsztynie. Jest to konsekwencją zamieszek podczas meczu z GKS Katowice.

• Oba zespoły wyszły już na rozgrzewkę. Jedyna dostępna trybuna dla kibiców na stadionie powoli zaczyna się wypełniać.

• Za niecałe 45 minut, bezpośrednio ze stadionu w Olsztynie rozpoczniemy relację meczu 13. kolejki 1. ligi. Tutejszy Stomil podejmuje dziś beniaminka, Zagłębie Sosnowiec. Bezpośrednio relację na żywo przeprowadzi dla Państwa Bartosz Urban. Zapraszamy!