Dolcan Ząbki 0 - 3 Chojniczanka Chojnice

0

Chojniczanka Chojnice

3

• Dziękuję Państwu za uwagę i zapraszam na kolejne relacje z Dolcan Arena. Żegna Mateusz Faderewski!

• Nie takiego wyniku spodziewali się kibice zgromadzeni na Dolcan Arenie. Miało być wysokie zwycięstwo gospodarzy a zobaczyliśmy pierwszą porażkę tej wiosny w wykonaniu podopiecznych Dariusza Dźwigały. W pełni zasłużoną dodajmy. Dolcan nie prezentował dzisiejszego popołudnia nic z poprzednich spotkań. Chojniczanka z kolei po serii remisów pokazała, że gdy potrafi, to jest w stanie pokonać wyżej notowaną drużynę taką jak Dolcan.

• Jeszcze rzut wolny dla Dolcanu, który nic nie wnosi. KONIEC MECZU!

• Prostopadła piłka do Gancarczyka z prawej strony, uprzedził tym samym Długołęckiego, minął Leszczyńskiego i wpakował futbolówkę do bramki!

• Arbiter dolicza trzy minuty.

• GOOOOOL!! Gancarczyk dobija Dolcan! 0:3!!! Knock-out!

• Przemysław Laskowski zmienia swojego imiennika Czerwińskiego.

• Arbiter Aluszyk również pragnie zaznaczyć swoją obecność na boisku i wysypuje kartki jak z rękawa. Oberwało się tym razem Gołębiewskiemu.

• Bezpardonowe wejście Grzelaka na ciało Suchockiego. Piruet w wykonaniu gracza Chojniczanki okazały. Żółta kartka dla Grzelaka.

• Świetna okazja przed Gancarczykiem, który strzela tuż obok słupka.

• Arbiter nie szczędzi kartek pod adresem zawodników. Tym razem oberwało się Cichockiemu.

• Suchocki dość aktywnie promuje się na boisku po zameldowaniu. Dwa błyskawiczne faule na Piesio i Świerblewskim musiały zostać ukarane przez sędziego Aluszyka.

• Świerblewski ostro potraktował Lisowskiego, czym zasłużył sobie na żółty kartonik.

• Łukasz Suchocki zmienia Bartłomieja Niedzielę.

• Do końca spotkania kwadrans czasu. Dolcan potrzebuje albo cudu albo fatalnych błędów w obronie gości, aby mógł jeszcze zremisować. Obecnie na boisku dzieje się dużo walki ale i chaosu.

• Michał Bajdur melduje się na boisku. Zmienia Sebastiana Bartlewskiego.

• Fatalny Grzelaka i Cichockiego mógł zakończyć się stratą bramki! Świetną interwencją popisał się w tej sytuacji Leszczyński, który wybronił w sytuacji sam na sam!

• Przyjęcie i zejście ze skrzydła Swieblewskiego do środka zakończone strzałem. Misztal na posterunku.

• W porównaniu ze stanem na początku spotkania, kibiców gości jest obecnie dziesięciu. ;)

• Kądzior z "żółtkiem" za faul na Kieruzelu.

• Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Damian Jakubik schodzi, w jego miejsce Daniel Gołębiewski.

• Kwadrans drugiej połowy za nami. Dużo chaosu po obu stronach, strzałów jak na lekarstwo.

• Powietrze z graczy gości nie uchodzi, nadal utrzymują agresywny styl i wysoki pressing zaczynający się już na Leszczyńskim.

• Strzał Grzelaka spokojnie wyłapuje Misztal.

• Chojniczanka gra czujnie w obronie i nie daje się zaskoczyć kontratakom gospodarzy.

• Zdecydowanie wejście Lisowskiego w nogi Piesio. Faul.

• Pierwsze minuty po wznowieniu to kolejne bombardowanie bramki Misztala.

• Dariusz Dźwigała szybko reaguje na wydarzenia na boisku. Na drugą połowę w miejsce Bartosza Osolińskiego wyszedł Damian Świerblewski.

• Sędzia wznawia spotkanie!

• Piłkarze ponownie na boisku.

• Nikt nie spodziewał się takiego przebiegu spotkania, z pewnością nie Dariusz Dźwigała, ani kibice, włącznie z dziennikarzami którzy zasiadają w loży. Trzeba przyznać, że obydwie bramki padły po błędach obrońców Dolcanu, którzy na czas nie wybili futbolówki z pola Leszczyńskiego. W obecnej sytuacji bardzo trudne zadanie stoi przed gospodarzami. Czy uda im się dogonić Chojniczankę, która znajduje się "na gazie"?

• KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI MECZU!

• "Setkę" zmarnował Piesio, który w zamieszaniu w polu karnym miał przed sobą tylko Misztala. NIiestety, trafił właśnie w golkipera Chojniczanki.

• Gospodarze dążą do strzelenia kontaktowej bramki jeszcze przed przerwą. Seria ataków na nic się nie zdaje..

• Świetna wrzutka w pole karne do nadbiegającego Grzelaka. Mocno bita piłka sztywno odbiła się od murawy czym nie zaskoczyła w zupełności Misztala.

• Zawistowski ukarany żółtą kartką za faul na Piesio.

• Świetne prostopadłe zagranie Grzelaka do Niedzieli spóźnione o kilka centymetrów. Sędzia boczny odgwizduje pozycje spaloną.

• Opis drugiej bramki: Drugi gol padł po centrze z prawej strony. Wydawało się, że obrońcy wybiją piłkę, lecz tego nie zrobili. Co więcej, jeden z nich popełnił fatalny w skutkach błąd, piłkę przejął Gancarczyk i z bliskiej odległości wpakował ją do siatki!

• @MF: Powracam po chwilowej awarii systemu. Przez ostatnie pięć minut podrażniony wynikiem Dolcan szturmuje bramkę Misztala. Przed chwilą dość długo na murawie leżał Mikołajczak, ale już powrócił do gry.

• GOOOOOL!!! Gancarczyk podwyższa na 2:0 dla Chojniczanki!

• Gancarczyk przedarł się przez blok rywali, zagrał do Grzelaka, którego w ostatniej chwili powstrzymał Jakubik.

• Ostre przewinienie Bartlewskiego na Chyle. Sędzia upomina gracza Dolcanu.

• Rzut wolny z odległości ok. 25 metrów dla Dolcanu. Przy piłce Osoliński, strzał wysoko nad poprzeczką.

• Niedziela dwukrotnie minął defensorów Dolcanu, czym wywalczył rzut rożny.

• [i]Z pewnością nie takiego rozpoczęcia spotkania spodziewał się Dariusz Dźwigała. Jego podopieczni nieustannie szukają sposobu do zagrożenia Misztalowi. Póki co ta sztuka wychodzi im mizernie.

• Wysoki pressing gości, Dolcan szuka luki w środkowej strefie boiska.

• Dolcan powoli dochodzi do siebie po stracie gola, niemniej zaskoczył ich styl gry Chojniczanki, która gra twardo i nie boi się przeciwstawić rywalom.

• Bardzo aktywny jest Mikołajczak, którego rajdy lewą stroną boiska dosłownie "wkręcają w ziemię" Długołęckiego.

• Chojniczanka narzuciła szybkie i agresywne tempo spotkania, ostatnie dwie akcje gości przeprowadzono stroną Długołęckiego, który wydaje się ospały na początku spotkania.

• Po szybkim rozpoczęciu meczu, gracze gości przeprowadzili szybki atak prawą stroną boiska. Błąd Grzelaka, który został zmylony (puścił zawodnika rywali) spowodował, że jeden z piłkarzy "wjechał" w pole karne Leszczyńskiego. Drugie zagranie, poprawne już, do Mikołajczaka i bezradny Leszczyński musiał wyciągać piłkę z siatki!

• GOOOL!!!! 42 sekunda spotkania i Chojniczanka strzela pierwszą bramkę!

• Zaczynamy!

• Dolcan zagra w czerwono-czarnych strojach, natomiast Chojniczanka w zielono-białych.

• Zawodnicy przy akompaniamencie hymnu Dolcanu wychodzą na murawę!

• Piłkarze już w tunelu prowadzącym na murawę!

• @MF: Szok! Pierwszy raz wiosną pojawili się kibice gości! Ośmiu fanatyków Chojniczanki pojawiło się na Dolcan Arena zagrzewać swój zespół do wylania "siódmych potów" na boisku. Czy ich wsparcie okaże się skuteczne? Zobaczymy ;)

• Bartosz Wiśniewski
  • W głównej relacji spotkania macie Państwo na dole zapowiedź spotkania, z którą polecam się zapoznać. Faworytem spotkania są oczywiście gospodarze prowadzeni przez Dariusza Dźwigałę, którzy jak sztorm niszczą kolejnych przeciwników. Trzy wiosenne zwycięstwa (przy red. z Miedzią, Termalicą, Widzewem) dodały wiary w to, że istnieje jeszcze szansa na awans do T-Mobile Ekstraklasa. Z kolei goście wznowili rozgrywki od trzech remisów. Powolne ciułanie punktów przez Chojniczankę może okazać się bezcenne w aspekcie utrzymania zespołu w I. Lidze.

• Prosto z Dolcan Arena wita Państwa Mateusz Faderewski. Weekendowe zmagania w podwarszawskiej miejscowości czas zacząć! Zapraszam na relację z meczu 23. kolejki o mistrzostwo I Ligi pomiędzy Dolcanem Ząbki a Chojniczanką Chojnice.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA DOLCAN ZĄBKI - CHOJNICZANKA CHOJNICE

Miedź - Dolcan

Dolcan Ząbki zmierzy się z Chojniczanką Chojnice. Gospodarze spotkania wiosną idą jak burza i dotąd nie przegrali jeszcze żadnego meczu po zimowej przerwie (wygrali z Miedzią, Termaliką i Flotą). Zawodnicy Dariusza Dźwigały nie ukrywają, że w tym sezonie walczą o awans do Ekstraklasy, ale żeby to uczyni muszą gonić ścisłą czołówkę. Obecnie ząbczanie z dorobkiem trzydziestu pięciu punktów plasują się na piątej pozycji, ze stratą aż jedenastu „oczek” do okupujących dwa pierwsze miejsca Termaliki i Zagłębia Lubin.

Rywalem Dolcanu będzie Chojniczanka. Wydaję się, że zespół z Chojnic jedyne, o co walczy w tym sezonie to spokojne utrzymanie się na pierwszoligowych boiskach. W sobotę drużyna Mariusza Pawlaka będzie miała okazję powalczyć o pierwsze zwycięstwo wiosną, bowiem trzy rozegrane w ostatnim czasie mecze zakończyły się remisami.