Dolcan Ząbki

1

Flota Świnoujście

1

• Na jakiekolwiek emocje trzeba było czekać do 87. minuty. Flota objęła prowadzenie po rzekomym spalonym. Dolcanowi udało się uratować punkt w ostatnich sekundach. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Koniec. Dolcan rzutem na taśmę doprowadza do remisu notując trzeci raz wynik 1:1 w tym sezonie

• Dośrodkowanie z prawej strony i ogromne zamieszanie w polu karnym. Najprzytomniej zachował się Norbert Neumann, który z bliskiej odległości wepchnął piłkę do siatki

• GOL, NORBERT NEUMANN!!!

• Sławomir Cienciała zastępuje Sebastiana Olszara. Limit zmian we Flocie wykorzystany.

• Sędzia dolicza trzy minuty.

• Za protesty ukarany Mateusz Cichocki

• Prostopadłe podanie Rafała Grzelaka do Sebastiana Olszara, który "objechał" wychodzącego z bramki Rafała Leszczyńskiego i posłał piłkę do siatki. Gospodarze protestują - ich zdaniem był spalony.

• GOL, SEBASTIAN OLSZAR!!!

• "Wejście smoka" Bartosza Wiśniewskiego... w nogi Sebastiana Kamińskiego. Żółta kartka.

• Ostatnia zmiana w Dolcanie. Bartosz Wiśniewski wchodzi w miejsce Daimana Jakubika.

• Rafał Leszczyński miał bliżej do piłki i uprzedza Sebastiana Olszara. Po raz pierwszy od kilku minut Flota pojawiła się przed polem karnym gosopdarzy.

• Darko Brijak łapie piłkę po centrze z prawej strony. Szykuje się ostatnia zmiana w Dolcanie

• Dawid Kort pojawia się na murawie. Zastępuje Daniela Bruda.

• Nieprzepisowy atak Grzegorza Piesio w stylu karate w bramkarza, który miał już piłkę w rękawicach. Żółta kartka dla pomocnika Dolcanu.

• Norbert Neumann wchodzi za Kamila Mazka

• Kilka groźnych strzałów Dolcanu, ale radzą sobie na zmianę obrońcy Floty z bramkarzem. Goście bronią remisu

• Ósmy rzut rożny dla Dolcanu (Flora miała 3) po interwencji Darko Brijaka. Było groźnie, ale Flota na moment oddaliła grę od własnego pola karnego.

• OFICJALNIE: 400 widzów ogląda stojące na niskim poziomie spotkanie Dolcanu z Flotą

• Pierwsza zmiana we Flocie. Grzelak w miejsce Nwaogu

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Na boisku pojawia się Paweł Tarnowski w miejsce Patryka Mikity.

• Flota przycisnęła zamykając rywala przed jego polem karnym. Dolcanowi udało się wyjść z opresji - faulowany był Kamil Mazek.

• Sebastian Olszar zwlekał ze strzałem i zmarnowana dogodna okazja. Kontra Dolcanu i Patryk Mikita po minięciu jednego zawodnika zostaje powstrzymany przez następnego. Rozpadało się solidnie nad Dolcan Arena.

• Charless Nwaogu niedokładnie podaje do pokazującego się na prawej stronie Sebastiana Kamińskiego. Przechwyt Dolcanu i złe rozegranie akcji przez Grzegorza Piesio...

• Ponownie bramkarz Floty - przenosi piłkę z trudem po strzale głową Kamila Mazka!

• Przypadkowo piłka trafia do Grzegorza Piesio, który strzela z ponad 25 metrów. Piłka prześlizgnęła się po rękawicach Darko Brijaka i wychodzi na korner.

• Damian Swierblewski ukarany żółtą kartką za faul taktyczny, Przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę Floty.

• "Zawiesinka" Adriana Łuszkiewicza w pole karne. Darko Brijak łapie piłkę.

• No look pass Patryka Mikity, ale nie w tę stronę - piłkę przejął pomocnik Floty i jego centra była już nieudana.

• Daniel Brud podaje prostopadle do Charlesa Nwaogu i prze linią pola karnego piłkę wybija mu Piotr Klepczarek na korner!

• dolcan flota

• Ekwibrylistyczna interwencja Łukasza Sołowieja we własnym polu karnym i piłka ląduje na górnej siatce. Po rzucie rożnym Mateusz CIchocki strzela głową wysoko nad poprzeczką.

• Dawid Bukowczan udaje się na ławkę rezerwowych Floty! Upomniał kogoś ze sztabu szkoleniowego i nakazał piłkarzom grać dalej.

• Centra z prawej strony Pawła Lisowskiego i Rafał Leszczyński pewnie łapie piłkę.

• Druga połowa rozpoczęta przez gości. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian.

• Przypominam o możliwości pisania komentarzy i swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie. Jeden wpis jest, ale "chcemy więcej". Jak i emocji na Dolcan Arena. Wracamy za kilka minut, chyba że pojawią się do nas pytania.

• Ostatnie kilka minut upływały (wolno) pod wpływem deszczu. Może to ciśnienie, albo zmęczenie po ostatniej kolejce... Nie wiadomo, nie bardzo było o czym pisać w pierwszej połowie. W ekipie gospodarzy brakuje Szymona Matuszka, który potrafił jako-tako uporządkować grę w środku pola i nie ograniczał się do przerywania akcji rywala wślizgami/faulami jak to robi Adrian Łuszkiewicz. Dogodnych okazji można policzyć na palcach jednej ręki, a i tak kilka zostanie wolnych (oby nie na zapas). Liczmy, że obie drużyny dostaną coś pobudzającego do herbaty z cytryną i z pełnym animuszem przystąpią do drugiej połowy.

• Tak można w skrócie "opisać" co działo się w pierwszych trzech kwadransach

• Uff. Koniec pierwszej połowy. Dolcan bezbramkowo remisuje z Flotą Świnoujście.

• Rajd lewą stroną Kamila Mazka i zagranie idealne w pole karne do... Michała Stasiaka. Ten wybija piłkę na aut, po którym piłkarze Marcina Sasala nie zagrozili rywalowi.

• Ostry atak wślizgiem Sebastiana Olszara w nogi Adriana Łuszkiewicza. Słuszna żółta kartka dla napastnika Floty.

• Sprawę w swoje ręce, a dokładniej nogi, bierze Grzegorz Piesio. Strzela z ok. narożnika pola karnego wysoko nad bramką. Trafił jednak w ustawiony na parkingu motor służb porządkowych.

• Zaiskrzyło między dwiema drużynami. Najpierw "z bara" wszedł Grzegorz Piesio w przeciwnika, który pada jak rażony piorunem (notabene zanosi się na ulewę). Sędzia podyktował przewinienie ze strony przyjezdnych. Nerwowo na taki obrót sprawy zareagował Michał Stasiak, który do liniowego zwrócił się mniej więcej tak: co wy k***a odp*********e?

• Akcja za akcją cios za cios. Najczęściej niechcący z łokcia. A akcji jak na lekarstwo.

• Tomasza Kafarskiego roznosi przy linii bocznej jak Diego Simeone. Zwrócił mu uwagę sędzia linowy. Skutecznie, bo trener Floty udał się na ławkę trenerską.

• Flota przeprowadziła akcję lewą stroną, z której nic nie wynika. Odpowiedź Dolcanu i będący na prawej stronie Daiman Świerblewski wywalczył rzut rożny. Słabo rozegrany, ale piłka trafia pod nogi Grzegorza Piesio, który strzela lewa nogą obok bramki.

• Ale szczęście Darko Brijaka! Z rzutu wolnego uderzył nad murem Adrian Łuszkiewicz i piłka prześlizgnęła się pod pachą bramkarza Floty! Na jego szczęście ta trafiła w słupek. Nie ma gola!

• Z chaosu narodziła się groźna akcja Floty! Podanie na wolne pole dostaje Charles Nwaogu, który popędził na bramkę gospodarzy i centruje do Sebastiana Olszara, który nie sięga piłki! Próbował jeszcze Sebastian Kamiński, ale zagrożenie sprzed własnej bramki zażegnuje Julien Tadrowski

• Patryk Mikita strzela z dystansu nad poprzeczką! Niewiele się pomylił.

• Prostopadłe podanie do Charlesa Nwaogu, ale był skutecznie blokowany przez Piotra Klepczarka. Piłkę łapie Rafał Leszczyński. Po chwili bramkarz Dolcanu interweniuje poza polem karnym wybiciem poza linię boczną. Został za to nagrodzony nieśmiałymi brawami.

• Odezwali się kibice gospodarzy. Ciekawe na jak długo. Fanów ze Świnoujścia nie ma

• Dolcan ruszył po nim z kontrą, ale ta została przerwana przed linią środkową. Po czym następuje "dzida" do Arkadiusza Recy. Tępa próba - piłkę łapie Rafał Leszczyński.

• Sebastian Kamiński przedzierał się lewą stroną, ale bez trudu radzi sobie z nim Damian Świerblewski. Po chwili ten sam zawodnik wybija piłkę głową na rzut rożny.

• Centrostrzał w wykonaniu Patryka Mikity. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Dośrodkowanie Adriana Łuszkiewicza i faul zawodnika gospodarzy.

• Dwie nieudane centry Grzegorza Pesio. Najpierw za mocne do Kamila Mazka, a drugie podejście zablokowane przez Marka Opalacza.

• Niewiele się dzieje na murawie. Goście rozgrywają spokojnie piłkę na własnej połowie. Przed momentem zakotłowało się w polu karnym Floty między Adrianem Łuszkiewicza a jednym z przeciwnkiów.

• Ładna kontra Dolcanu, ale centra Damiana Świerblewskiego w pole karne do osamotnionego Patryka Mikity mijała się z celem. Dosłownie i w przenośni - Darko Brijak spokojnie łapie piłkę.

• Skutecznie przez obrońcę był Sebastian Olszar - po jego strzale piłka minęła bramkę Rafała Leszczyńskiego. Za nami senne 6 minut.

• Adrian Łuszkiewicz wrzuca piłkę z autu w stylu Tomasza Hajty, ale górą obrońcy Floty. Kolejne dośrodkowanie z lewej strony i Patryk Mikita strzela z przewrotki i piłka ląduje na górnej siatce! Ale był na spalonym.

• Początek należy do gości. Lewą stroną przedzierał się Daniel Brud, ale jego centra zostłała zablokowana przez Juliena Tadrowskiego.

• Gwizdek sędziego Dawida Bukowczana i Dolcan zaczyna pierwsza połowę. Szybka strata i podanie w "16" do Charlesa Nwaogu, ale był na spalonym.

• Dolcan Flota przywitanie

• Tradycyjnie przed rozpoczęciem meczu na Dolcan Arena słychać hymn gospodarzy. Wrzucałem kilka razy filmik, ale nie omieszkam i teraz.

• Zachęcam do pisania w komentarzach swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

• W ekipie gospodarzy nie zobaczymy na pewno Szymona Matuszka, Mateusza Długołęckiego oraz Mateusza Kryczkę. W Flocie nie ma zaś Roberta Kolendowicza i Ensara Arifovicia.

• W Świnoujściu trafiali dla Floty Hosek i Sebastian Olszar w 90. minucie. Dla Dolcanu - Paweł Tarnowski.

• Do tej pory obie drużyny grały ze sobą 12 razy (zawsze w pierwszej lidze). 6 zwycięstw odnieśli świnoujścianie, 5 Dolcan, a jedno spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W poprzednim sezonie gospodarze każdego meczu wygrywali 2:1. Najpierw w Ząbkach piłkarze wówczas Roberta Podolińskiego odwrócili losy spotkania w dwie minuty po golach Bartosza Wiśniewskiego (82') oraz Dariusza Zjawińskiego (84'). W pierwszej połowie wynik otworzył Krzysztof Bodziony.

• Gwoli ścisłości: liniowymi są dzisiaj Sławomir Kowalewski oraz Radosław Heller. Arbitrem technicznym jest Piotr Skoczylas. Natomiast delegatem PZPNu jest Dariusz Kluge.

• Trybuna główna powoli się zapełnia. W oczekiwaniu na pierwszy gwizdek sędziego obie drużyny ćwiczą strzały. Oby najlepsze zostawili na mecz.

• Najlepsi strzelcy Floty: Lisowski, Niewiada, Olszar, Reca (wszyscy po jednej bramce). Dolcanu: Piesio (2), Matuszek, Mikita (po 1)

• Z kolei Flota jest czternasta (4 punkty). W ostatniej kolejce przegrali u siebie z GKS Katowice 0:1

• W oczekiwaniu na mecz spójrzmy na tabelę: Dolcan po czterech kolejkach jest na 7. miejscu z dorobkiem 6 punktów. W ostatniej kolejce, w Niecieczy, piłkarze Marcina Sasala zremisowali 1:1 urywając pierwsze punkty "Słonikom" w tym sezonie.

• Dolcan - FlotaDolcan - Flota

• Do rozpoczęcia meczu jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi napisanej przez Konrada Kryczkę.

• Pora rozgrywania spotkania nie sprzyja frekwencji: jest ok. 10 kibiców (!). Liczymy, że pęknie chociaż setka.

• Rezerwowi Floty Świnoujście: 12. Marcin Skrzeszewski (BR), 2. Sebastian Zalepa, 9. Nenad Erić, 11. Rafał Grzelak, 18. Sławomir Cienciała, 21. Dawid Retlewski, 26. Marcin Kort (M)

• Rezerwowi Dolcanu Ząbki: 85. Maciej Humerski (BR), 19. Norbert Neumann, 11. Łukasz Sierpina, 9. Paweł Tarnowski, 21. Bartosz Wiśniewski, 4. Rafał Wiśniowski (M), 3. Rafał Zembrowski

• Znamy wyjściowe składy Dolcanu i Floty. Kogo obaj trenerzy mają w obwodzie?

• Przed momentem na rozgrzewkę wyszli bramkarze obu drużyn + gospodarze. Nie patrząc w stronę trybun bili brawa i zaczęli rozruch.

• Z prawie świecącego pustkami stadionu wita Państwa Tomasz Górski.

• It doesn't matter what you say, (...) what you do - rozbrzmiewa z głośników Dolcan Arena, gdzie o 16;30 Dolcan Ząbki podejmie w ramach 5. kolejki 1. ligi Flotę Świnoujście. Ci, którzy nie kojarzą fragmentu z całością "utworu":