Flota Świnoujście

3

Miedź Legnica

0

• Trwa czarna seria Miedzi Legnica. Po środowej porażce u siebie z Legią Warszawa (0:4), tym razem podopieczni Wojciecha Stawowego dostali lanie w Świnoujściu (0:3). Czyżby dni tego trenera były już policzone? Flotę do zwycięstwa poprowadzili dzisiaj Sebastian Olszar, Paweł Lisowski i Sebastian Kamiński. Dziękujemy za uwagę!

• Trzy minuty doliczone przez sędziego.

• Daniel Brud wchodzi za Grzelaka. To ostatnia zmiana w tym spotkaniu.

• Żółta kartka dla Lisowskiego.

• Tutaj już nic się nie wydarzy. Legniczanie są na kolanach.

• Dalekie wyjście Ptaka z bramki zażegnało niebezpieczną sytuację.

• Grająca trójką w obronie Miedź dostała trzeciego gola. Kolejna kontra Floty okazał się zabójcza, bowiem ładnie rozegraną akcję wykończył Kort. Na linii interweniował jeszcze Lafrance, ale sędzia uznał bramkę.

• GOOOOOOL!!! DAWID KORT STRZELIŁ NA 3:0!! JUŻ JEST PO MECZU!

• Ostatni kwadrans przed nami. Trener Stawowy stawia wszystko na jedną kartkę - Miedź gra trójką w obronie.

• Kamil Zieliński zastępuje Olszara, żegnanego oklaskami przez kibiców.

• Komplet zmian u gości wykorzystany. Ciekawe, czy te zmiany odmienią grę Miedzi.

• I jeszcze Bartosz Machaj zastępuje Tomasza Midzierskiego.

• Festiwal zmian. Patryk Szymański za Keona Daniela.

• Trener Miedzi posyła do boju Yannicka Kakoko. To już koniec tego spotkania dla Zgardy.

• Dawid Kort zastępuje na placu gry Charlesa Nwaogu.

• Z okolic narożnika pola karnego szczęścia próbował Szczepaniak, ale mocny strzał przeszedł nad bramką.

• Ależ skuteczni są dzisiaj świnoujścianie. Trzy punkty coraz bliżej pozostania w Świnoujściu.

• Akcja bramkowa zaczęła się od wykonania autu przez Kamińskiego, następnie Lisowski zagrał do Olszara, a ten nie dał szans bramkarzowi.

• GOOOOOL!!! SEBASTIAN OLSZAR PODWYŻSZYŁ NA 2:0 DLA FLOTY!

• Próba uderzenia z dalszej odległości w wykonaniu Garucha, ale na posterunku Darko Brljak.

• Brakuje tego ostatniego podania lub wykończenia w zespole Wojciecha Stawowego.

• Wzrosła jeszcze bardziej przewaga w posiadaniu piłki legniczan. Flota broni się, ale czy wytrzyma tak całą drugą połowę?

• Ogromny pech Miedzi, która mocno nacisnęła po przerwie. Przed momentem centymetrów Lafrance'owi, by wpakować do siatki piłkę zgraną przez Woźniczkę.

• Żółtym kartonikiem ukarany Lenkiewicz.

• Kapitalna okazja do wyrównania, ale z najbliższej odległości nie popisał się Feruga! Zagrywał do niego Cierpka.

• Drugą połowę zaczęli gospodarze.

• Koniec pierwszej połowy. Flota zaczęła cofnięta, ale z każdą minutą rozkręcała się w szybkich kontrach. Miedź z kolei utrzymywała się przy piłce i... popełniała proste błędy w obronie. Prowadzenie gospodarzy zasłużone.

• Powstrzymany przed polem karnym Lenkiewicz.

• Uderzenie sprzed chwili na słupek sparował jeszcze Ptak. Korner dla gospodarzy.

• Słupek po strzale Łukasza Sołowieja! Dogrywał oczywiście Olszar. To powinno być już 2:0 dla Floty.

• Szymon Zgarda ukarany pierwszą żółtą kartką w meczu.

• Znowu ten Garuch! Kapitan Miedzi wpadł w pole karne, zagrał w kierunku Szczepaniaka, którą sięgnął futbolówkę, jednak nie był w stanie zmieścić jej w bramce!

• Po rajdach Garucha na początku meczu, Miedź nie ma teraz kompletnie pomysłu na zaskoczenie dobrze broniącej się Floty.

• Daniel Feruga wrzucał z rzutu wolnego, ale najwyżej wyskoczył obrońca miejscowych. Piłka wybita.

• Miedź trzymała piłkę, a Flota kontrowała. Podopieczni Wojciecha Stawowego łatwo gubią się w obronie, co udowadniają niemal w każdym spotkaniu.

• Ładne uderzenie Lisowskiego z pierwszej piłki, który dostał idealne dalekie podanie od Olszara.

• GOOOOOOOL!!!! 1:0 DLA FLOTY! PAWEŁ LISOWSKI!!

• Adrian Cierpka ratuje gości, wybijając futbolówkę sprzed nosa Kamińskiego.

• Ależ blisko Flota! Błąd Adriana Woźniczki wykorzystał Sebastian Olszar, który idealnie dograł do Sebastiana Kamińskiego, lecz świetnie z bliska obronił Ptak!

• Dość nietypowo, ten mający 154 cm wzrostu zawodnik, nosi dzisiaj opaskę kapitańską Miedzi.

• I jeszcze jedna okazja przed Garuchem, który kropnął obok bramki! Ależ aktywny jest dzisiaj ten filigranowy zawodnik.

• W odpowiedzi z drugiej strony boiska wpadł w pole karne Lisowski, najpierw markował strzał, a po chwili został powstrzymany przez obrońcę.

• Dobra akcja Garucha na skrzydle, do zagrania w polu karnym doszedł Damian Lenkiewicz, lecz jego próba została zablokowana.

• Zdecydowania przewaga legniczan w posiadaniu piłki, podopieczni Tomasza Kafarskiego wypatrują okazji do kontrataku.

• Dobry, żywy początek w wykonaniu obu drużyn. Flota coraz chętniej angażuje się w akcje zaczepne.

• Marcin Garuch mijał rywali niczym slalomowe tyczki, a uderzenie z linii pola karnego przeszło tuż obok słupka!

• Chwilę wcześniej przewrócony w szesnastce został Paweł Lisowski, ale sędzia nie użył gwizdka.

• Flota starała się odgryźć Miedzi, ale Rafała Grzelaka zablokował Aleksander Ptak, który odważnie wyszedł z bramki.

• Początek zdecydowanie dla legniczan, którzy utrzymują się w posiadaniu piłki na połówce gospodarzy.

• Rajd środkiem pola Mateusza Szczepaniaka, jednak w ostatniej fazie zabrakło strzału na bramkę.

• Mecz rozpoczęli goście.

• Zawodnicy wrócili na murawę.

• Na murawie trwa przedmeczowa rozgrzewka, pierwszy gwizdek sędziego za kwadrans.

• Dość niespodziewanie na ławce Miedzi zasiadł jej lider, Wojciech Łobodziński. Spowodowane jest to przeziębieniem zawodnika.

• Rezerwowi Miedź: Dominik Budzyński, Bartosz Machaj, Wojciech Łobodziński, Yannick Kakoko, Patryk Szymański, Grzegorz Bartczak.

• Rezerwowi Flota: Marcin Skrzeszewski, Nenad Erić, Kamil Zieliński, Daniel Brud, Sławomir Cienciała, Dawid Siemko, Dawid Kort.

• Wyspiarze, mimo ostatniej porażki w Pucharze Polski z GKS-em Bełchatów, zebrali bardzo pochlebne opinie po tym pojedynku. Gra Floty jest dobra, przede wszystkim podopieczni Tomasza Kafarskiego są usposobieni ofensywnie, co przeradza się w sporo sytuacji strzeleckich. Tutaj właśnie jest największy ból świnoujścian - brak skuteczności. Może akurat w meczu z Miedzią napastnicy Floty się wstrzelą w bramkę?

• Świnoujskich kibiców czeka bardzo ciekawa batalia między miejscową Flotą, a Miedzią Legnica. Mecze tych drużyn zawsze były interesujące i na pewno emocji w nim nie zabraknie. Zapraszamy na relację na żywo!