Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1 - 1 Zagłębie Lubin

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

Zagłębie Lubin

1

• Po strzale Kamińskiego arbiter kończy spotkanie. Dwie odmienne połowy, pierwsza ze wskazaniem na Zagłębie, druga na Termalikę. W przekroju całego spotkania niespodziewanie to gospodarze stworzyli nieco więcej sytuacji podbramkowych. Remis jest jednak jak najbardziej sprawiedliwy. Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji w naszym serwisie!

• Wróbel tym razem z rożnego w okolice środka bramki i mocno podkręconą piłkę wybija Forenc. Chwilę później Czerwiński odzyskuje piłkę w narożniku boiska i futbolówka trafia do Kamińskiego, który sprzed pola karnego strzela nad poprzeczką.

• Aktywny jak widać w końcówce Wróbel odnalazł się jeszcze w końcówce w polu karnym Zagłębia, próbując strzału z woleja lewą nogą. Młody zawodnik znacznie się jednak pomylił.

• Wróbel ogląda żółtą kartkę za faul na Przybeckim. Mimo dużej ilości różnego koloru kartek, dzisiejszy mecz nie należy do najbrutalniejszych.

• A w Termalice Jareckiego, którego żegnają na stojąca, zmienia Wróbel.

• Ostatnia zmiana w ekipie Zagłębia. Cotrę zmienia Rakowski.

• Jarecki faulowany po raz kolejny, tym razem przez Łukasza Piątka, który ogląda żółtko.

• Tosik po pierwszym faulu w tym meczu z 16. minuty dostał ostrą reprymendę od arbitra. Przed momentem faulował rywala już po raz czwarty w tym meczu, jednak kary indywidualnej wciąż nie otrzymał.

• Jach za Woźniaka.

• Kamiński za Janeczkę.

• Ale najpierw druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Boneckiego, który przerwał kontratak gości!

• Zapowiada nam się dużo zmian w obu ekipach w najbliższych minutach.

• Pleva zwiódł obrońców i przed linią końcową podniósł głowę, następnie posłał podanie do nadbiegającego na 10. metrze Jareckiego, ale piłka na tyle niewygodnie kozłowała, że Jarecki miał bardzo utrudnione zadanie. Strzał bardzo niecelny.

• Tosik fauluje Jareckiego na lewej stronie boiska. Będzie stały fragment gry dla słoników z dogodnej odległości.

• Kupczak efektownie próbował dryblować 3 rywali w polu karnym rywali. Oszukał dwóch, w starciu z trzecim przewrócił się na murawę, jednak arbiter zinterpretował to jako symulację i kazał grać dalej.

• Obie ekipy bez sytuacji w ostatnich minutach. Zagłębie oddaliło nieco grę od własnej bramki, jednak kotłuje się głównie w środku i po prawej stronie boiska. Ich wysiłek nie przekłada się jednak nawet na strzały czy stałe fragmenty gry, nie wliczając autów.

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Maslo zmienia Paluchowskiego.

• Odpowiedź Zagłębie mogła być zabójcza. Woźniak mierzoną wrzutkę posyła z ostrego kąta niemal prosto w dalszy słupek. Tam na piłkę nabiegają Łukasz Piątek i Cotra oraz Pleva, w efekcie czego żaden z piłkarzy nie wpycha piłki z najbliższej odległości do bramki i ta przelatuje tuż obok słupka!

• Kolejne bardzo groźna okazja Termaliki! Jarecki do Janeczki, ten jeszcze dalej przedłuża do Drozdowicza, a to wszystko po lewej stronie boiska i pola karnego zarazem. Drozdowicz przyjmuje piłkę i na wykroku strzela w kierunku dalszego słupka, jednak futbolówka nabiera silnej rotacji i "odkręca" się od słupka, wychodząc poza linię końcową!

• Żółta kartka dla Boneckiego za faul w środku pola. To 4. kartka tego zawodnika w bieżących rozgrywkach, w związki z czym będzie on pauzował w kolejnym spotkaniu.

• Kolejne zamieszanie po kornerze dla pomarańczowych i Kupczak intuicyjnym strzałem z bliska przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Jarecki ponownie z kornera do Kopacza, ten strzela głową na długi słupek i... Nie ma gola! Forenc wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na poprzeczkę! Początek tej części gry zdecydowanie pod dyktando słoników.

• Jarecki z rzutu wolnego, piłkę "przedłużył" zawodnik Zagłębie Krzysztof Piątek, a ta przelatuje obok słupka. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego na krótki słupek i lekkie muśnięcie piłki przez Czerwińskiego, ta mija Forenca, po czym wybija ją Guldan, ale już z bramki! Termalica wyrównuje równie szybko, co straciła bramkę na początku spotkania.

• GOOOL! JAKUB CZERWIŃSKI !

• W przerwie meczu Przybecki zastąpił Kwieka.

• Drugą odsłonę od środka rozpoczynają gospodarze.

• Mecz w pierwszej odsłonie nie porwał widowni. Dużo niedokładności, gry w obronie i środku pola sprawia, że drużyny nie stwarzają zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Lepsze wrażenie pozostawili po sobie piłkarze z Lubina, którzy lepiej odnajdują się w grze kombinacyjnej, szybciej i dokładniej rozgrywają piłkę, dobrze pokazują się na pozycjach i skutecznie wymuszają błędy na przeciwnikach poprzez pressing. Wynik póki co całkowicie zasłużony.

• Przy okazji przerwy poczęstuje Was ławkami rezerwowych obu drużyn. Ławka Zagłębia: Smołuch, Błąd, Janoszka, Kowalczyk, Jach, Przybecki, Rakowski

• Ławka Termaliki: Pochroń, Foszmańczyk, Sołdecki, Kamiński, Płaneta, Wróbel, Maslo

• Jarosław Przybył kończy pierwszą część spotkania po regulaminowych 45 minutach.

• Konkretny zryw gospodarzy w końcówce. Drozdowicz prowadził piłkę wzdłuż linii szesnastki i podciął ją umiejętnie tak, że ta trafiła na głowę ustawionego na 10. metrze Paluchowskiego. Ten zmienił tor lotu futbolówki tak, że ta o mało nie wpadła do bramki, ocierając jeszcze po drodze poprzeczkę. Wydaje się, że Forenc zdążyłby jednak z interwencją.

• Bonecki w pole karne do Woźniaka, ten z Plevą na plecach odgrywa na linię szesnastki wprost do dobrze ustawionego Łukasza Piątka, który strzałem z pierwszej piłki z woleja posyła piłkę wysoooko nad bramką.

• Kontrowersyjna żółta kartka dla Dariusza Jareckiego. Zaczęło się od bardzo dobrego crossowego podania Plevy do Drozdowicza, który na lewej stronie pola karnego podał krótko do Jareckiego, a ten osamotniony przed linią końcową został zaatakowany wślizgiem przez Forenca. Jarecki upadł na boisko, po czym został ukarany za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• 2 groźne strzały w odstępie minuty. Najpierw z narożnika pola karnego "centrostrzał" w wykonaniu Kopacza i Forenc przenosi nad poprzeczkę piłkę, która leciała w okolice spojenia. Chwilę później krótko rozegrany rzut rożny i strzał Jareckiego z ostrego kąta na krótki słupek, lecz znów piąstkuje Forenc.

• Fryc z autu daleko w pole karne w kierunku Drozdowicza, ale interweniuje obrońca. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Dużo prostych technicznych błędów w poczynaniach piłkarzy Termaliki. Teraz jedna z nielicznych udana akcja gospodarzy zakończona strzałem z dystansu Kaczmarczyka, który nieznacznie przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

• Słoniki nie wykorzystały teraz zamieszania po rzucie rożnym. Najpierw szansę strzału zamknął sobie przyjęciem piłki Kopacz, do którego szybko doskoczyli obrońcy. W tej sytuacji należało próbować strzału z pierwszej piłki, zważywszy na to, iż odległość do bramki wynosiła tylko kilka metrów. Całe zamieszanie zagraniem ręką zakończył Paluchowski.

• Żółtko dla Woźniaka za nadmierną agresję przy podejściu z pressingiem.

• W tym meczu dosyć wyraźnie widać, że gospodarze nie radzą sobie z pressingiem miedziowych. Dużą trudność sprawia im przedarcie się przez środek pola, a jakby to było mało, to zdarzają się też podobne błędy w obronie, które samoistnie stwarzają zagrożenie pod bramką Nowaka.

• Żółtą kartkę ogląda Kaczmarczyk za spóźnione wejście wślizgiem w nogi Tosika.

• Bardzo dobre przyjęcie Krzysztofa Piątka na klatkę piersiową, przepchnięcie Janeczki i silny strzał w kierunku krótszego słupka z około 15 metrów, lecz dobrze interweniował Nowak! Tylko rzut rożny dla gości.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybijają obrońcy, jednak chwilę potem kolejny atak Termaliki lewą stroną i kolejny faul Tosika. Arbiter nie decyduje się na pokazanie żółtej kartki. Po dośrodkowaniu małe zamieszanie i nieznacznie niecelny strzał jednego z zawodników w pomarańczowej koszulce.

• Drozdowicz faulowany przez Tosika w okolicach narożnika pola karnego, jednak nie w jego obrębie, nie mamy wątpliwości. Ostatni okres brzydkiej gry i pierwsza dobra akcja gospodarzy.

• Czerwiński ze środka pola mocno w kierunku wychodzącego Paluchowskiego, jednak przesadził z siłą tego zagrania i futbolówka (bez kozła!) trafia wprost do Forenca.

• Dobre (silne i celne) podania piłkarzy Zagłębia budują dobre akcje tego zespołu. Przed momentem Jakub Tosik próbował dośrodkowania z prawej strony, jednak posłał piłkę zbyt głęboko i ta wylądowała w rękach Nowaka.

• Strata piłki Jareckiego z boku boiska, górne podanie w kierunku Woźniaka, który wygrywa sytuacyjnie i instynktownie pojedynek z Czerwińskim i silnym strzałem lewą nogą przy bliższym słupku daje prowadzenie gościom!

• GOOOOL! ARKADIUSZ WOŹNIAK !

• Piłkarze Piotra Stokowca nie opuszczają w pierwszych fragmentach gry połowy gospodarzy. Próby dośrodkowań są póki co albo neidokładne, albo trafiają na głowy dobrze ustawionych obrońców.

• Szybka, długa piłka ze środka w kierunku Woźniaka, jednak ten faulował Janeczkę.

• Od środka Zagłębie, które gra na biało-czarno. Termalica na pomarańczowo.

• Obie ekipy już na murawie boiska w Małopolsce. Niebawem zaczynamy!

• Godal, Papadopoulos i Stolarski to kontuzjowani w zespole Piotra Stokowca. W ekipie gospodarzy z powodu urazów nie zagrają natomiast Chomiuk i Smuczyński.

• Termalica przewodzi obecnie ligowej tabeli z 34 punktami na koncie. Zagłębie Lubin zajmuje dopiero 4. miejsce, jednak w perspektywie zwycięstwa w Niecieczy może awansować prosto na fotel lidera. Obie ekipy w zestawieniu dzieli kolejno Wisła Płock i Olimpia Grudziądz, które rozegrały już swoje spotkania w 17. kolejce. Stawka meczu jest więc niebagatelnie wielka.

• Witamy w relacji LIVE ze hitowego spotkania 1.ligi pomiędzy Termaliką Bruk-Bet Nieciecza, a Zagłębiem Lubin! W kolumnie po lewej stronie widnieją już wyjściowe jedenastki.