2

Dolcan Ząbki

1

• Z Gdyni za uwagę dziękuje dzisiaj Dawid Kowalski.

• To był mecz godny pojawienia się na stadionie. Druga połowa zrekompensowała niską temperaturę w Gdyni. Piłkarze obu ekip zagrali dobre spotkanie, lecz waleczniej i skuteczniej zaprezentowali się gospodarze, którzy wygrali zasłużenie. To już czwarte kolejne zwycięstwo podopiecznych Grzegorza Nicińskiego!

• Koniec spotkania!

• Dolcan już tylko wstrzela piłka w pole karne, jednak nie widać efektów.

• Arbiter doliczył 3 minuty.

• Centra wprost na głowę Antoniego Łukasiewicza, który stał kompletnie niepilnowany w polu karnym! Z zimną krwią wykończył tę akcję i pozbawił szans Rafała Leszczyńskiego!

• GOOOOOOOOL!!! 2:1 dla Arki!!!!

• W miejsce Kamila Mazka Rafał Włodarczyk.

• Dolcan wyczekuje znowu na własnej połowie. Arka natomiast umiejętnie operuje piłką. Z tym, że wszystko w odległości około 40 metrów od bramki rywala.

• Ależ sytuacja! Piłka zagrana z rzutu rożnego minęła wszystkich i spadła pod nogi da Silvy. Ten nieco zaskoczony, lecz zakończył akcję strzałem. Tuż nad poprzeczką!

• Na ostatnie dziesięć minut pojawi się Antonio Calderon. Zmieni dobrze dzisiaj grającego Michała Szuberta.

• Bardzo dobra centra Ławy! Piłka dokręcała się na długi słupek, lecz nikt nie przejął jej toru lotu. Wciąż mamy 1:1!

• Rzut wolny z boku pola karnego wykona Bartosz Ława.

• Faulowany dość brutalnie Marcus da Silva

• Marcin Wardziński zdecydowanie rozruszał gospodarzy swoją zmianą. Dolcan też nie osiadł na laurach i stara się groźnie kontrować. Akcje coraz częściej odbywają się z pominięciem środka pola.

• Lobem z półobrotu z piątego metra starał się strzelać Antoni Łukasiewicz. Z tego nie mogło wyjść nic dobrego. Od bramki Rafał Leszczyński.

• Druga połowa o niebo lepsza od pierwszej! Do ostatnich minut będzie gorąco, chociaż aura nie rozpieszcza.

• Jak nie padła tutaj bramka, tego nie wie nawet Grzegorz Niciński!! Wstrzeloną wzdłuż piątego metra futbolówkę nie czysto kopnął Wojowski i zamiast cieszyć się z gola, kiwał głową z niedowierzania!

• W sytuacji sam na sam znalazł się Paweł Tarnowski, ale ku uciesze fanów na stadionie, sędzia podniósł chorągiewkę

• Według sztabu szkoleniowego Arki powinna być jedenastka dla gospodarzy. Gwizdek arbitra jednak milczał.

• Rozgorzała atmosfera na boisku, lecz w złym znaczeniu... Przed momentem doszło do ostrzejszej wymiany zdań między piłkarzami obu drużyn.

• Tomasz Chałas ustępuje pola gry Rafałowi Grzelakowi.

• Żółty kartonik również dla Bartosza Ławy.

• Żółtko dla Piotra Klepczarka

• Spokój gości szybko został zaburzony! Piękna, podręcznikowa akcja gospodarzy. Na skrzydle rywala perfekcyjnie minął Marcus da Silva, podał prostopadle zza obrońców, a nadbiegający Wardziński jedynie trącił piłkę. Było na co popatrzeć!

• GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! 1:1 Marcin Wardziński!

• Po strzeleniu gola dużo swobodniej poczynają sobie piłkarze Marcina Sasala. Widać spokój w ich grze.

• Na ostatnie pół godziny pojawia się również Antoni Łukasiewicz w miejsce Michała Nalepy.

• Na boisku pojawia się Maciej Wardziński. Zmieni Grzegorza Lecha.

• Arka w letargu, Dolcan poszedł za ciosem. Gdynianie zdecydowanie pogubili się po utracie tego gola. Jakby nie mogli uwierzyć w pech, jaki towarzyszył temu trafieniu.

• Żółta kartka za faul dla Grzegorza Piesio.

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Łuszkiewicz i... piłka nie wiadomo jakim sposobem wpadł do siatki. W zamieszaniu na linii bramkowej prawdopodobnie ostatni futbolówki dotykał Marcin Warcholak. Ależ kuriozalny gol!

• GOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! 1:0 dla gości!!!!!!!

• Małe deja vu. Arka napiera, Dolcan czeka na błąd i okazje do kontry.

• Od razu ruszyła kontra Arki. Lewym skrzydłem popędził Wojowski, który wstrzelił lobem futbolówkę na jedenasty metr. Idealną okazję miał Grzegorz Lech, ale nieczysto trafił i piłka w rękach Rafała Leszczyńskiego! To powinno być 1:0 dla Arki!

• Nieprzyjemny to był strzał dla Miszczuka, ale na tyle słaby, że złapał bez kłopotów.

• Identyczna sytuacja po drugiej stronie boiska. Rzut wolny dla Dolcanu.

• Z rzutu wolnego strzelał Marcin Warcholak, ale piłkę można było łapać w dziesiątym rzędzie...

• Rzut wolny dla gdynian z około 30 metrów. Podrapany po achillesie Grzegorz Lech.

• Znowu z wysokiego "C" rozpoczyna Arka. Z narożnika pola karnego huknął Paweł Wojowski. Naprawdę niewiele brakowało!

• Zaczynamy drugą część spotkania. Zarówno Arka, jak i Dolcan bez korekt w składzie przystąpią do gry.

• Piłkarze obu ekip wracają powoli na murawę. Zaraz gramy dalej!

• Mecz podzielony na dwie części w tej pierwszej połowie. Najpierw optyczna przewaga Arki i wyczekiwanie gości na kontry. Później zaś piłkarze Dolcanu sami wzięli się do pracy, lecz bez wymiernych efektów.

• Koniec premierowej odsłony spotkania.

• Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Kontra Arki zakończona strzałem w okolice autu Bartosza Ławy...

• Skory do dyskusji z sędzią jest dzisiaj Bartosz Ława. Arbiter jednak wciąż cierpliwy i nie wyciąga kartonika.

• Spalony za spalonym. Tym razem za linią obrońców z Gdyni Grzegorz Piesio.

• W środku pola faulowany Michał Nalepa.

• W natarciu Arka. Wszystko skończyło się strzałem Panu Bogu w okno.

• Przygasło nam to spotkanie. Bramkarze obu drużyn dawno nie mieli piłki w rękach.

• Dolcan zaczął odważniej sobie poczynać. Druga w odstępie minuty sytuacja, w której bezkarnie wchodzą w pole karne rywala.

• Znowu groźnie w polu karnym ekipy z Ząbek, lecz znowu spalony. Winny Michał Szubert.

• Na murawie leży opatrywany Marcin Warcholak.

• Okres spokojniejszej gry w środku pola. Przy piłce jednak głównie gospodarze.

• Podopieczni Marcina Sasala nastawieni są głównie na kontry. Taktyka ryzykowna, bo coraz bardziej pachnie golem dla Arki.

• W polu karnym upada Szubert, lecz arbiter niewzruszony. Jedenastki nie będzie.

• Piłka w siatce Dolcanu, lecz sędzia boczny pokazał spalonego

• Arka trochę nieporadnie przed polem karnym gości. Tym razem Grzegorz Lech zamiast strzelać, niepotrzebnie przekładał i stracił futbolówkę.

• Większość kontr Dolcanu kończy się na połowie boiska

• Zza pleców obrońców Arki sam przed Miszczukiem wyrósł Tarnowski, lecz strzałem z głowy z 6 metrów podał wprost do rąk bramkarza gospodarzy.

• W odpowiedzi próbował z narożnika pola karnego da Silva, ale metr nad poprzeczką.

• Strzelał Grzegorz Piesio, ale piłka ledwo dotoczyła się do rąk bramkarza Arki.

• Szubert świetnie podał na bok pola karnego do Pawła Wojowskiego. Ten za dużo razy poprawiał futbolówkę i spudłował z 4 metrów!

• Arka na połowie Dolcanu. Widać od początku, że gospodarze chcą szybko strzelić gola. Dużo żywiołowości w ich poczynaniach.

• Prostopadle podanie do Michała Szubert,a który sam nie był przekonany czy był spalony. Pognał na bramkę, lecz sędzia boczny podniósł chorągiewkę.

• Arka stara się prowadzić grę, jednak po 3-4 podaniach traci piłkę.

• I od razu świetna okazja dla Arki, lecz Marcus da Silva minimalnie niecelnie główkował po dośrodkowaniu z lewej strony Marcina Warcholaka.

• Od środka mecz rozpoczęła Arka.

• Trudno wskazać w tym spotkaniu faworyta, mimo że bezpośredni bilans jest z lekkim wskazaniem na gości. Dolcan wygrał z gdynianami czterokrotnie, pięć meczów zostało nierozstrzygniętych, a dwa razy górą była Arka (ostatni raz 1 czerwca 2013 r. w Ząbkach). Z jednej strony piłkarze Grzegorza Nicińskiego chcieliby wreszcie wygrać u siebie z Dolcanem pierwszy raz od 2011 r, Dodatkowo mogą wykorzystać fakt, że w siedmiu poprzednich meczach przyjezdni tracili co najmniej jedną bramkę. Z drugiej zaś Dolcan nie miałby nic przeciwko przedłużeniu serii punktowej z Gdyni. Niekoniecznie za sprawą remisu.

• W Gdyni mamy chłodny wieczór, ale na szczęście nie pada deszcz. Nad stadionem unosi się lekka mgła, ale na tyle wysoko, że nie powinna utrudniać gry.

• Łatka „królów remisów” nie bez przyczyny przylgnęła do przyjezdnych. W tym sezonie zawodnicy Marcina Sasala aż jedenaście razy dzielili się punktami z rywalami, a trzeba zaznaczyć, że rozegrano... 17 kolejek. „Duma warszawskiego przedmieścia”, jak pieszczotliwie określa się Dolcan, może pobić rekord remisów zaplecza Ekstraklasy, który od sezonu 2001/02 należy do... Arki Gdynia (18 remisów na 38 kolejek). Strata dwóch punktów m.in. ze Stomilem czy Sandecją mocno zszargały nerwy Sasala.

• Znamy już składy obu zespołów. Oto ławki rezerwowych. Arka: Łukasz Skowron, Antonio Calderon, Aleksander Jagiełło, Łukasz Kowalski, Michał Marcjanik, Antoni Łukasiewicz i Maciej Wardziński. Dolcan: Maciej Humerski, Damian Jakubik, Norbert Neumann, Bartosz Osoliński, Patryk Mikita, Tomasz Prejs i Julien Tadrowski.