0

Miedź Legnica

0

• Za uwagę dziękuje Państwu Andrzej Rukść oraz Adam Kamiński. Pozdrawiamy!

• Miały być gole i emocje. Było tylko trochę emocji i 0 bramek, ale za to dobry doping i dobra oprawa.

• Koniec. 0:0.

• Da Silva również ukarany żółtym kartonikiem.

• Bartczak ogląda "żółtko" za przepychankę z Da Silvą.

• Na połowie rywala faulowany Rzuchowski. To będzie ostatnia szansa, a na 25. metrze do piłki podchodzi Da Silva.

• Jeszcze strzał rozpaczy oddał Da Silva, ale piłka nie trafia nawet w bramkę.

• Sędzia doliczył do II części spotkania nie mniej niż 4 minuty.

• Jagiełło jednak wraca na ostatnie minuty gry.

• Długo nie pograł Jagiełło. Leży na murawie i trzyma się za bark. Chyba nie wróci już na boisko.

• Ładnie uderzył teraz z dystansu Księżniakiewicz. Tuż obok bramki.

• Ostatnio więcej dzieje się na trybunach niż na boisku. Kibice na "Górce" odpalili pirotechnikę. Zdjęcie za chwilę.

• Arka

• Łobodziński dryblował w narożniku boiska i próbował wymusić faul, za co ogląda "żółtko"

• Do końca meczu pozostaje kilkanaście minut. Arka ciśnie, próbuje zdobyć decydującą bramkę, ale jej ataki są nieco nieporadne. Brakuje po prostu ostatniego podanie, dobrego strzału. Widać, że Miedź ten remis szanuje i się nie odkrywa, chociaż z drugiej strony absolutnie nie można powiedzieć, że legniczanie murują bramkę. Również oni poszukają w końcówce swojej szansy.

• Boisko opuszcza Renusz, a w jego miejsce po raz pierwszy w tej rundzie Jagiełło.

• Chrzanowski zastępuje na placu gry Garucha.

• Jego uderzenie trafia jednak w mur.

• Arka

• Rzut wolny tuż sprzed pola karnego. Do piłki podszedł Da Silva.

• Druga zmiana również w Arce. Rzuchowski za Łukasiewicza.

• Frekwencja: 5236 widzów.

• Żółta kartka dla Labukasa, który ostro wchodzi w nogi Renusza.

• I kolejny strzał z dystansu Nalepy. Znowu niecelny. W tej sytuacji mógł chyba grać akcję z dobrze ustawionymi partnerami.

• I błyskawiczna odpowiedź Arki! Znów całą robotę wykonał Da Silva i wyłożył "patelnię" Abbottowi, ale ten marnuje doskonałą okazję.

• Ależ bliski szczęścia Labukas. Litwin dostał idealną piłkę wprost na głowę i trafia tylko w poprzeczkę!

• Łobodziński w swoim stylu mija obrońców Arki i w niezłej sytuacji uderza na bramkę. Piłka schodzi mu jednak na zewnętrzną część buta i wychodzi poza linię końcową.

• Dobry strzał z dystansu Nalepy i piłka mija słupek bramki strzeżonej przez Smuga o centymetry.

• Wszystko zaczęło się od Stolca, który ładnie rozprowadził akcję i odegrał do Da Silvy. Ten świetnie zagrał do nabiegającego w polu karnym Abbotta, ale strzał napastnika Arki broni Smug. Piłka jednak idealnie wystawia się Ławie, który miał bramkarza na ziemi i niemal pusta bramkę. Ława uderza mocno, ale jakimś cudem jego strzał broni podnoszący się z kolan bramkarz Miedzi! Smug obronił to świetnie, jednak prawda jest taka, że Ława nie powinien dać mu w tej sytuacji żadnych szans na obronę i powinno być 1 :0.

• Żółta kartka dla Abbotta.

• 3 rzut wolny z niemal tego samego miejsca w wykonaniu Ławy. Tym razem pomocnik Arkii krótko rozegrał piłkę do niepilnowanego Warcholaka, a ten mocno uderzył z dystansu. Smug wypluwa piłkę przed siebie, a pędzący z dobitką Abbott wpada w golkipera Miedzi. Napastnik Arki ogląda za to zagranie "żółtko".

• Bardzo dobre dośrodkowanie Kakoko i niepewne choć ostatecznie skuteczne piąstkowanie Miszczuka. Kto wie co by było, gdyby bramkarz Arki nie sięgnął piłki...

• Druga zmiana w Miedzi. Szczepaniak zmienia Kadu.

• Na strzał z ponad 30. metrów zdecydował się Stolc. Odważna decyzja młodego obrońcy żółto- niebieskich i dobre wykonanie. Potężna bomba poszybowała jednak ponad bramką.

• Kolejny rajd Da Silvy na prawym skrzydle i znowu faul. Tym razem przewinił Garuch. Do piłki znów podszedł Ława i ponownie niewiele z tego wynika.

• Da Silva faulowany przez Woźniczkę. Ława dobrze dorzucał w pole karne, ale defensywa gości wybija piłkę poza pole karne.

• Abbot- Ława- Renusz. Ten ostatni ładnie robi sobie miejsce do strzału i uderza z narożnika pola karnego, ale wysoko ponad bramką. Coś nie siedzi dzisiaj strzał Michałowi.

• Po zmianach Renusz przesunął się na lewe skrzydło, Marcus na prawe, a za plecami Abbotta zagra wprowadzony Ława.

• Jak już wspominaliśmy Ława za Wojowskiego.

• Zmiana w Miedzi. Księżniakiewicz za Bartoszewicza.

• Zaczynamy II połowę !

• Jedna zmiana w Arce. Ława za Wojowskiego.

• Do przerwy wbrew oczekiwaniom mamy bezbramkowy remis. Mecz stoi jednak na niezłym poziomie. Nie jest może futbol na najwyższym poziomie, ale nie narzekajmy. Liczymy, że druga połówka przyniesie jeszcze więcej emocji i przede wszystkim gole.

• Koniec I połowy. 0:0.

• Sędzia doliczył 2 minuty.

• Po rzucie rożnym blisko oddanie dobrego strzału Abbott z Da Silva, ale ostatecznie sprawę wyjaśnia defensywa gości.

• Dobra akcja na prawej flance Stolca z Renuszem, ten drugi dobrze wrzuca i Bartczak ratuje się wybiciem piłki na róg.

• arka miedz

• Sędzia wznowił już mecz. Bartoszewicz już w grze.

• Na boisku leży jeden z zawodników Miedzi. Interweniują służby medyczne.

• Arka

• Arka miała dwa rzuty rożne w krótkim odstępie czasu, ale bez zagrożenia.

• Kolejny rajd i kolejny strzał Da Silvy. to nie mogło wpaść, gdyż Brazylijczyk był wyrzucony do boku, a ten strzał nie miał mocy. Pretensje miał Abbott, który czekał w polu karnym na podanie.

• Łukasiewicz zagrał do niepilnowanego w środku boiska Nalepy. Ten minął dwóch rywali i oddał strzał z dystansu. Ładny, mocny, lecz niecelny.

• Żółta kartką ukarany kapitan Arki. Sobieraj wdał się w niepotrzebne dyskusje z arbitrem. Miał pretensję, że ten nie przerwał gry kiedy kotłowało się w polu karnym Arki.

• Niebezpiecznie po rzucie rożnym było pod bramka Miszczuka. Po zamieszaniu w polu karnym w dogodnej pozycji znalazł się ponownie Bartczak ale nieczysto trafił w piłkę. W dalszej części akcji uderzał prawdopodobnie Łobodziński i piłkę na poprzeczkę paruje Miszczuk.

• Górka

• W pole karne na pełnej szybkości wpada Bartczak i świetna interwencja Sobieraja wślizgiem. Rzut rożny dla Miedzianki.

• Bardzo aktywny jest dziś Da Silva. Strzał zza pola karnego po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Słabe wykonanie kornera przez Wojowskiego i przy piłce Miedź.

• Tymczasem na trybunach świetna atmosfera i 4000 widzów na pewno przekroczone. Dokładną frekwencję podamy po przerwie.

• Pierwsza żółta karta w dzisiejszym spotkaniu. Ukarany Garuch za bardzo ostry faul wślizgiem na Stolcu.

• Poszli za ciosem legniczanie. Kadu w pole karne, ale nikt nie przeciął jego dobrego zagrania.

• Tymczasem przycisnęła Miedź. Fenomenalne uderzenie zza pola karnego w wykonaniu Cierpki. Arkę od utraty bramki ratuje poprzeczka! Strzał palce lizać!

• Teraz świetna piłka z prawej strony w pole karne od Da Silvy. Mógł przeciąć to wślizgiem do pustej bramki Abbott, ale nie zdecydował się na takie zagranie.

• Po tym faulu, z rzutu wolnego dorzucał Renusz, a w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Abbott, ale jego strzał został zblokowany.

• Woźnizczka fauluje dryblującego Da Silvę w samym narożniku boiska.

• Pierwsze 15 minut pod dyktando gospodarzy. Miedź nieco przyczajona czeka na swoją okazję do kontry.

• Woźniczka ucierpiał po faulu Renusza. Sędzia udziela reprymendy pomocnikowi Arki.

• Najlepsza okazja Arkowców! Świetny przerzut Wojowskiego z lewego skrzydła na prawe do Da Silvy. Brazylijczyk z ostrego kąta uderza minimalnie obok słupka.

• 4 strzał z rzędu żółto- niebieskich! Znowu w akcji "Wojo" i wydaje się, że znów niepotrzebnie zwlekał ze strzałem. Ostatecznie jego uderzenie po nogach obrońcy trafia w rękawice Budzyńskiego.

• Rozkręca nam się Arka. Teraz w indywidualnej akcji Da Silva, który mimo asysty 3 obrońców gości zdołał wyrobić sobie w polu karnym dogodne miejsce do strzału. Metr obok bramki...

• Kolejna ofensywna akcja Arki. Tym razem szczęścia próbował Renusz, który zszedł z prawego skrzydła do środka i oddał strzał lewą nogą. To uderzenie jednak kompletnie mu nie wyszło.

• Ładna akcja Arki. N skrzydle pokazał się Stolc, który przerzucił piłkę na druga stronę do niepilnowanego Wojowskiego. Skrzydłowy Arki jednak długo przyjmował sobie piłkę i dał czas obrońcom. Zdołał jeszcze oddać strzał, ale wyrzucił się na ostry kąt i piłka poleciała obok bramki.

• Postraszył teraz Łobodziński, który odpalił "torpedę" z 25. metrów. Nieco ponad bramką.

• Kibice rozpoczęli mecz od minuty ciszy ku pamięci "Mariego". Opatrzyli to gromkim "Mari pamiętamy"! oraz "Wisła to stara k...."!

• Pierwszy strzał na wiwat Marcjanika. Bardziej było to wybicie, aby zapobiec kontrze niż strzał.

• Zaczynamy !

• Za chwile zaczynamy, ale przed kasami jeszcze kolejki. Ciężko ocenić jak na razie jaka będzie dziś frekwencja. Liczymy na minimum 4000 widzów.

• W poprzedniej kolejce mimo dobrej gry i wielu szans na zdobycie bramki, Arka bezbramkowo zremisowała w Byczynie z Widzewem. Legniczanie pokonali u siebie 2:0 GKS Tychy (bramki Kadu i Labukasa).

• Jesteśmy ciekawi jak potoczy się dzisiejszy pojedynek. Wyniki obu drużyn w tej rundzie nakazują podejść do meczy optymistycznie. W dotychczasowych 3 meczach obu drużyn w tej rundzie padło aż 18 bramek. Dodatkowo w poprzedniej rundzie w meczu obu drużyn rozgrywanym w Legnicy padł remis 4:4.

• arka miedz I wyszło słońce :)

• Ławka Arki:Kędra, Kowalski, Jagiełło, Lech, Rzuchowski, Ława, Karłowicz

• Ławka Miedzi:Budzyński, Chrzanowski, Feruga, Szczepaniak, Zieliński, Księżniakiewicz, Wichłacz

• Znamy już składy obu drużyn. W Arce bez zaskoczeń. W Miedzi pod nieobecność podstawowych środkowych obrońców, na tych pozycjach wystąpią nominalni pomocnicy- Mrowiec i Bartoszewicz.

• arka- miedz Wśród zawodników Miedzianki, znani z występów w Arce: Tadas Labukas, Adrian Mrowiec.

• Nieopodal nas zasiedli m.in Colin Hendry, Marek Jóźwiak, Michał Probierz, Czesław Michniewicz, Janusz Dziedzic, czy Szymon Sawala.

• Dziś na trybunach gęsto od znanych piłkarskich postaci. Wszystko za sprawą odbywającego się w Sopocie kursu dla skautów. Elementem kursu jest ocena wybranego zawodnika w meczu na żywo.

• arka- miedz Arka w rozgrzewce.

• Ze stadionu w Gdyni wita Państwa Andrzej Rukść. Warunki pogodowe całkiem dobre. Nieco chłodno, ale padać nie powinno. Za pół godziny zaczynamy!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ARKA GDYNIA - MIEDŹ LEGNICA

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 4:1

Jednym z hitowych spotkań 23. kolejki 1. ligi będzie starcie Arki Gdynia z Miedzią Legnica. Wiosną obie drużyny imponują skutecznością - Miedź zaczęła od porażki z Dolcanem, ale później wróciła na właściwe tory i wygrała pewnie dwa mecze. z kolei gdynianie mają na swoim koncie już dwie wygrane (z GKS-e Tychy i Stomilem) oraz bezbramkowy remis z Widzewem. Jesienią mecz tych zespołów obfitował w niemałe emocji i zakończył się remisem 4:4.

- Przed nami mecz z Miedzią Legnica. Od pierwszej minuty pokażemy w nim to samo, co w dwóch poprzednich meczach w Gdyni. Rywal ma swoje atuty, jest to zespół bardzo doświadczony. Ma w swoim składzie zawodników z przeszłością w Arce i to spotkanie będzie dla nich wyzwaniem - powiedział przed tym spotkaniem trener Arki, Grzegorz Niciński.