Chojniczanka Chojnice 0 - 1 Olimpia Grudziądz

Chojniczanka Chojnice

0

Olimpia Grudziądz

1

• Koniec spotkania! Olimpia przerwała serię dwóch porażek z rzędu i zgarnęła komplet punktów w Chojnicach. Gospodarze mogą pluć sobie w brodę, bowiem po przerwie to oni byli stroną dominującą. Dziękujemy za uwagę.

• Woźniak absolutnym bohaterem, po tym jak wybił główkę Pietruszki z linii bramkowej!

• Ostatnia zmiana w Olimpii. Bruno Żołądź za Aleksandra.

• Fatalnie minął się Misztal po dośrodkowaniu z rogu przez Kaczmarka, a Woźniak przytomnie zamknął akcję!

• GOOOOOOL!!! Marcin Woźniak daje prowadzenie Olimpii!

• Szybka kontra Chojniczanki zaprzepaszczona przez Leśniewskiego.

• Ostatnie 10 minut przed nami. Czy któraś z drużyn zdoła przechylić szalę na swoją stronę?

• Świetna interwencja Sapeli po lekkim muśnięciu piłki przez Gancarczyka. Chwilę wcześniej uderzał Chyła i futbolówka zahaczyła o mur.

• Sapela nie miał zbyt wiele pracy w pierwszej połowie, za to teraz nie może narzekać na nudę. Pełne ręce roboty ma bramkarz Olimpii, który musi wyłapywać wysokie piłki adresowane w pole karne.

• Rafał Leśniewski wchodzi za Rybskiego. To ostatnia już roszada dokonana przez trenera gospodarzy.

• Żółty kartonik ogląda Woźniak.

• W drużynie Olimpii schodzi Rogalski. Zastępuje go Łukasz Suchocki.

• Z dalszej odległości spróbował szczęścia Pietruszka, jednak spokojnie interweniował Sapela. Dalej Chojniczanka w natarciu.

• Rafał Siemaszko zastępuje Pawła Iwanickiego.

• Teraz stroną dominującą są gospodarze, którzy zaczynają grać coraz odważniej w ofensywie.

• Ależ szansa dla Chojniczanki! W dobrej sytuacji znalazł się Gancarczyk, któremu zabrakło centymetrów do przelobowania bramkarza!

• Zmiana w Olimpii: schodzi Smoliński, a w jego miejsce do gry desygnowany zostaje Denis Popović.

• Upominany przez arbitra trener gospodarzy, który zbyt żywiołowo przeżywa mecz przy linii.

• Dośrodkowania z obu stron bez problemu rozczytywane przez obrońców.

• Druga połowa nie rozpieszcza kibiców. Mało ciekawych akcji i oprócz przewrotki, zerwo sytuacji bramkowych.

• Kolejne podobne zagranie, tym razem w wykonaniu Rogalskiego.

• Dariusz Kłus zagrał ręką, szybko rozegrany rzut wolny nie przyniósł efektu zaskoczenia.

• Mateusz Piechowiak opuszcza boisko. W jego miejsce Przemysław Laskowski.

• Wydawało się, że Olimpii należał się rzut karny za przewrócenie Cieślińskiego w szesnastce. Gwizdek sędziego jednak milczy.

• Piękna przewrotka Daniela Chyły nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez Sapelę! Chojniczanka mogła zacząć od mocnego uderzenia!

• Drugą część spotkania rozpoczęła Olimpia.

• Koniec pierwszej, bezbramkowej połowy. Oglądamy całkiem niezłe spotkanie, w którym jednak wyraźnie brakuje groźnych sytuacji. Może po przerwie zawodnicy podejmą większe ryzyko. Wracamy za kwadrans.

• Żółta kartka dla Aleksandra.

• Była dobra okazja na strzał z rzutu wolnego, ale Kaczmarek przymierzył prosto w mur zawodników Chojniczanki.

• Zbyt ostre zagranie Jankowskiego. Będzie kartka.

• Andrzej Rybski uderzał z bliska w polu karnym, ale zablokował tę próbę Łabędzki!

• Niezliczoną ilość rzutów wolnych zdążył wykonać już Kaczmarek. Trzeba przyznać, że najgroźniejszy był ten pierwszy.

• Zawodnicy Chojniczanki stosują wysoki pressing, który przynosi efekty. W poprzednim meczu w Głogowie również w 1. połowie wyglądało to podobnie, jednak po przerwie chojniczanie kompletnie opadli z sił. Czy teraz będzie tak samo?

• Sporo fauli i rzutów wolnych. Tak naprawdę nie oglądaliśmy jeszcze żadnego groźnego strzału na bramkę...

• Krystian Feciuch ukarany pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym spotkaniu.

• W ostatniej chwili Jankowski przeciął górną piłkę zmierzającą do Rogalskiego. Mogło być groźnie.

• Siadło nieco tempo tego spotkania. Dobrze do piłki wyszedł w powietrzu Sapela, który nie ma dzisiaj dużo roboty.

• Mikołajczak padł jak długi w polu karnym, ale zdaniem sędziego nie ma mowy o podyktowaniu jedenastki.

• Piter-Bućko rozgrywa bezbłędne zawody. Słowacki stoper "kasuje" wszystkie ofensywne zagrania w kierunku Mikołajczaka.

• Oglądamy wyrównany pojedynek w Chojnicach. W ostatnich minutach trochę groźniejsi są grudziądzanie (za sprawą stałych fragmentów Kaczmarka).

• W odpowiedzi niecelna główka Marka Gancarczyka, która minęła bramkę Olimpii.

• Zbyt mocne zagranie Kaczmarka w kierunku wychodzącego Marcina Smolińskiego.

• Pewna interwencja Rafała Misztala po uderzeniu Kaczmarka z rzutu wolnego.

• Sporo piłek adresowanych w kierunku najbardziej wysuniętego Tomasza Mikołajczaka, ale póki co szybsi są obrońcy lub Łukasz Sapela.

• Zapowiadało się na niezłą kontrę Olimpii, ale w decydującym momencie Maciej Rogalski zagrał zbyt mocno na lewą stronę do Marcina Woźniaka.

• Próbował kilka razy wrzucać Przemysław Pietruszka, aż wreszcie wywalczył rzut rożny.

• Starał się prostopadle zagrać do przodu Mateusz Piechowiak, ale dobrze przeczytał sytuację Michal Piter-Bućko.

• Kolejny stały fragment wykonywany przez Kaczmarka tym razem nie przyniósł zagrożenia.

• Mogła być bramkowa odpowiedź Olimpii! Do piłki bitej z rzutu wolnego przez Marcina Kaczmarka najwyżej wyskoczył Arkadiusz Aleksander i na linii interweniował Błażej Radler, który uratował Chojniczankę.

• Od zdecydowanych ataków zaczęli chojniczanie. Dwa razy dobre dośrodkowania przysporzyły sporo nerwów defensorom Olimpii.

• Rozpoczęli gospodarze.

• Odnotujmy, że w kadrze meczowej Chojniczanki nie ma póki co Pawła Zawistowskiego, który wczoraj podpisał kontrakt z klubem.

• Na murawie trwa rozgrzewka, a my przyjrzyjmy się wyjściowym składom.Trener gospodarzy postawił na dokładnie tę samą jedenastkę, co w Głogowie. W myśl zasady, że wyjściowego składu się nie zmienia ;) Z kolei Dariusz Kubicki zdecydował się na kilka roszad, a dokładnie cztery. Od początku zagrają więc: Jaroch, Łabędzki, Rogalski oraz Cieśliński.

• Rezerwowi Olimpia: Michał Wróbel, Adrian Bielawski, Bruno Żołądź, Denis Popović, Łukasz Suchocki, Robert Szczot, Oskar Trzepacz.

• Rezerwowi Chojniczanka: Michał Dumieński, Przemysław Czerwiński, Piotr Kieruzel, Przemysław Laskowski, Rafał Leśniewski, Rafał Siemaszko, Wojciech Lisowski.

• Oba zespoły na pewno nie dopuszczają myśli o porażce. Chojniczanka liczy na kolejną zdobycz punktową, a Olimpia na przełamanie serii porażek. Komu oda się zrealizować przedmeczowe założenia?

• Olimpia również ma na swoim koncie trzy "oczka", zdobyte w 1. kolejce, po dobrym występie przeciwko Miedzi Legnica (zwycięstwo 4:2). Potem było już tylko gorzej: porażki z Termaliką i szczególnie domowa z Flotą, mocno zaniepokoiły zarząd klubu oraz kibiców.

• Zawodnicy Chojny rozpoczęli sezon od dwóch porażek, a nastroje zostały polepszone dopiero ostatnim, wyjazdowym zwycięstwem z Chrobrym Głogów. Przed dzisiejszym spotkaniem podopieczni Mariusza Pawlaka znajdują się tuż nad miejscem barażowym, czyli na 14. pozycji.

• Witamy z Chojnic. To właśnie tutaj rozpocznie się dzisiaj 4. kolejka 1. ligi. Miejscowa Chojniczanka zagra z Olimpią Grudziądz. Zapraszamy na relację na żywo!