Chrobry Głogów

2

Wisła Płock

3

• Wisła Płock była faworytem tego meczu. Potwierdziła to, choć głogowianie dyktowali trudne warunki gry. Chrobry bez punktów w pierwszym wiosennym meczu przed własną publicznością. Dziękujemy za uwagę.

• Koniec meczu w Głogowie. Emocji i bramek nie brakowało. Trzy z ich padły z rzutów karnych.

• Kolejna znakomita szansa dla Chrobrego! Znów próbował Tomasz Zając, tym razem głową. Zabrakło tak niewiele.

• Sędzia doliczył 4 minuty.

• Chrobry walczy o remis. Atakuje, czy trafi? Teraz kolejna szansa z rzutu wolnego. Do bramki około 18 m. Do piłki podchodzi trzech piłkarzy. Uderza Tomasz Zając, ale tuż nad poprzeczką.

• Żółta kartka dla Bartłomieja Sielewskiego za dyskusje z sędzią.

• GOL! Tomasz Zając! Kibice wołają: "jeszcze jeden!".

• Tomasz Zając uderzał na bramkę Wisły. A piłka odbiła się od ręki jednego z obrońców gości. Do piłki podszedł, ten który karnego wywalczył. Tomasz Zając i...

• Zmiana w Chrobrym Głogów. Na ostatnie minuty pojawia się Michał Bednarski. Schodzi Dominik Kościelniak.

• Kibice na trybunach reagują nerwowo. Domagali się karnego, bo ich zdaniem Tomasz Zając był faulowany. Sędzia pokazuje-grać dalej.

• A kilkanaście kilometrów dalej w Lubinie-Zagłębie prowadzi z Wigrami 2:0.

• Teraz Chrobry Głogów zmuszony do głębokiej defensywy. Wisła w ostatnich minutach jeszcze atakuje. Tym razem przebić się przez mur obrońców Chrobrego Fabian Hiszpański. Chwilę później Piotr Wlazło uderzył z 25 m. Niecelnie.

• Bartłomiej Oruba ukarany żółtą kartką.

• Nie ciekawie wygląda gra głogowian. Trener pomarańczowo-czarnych nie ma zbyt wielu możliwości do zmian. Przykładem może być Bartłomiej Oruba. To piłkarz, który nie tak dawno kopał piłkę jeszcze w pobliskim Przemkowie. Tam grał w Arkonie-klasa okręgowa. Dziś debiutuje w Chrobrym Głogów.

• Krzysztof Janus! To mogło być 4:1 dla Wisły! Gdyby nie interwencja Damiana Byrtka.

• A jednak zmiana. Schodzi Igor Szopa. Na boisku melduje się debiutant Bartłomiej Oruba.

• Leży na murawie Igor Szopa. Sędzia przerwał grę i wzywa masażystę. Ireneusz Mamrot nerwowo spogląda na ławkę rezerwowych. Ma nadzieję, że zawodnik nie będzie musiał zejść z boiska.

• Zmiana w zespole Wisły Płock. Za Jacka Góralskiego pojawia się Piotr Wlazło.

• Dominik Kościelniak dobrze po ziemi posłał piłkę w pole karne gości. A tam blisko strzału znalazł się Tomasz Zając. Brakowało centymetrów, aby wpakował piłkę do bramki Wisły.

• Jakub Kiełb uderza na bramkę, ale piłka tylko w bocznej siatce. Chrobry miał jeszcze rzut rożny, ale niewiele to dało.

• W ekipie z Głogowa brakuje tych piłkarzy, którzy jeszcze jesienią byli kluczowymi postaciami. W tym obrońcy Michała Ilkowa-Gołąba oraz napastnika Łukasza Szczepaniaka. Jak na razie głogowianie pod bramką Wisły bezradni.

• Damian Byrtek ukarany żółta kartką od sędziego.

• Szybka zmiana w zespole Wisły. Za Mikołaja Lebedyńskiego wchodzi Marcin Krzywicki.

• Dmitrar Iliev i 3:1 dla Wisły Płock!

• Głogowianie próbują zagrozić Wiśle-ale nie mają zbyt wielu atutów. Pod bramkę rywali nie mogą dostać się ani skrzydłami, ani też środkiem boiska.

• Cezary Stefańczyk faulowany. Rzut wolny dla Wisły Płock. Do bramki około 18 m. Przy piłce Krzysztof Janus dogrywa w pole karne, ale w nim czujnie obrońcy Chrobrego Głogów.

• Jacek Góralski kapitalnie uderzył na bramkę głogowian. Mateusz Prus popisał się świetną paradą i przeniósł piłkę ponad poprzeczkę.

• Tak też się dzieje. Damian Piotrowski już na ławce rezerwowych a na boisku pojawił się Jakub Kiełb.

• To Wisła Płock jest dziś zespołem dynamicznym, szybkim. Gospodarze skupieni na obronie, tylko od czasu do czasu z kontrataków próbują szukać swojej szansy. Na dodatek Damian Piotrowski utyka, teraz siedzi na murawie. Chyba będzie potrzebna zmiana pomocnika.

• Krzysztof Janus przebiegł sam pół boiska. Znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Prusem, ale uderzył tuż obok słupka głogowian.

• W przewie spotkanie mieliśmy pierwszą zmianę w Wiśle Płock. W miejsce Wojciecha Zyski pojawił się Przemysław Szymiński.

• Jako pierwsi na murawie pojawili się piłkarze w pomarańczowo-czarnych koszulkach. Chwilę później Wisła, która po porażce z Zagłębiem Lubin prowadzi po pierwszej połowie w Głogowie. Przy piłce goście. Zaczynamy drugą połowę.

• W Głogowie trwa przerwa. Na murawie rozgrzewają się rezerwowi. W składzie Chrobrego brakuje kilku podstawowych piłkarzy. Jednych z gry wykluczyły kontuzje, innych zawieszenia za kartki. I tak trener Ireneusz Mamrot ma do dyspozycji mniej doświadczonych zawodników, którzy do tej pory grywali w rezerwach rywalizujących w... klasie okręgowej. Wśród nich wychowankowie Maciej Rybak i Jakub Ałdaś.

• Koniec pierwszej połowy. Goście schodzą murawy w świetnych humorach. Słabiutko zaczęli, ale od wyrównania prezentowali się coraz lepiej. W rezultacie prowadza w Głogowie 2:1.

• GOOOOOL!!! 2:1! Bramka do szatni Lebedyńskiego, który musnął idealnie dogranie od Janusa!

• Z linii bramkowej obrońca Chrobrego wybija strzał Lebedyńskiego! Chwilę przedtem morka piłka wypadła z rąk Prusa.

• A ataku płocczanie, ale niedokładnie w ostatniej fazie akcji dośrodkował Stefańczyk. Widać tutaj wyraźnie, kto jest bardziej doświadczonym zespołem.

• Kartonik dla Jacka Góralskiego, który nieprzepisowo zatrzymał groźną kontrę.

• Dużo niedokładności po obu stronach. Brakuje ostatniego podania.

• Po tej bramce wyraźnie odżyli goście z Płocka, którzy coraz odważniej atakują. Trzeba jednak przyznać, że przed golem na 1:1 mieli masę szczęścia.

• A tymczasem przestało padać w Głogowie.

• GOOOOOL!!! 1:1! Janus wyrównał stan meczu!

• Pociągnięty za koszulkę Hiszpański i będzie rzut karny dla Wisły!

• Tomasz Zając podcinką lobował Kiełpina, ten odbił ją na słupek!

• Mnóstwo szczęścia Wisły! Piotrowski zagrywał piłkę wzdłuż bramki gości i do tego zagrania spóźnił się minimalnie Zając.

• Postraszył Prusa strzałem z dystansu Darmochwał. Piłka minimalnie minęła bramkę.

• Żółta kartka dla Igora Szopy za faul na Ilievie.

• Po nieudanym wybiciu Seweryna Kiełpina piłka poleciała do Piotrowskiego, który jednak jej nie opanował. Gdyby ta sztuka mu się udała, nieuchronnie wpakowałby ją do pustej bramki.

• Obrońcy Chrobrego wybili piłkę wprost pod nogi Darmochwała, a ten z 10 metrów uderzył niecelnie! To była dobra okazja dla Wisły.

• Tym razem w szesnastkę zagrywał Dimitar Iliev i obrońcy Chrobrego znowu ratują się wybiciem za linię końcową.

• Marcel Gąsior ukarany żółtym kartonikiem.

• Zablokowany strzał Piotrowskiego.

• Z rzutu wolnego piłkę dorzucał Stefańczyk, jednak obrońcy interweniowali i wybili na korner.

• Kolejny raz Zając wypuszczony w uliczkę, ale przestrzelił! Łatwo dał się ograć w tej sytuacji Marko Radić.

• Żółtą kartkę, pierwszą w meczu, ogląda Piotr Darmochwał.

• Szczęścia z dystansu próbował Piotrowski, ale zabrakło precyzji przy uderzeniu.

• Praktycznie sam na sam wyszedł Tomasz Zając, ale w ostatniej chwili piłkę wygarnął mu powracający obrońca Nafciarzy.

• Stafańczyk z rzutu rożnego dośrodkował wprost na głowę Mikołaja Lebedyńskiego, lecz piłka minęła słupek bramki Chrobrego.

• Upomniany przez arbitra Dominik Kościelniak.

• Oglądamy dużo ostrej walki w środku boiska. Przed momentem faulowany Stefańczyk.

• GOOOOOL!!! 1:0 dla Chrobrego! Z jedenastu metrów nie pomylił się Piotrowski!

• Rzut karny dla Chrobrego! Po zagraniu Damiana Piotrowskiego ręką zagrał Fabian Hiszpański.

• Mimo okropnej pogody, w Głogowie stadion wypełniony po brzegi. Przyjechali również goście. Na trybunach jest ich około 50.

• Z rzutu wolnego z około 20 metrów celnie uderzał Cezary Stefańczyk, jednak bez problemu interweniował Mateusz Prus.

• Jak na razie spokojnie i jedni i drudzy, przy piłce utrzymują się przyjezdni.

• Sędzia dał znak, zaczynamy.

• W Głogowie fatalna pogoda, jak praktycznie w całym kraju. Leje deszcz, a do tego jest naprawdę zimno. Ciekawe, jak w takich warunkach zaprezentują się nam dzisiaj zawodnicy walczący o ligowe punkty.

• Rezerwowi Wisła: Marcin Kwiatkowski, Łukasz Kacprzycki, Piotr Wlazło, Przemysław Szymiński, Patryk Stępiński, Marcin Krzywicki, Piotr Ruszkul.

• Rezerwowi Chrobry: Sławomir Janicki, Jakub Ałdaś, Jakub Kiełb, Maciej Rybak, Michał Bednarski, Bartłomiej Oruba.

• Witamy! O godz. 18.00 rozpoczniemy w Głogowie kolejną serię spotkań w 1. lidze. Miejscowy Chrobry zmierzy się na własnym terenie z Wisłą Płock. Zapraszamy na relację live.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CHROBRY GŁOGÓW - WISŁA PŁOCK

Widzew Łódź - Wisła Płock

21. kolejkę 1. ligi rozpoczniemy między innymi w Płocku, gdzie miejscowa Wisła zmierzy się z Chrobrym Głogów. Pierwszy mecz rundy wiosennej dla gospodarzy zakończył się porażką z Zagłębiem Lubin 0:1, jednak płocczanie wciąż plasują się na trzeciej pozycji z przewagą pięciu punktów nad czwartym Stomilem i stratą trzech "oczek" do wicelidera z Lubina.

Rywalem Wisły będzie beniaminek Chrobry Głogów, który tydzień temu zremisował z Chojniczanką Chojnice 1:1 (gole w tym spotkaniu zdobywali Jakub Mrozik i Tomasz Zając). Podopieczni Ireneusza Mamrota zajmują aktualnie trzynaste miejsce z przewagą raptem dwóch punktów nad strefą spadkową.