Zagłębie Lubin

0

• Koniec spotkania. Bezbramkowy remis w derbach Dolnego Śląska.

• Trzy minuty doliczone.

• Janicki zatrzymuje strzał głową Papadopulosa. Golkiper gospodarzy jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

• Żółta kartka dla Todorovskiego za celowe zagranie piłki ręką.

• Ostatnia zmiana u gospodarzy. Pisarczuk wchodzi za Hudymę.

• Przybecki zmienia Woźniaka.

• Coraz bliżej bezbramkowego remisu. Czy któryś z zespołów będzie w stanie strzelić zwycięską bramkę w końcówce?

• Niewiele brakowało! Janicki nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Cotry po ziemi z lewej strony boiska, ale obrońcy Chrobrego wybili futbolówkę!

• Papadopulos za Janoszkę.

• Zmiana w ekipie gospodarzy - Bednarski za Szopę.

• Obrońcy Chrobrego czujni, Janicki w bramce również - po miękkiej wrzutce w pole karne w wykonaniu gości piłkarze z Głogowa przejęli futbolówkę.

• Zagłębie ciśnie, ale nie może zdobyć bramki. Czy derby skończą się wynikiem bezbramkowym?

• Faul taktyczny Kubickiego - żółta kartka dla gracza Zagłębia.

• Tosik schodzi - za niego Kubicki.

• Janoszka otrzymuje żółtą kartkę za faul taktyczny przy kontrze Chrobrego.

• Kwiek idzie na rekord Guinessa w ilości celnych strzałów niezakończonych golem. Janicki bez problemu zatrzymuje piłkę po uderzeniu pomocnika Zagłębia z 25. metrów.

• Żółta kartka dla Tosika.

• Cotra ruszył sprintem "stymulując" Janoszkę do podania na lewą stronę. Chorwat wziął potężny zamach lewą nogą i... podał piłkę Janickiemu - prosto w rękawice.

• Hałambiec spróbował strzału sytuacyjnego z 30. metrów. Też lubicie obserwować jak piłka długo leci? Teraz leciała aż do trybun.

• Wracamy do gry - pierwszy gwizdek z drugiej połowie!

• Na szczególną uwagę ze spotkania w Głogowie zasługuje doping kibiców obu drużyn. Naprawdę czuć, że jest to mecz derbowy. Oprócz "tradycyjnych" przekleństw, wielki plus dla fanów Chrobrego i Zagłębia.

• Sędzia kończy pierwszą połowę. Na razie 0:0.

• Ależ blisko bramki byli goście! Z 16. metra po ziemi mocno uderzył Woźniak, a futbolówkę niemal z linii wybił ofiarną interwencją jeden z obrońców Chrobrego!

• Korner nie przyniósł jednak zagrożenia. Gospodarze wybijają piłkę poza pole karne.

• Goście zamknęli Chrobrego w ich polu karnym. Po dośrodkowaniu Cotry piłkę odbił jeden z obrońców gospodarzy i jest rzut rożny dla ekipy Piotra Stokowca.

• Znowu, już po raz czwarty, strzelał Kwiek, ale Janicki znów bezbłędny.

• Gąsior zastępuje kontuzjowanego Sędziaka.

• Strzał Tosika z dystansu... Piłka poooooleciała hen dalekoooo.

• Sędziak na lewej stronie i... zawodnik gospodarzy przestał biec za piłką - złapał się za mięsień. Chyba konieczna będzie zmiana.

• Trochę aktywniej w ofensywie gospodarze, ale nie udało się stworzyć większego zagrożenia pod bramką Konrada Forenca.

• Gracze Piotra Stokowca nie dają wytchnienia gospodarzom. Co chwilę kotłuje się w polu karnym Chrobrego, ale póki co goście nie są w stanie trafić do siatki.

• Zagłębie atakuje, teraz po świetnie rozegranej "klepce" po ziemi dośrodkowywał Woźniak, ale praktycznie prosto w ręce Janickiego.

• "Derby rządzą się swoimi prawami" - także na trybunach. Świetny doping kibiców Chrobrego.

• Świetna interwencja Janickiego, który odbił piłkę na rzut rożny po strzale głową z bliskiej odległości napastnika Zagłębia! Okazało się jednak, że zawodnik gości był na spalonym.

• Zaznacza się coraz większa przewaga lidera 1. ligi. Czy lubinianie zdołają strzelić bramkę jeszcze przed przerwą?

• Lubinianie znowu w polu karnym Chrobrego i znowu próbował Kwiek, tym razem po przyjęciu piłki na klatkę piersiową, a potem podbijając ją kolanem strzelił "nożycami", ale nad bramką.

• Kolejna dobra interwencja Janickiego po rykoszecie przy dośrodkowaniu jednego z piłkarzy Zagłębia na lewej stronie boiska.

• Kolejna groźna akcja gości! Świetnie urwał się obrońcy Chrobrego na prawym skrzydle Łukasz Piątek, który dośrodkował w pole karne - na dalszym słupku wślizgiem wbić piłkę do bramki próbował Janoszka, ale nie sięgnął futbolówki. Było jednak bardzo groźnie.

• Kwiek! Drugi celny strzał pomocnika "Miedziowych", ale w sam środek bramki. Janicki nie miał większych problemów ze złapaniem piłki.

• Rzut wolny dla Zagłębia z 25 metrów...

• Niesamowite tempo gry w pierwszych minutach. Świetna akcja gospodarzy, którzy po szybkim rozegraniu piłki znaleźli się w polu karnym Zagłębia. Defensorzy "Miedziowych" byli jednak czujni i zdołali wybić futbolówkę.

• Było groźnie w polu karnym gospodarzy. Janicki był jednak czujny uprzedzając zawodnika Zagłębia i łapiąc piłkę.

• Teraz niecelnie wykopał piłkę Janicki. Aut dla Zagłębia.

• Odpowiedź Zagłębia. Strzelał Kwiek - Janicki był jednak na posterunku.

• Chrobry od początku aktywnie w ofensywie. Gracze gospodarzy znaleźli się z piłką w polu karnym Zagłębia, ale Guldan nie pozwolił na oddanie strzału.

• Zaczynamy!

• Już za chwilę początek spotkania w Głogowie.

• Rezerwowi Zagłębia: Hładun, Błąd, Bonecki, Kubicki, Papadopulos, Przybecki, Stolarski.

• Rezerwowi Chrobrego: Prus, Bednarski, Gąsior, Hirśkyj, Kiełb, Kościelniak, Pisarczuk.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację z meczu Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE LUBIN

Wisła Płock - Zagłębie Lubin 07.03.2015

Takiego meczu w Głogowie nie było dokładnie od jedenastego sierpnia 1984 roku. Wówczas lubinianie ostatni raz mierzy się w lidze z Chrobrym, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Do tej pory "Miedziowi" o punkty z lokalnym rywalem grali jedenaście razy, z czego osiem spotkań zakończyło się wygraną Zagłębia. Generalny bilans bramek to 14:3 dla zespołu prowadzonego obecnie przez trenera Piotra Stokowca.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy faworytami tego meczu. Mamy też swoje problemy kadrowe, bo grać nie może pięciu podstawowych piłkarzy i ciężko będzie się przeciwstawić liderowi. Nie mamy jednak zamiaru się zamykać i grać tylko z kontry. Cieszy mnie fakt, że wszystkie bilety zostały wyprzedane i na stadionie gościć będziemy komplet publiczności. Dawno nie widziane derby, są emocje, kibice się ekscytują. Fajnie jest rozgrywać takie mecze - zapowiada trener gospodarzy Ireneusz Mamrot.

Wejściówki na sobotni mecz rozeszły się w ekspresowym tempie. Już w środę przed południem sprzedawano ostatnie sztuki