Dolcan Ząbki

2

GKS Tychy

1

• To nie było dobre widowisko, jedynie końcówka pierwszej połowy pobudziła kibiców zgromadzonych przy Dolcan Arena. Gospodarze wygrali zasłużenie a siódme miejsce wydaje się zasłużone (jak już wyżej napisałem). Z kolei GKS Tychy spada do II ligi, ale sam jest to sobie winien. Niestety, ale na miejsce w tabeli rzutuje forma z całego sezonu, które jak widać - w Tychach nie było. Meczem tym swoją karierę kończy Rafał Leszczyński, który prawdopodobnie pożegna się z Dolcanem (wygaśnięcie kontraktu). Żegnam się także ja, czyli Mateusz Faderewski. Ostatnie trzy lata spędzone na Dolcan Arenia rozwinęły mnie dziennikarsko, poznałem wielu ludzi i żal mi żegnam się z całą tą otoczką. Mam jednak nadzieję, że jeszcze przeprowadzę dla Państwa relację.

DO ZOBACZENIA W NASTĘPNYM SEZONIE! :)

• KONIEC SPOTKANIA! DOLCAN WYGRYWA 2:1 A GKS TYCHY ZA BURTĄ I LIGI!!!!

• Leszczyński żegna się z Ząbkami. Wchodzi na ostatnią minutę. Gromki aplauz dla Rafała! :)

• Było blisko wyrównania! Jeden z obrońców gospodarzy wybił piłkę z linii bramkowej po dośrodkowaniu!

• POGON SIEDLCE DZIEKUJE DOLCAN"OWI .TRZYMAMAY SIE RAZEM! @TG: A kibice Dolcanu skandowali Pogoń Siedlce, Pogoń Siedlce.

• Sędzia techniczny spotkania informuje, że drugą połowę przedłużono o 5 minut.

• Grzybek za utrudnianie gry został upomniany żółtą kartką.

• Już tylko cud i aż cud uratuje gości..

• To ostatnie minuty GKS-u w I lidze. Wrana za Kowalczyka.

• Powoli, małymi kroczkami zmierzamy do końca spotkania. Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, ale parę słów należy się. To był trudny sezon dla Dolcanu. Po odejściu Roberta Podolińskiego i kilku kluczowych zawodników, metamorfozie systemu gry itd. śmiało można uznać, że siódme miejsce na koniec sezonu wydaje się w pełni zasłużone. Słaba runda jesienna pod wodzą Marcina Sasala i nieco lepsza w wykonaniu Dariusza Dźwigały, pchnęła ten zespół w odpowiednim kierunku. Mieszanka doświadczenia z młodością wyszła Dolcanowi na dobre, choć trzeba przyznać, że wzmocnienia są tutaj potrzebne. Istotne jest teraz ustalenie wizji drużyny, gry aby kolejny sezon okazał się jeszcze lepszy.

• Jeszcze "żółtkiem" upomniany Wawrzynkiewicz.

• Wigry - GKSWigry - GKS

• Dzieje się na boisku i trybunie! Na murawie leży jeden z zawodników gości, z kolei na trybunie odpalono flary!!! Ojj, następny mecz bez udziału kibiców... ;)

• Rzut rożny dla gości.

• Klepczarek za Kądziora.

• Kądzior upomniany za dyskusje.

• Zmęczenie wyraźnie doskwiera zawodnikom. Tyszanie cały czas walczą, lecz czasu coraz mniej.

• Dolcan - GKS Tychy

• Minuta przerwy na uzupełnienie płynów.

• Mikita jeszcze młody może za kilka lat spokojnie grać w 1. lidze @TG: Zakładamy, że ambicje Mikity sięgają Ekstraklasy. Co do jego umiejętności... może niech wypowiedzą się trenerzy.

• Hajto desygnuje do gry Jakuba Bąka. Zmienia Mateusza Mączyńskiego.

• Mączyński ukarany żółtym kartonikiem za faul.

• Tyszanom pozostało pół godziny na zmianę wyniku. Obraz gry nie pozostawia złudzeń kto ma przewagę na boisku. Z kolei faktem jest, że na miejsce w tabeli rzutuje forma z całego sezonu, której jak widać, GKS nie miał.

• @TG: Coraz więcej "postronnych" kibiców poszło za namową do "młynarzy", którzy rozwinęli banner.

• Bajdur upomniany żółtą kartką za uderzenie łokciem Rafała Kośca.

• Dla Patryka Mikity nie był to udany sezon. Wypożyczony zawodnik Legii miał okazać się lekarstwem na ofensywę Dolcanu, jednak czas pokazał zupełnie co innego. Jaką przyszłość wróżycie Mikicie? Czekamy na Wasze komentarze :)

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Patryka Mikitę zmienia Damian Świerblewski.

• Wrzutka z autu idealnie na głowę Piesio - strzał we Florka.

• Rzut wolny dla gości. Grzeszczyk z 21 metrów prostu w bramkarza.

• Raptem dwóch obrońców GKS-u na własnej połowie, reszta kolegów przygotowuje atak pozycyjny.

• GRAMY!

• @TG: Dla kibiców, szczególnie tych najmłodszych, przedstawiciele klubu przygotowali atrakcje. Poza enigmatycznym "czymś słodkim" (?) rozdawane są zdjęcia piłkarzy, które po meczu zawodnicy będą podpisywać. Fajna akcja, brawo.

• Końcówka pierwszej części meczu okazała się naprawdę emocjonująca. Karny dla Tyszan i chwilę później analogiczna sytuacja dla Dolcanu pobudziła nieco ospałe od początku widowisko. W ostatniej akcji połowy Dolcan powinien wygrywać 3:1, lecz arbiter liniowy odgwizdał pozycję spaloną piłkarzy z Ząbek. Początek spotkania poza bramką Bajdura okazał się niemrawy, sytuacji jak na lekarstwo. Tyszanie teoretycznie powinni znacznie lepiej rozpocząć mecz, w końcu to oni walczą o utrzymanie. Obecnie goście żegnają się z I ligą. Czy są w stanie jeszcze się podnieść?

Zapraszam na kolejne 45 minut "być albo nie być" zespołu GKS-u!!!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• @TG: Statystycznie. Marcin Wodecki notuje w tym sezonie trzeci gol w 32. występie. Z kolei Paweł Tarnowski ma cztery gole w 28. meczu na zapleczu Ekstraklasy.

• GOOOOOOOOOOOL............ NIE MA!!!!!!! DWÓCH ZAWODNIKÓW DOLCANU ZNALAZŁO SIĘ W SYTUACJI SAM NA SAM Z FLORKIEM, LECZ ARBITER LINIOWY ODGWIZDAŁ POZYCJE SPALONĄ!!!

• Arbiter dolicza dwie minuty.

• W momencie uderzenia piłki głową przez Matuszka, futbolówka odbiła się od ręki jednego z obrońców GKS-u.

• GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! TARNOWSKI W SAM ŚRODEK BRAMKI I MAMY 2:1!!!!!!!!!!!!!

• KARNY DLA DOLCANU!!!!

• Pieso pokazuje swoim kolegom, aby "podkręcili tempo". Rzut rożny dla Dolcanu.

• @TG: 30 kibiców gości domaga się kolejnego gola. Dość głośne

Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!
  • Co du dużo pisać, Kryczka rzucił się w przeciwnym kierunku niż strzał Wodeckiego. Mamy remis!

• GOOOOOLL!!! WODECKI PEWNIE WYKORZYSTUJE "JEDENASTKĘ"!!

• KARNY DLA TYSZAN!!! FAUL DŁUGOŁĘCKIEGO NA SZCZĘSNYM!!!

• Podobne zagranie co przy pierwszej bramce do Bajdura, z kolei tym razem gości interweniował w ostatniej chwili.

• Groźna sytuacja pod bramką Dolcanu. Mączyński z woleja tuż nad bramką, druga taka okazja!

• @TG: Na murawie dzieje się niewiele. Gra toczy się głównie w środku pola. Znacznie więcej ożywienia jest w sektorze "młynarzy" i gości.

• Główny młynarz" do pozostałych:

To nie piknik, dopingujemy, nie ma opier******a się!!!

Efekt? Skuteczny.

• Za nami 26 minut spotkania, gdzie poza bramką Bajdura nie dzieje się zupełnie nic. O wiele więcej ciekawie jest na trybunach, skąd kibice fantastycznie dopingują Dolcan.

• Z Siedlec ktoś w Zabkach jest na "żylecie"? :) @TG: Wśród "młynarzy" nie widzę nikogo w barwach Pogoni. Może są zasłonięci. W sektorze "bierniejszych" jest raczej podobnie. Ze spokojem oglądają co się dzieje na murawie (a że niewiele...)

• Dolcan - GKS

• Cała drużyna Dolcanu obecnie na własnej połówce. Tyszanie rozkręcają się z każdą minutą i właśnie wywalczyli rzut rożny.

• Ząbkowianie mieli świetną okazję do podwyższenia wyniku, lecz w ostatnim momencie piłka zagrana do Mikity została zablokowana.

• @TG: W sektorze gości meldują się kibice przyjezdnych (jest ok. dziesięciu). Wynik na tablicy lekko może ich zaskoczyć. Z kolei na trybunie głównej może być rekord - ok. 1000 widzów! Postaramy się w czasie trwania relacji ustalić przybliżoną ilość kibiców.

• Sprytnie rozegrany rzut wolny przez gości - szybkie zagranie do wbiegającego w pole karne Szczęsnego, który dograł piłkę do Wodeckiego na wysokość biodra. Niestety, złe ustawienie zawodnika a w konsekwencji strzał poszybował wysoko nad poprzeczką.

• Bardzo fajni komentatorzy ;) Pozdrawiam @TG: Wiemy i dziękujemy ;) Też pozdrawiamy.

• Na boisku poza bramką dzieje się niewiele, spora ilość przewinień została zamazana golem Bajdura.

• Głośny doping kibiców doskwiera bębenkom uszu. Fani Dolcanu wspierają całym sercem swój team.

• @TG: Dla Michała Bajdura to czwarty gol w szesnastym występie w barwach Dolcanu.

• @MF: Ku ścisłości, zapomniałem napisać: Wita Państwa Mateusz Faderewski. Dawno mnie tu nie było, niestety okoliczności nie pozwoliły mi relacjonować wcześniej dla Państwa spotkań. Prawdopodobnie jest to moja ostatnia relacja dla Ekstraklasa.Net. Śmieszne jest jednak to, że pierwszą relację jaką przeprowadzałem dla Naszego portalu było spotkanie właśnie z GKS-em Tychy ;)

• Długie podanie Piesio na prawe skrzydło do wbiegającego Bajdura. Wychowanek Warty Mstów podbiegł kilka metrów z piłką i celnym strzałem tuż przy słupku pokonał bezradnego Florka!!!

• GOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Michał Bajdur strzela na 1:0!!!! GKS Tychy w dramatycznej sytuacji!!!

• @TG: Dolcan gra na czerwono-czarno. GKS Tychy w jednolitych białych strojach.

• Tyszanie rzucili się do szaleńczych ataków już od pierwszych minut spotkania. W obecnym momencie to Oni spadają do II ligi kosztem Pogoni Siedlce (gra w barażach).

• GRAMY! :)

• Piłkarze i kibice uczcili minutą ciszy zmarłego w godzinach porannych Zbigniewa Koziarę, byłego zawodnika Dolcanu i wieloletniego działacza klubu.

• Zawodnicy wychodzą na boisko! Dzisiaj zawodnicy obu drużyn będą "gryźć murawę"! :)

• Jeszcze kwadrans do rozpoczęcia spotkania. Tradycyjnie zachęcam do wyrażania swoich opinii w komentarzach – jakim wynikiem zakończy się to spotkanie, kto pożegna się z pierwszą ligą oraz zadawania pytań. Najciekawsze – jak pozwolą boiskowe wydarzenia – pojawią się w relacji i na pewno na nie odpowiemy (prosimy o kulturalne wpisy).

• Warto w tym miejscu wspomnieć o kibicach gospodarzy. Od momentu, w którym przyjechałem na stadion, czyli prawie półtorej godziny temu, to trwały wytężone prace nad umieszczeniem bannerów w sektorze zajmowanym przez "młynarzy" oraz próby dopingu. Widać pełną mobilizację także poza stadionem - po drodze mijałem też kilka bannerów "Ostatni Mecz Sezonu".

• Dolcan na "pełnym gazie" ;) GKS Tychy - Dolcan

• Wcześniej wspomniałem o słabej postawie tyszan na wyjazdach. A jak grali z Dolcanem? Do tej pory rozegrano pięć spotkań, wszystkie o pierwszoligowe punkty. Bilans jest wyrównany, bowiem zanotowały po dwa zwycięstwa, a jeden mecz zakończył się remisem (1:1).

Dolcan Ząbki – GKS Tychy. Bilans bezpośrednich spotkań:

• 15.XI.2014 r. GKS Tychy – Dolcan Ząbki 1:0 (M. Radzewicz 41')
    • 22.III.2014 r. GKS Tychy – Dolcan Ząbki 1:1 (M. Masternak 4' – P. Tarnowski 57')
    • 21.VIII.2013 r. Dolcan Ząbki – GKS Tychy 4:0 (G. Piesio 29' i 86'', P. Tarnowski 59', M. Długołęcki 78')
    • 19.V.2013 r. GKS Tychy – Dolcan Ząbki 1:2 (P. Rocki 85' – P. Klepczarek 66', M. Piątkowski 74')
    • 21.X.2012 r. Dolcan Ząbki – GKS Tychy 0:1 (M. Folc 26')
  • Tyszanie podczas rozgrzewki ;) Dolcan - GKS Tychy

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest pan Jarosław Przybył z Kluczborka. W tym sezonie prowadził już 28 spotkań ligowych, z czego aż 22 na poziomie Ekstraklasy. Raz był rozjemcą pierwszego półfinałowego meczu Błękitni Stargard Szczeciński – Lech Poznań (3:1) w Pucharze Polski i pięciokrotnie sędziował w pierwszej lidze. Co ciekawe, dwa razy w meczach GKS-u Tychy: przegranym w Gdyni aż 0:4 (20. kolejka) i wygranym u siebie w 29. serii spotkań z... Pogonią Siedlce (4:1).

Na liniach będą mu pomagali Tomasz Niemirowski oraz Daniel Szpila. Sędzią technicznym jest za to Mateusz Złotnicki.

• 10. Daniel Gołębiewski
  • Od kilku minut znamy wyjściowe składy obu drużyn. Na ich krótką analizę przyjdzie jeszcze czas. Wcześniej jednak sprawdźmy kogo Dariusz Dźwigała i Tomasz Hajto mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, a więc rezerwowi GKS-u Tychy:

• 22. Łukasz Krzczuk (Br, Młodzieżowiec)
    • 77 . Rafał Kosiec
    • 10. Jakub Bąk
    • 11. Damian Nieśmiałowski (M)
    • 73. Michał Biskup (M)
    • 14. Robert Dymowski (M)
    • 31. Mateusz Wrana
  • Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Powoli przyzwyczajamy się do obecności Patryka Mikity.

• Dodatkowo na niekorzyść zielono-czarno-czerwonych wskazuje fatalny bilans spotkań wyjazdowych. Trudno to sobie wyobrazić, ale... trzech trenerów (Przemysław Czecherz, Tomasz Wolak i Tomasz Hajto) zdobyło na boiskach rywala zaledwie sześć punktów, nie odnotowując choćby jednego zwycięstwa!

• Dolcan - GKS Tychy.

• Sytuacja tyszan jest – delikatnie to ujmując – nieciekawa. Aby uniknąć degradacji piłkarze Tomasza Hajty muszą wygrać w Ząbkach. W obecnych rozgrywkach tej sztuki dokonały tylko dwa zespoły: Chojniczanka Chojnice oraz Chrobry Głogów. Z kolei kontrkandydat w walce o utrzymanie – Pogoń Siedlce – ma już dopisane trzy punkty za mecz z Flotą Świnoujście, która wycofała się z rozgrywek i wyprzedza rywala o dwa „oczka”. Więcej o „takiej sytuacji” można przeczytać w artykule Piotra Szymańskiego: GKS Tychy jedną nogą w 2. lidze. W ostatniej kolejce mecz o wszystko – Hajto kontra Dźwigała.

• Siódmej „Dumie Warszawskiego Przedmieścia” (47 punktów) nie uda się zrealizować planu trenera, jakim było zajęcie czwartego miejsca w tabeli (zajmie je Olimpia Grudziądz). Za to piąta lokata, na której plasuje się Stomil Olsztyn (48 punktów), jest jeszcze w zasięgu. Jednak na to miejsce mają też chrapkę (szóste) Wigry Suwałki, (ósma) Chojniczanka oraz (dziewiąty) GKS Katowice. Wszystkie cztery zespoły – z Dolcanem – mają na koncie 47 „oczek”.

• Dolcan - GKS Tychy LIVE! Mecz, który da ostatnią odpowiedź, czyli zapowiedź ostatniego w tym sezonie spotkania w Ząbkach „pióra” Konrada Kryczki.

• Już wkrótce poznamy odpowiedź na dwa najważniejsze pytania: kto jako ostatni pożegna się z zapleczem Ekstraklasy i kto będzie o nie walczyć w barażach? Czy prowadzony przez „Gianniego” GKS Tychy, czy... Pogoń Siedlce, która będzie z boku przyglądać się meczowi w Ząbkach, trzymając kciuki za (korzystny wynik) gospodarzy.

• Z gorącej jak nigdy dotąd Dolcan Arena w ramach ostatniej kolejki 1. ligi pomiędzy Dolcanem Ząbki a GKS-em Tychy witają Mateusz Faderewski i Tomasz Górski. Kłaniamy się nisko.

• Pozostałe mecze ostatniej kolejki pierwszej ligi (wszędzie początek o godz. 16)