Dolcan Ząbki

2

Widzew Łódź

1

• Nie było to wyśmienite spotkanie rozegrane przez Dolcan, jednak nie liczy się jakość gry a wynik. Druga połowa znacznie lepsza od pierwszej, sensacją z pewnością było wyjście na prowadzenie Widzewa za sprawą Mariusza Rybickiego. Stan równowagi został jednak szybko przywrócony i kolejne dwa szybkie gole strzelone przez gospodarzy okazały się na wagę trzech punktów. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne spotkania Dolcanu Ząbki. Z Państwem żegna się Mateusz Faderewski. Do zobaczenia! :)

• KONIEC MECZU! DOLCAN WYGRYWA ZALEGŁE SPOTKANIE Z WIDZEWEM 2:1!

• Szaleńcza szarża Widzewa na bramkę Leszczyńskiego!!

• Rzut wolny dla Widzewa. Odległość około 25 metrów. Mimo szczelnego muru gospodarzy, gościom udaje się wstrzelić w bramkę Leszczyńskiego, lecz bramkarz Dolcanu jak zawsze na posterunku.

• Arbiter spotkania doliczył trzy minuty.

• Klepczarek dość szybko zaznaczył swoją obecność na murawie. Po starciu z rywalem otrzymał żółtą kartkę.

• Jednocześnie był to ostatni kontakt z piłką dla Damian Kądziora, który został zmieniony przez Piotra Klepczarka.

• Soczyste uderzenie Kądziora zza pola karnego wysoko nad poprzeczką.

• David Kwiek ukarany żółtą kartką.

• Szybka kontra Dolcanu, prostopadłe podanie do biegnącego na wolną pozycję Tarnowskiego. Zawodnik w asyście rywala oddał strzał już w polu karnym, ale trafił na Krakowiaka. Tylko rzut rożny.

• Dośrodkowanie na głowę Strausa - strzał okazał się za słaby by mógł zaskoczyć Leszczyńskiego.

• "Żółtko" dla Daniela Gołębiewskiego.

• Ostatnia zmiana w Widzewie - Mateusz Janiec za Veljko Bartrovicia.

• Ależ to mógł być debiut marzeń dla Liridona Osmanaj! Nowy nabytek Widzewa dostał świetną, prostopadłą piłkę; w sytuacji sam na sam z Leszczyńskim minął golkipera z Ząbek i gdy wydawało się już, że goście doprowadzą do remisu Osmanaj trafia w... słupek!!!

• Żółtą kartkę za faul na Kądziorze otrzymał Szymon Zgarda.

• Opis bramki: wyrzut z autu, zgranie do Matuszka, którego słabiutki strzał przechwytuje Grzelak. Robi "ruletkę" z obrońcą Widzewa, schodzi do boku i mocnym strzałem pokonuje Krakowiaka!

• Kolejna zmiana w Widzewie. Schodzi Tsubasa Nishi, na murawę wchodzi Dawid Kwiek.

• GOOOOOL!! GRZELAK STRZELA NA 2:1!!!!

• Zmiana także w Widzewie. W meczu z Dolcanem debiut zalicza Liridon Osmanaj a zmienia strzelca bramki - Mariusza Rybickiego.

• Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Daniel Gołębiewski melduje się na boisku, zmienia Bartka Osolińskiego.

• Raz po raz gospodarze bombardują strzałami bramkę Widzewa. Swoje okazje mieli już Piesio, Matuszek..

• Dolcan podrażniony rezultatem narzucił swoje znane tempo. Goście zostali przyciśnięci i całą drużyną znajdują się na swojej połowie.

• To się nam porobiło w ciągu kilkudziesięciu sekund. Najpierw błąd piłkarza Dolcanu, przejęcie piłki przez rywala, zagranie klepki które umożliwiło Rybickiemu wyjście sam na sam z Leszczyńskim. Rybicki nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Po wznowieniu gry szybki atak piłkarzy Dolcanu - choć tutaj dużą wagę miał błąd jednego z obrońców Widzewa, który nie wybił futbolówki na czas. Piłkę przejął wówczas prawdopodobnie Piesio (nie było widać), zszedł do końcowej linii bramkowe i zagrał na siódmy metr do niepilnowanego Bajdura, który strzałem z woleja pokonał Krakowiaka.

• REMISSSSS!!! WYRÓWNANIE!!!! BAJDUR!!!

• NIEMOŻLIWE!!!! GOOOOOL DLA WIDZEWA!!! MARIUSZ RYBICKI DAJE WIDZEWOWI PROWADZENIE!!!

• Ostre wejście Nishi upomniane żółtą kartką.

• Inicjatywę na boisku przejęli... goście! Zagościli pod bramką Leszczyńskiego już dwukrotnie, co prawda bez dobrych strzałów, ale jednak!

• Zmiana w ekipie z Ząbek. Plac gry opuszcza Bartosz Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Paweł Tarnowski.

• Gramy!

• Tak naprawdę ciężko cokolwiek pozytywnego napisać o grze obydwu drużyn. Szybkie tempo? Czasami było widać przyśpieszenie w grze, jednak w przekroju całej połowy gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Sytuacji jak na lekarstwo, jedyną dobrą okazję zmarnował Bajdur, który przestrzelił z dwunastego metra. Z pewnością obecny wynik ma dwie perspektywy: dla Widzewa każdy punkt jest na wagę złota, z kolei podopieczni Dariusza Dźwigały denerwują się obecnym remisem z "latarnią ligi".

• KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI MECZU!

• Arbiter techniczny dzisiejszego spotkania poinformował, że pierwsza połowa meczu zostanie przedłużona o jedną minutę.

• Na trybunach 690 kibiców.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zgranie piłki na trzeci metr, wybicie przez obrońcę Widzewa głową futbolówki, ponowne zgranie głową piłkarza Dolcanu do wbiegającego na trzeci metr Piesio. Uderzenie głową wprost w Krakowiaka.

• Zamieszanie w strefie Dolcanu, szybki zwód Bernhardta zakończony niecelnym strzałem.

• Za przewinienie ukarany żółtą kartką został Damian Kądzior.

• Za nami już nieco ponad trzydzieści minut spotkania. Poza jedną klarowną sytuacją Bajdura (nie licząc strzału Kędziora na początku meczu), spotkanie przebiega w szybkim tempie, ale tylko w środkowej części boiska. Z pewnością nie takiego wyniku spodziewał się trener Dariusz Dźwigała, choć należy przyznać, że Widzew gra bardzo mądrze.

• Faul Osolińskiego na Strausie. Sędzia przerywa grę.

• Bajdur i ..... NIE MA GOLA!! Sytuacja z przypadku, byle jakości przedłużenie piłki Kędziora z lewej strony boiska w pole karne minęło dosłownie WSZYSTKICH obrońców Widzewa. W "11" wpadł Bajdur, który POWINIEN to strzelić, jednakże piłka po Jego uderzeniu poszybowała wysoko nad poprzeczką!

• Drugi poważny błąd w tym meczu popełnił młodzieżowiec Zgarda. Była to kolejna sytuacja, gdzie zagrał w środkowej części boiska wprost pod nogi rywala. Kontra także i w tym przypadku okazała się niewypałem, ale następna taka sytuacja może zostać już wykorzystana przez Dolcan.

• Wiśniewski na spalonym.

• Świetny rajd Lisowskiego lewą flanką, zakończoną kolejnym rzutem rożnym. Okazuje się, że prawa strona Dolcanu stanowi newralgiczny punkt zespołu Dariusza Dźwigały.

• Praktycznie cała drużyna Dolcanu w momencie przejęcia piłki przez rywali znajduje się na połowie Widzewa. Widać, że goście nie potrafią sobie z tym poradzić.

• Widzew z minuty na minutę odważniej atakuje bramkę Leszczyńskiego. Kolejny rzut rożny.

• Zagranie ręka Piesio. Rzut wolny.

• Od bramki Leszczyński.

• Wejście Mrozińskiego w pole karne poskutkował wywalczeniem rzutu rożnego. Pierwszego w tym spotkaniu dla Widzewa.

• Było groźnie! Płaskie uderzenie Piesio wybronił Krakowiak na raty. Dobijać chciał Kądzior, ale został odgwizdany spalony.

• Ostre starcie Piesio i Krakowiaka. Sędzia odgwizduje faul dla Widzewa.

• Rzut wolny z bocznej strefy boiska dla Dolcanu. Piłka wrzucona w pole karne minęła wszystkich graczy i wylądowała w rękach Krakowiaka.

• Przypomnę to, czego nie zrobiłem na początku relacji: spotkanie Dolcanu z Widzewem jest zaległym meczem 19. kolejki 1 Ligi. Wówczas mecz odwołano z powodu złych warunków atmosferycznych.

• Świetna prostopadła piłka do Bartrovicia, wydawało się że piłkarz nie znajdował się na pozycji spalonej. Odmiennego zdał był sędzia boczny, który podniósł chorągiewkę.

• Faul Długołęckiego na Strausie. Ponad 30. metrów do bramki Leszczyńskiego.

• Ryzykowne zagranie głową Jakubika do Leszczyńskiego, bliski przechwytu był Bernhardt.

• Nie minęło kilka sekund a już pierwsza okazja dla Dolcanu! Świetnie zagranie Wiśniewskiego do wbiegającego Kądziora, ten obrócił się w polu karnym i strzelił tuż obok słupka bramki Krakowiaka!

• Gramy!

• Zawodnicy już na murawie, trwa przywitanie obu zespołów!

• Piłkarze już w tunelu prowadzącym na murawę. Za chwilę rozpoczynamy mecz!

• @MF: Kibiców gości dopóty brak.

• Na odmiennym biegunie znajdują się piłkarze Dolcanu, którzy świetnie rozpoczęli wiosenne zmagania ligowe. Ostatnie dwa zwycięstwa z Miedzią Legnica (przy red. 3:0) i Termalicą (przy red. 3:1) znacząco podbudowały morale zespołu Dariusza Dźwigały. Wiosną podwarszawski klub prezentuje się znacznie lepiej niżeli za kadencji Macieja Sasala. Dolcan gra odważnie, wysoko pressingiem, co poniekąd "zabija" chęci do gry przeciwnikom. Czy dzisiaj Dolcan rozgromi Widzew? Być może, ale należy pamiętać, że piłka nożna to jak każdy inny sport, a w nim dzieją się różne cuda.

• Kilka słów przed mecze. Sytuacja Widzewa - nie ukrywajmy - jest dramatyczna. Klub targany problemami finansowymi i kadrowymi jest bliski spadku do 2. Ligi na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek. Ostatnio problemy z licencją również dolały oliwy do ognia, co z pewnością bardziej podłamało piłkarzy. Zawodników młodych zaznaczmy, bo kadra "widzewiaków" z takowych w większości się składa.

• Krótka lektura wprowadzająca w atmosferę meczową na naszej stronie internetowej. Zapowiedź przedmeczowa

• Garstka przedmeczowych informacji: zainteresowanie meczem wydaje się być skromne, 15 minut przed meczem spora część trybuny jest jeszcze wolna. Kibiców Widzewa póki co nie widać na horyzoncie. Wszyscy kibice wchodzący na teren stadionu są wylegitymowani przez stewardów.