Dolcan Ząbki

2

Zagłębie Lubin

2

• Druga połowa mniej ciekawa niż pierwsza, ale bramki lekko zamazują ten obraz. Matuszek uratował punkt dla Dolcanu, który pozostaje niepokonany. Za uwagę dziękują Mateusz Faderewski i Tomasz Górski. Zapraszamy na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklas.net

• KONIEC, Dolcan znowu remisuje, ale tym razem 2:2 z Zagłębiem Lubin.

• Piłka meczowa dla Błąda, ale szczupakiem nie trafia w piłkę! Dobre zagranie ze skrzydła Przybeckiego.

• Kontra Zagłębia spaliła na panewce, ale po interwencji Klepczarka aut na wysokości pola karnego Dolcanu. Bez zagrożenia.

• Trzy minuty doliczone.

• Forenc niepewnie interweniuje poza polem karnym! Niewiele brakowało by piłka odbiła mu się od ręki!

• Neumann zastępuje Mazka.

• Odpowiedź gospodarzy i Wiśniewski nie przejmuje piłki w "16" od Piesio. A wychodził sam na sam...

• Kontra Zagłębia i podanie z głębi pola do Krzysztofa Piątka. Strzał z narożnika pola karnego na raty broni Leszczyński.

• Akcja Dolcanu z prawej strony i strzał, po którym piłka poleciała wysoko nad poprzeczką. Z piątki Forenc zarył w ziemię i aut dla gospodarzy przy linii środkowej.

• Stokowiec poddenerwowany grą swoich podopiecznych. Zapowiada się długa rozmowa w drodze powrotnej do Lubina.

• Tomasz Chałas melduje się na ławce a zastępuje go Bartosz Wiśniewski.

• Statystyka widzów: 650 kibiców gospodarzy + 50 fanów gości.

• Druga zmiana w Zagłębiu. Piątek za strzelca drugiej bramki, Woźniaka.

• Kopia sytuacji pierwszej bramki Zagłębia. Pewna dobitka Matuszka i Dolcan powraca do gry!

• GOOOOOOL!!!!! Błyskawiczna odpowiedź Dolcanu!!! Matuszek doprowadza do wyrównania!

• Leszczyński po raz kolejny na posterunku. Pędzący Błąd mimo asysty obrońcy dobiegł do bramki gospodarzy, lecz został wybity z rytmu i powstrzymany przez Leszczyńskiego. Bardzo dobry mecz golkipera Dolcanu!

• @MF: Dośrodkowanie z rzutu rożnego Arkadiusza Błąd co do centymetrów na głowę swojego imiennika Woźniaka. Leszczyński bez szans!

• GOOOOOOOOOOOOL!!! Woźniak podwyższa na 2:1 dla Zagłębia!!

• Zmiana, tym razem w Dolcanie. Świerblewski wchodzi, Grzelak schodzi.

• Chałas na spalonym.

• Kolejne, ostre wejście Tosika w Łuszkiewicza. Za chwile piłkarz z Lubina zakończy mecz z czerwoną kartką.

• Wspomniana zmiana. Przybecki za Kwieka.

• Szykuje się pierwsza zmiana w szeregach Zagłębia. Na boisku pojawi się Przybecki.

• Spięcie Papadopulosa i Klepczarka, obydwoje walczyli o piłkę jednak w porę interweniował Leszczyński.

• Błyskotliwe rozegranie rzutu wolnego. Podanie do Tarnowskiego przed pole karne zakończone strzałem wspomnianego. Obok bramki.

• Tosik za swa brutalną grę ukarany (w końcu) żółtą kartką.

• Rezerwowi Zagłebia w pełnym rozruchu, z pewnością za chwilę zobaczymy pierwszej zmiany.

• Starcie Piesio i Tosika. Było groźnie.

• Role odwróciły się, teraz to Dolcan wyszedł z przewagą i co rusz atakuje bramkę Ferenca.

• Zagłębie rozpoczęło drugą część z animuszem, po grze sądząc im bardziej zależy na zdobyciu trzech oczek.

• Ostre starcie Mazka i Piątka. Zawodnik Dolcanu chwilowo opatrywany poza boiskiem.

• @MF: Doping kibiców gospodarzy, na razie bez odpowiedzi gości z Lubina.

• Na spalonym Woźniak.

• Mazek ograł trzech rywali, przełożył sobie piłkę na lewą stopę a Jego strzał z trudem wybronił Ferenc.

• Gramy!

• Piłkarze obu drużyn ponownie na murawie!

• dolcan zag

dolcan zagłębie

• Początkowo dobre tempo meczu, z lekką nakreśloną przewagą Dolcanu który stworzył sobie kilka dogodnych okazji. Bramka jaką zdobyli gospodarze ostudziła głowy zawodników a przewagę uzyskali goście. Konsekwencją tego była odpowiedź ze strony Zagłębia, choć trzeba przyznać, że dość przypadkowo zdobyta bramka. Niebawem druga część spotkania.

• Koniec pierwszej części meczu.

• Sędzia techniczny spotkania doliczył jedną minutę.

• @MF: Wymiana ciosów po obu stronach murawy. Trudno nadążyć za akcjami. Dzieje się! ;)

• Szybka kontra Dolcanu zakończona niecelnym dośrodkowaniem Piesia.

• Pierwszy kartonik w tym meczu. Tadrowski upomniany żółta kartką po faulu na Piątku.

• Niesamowita sytuacja!! Kwiek znalazł się "oko w oko" z Leszczyńskim, starał się go wkręcić w murawę, lecz z pomocą dwóch obrońców bramkarz poradził sobie z zawodnikiem Zagłębia. Nerwy poniosły cały sztab z Lubina a w szczególności szkoleniowca Stokowca, który nie mógł uwierzyć w to, co zrobił Jego podopieczny.

• Wrzutka z autu centralnie na głowę Grzelaka. Ferenc wybił na rzut rożny.

• Zagranie z głębi pola na długi słupek do Woźniaka, następnie strzał musiał ratować Leszczyński, który niefortunnie wypluł piłkę przed siebie. Do futbolówki dobiegł Papadopulos i dobił piłkę.

• GOOOOOOOL!!! Zagłębie wyrównuje!!! Papadopulos!

• Ostatnie 5 minut to stonowana gra Dolcanu i Zagłębia. Bez fajerwerków, bez akcji, bez ambicji.

• Błąd Łuszkiewicza i przejęcie piłki przez Tosika, zagranie do Woźniaka, który oddał słaby strzał na bramkę Leszczyńskiego.

• Świetne, idealne wręcz zagranie Piesio na drugą stronę (lewą) boiska do Grzelaka, który bez zastanowienia, wewnętrzną częścią stopy uderzył wprost w "okienko" bramki Ferenca!! Kapitalna bramka!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bramka "Stadiony Świata"!!! Rafał Grzelak i 1:0 dla Dolcanu!

• Grzelak w mur.

• Rzut wolny dla Dolcanu z około 23 metrów od bramki.

• To była najlepsza okazja Dolcanu! Świetna kontra prawą stroną, zagranie piłki przez Tarnowskiego do Chałasa, który w stylu kung-fu starał się skierować futbolówkę do siatki. Piłka wylądowała.. na samochodzie strażackim.

• Prostopadły przerzut Mazka do Grzelaka, ograł dwóch obrońców i uderzył przy krótkim słupku. Ferenc z problemami.

• Faul Grzelaka na Ferencu po zgraniu piłki przez Łuszkiewicza.

• Pierwszy celny strzał Dolcanu! W walce powietrznej futbolówka minęła obrońców Zagłębia, przejął ją Mazek i oddał trudny do wyłapania strzał.

• Bardzo dobre wyprowadzenie piłki przez Piesio, którego podanie otrzymał Chałas. Napastnik przebiegł 30 metrów a strzał, bardzo słaby zresztą, minął słupek bramki Ferenca.

• TG: Początek spotkania pod dyktando gospodarzy, którzy stworzyli 2-3 bardzo dobre okazje. Jeżeli chodzi o doping, to kibice z obu stron milczą. Wróć: "rozgrzewają struny głosowe".

• Odpowiedź gospodarzy, szybki rajd prawą stroną Mazka, jego dośrodkowanie z trudem wyciągnął Ferenc lecz zrobił to niefortunnie, bo blisko oddania strzał był Łuszkiewicz.

• Akcja oskrzydlająca graczy Zagłębia zakończona celną centrą w pole karne Dolcanu. Piłkę pewnie wyłapał Leszczyński.

• Pierwszy celny strzał na bramkę oddany przez Zagłębie. Wykonywał Błąd z rzutu wolnego.

• Rzut wolny dla Zagłębia, przy piłce Błąd.

• Inicjatywę stara się przejąć zespół Dolcanu, bardzo dużo piłek jest zagrywanych do Pesia, który dwoi się i troi przy asyście dwóch piłkarzy Zagłębia.

• Dolcan rozpoczął mecz systemem 3-5-2, natomiast goście 4-2-3-1.

• Dolcan - Zagłębie

• Zaczynamy!

• Piłkarze już na murawie! Oczywiście przy akompaniamencie hymnu Dolcanu. ;)

• tg: HYMN DOLCANU DLA TYCH, KTÓRZY NIE ZNAJĄ (I LUBIĄ)

• Sędziowski gwizdek nakazał przygotowanie obydwu drużyn do uformowania szyków. Za chwilę piłkarze wyjdą na murawę.

• Na trybunie gospodarzy początkowo około 300 kibiców, co jest dość dużym zaskoczeniem, ponieważ niedzielne spotkanie obwieszczono hitem kolejki.

• MF: Kibice z Lubina powolutku wchodzą do sektora gości. Znając działania służb mundurowych, zameldują się Oni na miejscu dopiero na początku drugiej połowy.

• MF: Witam Państwa po dłuższej przerwie! Od razu z miejsca lecimy z mini-typowaniem. Proszę podać swoje typy odnośnie tego meczu w komentarzach. ;)

• Do rozpoczęcia meczu 16 minut. Piłkarze obu drużyn rozgrzewają się w najlepsze, sędziowie właśnie zeszli do szatni.

• dz

Dolcan Zagłębie

• Trzy kwadranse do rozpoczęcia spotkania. Na trybunie głównej Dolcan Areny jest raptem ok. 30 entuzjastów pierwszoligowej piłki.

• Przed momentem na rozgrzewkę wyszli piłkarze Dolcanu. Z ekipy gości rozruch mają tylko bramkarze. A dokładniej przebieżkę.

• Rezerwowi Dolcanu: 85. Maciej Humerski (BR), 14. Damian Jakubik, 18. Norbert Neumann (M), 11. Łukasz Sierpina, 3. Rafał Zembrowski, 24. Damian Świerblewski, 21. Bartosz WIśniewski.

• Poznaliśmy wyjściowe składy obu drużyn. Na analizę przyjdzie jeszcze czas. Najpierw jednak zobaczmy kogo Marcin Sasal oraz Piotr Stokowiec mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, więc rezerwowi Zagłębia Lubin: 30. Dominik Hladun (BR, M), 21. Maciej Kowalski-Haberek (M), 38. Damian Kowalczyk (M), 22. Paweł Oleksy, 26. Krzysztof Piątek (M), 14. Miłosz Przybecki, 17. Adrian Rakowski.

• Na relację NA ŻYWO zapraszają prosto z Dolcan Arena (stały bywalec) Tomasz Górski oraz wracający z długich wojaży Mateusz Faderewski.

• Za godzinę rozpocznie się szlagier pierwszej ligi, w którym Dolcan Ząbki podejmie spadkowicza z Ekstraklasy, Zagłębie LUbin.