2

Widzew Łódź

1

• Ze stolicy Górnego Śląska to już wszystko. Dziękujemy bardzo za czytanie naszej relacji. Do zobaczenia, do usłyszenia. Miłego popołudnia.

• W Katowicach wielka radość, pierwsze od siedmiu lat zwycięstwo na inaugurację rozgrywek.

• GieKSa wygrywa po dramatycznej końcówce z Widzewem Łódź 2:1!!! Gospodarze prowadzili po pierwszej odsłonie 1:0 po bramce Rafała Kujawa, w drugiej do remisu doprowadził Augustyniak, jednak to 3 punkty zostają w Katowicach po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym przez Grzegorza Goncerza.

• Rzut karny dla GieKSy wywalczył Aleksander Januszkiewicz, tak ten o którym pisałem, że trener Moskal może mieć z niego dużą uciechę! Młody pomocnik GKS-u wpadł w pole karne, nawinął dwóch obrońców, a następnie został sfaulowany.

• Grzegorz Goncerz pewnie pokonuje Krakowiaka strzałem po ziemi w lewy róg bramki.

• Kaaaaaaaaaaarny dla GieKSy!!!

• Piłkarze GieKSy wyglądają jakby opadli z sił. Tylko kiedy te siły stracili? W drugiej połowie nie widać było, żeby grali na pełnych obrotach. Pogoda nie jest dla zawodników żadnym usprawiedliwieniem.

• GKS na własne życzenie stracił bramkę. Zwycięstwo wymyka się gospodarzom z rąk.

• Za Mariusza Rybickiego na murawie pojawił się Piotr Czapliński.

• Bramka dla Widzewa! Remis! Rafał Augustyniak mocnym strzałem zza pola karnego doprowadza do wyrównania.

• Kontratak GieKSy zatrzymany przed Krystiana Nowaka - defensora Widzewa.

• Czerwiński w miejsce Sławomira Dudy. Trener Moskal wraca do ustawienia z czwórką obrońców.

• Dwa rzuty rożne dla Widzewa, z których to nic nie wynikło.

• Żółta kartka dla Kasprzaka za podważanie decyzji sędziego.

• Przypomnijmy, że trener Moskal ustawił swój zespół w formacji 3-5-2, co na pierwszoligowych boiskach jest rzadkością.

• Przybyła w miejsce Brozia.

• Kamil Cholerzyński został przesunięty do linii obrony.

• W miejsce Kamińskiego na boisku pojawił się debiutant Krzysztof Bodziony.

• Piłkarze uzupełniają płyny przy ławkach rezerwowych.

• Za niesportowe zachowanie.

• Na prawym skrzydle GKS-u dobrze prezentuje się Aleksander Januszkiewicz. Widać, że to ciekawy zawodnik, z którego to trener Moskal może mieć duży pożytek w tym sezonie.

• Po ponad godzinie gry, to na pewno GKS jest jak na razie lepiej prezentującą się drużyną w tym meczu. Gospodarze kontrolują wydarzenia na boisku i co najważniejsze to oni jak na razie trafili do bramki Widzewa.

• Z boiska schodzi strzelec gola dla GieKSy Rafał Kujawa, żegnany gromkimi brawami. W jego miejsce wszedł Przemysław Pitry.

• W zespole Widzewa poza Mariuszem Rybickim mało kto jest zainteresowany wyprowadzaniem ataków na bramkę strzeżoną przez Antonina Bucka.

• GKS oddał pole rozgrywania piłki Widzewowi. Gospodarze czekają na wyprowadzenie kontrataku.

• Pierwsze indywidualne upomnienie dla pomocnika GieKSy.

• Mariusz Rybicki uderzył zza pola karnego ponad bramką GKS-u.

• Na spalonym Grzegorz Goncerz.

• Strzał Kasprzaka z dystansu bardzo niecelny, obok bramki Bucka.

• Zaczynamy drugą odsłonę naszego spektaklu! Widzew od środka. Obie drużyny w niezmienionych składach.

• Obok Pawła Olkowskiego siedzą Grzegorz Fonfara oraz Bartłomiej Chwalibogowski. Pierwszy został wypożyczony do Energetyka ROW Rybnik, drugi natomiast szuka sobie nowego klubu.

• Na trybunach przy Bukowej zasiadł były piłkarz GieKSy, Górnika Zabrze a od tego sezonu zawodnik 1.FC Koeln - Paweł Olkowski.

• Na murawie stadionu przy Bukowej występ tancerek. Kibice gospodarzy nie mają jak na razie na co narzekać.

• GKS prowadzi do przerwy z Widzewem 1:0! Przypomnijmy bramkę dla gospodarzy zdobył Rafał Kujawa.

• Rajd Ceglarza z prawej strony boiska. Pomocnik GieKSy podał piłkę po ziemi do Cholerzyńskiego, jednak popularny ''Kufel'' strzelił mocno, ale wprost w bramkarza gości.

• Rybicki z rzutu wolnego. Do piłki wrzuconej w pole karne doszedł jeden z zawodników Widzewa, oddał strzał, jednak piłkę z trudem obronił Antonin Bucek.

• W ataku gości w ogóle niewidoczny jest Eduards Visnakovs. Jak na razie nie przypomina nam zawodnika, który strzelał gole w Ekstraklasie w poprzednim sezonie.

• Na ''skrzydłach'' Widzewa grę na siebie próbuje wziąć Mariusz Rybicki, ale jego zaangażowania nie potrafią wykorzystać koledzy z zespołu.

• Pięć minut do końca pierwszej połowy. Na boisku dużo walki w środku pola, brak składnych akcji.

• Oprawa na ''Blaszoku'' kibiców GieKSy poświęcona przyjaźni z sympatykami Górnika Zabrze.

• Dwie groźne sytuacje dla GieKSy. Najpierw z prawej strony dośrodkował Januszkiewicz, jednak żaden z zawodników gospodarzy nie doszedł do strzału. W kolejnej akcji piłkę za plecy obrońców Widzewa przerzucił ponownie Januszkiewicz, za akcją poszedł Kujawa, ale futbolówkę z pod nóg wybrał mu Krakowiak.

• Widzew jak dotąd rozgrywa swoje akcje bardzo niedokładnie. Brak w ich poczynaniach konkretnego pomysłu.

• Wymarzona sytuacja dl gości na doprowadzenie do remisu! Mateusz Broź wyszedł na wolną pozycję, przed nim stanął tylko bramkarz GKS-u, jednak pomocnik RTS-u przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

• Co ciekawe Rafał Kujawa - strzelec gola dla GieKSy jest wychowankiem ŁKS-u, czyli odwiecznego rywala Widzewa. Tak więc ta bramka ma dla niego na pewno dodatkowy smaczek.

• Przerwa w grze na uzupełnienie płynów przez piłkarzy. Upał nie ułatwia gry naszym ''aktorom'' na boisku.

• Po strzelonym golu dla GKS-u tempo meczu nieco spadło. Gospodarze starają się rozgrywać piłkę w ataku pozycyjnym jednak jak na razie nic z tego nie wychodzi. Jest zbyt dużo niedokładności.

• Opis bramki: Napastnik GieKSy został obsłużony podaniem ze środkowej cześci boiska, przyjął piłkę na klatkę piersiową, minął obrońcę i strzelił tuż przy krótkim słupku bramki Widzewa.

• Bramka dla GKS-u!!! Pierwsza w sezonie 2014/2015!!! Strzelcem bramki Raaafał Kujawa!!!

• Kolejny już rzut rożny dla Widzewiaków, tym razem z prawej strony. Dośrodkowanie przecinają obrońcy GieKSy.

• GKS jak na razie próbuje przedostać się pod bramkę Krakowiaka prostopadłymi podaniami do Goncerza.

• Płaski strzał Augustyniaka bez problemu wyłapuje Bucek.

• Rzut wolny dla gości.

• Grzegorz Goncerz ruszył do piłki podanej na wolne pole, jednak napastnika gospodarzy ubiegł precyzyjnym wślizgiem jeden z obrońców Widzewa.

• Teraz pod bramką gospodarzu starcie Visniakovs'a z obrońcą popularnej "Gieksy", obrońca gospodarzy okazał się górą w tej sytuacji.

• Teraz katowiczanie spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie, próba kolejnego prostopadłego podania, tym razem po lewej stronie boiska, ale zagranie za mocne i od bramki rozpocznie Krakowiak.

• Kolejne prostopadłe zagranie na połowę gości, jednak do futbolówki nie doszedł Aleksander Januszkiewicz i od rzutu z autu rozpoczną Widzewiacy.

• Gospodarze chcieli rozpocząć ten mecz mocnym zagraniem na pole karne rywala, ale piłka wylądowała wprost w rękach Krakowiaka.

• Pierwszy gwizdek sędziego Marka Opalińskiego! Zaczynamy sezon 2014/15 1. ligi w Katowicach!

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę stadionu przy Bukowej przy owacyjnych brawach kibiców. Widać, że fani katowickiego zespołu są głodni futbolu!

• Ławka rezerwowych GKS-u Katowice: Rafał Dobroliński (Br.), Alan Czerwiński, Kamil Bętkowski, Krzysztof Wołkowicz, Krzysztof Bodziony, Bartosz Sobotka, Przemysław Pitry.

• Ławka rezerwowych Widzewa Łódź: Patryk Wolański (Br.), Veljko Batrović, Jakub Czapliński, Volodymyr Pydvirnyi, Michał Sołtysik, Michał Przybyła, Mateusz Ławniczak.

• Dzisiaj ciężko będzie zawodnikom obu zespołów forsować tempo w tym spotkaniu, jest bardzo gorąco i parno. Zapewne będą potrzebne przerwy w trakcie gry na uzupełnienie płynów.

• Witamy ze stadionu Bukowa w Katowicach. Już za moment rozpoczynamy mecz 1. kolejki 1. ligi, w którym GKS Katowice zagra z Widzewem Łódź!