1

Arka Gdynia

2

• Za uwagę dziękuję już Państwu bardzo serdecznie Bartosz Głąb, miłego wieczora!

• Koniec meczu! Arka Gdynia notuje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie! Gdynianie zasłużenie wygrywają z GKS-em Tychy na wyjeździe.

• W końcówce meczu żółtą kartą ukarany jeszcze Pavol Ruskovsky.

• Do podstawowego czasu gry sędzia techniczny dolicza co najmniej trzy minuty.

• W samej końcówce meczu jeszcze zmiana w drużynie Arki. Za Grzegorza Lecha na placu gry melduje się Robert Sulewski.

• W końcówce meczu jeszcze gospodarze przycisnęli starając się zdobyć wyrównującą bramkę.

• Jeszcze wracając do bramki dla gości. Dalekim wyrzutem z autu grę wznowi Marcin Warchlak, w polu karnym najprzytomniej zachował się Antoni Łukasiewicz, który w ogromnym zamieszaniu wpakował piłkę do bramki rywala.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy, za Mariusza Zganiacza na placu gry melduje się Pavol Ruskovsky.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Arka obejmuje prowadzenie! Antoni Łukasiewicz!

• Prawą stroną boiska popędził Łukasz Kowalski, dośrodkował na głowę Pawła Abbotta, a ten świetnym strzałem głową trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy!

• Przed znakomitą szansą stanął teraz Marcin Wodecki! Po dwójkowej akcji z Marcinem Radzewiczem, Wodecki dostał piłkę w polu karnym rywala, ale uderzył w obrońcę.

• Pierwsza zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Aleksander Jagiełło, a na nim melduje się Antonio Calderon.

• Po rzucie wolnym dla GKS-u piłkę wybili gracze gości, dopadł do niej jeszcze Marcin Wodecki i strzałem z woleja chciał zaskoczyć Skowrona, źle uderzona piłka trafiła jeszcze do Macieja Kowalczyka, który ładnie się obrócił, ale nie trafił w światło bramki.

• Niesamowita szansa gości! Paweł Wojowski otrzymał piłkę w polu karnym tyszan, dograł jeszcze do Pawła Abbotta, a ten płaskim strzałem minimalnie się pomylił.

• Druga zmiana w tym meczu w szeregach GKS-u Tychy. Za Roberta Dymowskiego na placu gry pojawia się Hubert Otręba.

• Kolejna dobra okazja gospodarzy. Marcin Wodecki wrzuca piłkę z prawej strony boiska, w polu karnym lekko strącił ją tylko Maciej Kowalczyk, cała akcja skończyła się na rzucie rożnym.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, ukarany nią Łukasz Kowalski.

• Znakomita kontra gospodarzy. Damian Szczęsny popędził prawą stroną boiska, dograł do Macieja Kowalczyka, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki rywala.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! GKS Tychy wyrównuje za sprawą bramki Macieja Kowalczyka!

• Ależ okazje miał teraz GKS Tychy! Po dośrodkowaniu Marcina Wodeckiego przed świetną szansą stanął Robert Dymkowski, ale jego strzał głową fantastycznie obronił Łukasz Skowron!

• Mariusz Zganiacz dograł piłkę w pole karne gości, jednak wszystko przerwał Krzysztof Sobieraj dalekim wybiciem.

• Aleksander Jagiełło popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne do Abbotta, ten zakręcił dwoma obrońcami rywali, przerzucił jeszcze futbolówkę na drugą stronę pola karnego, gdzie jednak całą akcję zepsuł Paweł Wojowski anemicznym strzałem głową.

• Arka fantastycznie rozpoczęła tą drugą połowę meczu i teraz mogą w spokoju kontrolować przebieg spotkania w Jaworznie. Pewnie utrzymują się przy piłce daleko od własnej bramki.

• Niesamowity początek drugiej połowy w wykonaniu Arkowców. Piłka powędrowała w pole karne gospodarzy, do której dopadł Bartosz Ława i technicznym strzałem obok Marka Igaza otworzył wynik tego spotkania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Arka obejmuje prowadzenie po bramce Bartosza Ławy!

• Gwizdek sędziego, rozpoczynamy drugą połowę meczu w Jaworznie!

• Przed rozpoczęciem drugiej połowy meczu pierwszą zmianę w tym meczu. Za Mateusza Bukowca na placu gry pojawia się Łukasz Bocian.

• Teraz dopiero na boisku pojawiają się tyszanie. Za moment początek drugiej połowy.

• Już na murawie pojawiają się piłkarze Arki, graczy z Tychów jeszcze nie widać.

• Koniec pierwszej połowy mecz w Jaworznie. GKS Tychy bezbramkowo zremisuje z Arką Gdynia. Na drugą część meczu zapraszamy już za pare minut.

• Powinno być 1:0 dla Arki! Bartosz Ława minął niepotrzebnie wychodzącego Marka Igaza i dograł do Pawła Wojowskiego, ten jednak strzałem głową trafił w obrońcę tyszan.

• W ripoście przed szansą stanęli goście. Futbolówka zagrana za plecy obrońców gospodarzy, do której dopadł Łukasz Kowalski. Zawodnik Arki trafił tylko w boczną siatkę.

• Pierwsza tak groźna w tym meczu akcja tyszan! Dośrodkowanie piłki z lewej strony boiska, z prawej zamykał akcję Mateusz Bukowiec, ale strzałem głową minimalnie spudłował.

• Aleksander Jagiełło decyduje się na strzał z dalszej odległości. Igaz niepewnie piąstkuje piłkę przed siebie, do futbolówki jednak nie dopadł żaden z graczy gości.

• Rzut rożny dla Tychów wykonywany przez Mariusza Zganiacza, piłka jednak ląduje wprost w ręce bramkarza Arki.

• Wydaje się jakby Arka nieco się wypaliła, już nie atakują tak dynamicznie, GKS powoli dochodzi do głosu, ale nic konkretnego puki co z tego nie wynika.

• Mniej ciekawy moment gry w Jaworznie. Arka naciska, ale nie potrafi przedostać się w pole karne rywala. Tyszanie bardzo umiejętnie się bronią.

• Ponownie Jagiełło robi zamieszanie po lewej stronie boiska, kolejna rzutka, tym razem bliski dojścia do piłki Abbott, zabrakło centymetrów.

• Aleksander Jagiełło odebrał piłkę na połowie rywala, popędził do końcowej linii i wrzucił na pole karne, jednak z problemami udało się wybić piłkę Igazowi.

• Drugi rzut wolny tyszan na połowie rywala. Mariusz Zganiacz zagrywa dobrą piłkę w pole karne, bliski dojścia był Marcin Kowalczyk, jednak w ostatniej chwili został wyprzedzony.

• Po rzucie rożnym znowu do strzału głową doszedł Grzegorz Lech i ponownie jak pare minut wcześniej nie trafił w bramkę.

• Akcja lewą stroną Warcholaka, popędził do końcowej i wrzucił piłkę w pole karne rywala, tam jednak futbolówkę na rzut rożny wyekspediował Marcin Radzewicz.

• Arka nadal nie odpuszcza. Tyszanie wciąż kurczowo się bronią, wydaje się, że kwestią czasu jest, kiedy ta obrona zostanie rozmontowana.

• Marcin Warcholak wyrzuca piłkę z autu aż pod bramkę GKS-u Tychy. Marek Igaz jednak pewnie łapie piłkę i szybko wyprowadza kontrę swojego zespołu. Piłka jednak trafia wprost w ręce bramkarza Arki.

• Po stałym fragmencie gry znowu było zagrożenie pod bramką gospodarzy. Tym razem do uderzenia głową doszedł Grzegorz Lech, ale przymierzył niecelnie.

• Rzut wolny dla Arki Gdynia. Bartosz Ława chciał zaskoczyć rywali precyzyjnym uderzeniem, piłka jednak trafia w mur i za moment będziemy mieli rzut rożny.

• Kolejna zagranie przecinające blok obronny tyszan. Tym razem jednak na miejscu Mateusz Mączyński, który daleko wybija piłkę.

• To powinna być bramka dla Arki! Znakomita wrzutka z prawej strony, idealne uderzenie głową Abbotta i fenomenalna parada Marka Igaza, który ratuje swój zespół przed stratą bramki!

• Wrzutka z prawej strony boiska i ponownie przed szansą na bramkę stanął Paweł Abbott. Napastnika Arki jednak zablokował jeden ze stoperów GKS-u i będziemy mieli tylko rzut rożny.

• Arka zdecydowanie kontroluje tempo gry w Jaworznie. Tyszanie na połowę rywali przedzierają się jedynie po kontratakach.

• Wrzutka gospodarzy z rzutu wolnego, jednak dośrodkowanie nieco przeciągnięte i od własnej bramki rozpocznie grę Łukasz Skowron.

• Pierwszy ofensywny wypad w tym meczu tyszan. Maciej Kowalczyk jednak osamotniony postanowił oddać strzał z dalszej odległości, jego uderzenie jednak zostało zablokowane.

• W tych pierwszych minutach meczu zdecydowaną przewagę mają gdynianie. Arka zamyka rywala niemal w ich własnym polu karnym. Aleksander Jagiełło i Bartosz Ława są bardzo aktywni po bokach boiska. GKS tylko rozpaczliwie wybija piłki.

• Ależ okazja gości! Bartosz Ława zagrał znakomitą otwierającą piłkę do Pawła abbotta, ten jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem tyszan, trafił wprost w golkipera gospodarzy.

• Wrzutka jednak bardzo nieudana i nie było większego zagrożenia.

• Pierwszy stały fragment gry dla gości tego spotkania. Na wysokości trzydziestego metra przed bramką Marka Igaza. Piłkę już ustawia Bartosz Ława.

• Jako pierwsi kopnięciem piłki spotkanie zaczęli gracze teoretycznych gospodarzy tego meczu.

• Obje drużyny pojawiły się właśnie na płycie Stadionu Miejskiego w Jaworznie. GKS Tychy zagra w zielono-czerwonych strojach, natomiast Arka w żółto-niebieskich kostiumach!

• Ławka rezerwowych GKS-u Tychy: Piotr Misztal (Br.), Łukasz Bocian, Paweł Smółka, Łukasz Kopczyk, Pavol Ruskovsky, Hubert Otręba, Kamil Nitkiewicz.

• Ławka rezerwowych Arki Gdynia: Jakub Miszczuk (Br.), Glauber Souza Couto, Robert Sulewski, Michał Nalepa, Antonio Calderon, Maciej Koziara, Alan Fialho.

• Oba zespoły rozegrały także w środku tygodnia mecze w ramach 1. rundy Pucharu Polski. GKS Tychy wygrał na wyjeździe z Rozwojem Katowice 1:0 po bramce w 20. minucie Damiana Szczęsnego, natomiast Arka uległa w meczu wyjazdowym Gryfowi Wejherowo 0:1.

• Arka natomiast w dotychczasowych dwóch kolejkach 1. ligi najpierw zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Dolcanem Ząbki, by potem także zremisować z Sandecją Nowy Sącz 1:1.

• Dla obu zespołów to będzie mecz na przełamanie, bowiem ani Arka, ani GKS jeszcze w tym sezonie nie zanotowali kompletu punktów. Tyszanie w dwóch poprzednich kolejkach najpierw zremisowali z Sandecją Nowy Sącz 1:1, by tydzień później także podzielić się punktami, tym razem ze Stomilem Olsztyn remisując 2:2.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego w Jaworznie, gdzie już za moment w ramach 3. kolejki 1. ligi piłkarskiej spotkają się jedenastki GKS-u Tychy i Arki Gdynia.