GKS Tychy

4

Pogoń Siedlce

1

• Pogoń nie wytrzymała trudów doliczonego czasu gry i dostaje dwa nokautujące ciosy. GKS Tychy wygrywa 4:1!

• GOOOOL! MATEUSZ MĄCZYŃSKI!!

• Szczęsny świetnie zgrał piłkę do Nieśmiałowskiego i ten bez problemu pokonał golkipera Pogoni.

• GOOOOL! DAMIAN NIEŚMIAŁOWSKI!!

• Żółtą kartką za protesty ukarany siedzący na ławce Łukasz Grzeszczyk.

• Kolejna znakomita szansa gospodarzy! Szczęsny popędził prawą stroną i dograł w "szesnastkę", gdzie znalazł się Wodecki, ten mocnym strzałem próbował pokonać bramkarza rywali, jednak Kozaczyński po raz kolejny ratuje Pogoń przed niechybną już wtedy porażką.

• Ostatnia zmiana w barwach tyskiego zespołu Robert Dymowski wchodzi w miejsce Łukasza Grzeszczyka.

• Piotr Krawczyk został złapany na spalonym.

• Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy, Adrian Dziubiński wchodzi za Damiana Nieśmiałowskiego.

• Maciej Kowalczyk wpadł w pole karne gości i spróbował uderzenia z bardzo ostrego kąta. Jacek Kozaczyński zdołał sparować to uderzenie.

• Żółtą kartką ukarany zawodnik Pogoni Siedlce, Tomasz Lewandowski

• Kowalczyk uderzał sprzed pola karnego, ale trafił tylko w golkipera gości.

• Niesamowicie nerwowa końcówka spotkania. Piłkę wybijał Sebastian Przyrowski, a obrońcy Pogoni chcieli złapać rywali na spalonego. Zrobili to jednak tak nieudolnie że Łukasz Grzeszczyk wyszedł z połowy boiska sam na sam z bramkarzem gości. Grzeszczyk minął bramkarza i z ostrego kąta starał się dograć do Kowalczyka, jednak zrobił to bardzo niedokładne i nadal mamy tylko 2:1.

• Zmiana w GKS, Marcin Wodecki wchodzi za Jakuba Bąka.

• Żółtą kartką ukarany Sebastian Przyrowski za odkopnięcie piłki.

• Antonio Calderon pewnie wykonuje "jedenastkę" i mamy już tylko 2:1!

• Artur Gieraga fauluje, rzut karny dla Pogoni!

• Strzał Krystiana Wójcika na bramkę GKS, piłka wędruje wysoko nad poprzeczką.

• Żółta kartka dla Macieja Kowalczyka za faul na własnej połowie.

• Ostatnia zmiana w Pogoni. Za Łukasza Wójcika na boisko wchodzi Piotr Krawczyk.

• Fantastyczne prostopadłe podanie, a w polu karnym gości niespodziewanie znalazł się Muhamed Omić, zawodnik GKS-u oddał potężny strzał z woleja, ale doskonałą paradą popisał się Jacek Kozaczyński wybijając piłkę na rzut rożny.

• Groźny strzał Calderona, ale Przyrowski sparował piłkę na rzut rożny.

• Krystian Wójcik bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał na bramkę GKS, jego strzał był jednak bardzo niecelny.

• Cezary Demianiuk strzela z okolicy szesnastki, jego uderzenie zostało jednak zablokowane.

• Rafał Kosiec ukarany żółtą kartką za faul na Donaldzie Djousse, który leży teraz na murawie Stadionu Miejskiego w Jaworznie.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Radzewicza, małe zamieszanie w polu karnym Pogoni, ale w porę futbolówkę wybijają obrońcy.

• Piłkarze Pogoni próbują w jakiś sposób zaatakować bramkę gospodarzy, ale zupełnie nie mają pomysłu jak to zrobić. Tyszanie grają dziś bardzo mądrze i nie pozwalają rywalom przedostać się we własne pole karne.

• Ależ fantastyczny gol Macieja Kowalczyka. Marcin Radzewicz dośrodkował z rzutu wolnego, a Kowalczyk ekwilibrystycznym uderzeniem z woleja podwyższa wynik spotkania na 2:0!

• GOOOOL! MACIEJ KOWALCZYK!!

• Tyszanie powinni prowadzić 2:0! Fantastyczną indywidualną akcją popisał się Damian Szczęsny ogrywając dwóch rywali w polu karnym rywali i wystawił piłkę do Jakuba Bąka, młody gracz tyszan jednak uderzył nad poprzeczką.

• Demianiuk otrzymał piłkę w polu karnym tyszan i mocno wstrzelił w pole bramkowe, gdzie był Donald Djousse, czarnoskóry zawodnik Pogoni Siedlce jednak nie trafił w piłkę.

• 'Ładna, kombinacyjna akcja gości. Djousse zagrał w pole karne do Demianiuka, ten odegrał tuż przed "szesnastkę" do nowo wprowadzonego Wójcika, który zdecydował się na uderzenie. Strzał z największym trudem na rzut rożny sparował Sebastian Przyrowski.

• Niezbyt udane dośrodkowanie z rzutu wolnego gości, Przyworski bez problemów złapał piłkę.

• Damian Szczęsny stracił piłkę na połowie rywali, ale za moment ją odzyskał i fantastycznie zagrał kierunku Jakuba Bąka. Sędzia jednak przerwał akcje dopatrując się spalonego.

• I druga zmiana w ekipie gości, Wójcik zastąpi Dzięgielewskiego.

• Zmiana w Pogoni Siedlce, Serrano wszedł za Kosiorowskiego.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania!

• Zawodnicy obu drużyn powoli wychodzą na murawę. Za moment zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy GKS Tychy prowadzi z Pogonią Siedlce 1:0.

• Sędzia do pierwszej części spotkania dolicza co najmniej jedną minutę.

• Damian Szczęsny ukarany żółtą kartką.

• Strzał na bramkę GKS Nicolasa Chietino, ale futbolówka powędrowała daleko obok słupka.

• Znakomita wrzutka w pole karne Mateusza Mączyńskiego i Jakub Bąk był bardzo bliski podwyższenia prowadzenia, jednak strzał zawodnika gospodarzy zdołał obronić Jacek Kozaczyński.

• Gospodarze nie przestają ostrzeliwać bramki Pogoni, przed momentem Kowalczyk uderzał zza pola karnego, ale obronił Kozaczyński.

• Gieraga zagrywa piłkę do Szczęsnego, który wpadł w pole karne Pogoni, świetnie wystawił piłkę do wbiegającego Bąka, a ten pewnym strzałem pokonał Kozaczyńskiego.

• GOOOOOL! JAKUB BĄK!!!

• Rzut wolny dla gospodarzy,Grzeszczyk bezpośrednio uderzał na bramkę Pogoni, ale obronił Kozaczyński.

• Na linii pola karnego gości faulowany Maciej Kowalczyk, będzie znakomita okazja dla GKS-u na objęcie prowadzenia.

• Radzewicz dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale futbolówkę wybił głową Lewandowski.

• Dawid Dzięgielewski ukarany żółtą kartką.

• Mateusz Mączyński wpadł w pole karne przeciwników, ale w momencie oddawania strzału został skutecznie zablokowany.

• Mateusz Grzybek pędził prawą flanką, zawodnik GKS chciał skonstruować jakąś skuteczną akcję pod bramką rywali, ale został zablokowany przez rywali.

• Zaskakujący strzał Antonio Calderona bezpośrednio na bramkę, pewnie broni jednak Przyrowski.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, ukarany nią za faul na własnej połowie Artur Gieraga z GKS-u Tychy.

• Piotr Kosiorowski zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale piłka minęła tylko bramkę gospodarzy.

• Już po raz kolejny w tym spotkaniu Jakub Bąk nie potrafił uniknąć spalonego.

• Z rzutu wolnego futbolówkę zagrywał Radzewicz, ale żaden z jego kolegów nie zdołał do niej dopaść.

• Calderon dośrodkowywał piłkę z rzutu wolnego, ale pewnie wyłapał ją Przyrowski.

• Na spalonym także Dawid Dzięgielewski.

• Tym razem Jakub Bąk uwolnił się spod opieki obrony Pogoni, ale w momencie oddawania przez niego strzału arbiter użył gwizdka oznajmiającego pozycję spaloną młodego zawodnika gospodarzy.

• Faul na Arturze Gieradze w środku pola.

• Kolejna dobra akcja GKS-u Tychy, Bąk nieźle przyjął piłkę, która powędrowała do niego z głębi pola, odegrał do Kowalczyka, ale kiedy ten chciał oddać strzał na bramkę Pogoni, sędzia odgwizdał spalonego.

• Szybka i dokładna kontra GKS-u Tychy. Prawą stroną popędził Jakub Bąk i dośrodkował w pole karne rywali, gdzie znalazł się Mateusz Mączyński. Zawodnik gospodarzy z woleja trafił jednak wprost w obrońcę Pogoni i cała akcja spaliła na panewce.

• Cezary Demianiuk został złapany na spalonym.

• Kibice tyszan na trybunach rozwiesili flagę "Śmierć kibica jak śmierć brata" - to oczywiście pokłosie niedanych zajść w Knurowie. Przy trybunie z kibiciami tyskiego zespołu duża liczba policji.

• Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu dla tyszan, do piłki dopada Omić, uderza ją głową, ale w ostatniej chwili świetnie broni Kozaczyński.

• Goście grają dziś w białych strojach, zaś gospodarze w zielono-czarno-czerwonych trykotach.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• Przed rozpoczęciem meczu minuta ciszy z powodu niedawnej śmierci prezesa Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie - Mirosława Ciołczyka, które zarządza Stadionem Miejskim w Jaworznie, na którym rozgrywane jest dzisiejsze spotkanie.

• Pogoń Siedlce rezerwowi: Witan, Paczkowski, Dybiec, Dziubiński, Wójcik, Krawczyk, Monje Carlos Serano.

• GKS Tychy rezerwowi: Florek, Porębski, Nieśmiałowski, Dymowski, Błanik, Wrana, Wodecki.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu GKS Tychy - Pogoń Siedlce!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS TYCHY - POGOŃ SIEDLCE

GKS Tychy - Wigry Suwałki 1:1

W sobotę GKS Tychy zmierzy się z Pogonią Siedlce, która ma koncie cztery punkty mniej. Podopieczni Tomasza Hajty do piętnastego Chrobrego Głogów tracą pięć punktów, ale mimo to nie poddają się w walce o utrzymanie. Jeśli „Trójkolorowi” chcą kolejny sezon spędzić w 1. lidze, nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów, w przeciwnym razie znajdą się w bardzo trudnej sytuacji.

- Wierzymy w to i jesteśmy przekonani, że się utrzymamy. W następnym meczu musimy zdobyć trzy punkty, a wtedy myślę, że złapiemy serię - mówi Damian Szczęsny w rozmowie z oficjalną stroną GKS-u Tychy.

Do Tych przyjedzie Pogoń Siedlce, która prawdopodobnie zakończy roczną przygodę z zapleczem Ekstraklasy. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego zajmują w tabeli przedostatnie miejsce, a do bezpiecznej pozycji tracą już jedenaście punktów.