GKS Tychy

0

Stomil Olsztyn

1

• Koniec meczu! Stomil wygrywa z GKS-em Tychy 1:0 po bramce Igora Skoby na początku meczu.

• Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty do drugiej połowy.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. W barwach GKS-u Tychy boisko opuszcza Robert Dymowski, a za niego pojawia się Mateusz Bukowiec

• Mariusz Masternak ukarany żółtą kartką za ciągnięcie rywala za koszulkę.

• Piotr Skiba broni "jedenastkę" i wciąż mamy 1;0 dla gości!

• Karny dla gospodarzy po faulu w polu karnym Stomilu!

• Przed chwilą jeszcze Paweł Smółka pojawił się w miejsce Michała Biskupa.

• Ostatnia już zmiana w szeregach Stomilu. Janusz Bucholc wchodzi w miejsce Łukasza Jeglińskiego.

• Mateusz Mączyński dopadł teraz do piłki w polu karnym gości, ale jego uderzenie otarło się jeszcze o jednego z rywali i wyszło poza plac gry.

• Pierwsza zmiana w GKS-ie. Damian Szczęsny pojawia się w miejsce Marcina Wodeckiego.

• Szybka kontra gości i teraz to oni byli blisko zdobycia bramki! Koval pokusił się o mierzony strzał zza pola karnego,, który z problemami na rzut rożny wybił Igaz.

• Uderzenie Biskupa w słupek bramki Stomilu, a chwilę później Wodecki próbując dobijając strzał posłał piłkę daleko w trybuny.

• Szybka kontra gospodarzy, Radzewicz zagrał do Wodeckiego, ale ten fatalnie spudłował.

• Na trybunach jest Tomasz Hajto, jak na razie główny kandydat na objęcie stanowiska pierwszego trenera GKS-u Tychy.

• Na początku drugiej części meczu żółtą kartką ukarany Mateusz Mączyński

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę. Zaczynamy drugą połowę!

• Pierwsza część gry nie powalała na kolana. Lekką przewagę miał Stomil, który już na początku meczu objął prowadzenie, a potem już tylko kontrolował przebieg gry. Na drugą połowy zapraszamy już za kilka minut.

• Koniec pierwszej połowy spotkania! Stomil prowadzi do przerwy 1:0!

• Sędzia dolicza aż trzy minuty do pierwszej części gry.

• Wołowymir Koval ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• A chwilę później za Igora Skobę na boisku pojawia się Piotr Głowacki.

• Mamy zatem dwie wymuszone zmiany. Najpierw za Karola Żwira wchodzi Arkadiusz Mroczkowski.

• Prawdziwa plaga kontuzji w zespole Stomilu. Przed chwilą z boiska od razu do szatni zszedł Igor Skoba, a chwilę później boisko na noszach opuścił Karol Żwir.

• Kolejna kartka w tym meczu. Tym razem za przewinienie na własnej połowie ukarany młody Michał Biskup.

• To powinna być bramka dla Stomilu! Trzeciakiewicz fantastycznie wpadł w pole karne tyszan mijając jednego z rywali, dograł na środek "szesnastki" do Kovala, ale ten nieczysto trafił w piłkę i Marek Igaz mógł złapać piłkę.

• Żółtą kartką ukarany zostaje Marcel Wawrzynkiewicz za dyskusję z arbitrem.

• Ładna, koronkowa akcja Stomilu. Piłkę wymienili Trzeciakiewicz, Żwir i Darmochwał, ten ostatni jednak fatalnie wrzucił piłkę w pole karne tyszan.

• Kontra gospodarzy, Kowalczyk ładnie zagrał piłkę do Wodeckiego, ten jednak pogubił się. Co prawda oddał strzał na bramkę Stomilu, ale golkiper gości spokojnie złapał futbolówkę w ręce.

• Ponownie Koval dośrodkowuje z rzutu wolnego i o mało co znowu nie padła bramka dla gości. Tym razem jeden z obrońców tyszan próbując wybijać piłkę, o mało co nie skierował jej do własnej bramki.

• Łukasz Bocian pokusił się o strzał z woleja zza pola karnego i piłka minimalnie mija światło bramki Stomilu!

• I mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Za przewinienie na połowie rywala ukarany strzelec bramki - Igor Skoba.

• Pierwszy rzut rożny w tym meczu dla GKS-u, wrzutka w pole karne, która została wybita przez Pawła Głowackiego, chwilę później piłka ponownie powędrowała w pole karne gości i tym razem Mateusz Masternak oddał strzał, który minął bramkę rywali.

• Piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Kovala przeciął Igor Skoba czym zmylił interweniującego Marka Igaza i dał tym samym prowadzenie gościom!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Stomil obejmuje prowadzenie po bramce Igora Skoby!

• W tyskim zespole gra dzisiaj zaledwie 17-letni Michał Biskup, który tydzień temu zdobył bramkę w przegranym 2:7 meczu z Sandecją. Natomiast Stomil występuje dzisiaj w dość rezerwowym składzie. Wielu zawodników albo pauzuje za kartki, albo jest kontuzjowanych.

• Już pierwsza okazja Stomilu za nami. Wolodymir Koval znalazł się z lewej strony pola karnego rywali i uderzył mocno w światło bramki. Jednak trafił wprost w Marka Igaza, który stał na środku bramki.

• Początek meczu na korzyść gości.

• Zaczynamy pojedynek w Jaworznie!

• Temperatura w okolicach -3 stopni. Piłkarze obu drużyn wyszli na murawę. GKS w swoich podstawowych kompletach strojów zielono-czarno-czerwonych. Natomiast Stomil w błękitno-białych kostiumach.

• Mamy dzisiaj bardzo zimno na Stadionie Miejskim w Jaworznie! Za moment na plac gry powinny wyjść obie ekipy.

• Ławka GKS-u: Piotr Misztal (Br.), Damian Szczęsny, Paweł Smółka, Łukasz Kopczyk, Pavol Ruskovsky, Kamil Nitkiewicz, Mateusz Bukowiec.

• Ławka Stomilu: Dawid Mieczkowski (Br.), Piotr Głowacki, Janusz Bucholc, Łukasz Jamróz, Paweł Łukasik, Arkadiusz Mroczkowski.

• Oba zespoły mierzyły się już w tym sezonie ligowym. W 2. kolejce w Olsztynie padł wynik 2:2. Dla gospodarzy strzelali wtedy Łukasik i Wełnicki, natomiast dla tyszan Mączyński i Kowalczyk, który wtedy strzelał gola za golem.

• Chyba jedynym argumentem, który przemawia dzisiaj na rzecz GKS-u jest chęć zmazania totalnej plamy po ostatnim spotkaniu w Jaworznie, gdzie tyszanie ulegli Sandecji Nowy Sącz aż 2:7, mimo że do przerwy przegrywali zaledwie 0:1. Stomil natomiast w poprzedniej kolejce zremisował u siebie z Wigrami Suwałki 2:2. Warto dodać, że Stomil ponad połowę tego spotkania grał w osłabieniu, po tym jak w 36. minucie czerwoną kartką został ukarany Berezowski.

• Faworytem dzisiejszego spotkania w Jaworznie są goście, którzy po cichu myślą nawet o awansie do T-Mobile Ekstraklasy. Stomil plasuje się aktualnie na piątym miejscu w ligowej tabeli, a w dotychczasowych meczach zgromadził na swoim koncie dwadzieścia siedem punktów. Na drugim biegunie są tyszanie, którzy zajmują przedostatnią pozycję w tabeli, z dorobkiem zaledwie piętnastu punktów. Do bezpiecznej lokaty tracą przed tym spotkaniem aż pięć punktów.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego w Jaworznie, gdzie już za chwilę GKS Tychy podejmie Stomil Olsztyn w ramach 19 kolejki 1. ligi, która kończy zarazem ten rok kalendarzowy w 1. lidze.