Miedź Legnica

2

GKS Tychy

0

• Sędzia Tomasz Radkiewicz kończy to spotkanie. Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relację.

• Bartoszewicz pewnie powstrzymuję Janika, który wbiegał z piłką w pole karne.

• Już pewni zwycięstwa legniczanie wymieniają się piłką w ataku pozycyjnym pod polem karnym tyszan.

• Smug źle wznawia grę i aut dla przyjezdnych.

• Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowych 90.

• Zieliński pociąga Radzewicza za koszulkę - bez konsekwencji.

• Kowalczyk indywidualnie, strzela ale bardzo niecelnie.

• Faul Gieragi i sędzia karze zawodnika żółtą kartką.

• Strzela Janik, strzał zablokowany. Piłka w rękach golkipera Miedzi.

• Łobodziński strzela z rzutu wolnego w poprzeczkę, piłka odbija się lądując ponownie w polu karnym, tam dopada do niej Tadas Labukas i silną dobitką pakuję piłkę w siatce gości.

• GOOOOOLLLLL!!!! MIEDŹ PONOWNIE!!!! 2:0

• Aktywny Kadu faulowany przed polem karnym gości.

• Trener Janusz Kudyba miał nosa do wprowadzenia Kadu na plac gry. Piłkarz przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się i pewnym, mierzonym strzałem umieścił piłkę na długim słupku.

• Zieliński za aktywnego w tym spotkaniu Kakoko.

• Janik za Bąka. Schodzi najlepszy gracz GKS Tychy w tym spotkaniu.

• Kadu przejmuje piłkę w polu karnym GKS i mierzonym strzałem pokonuje Przyrowskiego.

• GOOOOOOLLLLL!!!! MIEDŹ!!!!! GOOOOOOOLLLL!!!! Kaduuuuuu....

• Tuz obok bramki uderza Łobodziński. Dobry strzał byłego reprezentanta Polski.

• Jorge Kadu za Marcina Garucha. Ofensywny gracz może pomóc ''Miiedziance" w akcjach pod bramką rywala.

• Kakoko do Mrowca, ale zawodnik gospodarzy na spalonym.

• Nieporozumienie na linii Kosiec - Kowalczyk. Zmiennik tyszan chciał obsłużyć podaniem kolegę z drużyny, ale zabrakło zgrania.

• Jakub Bąk mógł przejąć piłkę po kolejnym błędzie defensywy Miedzi.

• Szczęsny za Grzeszczyka. Tomasz Hajto musi zmienić taktykę po czerwonej kartce Omicia.

• Omic dostał kartkę za faul przed polem karnym GKS- u na Kakoko.

• Muhamed Omic dostaję drugie ''żółtko" i goście od tej pory grać będą w dziesiątkę.

• Podczas przerwy na zmiany opatrywany za boiskiem był Porębski, który jednak wraca na murawę.

• Łobodziński za Chrzanowskiego w Miedzi.

• Michała Biskupa zmienia Rafał Kosiec.

• Po rzucie rożnym w zamieszaniu któryś z zawodników Miedzi strzela głową ale piłka ląduje na górnej siatce.

• Szczepaniak głową w pole karne tyszan, a tam Labukas nieznacznie mija się z piłką.

• Ten strzał mógł zaskoczyc Przyrowskiego.

• Bliski gola Labukas, piłka po jego strzale odbiła się od głowy Gieragi minimalnie mijając lewy słupek.

• Grzeszczyk do Kowalczyka, ale ten na spalonym.

• Dawid smug od bramki po nieudanej próbie strzału Radzewicza.

• Defensywa Miedzi gra bardzo wysoko przez co ciężko GKSowi przedrzeć się przez jej szyki.

• Blokowany Szczepaniak przez Radzewicza i rzut wolny dla Miedzi.

• Strzela Omic. Piłka z 40 metrów wysoko nad poprzeczką.

• Grzeszczyk strzela bezpośrednio z rzutu wolnego w poprzeczkę! Najlepsza jak dotąd okazja lecz nadal na tablicy wyników 0:0.

• Ostro potraktowany Wodecki. GKS od rzutu wolnego.

• Labukas kolejny raz na spalonym. Po zagraniu Szczepaniaka sędzia dopatrzył się ''offsajdu''.

• Dwie akcję po obu stronach nie zakończone jednak strzałami.

• Piłkarze nadal grają twardo, mieliśmy już kilka fauli w pierwszych minutach 2. połowy.

• Rzut wolny dla Miedzi. Kakoko nieudanie dośrodkowuję, piłka opuszcza boisko.

• Rozpoczynamy drugą połowę. Obie drużyny jednak bez zmian.

• Pierwsza połowa wyrównana. Czy trenerzy zdecydują się na zmiany w przerwie? Niebawem się dowiemy.

• Sędzia gwiżdżę w tej połowię po raz ostatni. Miedź do przerwy remisuje 0:0 z GKS Tychy.

• Za głęboka centra Radzewicza. Piłka w rękach Smuga

• Tomasz Midzierski - za faul na Kowalczyku.

• Miedź z autu na wysokości pola karnego GKS.

• Ostra gra Omicia i żółta kartka.

• Wysoka piłka w pole karne tyszan, ale znów pewnie łapie ją Przyrowski.

• Kowalczyk uciekł Lafrancowi, ale nic z tego nie będzie. Napastnik gości upadł w polu karnym, ale gwizdek pana Radkiewicza milczy.

• Gra się zaostrza z obu stron. Grzybek faulował Szczepaniaka.

• Piłkę znów łapie pewnie Przyrowski. Garuch główkował po dośrodkowaniu Szcepaniaka i mimo asysty dwóch obrońców zdołał oddać strzał, niestety w ręce bramkarza gości.

• Po strzale kapitana Miedzi Bartoszewicza z 40 metrów piłka wysoko na trybunach.

• Na spalonym był Labukas po dobrej akcji Miedzi.

• Kowalczyk zatrzymywany nieprzepisowo. Od rzutu wolnego GKS.

• Kakoko z 30. metrów, z pierwszej piłki uderza niecelnie.

• Chrzanowski miał piłkę w polu karnym GKS. Zbyt długo szukał miejsca do strzału i ją stracił.

• Szybka kontra tyszan, Kowalczyk zagrywa piłkę wzdłuż bramki Miedzi, ale żaden z piłkarzy gości nie zamknął tej akcji.

• Kapitan ''Miedzianki'', Bartoszewicz ucierpiał w jednym ze starć. Wszystko jednak wporządku. Gramy dalej.

• Garuch z rożnego dośrodkowuję wysoko, ale piłkę łapię Przyrowski. Jak narazie pewny punkt defensywy gości.

• Tym razem Gieraga. Piłkę pewnie łapię Smug.

• Kowalczyk strzela z 16 metrów, ale obok bramki Miedzi.

• Jakub Bąk ponownie chciał poszukać Kowalczyka, ale na chęciach się skończyło.

• Bąk próbował zagrać prostopadle do Kowalczyka, ale piłka nie trafiła do napastnika tyszan.

• Gospodarze powoli uzyskują optyczną przewagę. Tyszanie skupiają się na kontrach.

• Jak narazie gra toczy się w środku pola. Twarda walka obu ekip.

• Faulowany Kakoko przez Omicia.

• Indywidualna akcja Labukasa, strzał z dystansu, ale piłka przelatuję ponad bramką

• Faul w ataku Labukasa. Od rzutu wolnego Przyrowski.

• Kombinacyjna akcja Miedzi, Kakoko wykłada piłkę Chrzanowskiemu, ale w ostatniej chwili blokuje strzał Gieraga.

• Strzał z 16. metrów Jakuba Baka, ale piłka w rękach Dawida Smuga.

• Kakoko dośrodkowuje w pole karne, ale jeden ze stoperów GKS wybija piłkę poza pole karne.

• I mamy pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.

• Taką samą sytuację miał Garuch, dośrodkował ale ponownie piłka w rękach Przyrowskiego.

• Woźniczka dośrodkował wprost w ręce Przyrowskiego.

• Garuch popędził lewym skrzydłem, zagrał po ziemii w pole karne, ale Chrzanowski nie zdołał oddać celnego strzału będąc wypychanym przez obrońcę

• Sędzia Tomasz Radkiewicz gwiżdżę po raz pierwszy i rozpoczynają spotkanie piłkarze GKS Tychy. Miedź w strojach niebieskich, a GKS w białych.

• Oba zespoły kończą powoli rozgrzewkę. Za chwilę sędzia Tomasz Radkiewicz poprosi kapitanów Miedzi i GKS-u do siebie.

• Piłkarze obu ekip są już na murawie. Trwa rozgrzewka zespołów. Zawodnikom towarzyszy piękna, wiosenna pogoda.

• Miedź Legnica jest przed tą kolejką na 11. miejscu, ale ma tylko 3 punkty przewagi nad strefą spadkową, a dokładniej nad miejscem dającym udział w barażach z drużyną 2. ligową. GKS Tychy ma 18 punktów i nawet zwycięstwo w Legnicy nie pozwoli tej drużynie wydostać się ze strefy spadkowej. Tyszanie mają 7 ''oczek'' mniej od Miedzi.

• Ławka drużyny gości prezentuję się następująco: Florek, Mączyński, Kosiec, Dymowski, Janik, Szczęsny, Jasitczak.

• Wyjściowe składy możecie już poznać na naszej stronie, a na ławce rezerwowych w drużynie Miedzi Legnica usiądą: Budzyński, Kadu, Księżniakiewicz, Feruga, Zieliński, Łobodziński, Cierpka.

• Witamy w relacji live! Na stadion MOSiR w Legnicy powoli ściągają kibice. Miejmy nadzieję, że piękna pogoda wpłynie pozytywnie na graczy obu drużyn i będziemy mieć ciekawe i zacięte widowisko. Już za niespełna pół godziny piłkarze Miedzi i GKS-u Tychy wybiegną na murawę. Zapraszamy.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA MIEDŹ LEGNICA - GKS TYCHY

Miedź rozbiła UKP Zielona Góra w sparingu.

22. kolejkę 1. ligi rozpoczniemy między innymi w Legnicy, gdzie miejscowa Miedź zmierzy się z GKS-em Tychy. Gospodarze przystąpią do tego spotkania podbudowani wysoką wygraną sprzed tygodnia, kiedy to rozbili na wyjeździe Sandecję aż 4:0. Szkoleniowiec Miedzi, Janusz Kudyba na przedmeczowej konferencji optymistycznie wypowiadał się przed sobotnim starciem z tyszanami i nie ukrywał, że liczy na podobny przebieg meczu jak w Nowym Sączu. Dobrą wiadomością dla legniczan może być także fakt, że do składu wracają Wojciech Łobodziński i Daniel Feruga.

Do Legnicy przyjedzie GKS Tychy, który tydzień temu wygrał pierwszy ligowy mecz pod wodzą Tomasza Hajty i pokonał na własnym stadionie Widzew Łódź. Tyski zespół wciąż jednak nie może spać spokojnie i musi walczyć o wydostanie się ze strefy spadkowej, gdyż aktualnie zajmuje szesnaste miejsce w tabeli.