Olimpia Grudziądz 0 - 2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Olimpia Grudziądz

0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

2

• Pierwsza połowa w ogóle nie zapowiadała tego, że lider zaplecza ekstraklasy przejedzie się po Olimpii jak walec - pechowa bramka samobójcza Kłusa uziemiła gospodarzy, którzy do końca spotkania nie byli w stanie zagrozić rozkręcającym się z minuty na minutę gościom. Wisienka na torcie to wspaniały gol Foszmańczyka, a sytuacje Kupczaka i Drozdowicza mogły zapewnić "Słonikom" zwycięstwo w iście hokejowych rozmiarach. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i kłaniamy się nisko!

• Nowak wybija wrzutkę z narożnika boiska i sędzia kończy mecz - Termalica wygrywa z Olimpią 1:0 i przezimuje w fotelu lidera!

• Ostatnia szansa na kontaktową bramkę dla Olimpii - korner dla gospodarzy na sekundy przed zakończeniem meczu.

• Czterech zawodników Termaliki w polu karnym przeszkodziło sobie nawzajem i strzał Kupczaka wybroniony przez Fabiniaka!

• Sędzia przedłuża mecz w Grudziądzu o dodatkowe trzy minuty.

• Paradujący dzisiaj w gustownej pomarańczowej czapeczce Piotr Mandrysz ściąga z boiska Emila Drozdowicza (Termalica) - końcówka meczu dla Wiktora Płanety.

• Fabiniak czubkiem buta odbija uderzenie Foszmańczyka z dziesięciu metrów! Strzał rezerwowego Termaliki poprzedziła koronkowa wymiana piłki w polu karnym!

• Kamiński próbował właśnie skopiować wyczyn Foszmańczyka, ale przymierzył nad poprzeczką! Chwilę później Drozdowicz w dogodnej sytuacji w praktyce podał piłkę Fabiniakowi - mogło być 3:0!

• Piter-Bučko nie odpuszcza i jeszcze walczy - umiejętny wślizg właśnie powstrzymał Fryca od wrzutki w pole karne.

• Co to było za trafienie! Foszmańczyk nie zastanawiał się długo po krótkim podaniu i z okolic szesnastego metra przymierzył w "widły" bramki Olimpii. Fabiniak nawet nie ruszył się z miejsca!

• GOOOOOL! 2:0 DLA TERMALIKI! FOSZMAŃCZYK STRZELA BRAMKĘ KOLEJKI!

• Kamiński popychany przez Woźniaka już w obrębie pola karnego, sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie przewinienia obrońcy Olimpii.

• Dośrodkowanie Fryca wybite na korner przez Piter-Bučkę. Na kwadrans przed końcem meczu gospodarze nadal nie mają wielu argumentów na wyrównującego gola.

• Suchocki przedarł się prawym skrzydłem tylko po to, żeby zostać "skasowanym" przez Kopacza.

• Rogalski skazany na porażkę w walce o piłkę z... czwórką rywali, nic dziwnego, że pomocnik Olimpii użył siły i sfaulował Kamińskiego.

• Ostatnia zmiana u gospodarzy, Roberta Szczota (Olimpia) zmienia Adam Cieśliński.

• Marcin Smoliński (Olimpia) zahaczył Foszmańczyka i zobaczył żółtą kartkę.

• Zaciekła walka Piter-Bučki o piłkę pod samą bramką Nowaka, sędzia przerywa grę - Popovič zaatakował rywala nakładką.

• Podkręcony strzał Jareckiego z rzutu wolnego mija okienko bramki Fabiniaka o kilkadziesiąt centymetrów! Gdyby piłka szła w bramkę, golkiper Olimpii nie miałby absolutnie niczego do powiedzenia.

• Dawid Sołdecki (Termalica) kończy występ, jego miejsce Tomasz Foszmańczyk.

• Krótka przerwa w grze, murawę na noszach opuszcza kontuzjowany Dawid Sołdecki.

• Proszę, proszę! Fabiniak wyskoczył jak na sprężynach do kąśliwego uderzenia Kupczaka z dystansu, na całe szczęście dla gospodarzy piłka nie zbliżyła się do bramki.

• Na boisku melduje się Dawid Kamiński, na ławkę wędruje inny młodzieżowiec - Mateusz Janeczko (Termalica).

• DROZDOWICZ I PRAWIE 2:0! Fatalne zachowanie obrony Olimpii, która kompletnie odpuściła podanie do Drozdowicza - napastnik gości nie był na spalonym i ścigany przez Rogalskiego zdołał oddać techniczny strzał wzdłuż bramki, a piłka poturlała się obok słupka!

• Doceniamy poczucie humoru naszych czytelników, ale Dariusz Kłus chyba nie zasłużył na aż tyle głosów w plebiscycie na zawodnika meczu ;-)

• Sędzia nie daje się nabrać na ożywione protesty piłkarzy Termaliki - Łabędzki nie pomagał sobie ręką w polu karnym. Chwilę później uderzenie Janeczki mija dalszy słupek bramki Olimpii o dobre parę metrów.

• Boisko opuścił także Marcin Kaczmarek (Olimpia), za niego Łukasz Suchocki.

• Boisko opuścił także Maciej Rogalski (Olimpia), za niego Łukasz Suchocki.

• ...jest więc na boisku Marcin Smoliński, w szatni został Dariusz Kłus (Olimpia).

• Zaczynamy drugą połowę - Dariusz Kubicki nie toleruje bumelanctwa i w przerwie wymienił dwóch zawodników...

• Piłkarze Olimpii rzeczywiście sprawiają wrażenie, jakby trochę przymarzli do boiska. Jeden celny strzał przez 45 minut to zdecydowanie za mało, żeby nawiązać walkę z liderem z Niecieczy.

• Koniec przedłużonej o minutę pierwszej połowy w Grudziądzu - Termalica Bruk-Bet Nieciecza prowadzi z Olimpią Grudziądz po samobójczej bramce kapitana gospodarzy, Dariusza Kłusa.

• Wielkie zamieszanie pod bramką Nowaka, Szczot podawał pod samą linię bramkową, interwencja defensywy "Słoników" powstrzymuje gospodarzy.

• Po wrzutce Popoviča na posterunku Jarecki, piłka poza polem karnym Termaliki.

• Nie ma litości dla Dalibora Plevy (Termalica) - obrońca gości przypłacił faul na Aleksandrze żółtą kartką.

• Zniecierpliwiony Rogalski podprowadził piłkę i oddał słaby strzał na bramkę Nowaka - piłka przynajmniej poszybowała w jej światło.

• Tempo meczu lekko spadło, piłkarze koncentrują się na pojedynkach w środkowej strefie boiska. Przypominamy, że Olimpia nie oddała jeszcze dzisiaj ani jednego celnego strzału na bramkę Sebastiana Nowaka.

• Na drodze płaskiego strzału Drozdowicza stanął Kaczmarczyk i zmienił tor lotu piłki po uderzeniu kolegi z zespołu - od bramki Fabiniak.

• Jest żółta kartka za faul taktyczny - obejrzał ją bezbłędny do tej pory Jakub Czerwiński (Termalica).

• Fabiniak wypiąstkował wrzutkę Termaliki z rzutu wolnego z narożnika boiska, będzie jeszcze rożny, bo próba Janeczki odbiła się od obrońcy Olimpii.

• Protesty po rzekomym faulu Woźniaka na Janeczce - zdawało się, że to piłkarz Termaliki przekroczył przepisy.

• Sprytny strzał Jareckiego zza pola karnego nie zaskoczył Fabiniaka - golkiper Olimpii doskoczył do piłki i ją złapał.

• Faul taktyczny Kaczmarka na Sołdeckim, który wypuścił sobie piłkę na parę metrów w rajdzie na połowie Olimpii.

• Kaczmarczyk znalazł lukę w obronie Olimpii i zdołał zacentrować, jednak piłka nie dotarła do żadnego z piłkarzy gości kręcących się pod bramką Fabiniaka.

• Janeczko znokautował Rogalskiego przy linii bocznej, sędzia i tym razem trzyma kartki w kieszeni.

• Czerwiński jak Terminator - Szczot nie był w stanie wstrzelić piłki w pole karne Termaliki, bo na drodze stanął mu obrońca gości.

• Gospodarze na połowie "Słoników" - dośrodkowanie Popoviča grzęźnie w gąszczu obrony gości.

• Jak pech, to pech - po dośrodkowaniu Janeczki w pole karne mały "pinball" w polu karnym Olimpii skończył się tym, że futbolówka odbiła się od Dariusza Kłusa i zaskoczyła Bartosza Fabiniaka. Ale niefart kapitana gospodarzy!

• GOOOOOOL! 1:0 DLA TERMALIKI! BRAMKA SAMOBÓJCZA DARIUSZA KŁUSA!

• Drozdowicz pod samą bramką rywala... Strzał z ostrego kąta blokuje nie odpuszczający go ani na krok Łabędzki.

• Dośrodkowanie Jarocha w próżnię - nie było tam żadnego z jego kolegów.

• Absurdalna żółta kartka dla Dariusza Jareckiego (Termalica) - wykonawca rzutu wolnego nie poczekał na gwizdek sędziego i obejrzał za to kartonik.

• Janeczko sfaulowany przez Szczota, "Słoniki" mają okazję na wrzutkę z pola karnego.

• Lewym skrzydłem szarżuje Aleksander, w polu karnym na piłkę czekało dwóch piłkarzy Olimpii - płaskie podanie doświadczonego napastnika w ich kierunku przecina dobrze ustawiony Pleva.

• Drugi wolej Szczota i drugie pudło - wydawało się, że pod bramką było na tyle mało piłkarzy w pomarańczowych koszulkach, że można było przyjąć piłkę i jeszcze ją rozegrać.

• Sebastian Nowak zdążył do dalekiej wrzutki z rzutu wolnego przed Piter-Bučką - stoper Olimpii już szykował się do główki.

• Termalica nie przebiera w środkach, jeśli chodzi o powstrzymywanie rywala - Łabędzki padł jak kłoda po wejściu Sołdeckiego. Gospodarze domagają się żółtej kartki, ale sędzia Raczkowski woli poczekać z napomnieniami.

• Kaczmarczyk uszkodził Popoviča przy próbie odebrania mu piłki – Słoweniec musi na chwilę opuścić boisko.

• Goście szybko przenoszą akcję na połowę Olimpii - mocno uderzał Drozdowicz, jednak strzał w środek bramki bez problemu wyłapuje Fabiniak.

• Bramkarz Termaliki wypiąstkował centrę z rzutu karnego, która spadła na nogę Szczota - bomba pomocnika gospodarzy z dystansu pofrunęła nad bramką.

• Zablokowany wolej Woźniaka już w polu karnym, Nowak łapie piłkę już za linią - pierwszy korner dla Olimpii.

• Piłkarze nie spieszyli zbytnio się z wyjściem z ciepłej szatni, dlatego zaczynamy mecz z małym opóźnieniem - ale zaczynamy! Od środka goście - Termalica Bruk-Bet Nieciecza!

• Paweł Raczkowski wyprowadza obie jedenastki na zmrożoną murawę w Grudziądzu, za kilka chwil rozpoczęcie niekwestionowanego hitu 19. kolejki.

• Rzut oka na ligową tabelę nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kto jest faworytem dzisiejszego meczu - Termalica dzieli fotel lidera z Zagłębiem Lubin, ale w peletonie ściga ją Olimpia Grudziądz, plasująca się na czwartej pozycji z 32 punktami.

• Na ławce rezerwowych Termaliki usiądą dzisiaj: Adrian Olszewski, Dawid Kamiński, Tomasz Foszmańczyk, Peter Maslo, Adrian Paluchowski, Wiktor Płaneta i Jakub Wróbel.

• Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów na topowe spotkanie w Grudziądzu. Po porażce Olimpii w Legnicy trener Dariusz Kubicki zrezygnował z Marcina Smolińskiego - zamiast niego od pierwszej minuty zagra Robert Szczot.

• Jak kończyć rundę jesienną, to mocnym akcentem - Olimpia Grudziądz w absolutnym hicie ostatniej kolejki przed przerwą zimową podejmie dzisiaj niekwestionowanego kandydata do awansu z zaplecza ekstraklasy, Termalikę Bruk-Bet Nieciecza. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania!