Stomil Olsztyn

1

Chrobry Głogów

1

• Koniec spotkania! W Ostródzie remis 1:1! Chrobry zmarnował doskonałą okazję na zwycięstwo, Stomil zważywszy na grę w "10" przez całą drugą połowę może być zadowolony z punktu!

• Za strzelca bramki wchodzi Trzeciakiewicz. To ostatnia zmiana w Stomilu

• Mieliśmy w trakcie drugiej połowy dłuższą przerwę w grze, na opatrzenie Skiby, dlatego sędzia zdecydował się doliczyć aż 5 minut.

• Tak mszczą się niewykorzystane sytuacje Chrobrego, który spokojnie mógł już prowadzić kilkoma golami. W sporym zamieszaniu w polu karnym głogowian najlepiej znalazł się Koval, który zdołał wepchnąć piłkę do siatki!

• Niesamowite! Stomil doprowadza do wyrównania w samej końcówce! Koval wpycha piłkę do bramki!

• Chrobry dalej w ataku, ale po strzale jednego z piłkarzy gości piłka minęła bramkę Skiby.

• Kolejny korner, ale tym razem bez konsekwencji.

• W końcówce przycisnął Chrobry. Po rzucie rożnym ostrzeliwana bramka Skiby, który wyszedł jednak obronną ręką z opresji.

• Była szansa dla Stomilu po stałym fragmencie. Po wrzutce nikt nie oddał jednak strzału na bramkę

• Zmiana także w Chrobrym. W miejsce Gąsiora wszedł Hirskyj

• Druga zmiana w Stomilu. Szymonowicz w miejsce Żwira

• Ależ okazja gości na podwyższenie. Napastnik Chrobrego wyszedł na czystą pozycję, ale przegrał pojedynek 1 na 1 ze Skibą!

• Niewiele dzieje się na boisku. Chrobry zadowolony z wyniku nigdzie się nie spieszy, a Stomilowi brakuje pomysłu, jak stworzyć zagrożenie.

• Już wszystko w porządku i wznawiamy grę. Skiba zostaje na boisku

• Dłuższa przerwa w grze. Opatrywany bramkarz Stomilu, Piotr Skiba

• W odpowiedzi akcja gości, ale piłka mija bramkę Skiby.

• Ależ teraz okazja Stomilu! Gdyby tylko Żwir lepiej uderzył, byłby remis. Zbyt słaby strzał zawodnika olsztynian nie wylądował jednak w siatce.

• Chrobry mógł podwyższyć prowadzenie, ale goście nie zdołali zakończyć groźnej akcji celnym strzałem z pola karnego.

• Stomil, mimo gry w osłabieniu, stara się atakować. Teraz płaskie dośrodkowanie Jeglińskiego w pole karne wybite przez obrońców.

• Kolejny atak gości i rzut rożny dla Chrobrego.

• Fatalnie dla Stomilu rozpoczęła się ta druga połowa. Nie dość, że gospodarze zmuszeni są grać w osłabieniu, to na dodatek muszą teraz gonić wynik. Trudno spodziewać się, że Chrobry teraz odpuści.

• Gooool! Świetne uderzenie Samca z rzutu wolnego i na samym początku drugiej połowy Chrobry obejmuje prowadzenie!

• Początek drugiej połowy.

• Zmiana w Stomilu. Piotr Głowacki w miejsce Jamroza.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie bez bramek. Stomil miał lekką przewagę, ale grając całą drugą połowę w "10" gospodarzom może być trudno o dobry wynik.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy

• Komplikuje się sytuacja Stomilu! Maczułenko brutalnie fauluje Gąsiora i sędzia jest zmuszony pokazać mu czerwoną kartkę! Gospodarze grają w "10"

• Kolejny atak Stomilu i rzut rożny. Nie przyniósł jednak zagrożenia pod bramką gości.

• Groźnie zaatakowali teraz goście, ale nie zdołali zakończyć akcji celnym strzałem na bramkę.

• Koval zdecydował się na strzał, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Wrzutka z kornera i piłka ląduje w rękawicach Janickiego.

• Na strzał zdecydował się Jegliński, piłka wybita i mamy rzut rożny.

• Rzut rożny dla Chrobrego nie przyniósł zagrożenia w polu karnym olsztynian.

• Bardzo ładnie sprzed pola karnego oddał Piotrowski, ale Skiba zdołał spiąstkować piłkę na rzut rożny.

• Sytuacyjny strzał Maczułenki sprzed pola karnego, ale pewnie broni Janicki.

• Po rzucie rożnym piłkę z pola karnego Chrobrego wybijają obrońcy.

• Rzut wolny dla Stomilu po faulu przed polem karnym. Uderzył Koval i bramkarz gości zmuszony był wybijać piłkę.

• Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Piotrowski, ale niecelnie i Skiba nie musiał interweniować.

• Kolejna akcja Stomilu, tym razem jednak zakończona na kiksie Jamroza. Na piłkę czekał już Koval

• Do piłki w narożniku podszedł Koval, ale źle wykonał ten stały fragment gry.

• Tym razem w ataku Stomil. Piłka wybita spod nóg Kovala na rzut rożny.

• Po rzucie rożnym, swoją drogą słabo wykonanym, nie było już zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Groźna okazja dla gości. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową kąśliwie uderzał Michalek, ale Skiba z trudem wybił piłkę na korner.

• Jagliński opatrywany, po tym jak ucierpiał w starciu z rywalem. Na szczęście jest w stanie kontynuować grę.

• Pierwszy atak gości i od razu Hałambiec oddał celny strzał na bramkę. Pewnie broni Skiba.

• Początek spotkania! Gramy!

• Znamy już składy obu zespołów. Ławka rezerwowych Stomilu: Dawid Mieczkowski, Irakli Meschia, Paweł Głowacki, Arkadiusz Mroczkowski, Dawid Szymonowicz i Michał Trzeciakiewicz Rezerwowi Chrobrego: Mariusz Rzepecki, Michał Bednarski, Jakub Kiełb, Stepan Hirskyj, Robert Pisarczuk i Igor Szopa

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Stomilu Olsztyn z Chrobrym Głogów.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA STOMIL OLSZTYN - CHROBRY GŁOGÓW

Roman Maczułenko

Ostatnim meczem 26. Kolejki 1. ligi będzie starcie Stomilu z Chrobrym. Gospodarze spotkania chyba pogodzili się już z faktem, że pomimo dobrej postawy w tym sezonie nie uda im się awansować do Ekstraklasy – ich strata do czołówki to ponad trzynaście oczek, co wydaje się niemożliwym do odrobienia.

Podopieczni Mirosława Jabłońskiego sezon chcą zakończyć jednak na jak najwyższym miejscu, zatem nie chcą tracić cennych punktów. W niedzielę zmierzą się z Chrobrym Głogów, który przed tygodniem zanotował bardzo korzystny rezultat – w derbach Dolnego Śląska bezbramkowo zremisował z liderującym Zagłębiem Lubin.

- Jestem zadowolony z tego, że w meczu z Miedzią pokazaliśmy agresję na odpowiednim poziomie i wreszcie powalczyliśmy o punkty jak sportowcy. Taki styl gry daje nadzieję na to, że skończymy ten sezon godnie, najlepiej gdzieś w okolicach środka tabeli lub nieco wyżej. Sądzę, że już wszyscy w zespole zrozumieli, że nie jesteśmy potentantem, przed którym się będzie padało na kolana. I że meczu się nie wygra samą piękną grą, bo w tej lidze mocniej liczą się inne walory – mówił trener Stomilu, Mirosław Jabłoński.