2

GKS Tychy

2

• Koniec meczu! W Olsztynie remis 2:2.

• Paweł Smółka dostał idealną piłkę od Ruskovsky'ego, ale fatalnie zmarnował znakomitą sytuację, mijając się z futbolówką.

• Wszystko wskazuje na to, że w Olsztynie wynik nie ulegnie już zmianie. Oba zespoły pogodziły się z remisem.

• Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Faulowany był Marcin Wodecki, w którego nakładką wszedł wprowadzony niedawno na murawę Michał Trzeciakiewicz. To jedno z wielu przewinień w ostatnich minutach.

• Paweł Głowacki oddał strzał z około 20 metrów. To było fatalne uderzenie.

• Ostatnia zmiana w drużynie Stomilu Japończyk Yasuhiro Kato wchodzi za Piotra Głowackiego.

• W ostatnich minutach lepiej prezentują się olsztynianie, goście raczej skupiają się na obronie i czekają na okazję do kontrataków.

• Druga zmiana w szeregach olsztynian. Za Meschię na boisku zameldował się Michał Trzeciakiewicz.

• W ataku pozycyjnymi byli tyszanie. Futbolówkę stracił jednak Marcin Wodecki, chciał naprawić swój błąd, ale sfaulował.

• Pavol Ruskovsky wchodzi w miejsce Damiana Szczęsnego.

• Indywidualna akcja Marcina Radzewicza prawą stroną boiska. Rutynowany piłkarz przeprowadził długi rajd, ale jego dośrodkowanie było zupełnie nieudane.

• Niewiele ciekawego dzieje się w ostatnich fragmentach gry. Do wejścia na boisko szykuje się gracz gości Pavol Ruskovsky.

• Przerwa w grze. Na boisku leży faulowany Łukasz Jegliński.

• Za Pawła Łukasika na boisko wchodzi Piotr Darmochwał.

• Do wejścia już gotowy był Piotr Darmochwał, ale sędzia Jacek Małyszek nie pozwolił na przeprowadzenie zmiany.

• Teraz inicjatywa należy do piłkarzy GKS- Tychy. Dużą ochotę do gry przejawia strzelec wyrównującej bramki Maciej Kowalczyk.

• GOOOOOL! 2:2. Dużym sprytem wykazał się Maciej Kowalczyk, który płaskim strzałem z rzutu wolnego zaskoczył Piotra Skibę.

• Żółta kartka dla Arkadiusza Czarneckiego za faul na Macieju Kowalczyku.

• Olsztynianie mieli szansę na wyjście z bardzo groźnym kontratakiem, ale piłka dogrywana do Pawła Łukasika była niedokładna. Napastnik olsztynian nie mógł dojść do tego zagrania.

• Arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Na ofsajdzie defensorzy gospodarzy złapali Marcina Radzewicza.

• Odpowiedź gości. Marcin Wodecki strzelał na bramkę Piotra Skiby, ale skierował uderzenie prosto w golkipera olsztynian.

• Tym razem nie popisali się w defensywie piłkarze GKS-u Tychy, sprezentowali gospodarzom dobrą sytuację, ale strzał Piotra Głowackiego po podaniu Irakliego Meschii poleciał minimalnie nad poprzeczką.

• Obrońcy GKS-u Tychy tym razem nie przysnęli i wybili piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• Ponownie w ataku olsztynianie. Po dośrodkowaniu ze skrzydła do piłki doszedł Piotr Głowacki, który głową strzelił w światło bramki, ale bardzo lekko i Marek Igaz nie miał problemów z interwencją.

• Strzelec gola Paweł Łukasik uderzył z rzutu wolnego, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na murze.

• Ostatnia akcja tyszan kompletnia nieudana. Po strzale Marcina Radzewicza futbolówka znalazła się na aucie.

• Dawid Szymonowicz ukarany żółtą kartką za faul na Damianie Szczęsnym.

• Paweł Smółka dograł piłkę w polu karnym do Macieja Kowalczyka. Napastnik tyszan trafił w obrońcę gospodarzy.

• Bartosza Rutkowskiego zastąpił Paweł Smółka.

• Zmiana w szeregach tyszan. Za ukaranego żółtą kartką Łukasza Bociana wchodzi Robert Dymowski.

• Zaczynamy drugą połowę Od środka boiska rozpoczęli piłkarze GKS-u Tychy.

• Koniec pierwszej połowy. Przed przerwą w Olsztynie zobaczyliśmy trzy gole. Gospodarze prowadzą 2:1.

• Żółta kartka dla Mateusza Mączyńskiego za faul na Pawle Łukasiku.

• Arbiter doliczył jedną minutę do regulaminowego czasu gry.

• Dośrodkowanie Marusza Zganiacza, wyjaśnił pewną interwencją Piotr Skiba.

• Maciej Kowalczyk tym razem w akcji na skrzydle. Dośrodkowania zawodnika gości nie znalazło jednak adresata. Ten toczony w dynamicznym tempie mecz, nieco się uspokoił w ostatnich minutach.

• Z rzutu wolnego bezpośrednie na bramkę Marka Igaza uderzał Paweł Głowacki, ale jego strzał był bardzo nieudany. Futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Akcja przeniosła się pod drugą bramkę. Faulowany około 30 metrów od bramki Marka Igaza był Irakli Meschia, Stomil będzie miał stały fragment gry.

• Tym razem tyszanie w natarciu. W polu karnym do strzału składał się Maciej Kowalczyk, ale huknął ponad poprzeczką.

• Tym razem tyszanie wywalczyli rzut rożny, ale dośrodkowanie gości nie stworzyło zagrożenia pod bramką Stomilu.

• Stomil w dalszym ciągu w natarciu. Rzut rożny dla olsztynian, ale tym razem sytuację wyjaśnił Łukasz Kopczyk.

• GOOOOOL! Stomil już na prowadzeniu! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym niepewnie interweniował Igaz, futbolówka dotarła do Pawła Łukasika, który mocnym strzałym dał olsztynianom prowadzenie.

• Tym razem do faulu uciekli się goście. Łukasz Bucholc w nieprzepisowy sposób zatrzymany przez napastnika GKS-u Tychy Macieja Kowalczyka.

• Bartosz Rutkowski dograł futbolówkę na szósty metr, ale Piotr Skiba zdecydowanym wyjściem uprzedził Macieja Kowalczyka.

• GOOOOOL! Po wrzutce z rzutu wolnego Tomasz Wełnicki zdobył bramkę głową, uprzedzając wychodzącego do piłki Marka Igaza.

• Łukasz Bocian obejrzał żółtą kartkę za faul taktyczny.

• Stomil miał rzut wolny z około 20 metrów, ale Paweł Łukasik uderzył prosto w mur. Po kontrze do sytuacji strzeleckiej doszedł Mateusz Mączyński, ale Skiba interweniował bez pomyłki.

• GOOOOL! 1:0 dla GKS-u Tychy. Fenomenalna akcja Mateusza Mączyńskiego, który wpadł w pole karne i uderzył niemal w samo okienko.

• W odpowiedzi akcja Stomilu Olsztyn. Paweł Łukasik znalazł się w polu karnym, ale przegrał starcie z Łukaszem Kopczykiem.

• Wreszcie doczekaliśmy się groźniejszej sytuacji. Strzał Macieja Kowalczyka z lewej strony pola karnego z problemami broni Skiba.

• Sędzia przerwał grę używając gwizdka. Damian Szczęsny faulował w starciu z Tomaszem Wełną.

• Tym razem zaatakowali gospodarze. Irakli Meschia nie popisał się przy dośrodkowaniu, co stworzyło okazję do kontraataku dla gości. Szybki atak został przerwany przez olsztynian faulem.

• Mariusz Zganiacz dośrodkował z rzutu wolnego, a Maciej Kowalczyk oddał strzał głową, który jednak nie poszybował w światło bramki.

• Aktywny od początku spotkania Janusz Bucholc posyła dośrodkowanie w szesnastkę, ale Marcin Radzewicz pewną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo.

• Długie podanie jednego z piłkarzy GKS-u Tychy w kierunku Damiana Szczęsnego. Zawodnik gości został uprzedzony przez Tomasza Wełnickiego.

• Marek Igaz pewnie interweniował w polu karnym po wrzutce Janusza Bucholca.

• Spokojny początek spotkania, Marcin Radzewicz zatrzymany w nieprzepisowy sposób i arbiter przerwał grę.

• Zaczynamy mecz w Olsztynie. Arbiter Małyszek gwizdnął po raz pierwszy.

• Piłkarze obu drużyn są już na murawie. za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

• Głównym arbitrem spotkania będzie Jacek Małyszek z Lublina.

• Rezerwowi GKS Tychy: Piotr Misztal, Paweł Smółka, Robert Dymowski, Pavol Ruskovsky, Hubert Otręba, Kamil Nitkiewicz, Mateusz Bukowiec

• Prezentujemy ławki rezerwowych obu drużyn. Rezerwowi Stomil: Dawid Mieczkowski, asuhiro Kato, Piotr Darmochwał, Michał Trzeciakiewicz, Arkadiusz Mroczkowski, Rafał Śledź, Arkadiusz Koprucki

• W 1. kolejce obie drużyny podzieliły się punktami ze swoimi rywalami. O dużym szczęściu mogą mówić podopieczni trenera Cecherza przeciwko, którym podyktowane zostały aż 3 rzuty karne. Zawodnicy Sandecji potrafili tylko raz posłać piłkę do siatki z 11 metrów i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 2. kolejki 1. ligi, w którym Stomil Olsztyn podejmie GKS Tychy.