Stomil Olsztyn

2

Wigry Suwałki

2

• KONIEC! Co to był za mecz! Stomil ostatecznie zremisował na własnym stadionie 2;2 z Wigrami Suwałki.

• Mackiewicz uderza jeszcze z dystansu, piłkę pewnie łapie Skiba.

• Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Żółtą kartką ukarany Darvydas Sernas.

• Sernas zagrał do Biela, ten strzelał na dłuższy słupek, ale trafił obok bramki.

• Zmiana w Wigrach, Sernas wejdzie za Tarnowskiego.

• Wygląda na to, że to jakaś poważna kontuzja w szeregach Stomilu, boikso na noszach opuszcza bowiem Roman Maczułenko, w jego miejsce pojawi się Paweł Łukasik.

• Piotr Głowacki zdecydował się na oddanie strzału dystansu, ale piłkę pewnie łapie Salik.

• Ależ fenomenalnie broni dziś Skiba! Biel znalazła się w sytuacji sam na sam z golkiperem Stomilu, ale ten zdołał wyłuskać futbolówkę!

• Jakub Bartkowski ukarany żółtą kartką.

• Widać, że piłkarzom Stomilu bardzo ciężko gra się w osłabieniu. Wigry co chwila atakują olsztyńską bramkę, a gospodarze cofnięci na własnej połowie czekają tylko na kontry.

• Jarzębowski uderzał tuż zza pola karnego, ale trafił prosto w Piotra Skibę!

• Karol Mackiewicz efektownie minął jednego z obrońców, zagrał piłkę w pole karne, ale w porę wybili ją graczy Stomilu. Mamy rzut rożny dla przyjezdnych.

• Marcin Tarnowski uderza z dystansu, piłka wędruje wysoko ponad poprzeczkę.

• Niezła, składna akcja Wigier lewą flanką, sędzia wskazuje na rzut rożny, z narożnika boiska będą wybijali przyjezdni.

• Tomasz Jarzębowski ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w Stomilu, za Volodymyra Kovala wejdzie Piotr Glowacki.

• Ależ mecz zrobił się nam w Olsztynie! Wigry na początku drugiej połowy objęły prowadzenie po golu Bogusza, ale Piotr Darmochwał wyrównał zdobywając gola z rzutu karnego.

• Piotr Darmochwał mnie myli się i pewnie egzekwuje rzut karny!

• Co tu się dzieje, rzut karny dla Stomilu! Jeden z graczy Wigier zagrał ręką w polu karnym!

• Goooool!! Artur Bogusz!!!!

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Stomil remisuje z Wigrami 1:1, ale gra z jednym zawodnikiem mniej, bowiem czerwoną kartką został ukarany w 36. minucie Witalij Bierezowski.

• Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

• Na boisku widać przewagę Wigier nad grającym w dziesiątkę Stomilem. Czy gospodarze będą w stanie obronić wynik grając w osłabieniu?

• Karol Mackiewicz po raz kolejny w tym spotkaniu uderzał z dystansu, tym razem mocno niecelnie.

• Ależ emocje w końcówce tego spotkania. Wigry mogły prowadzić przed przerwą, ale na razie wynik nie uległ zmianie.

• Karol Mackiewicz nie wykorzystuje karnego, świetnie broni Skiba!

• Witalij Bierezowski ukarany czerwoną kartką za faul na Widejce.

• Mamy rzut karny dla Wigier!!

• Michał Kopczyński zbyt lekko uderzał z dystansu, piłkę bez problemy broni Skiba.

• Mamy rzut rożny dla gospodarzy, bez zagrożenia pod bramką gości. Z autu grę rozpoczną Wigry.

• W odpowiedzi Rafalskis wpadł w pole karne Stomilu, ale nieznacznie się pomylił i piłka nawet nie zagroziła Pitrowi Skibie.

• Maczułenko nieco zaskoczył precyzyjnym uderzeniem tuż zza pola karnego, piłkę koniec końców broni jednak Salik.

• Karol Mackiewicz strzelał na bramkę Stomilu prosto z dystansu, ale futbolówka trafiła prosto w ręce Piotra Skiby.

• Próba dośrodkowania Tarnowskiego w kierunku Mackiewicza, piłkę przechwytuje jednak piłkarz Stomilu.

• Gra nieco się wyrównała, w prawdzie piłkarze Wigier ewidentnie są rozdrażnieni stratą gola i próbują na wszystkie sposoby sforsować bramkę gospodarzy, jednak olsztynianie bardzo umiejętnie się bronią i czekają cierpliwie na wyprowadzenie kontry.

• Widejka nieźle dośrodkował na głowę Mackiewicza, ale ten nie trafił nawet w światło bramki.

• Stomil zasługiwał na zdobycie tej bramki, bowiem odkąd Wigry objęły prowadzenie piłkarze tej drużyny rzucili się do ataku.

• Piłkarze Wigier wychodzili z kontrą po rzucie rożnym, ale przy wybiciu piłka odbiła się od jednego z zawodników Stomilu i trafiła prosto pod nogi Volodymyra Kovala, który był na czystej pozycji i pewnym strzałem pokonał Karola Salika.

• Goooooooool! Volodymyr Kowal!!!!!

• Około dwóch tysięcy widzów ogląda dziś z wysokości trybun mecz Stomilu z Wigrami.

• Piłkarze Stomilu starają się odpowiedzieć na stratę gola, ale zupełnie nie mają pojęcia w jaki sposób przedostać się pod bramkę Wigier.

• Piękny gol Karola Mackiewicza, który potężnie huknął z dystansu, nie dając szans golkiperowi Stomilu na obronę strzału.

• Gooooool!! Mackiewicz!!!

• Bogusz pędził lewą stroną, ale jeden z piłkarzy rywali odebrał mu piłkę i skierował na aut. Mamy pierwszy rzut rożny dla Wigier.

• Piłkarze Stomilu zagrają dziś w biało-niebiesko, Wigry zaś w czerwonych trykotach.

• Pierwszy gwizdek sędziego, od środka piłkarze Stomilu!

• Rezerwowi Wigier: Zoch, Sernas, Żebrowski, Drągowski, Wenger, Wasilewski, Karłowicz.

• Rezerwowi Stomilu: Mieczkowski, Głowcaki, Łukasik, Shibamura, Kato, Żwir, Jamróz.

• Piłkarze obu drużyn pojawili się na murawie, za moment zaczynamy.

• Wigry pojadą do Olsztyna znacznie osłabione. Zbigniew Kaczmarek nie będzie mógł skorzystać z najlepszego strzelca swojej drużyny - Sebastiana Radzio. W Stomilu za kartki będzie pauzował Arkadiusz Czarnecki, a z powodu kontuzji nie będą mogli zagrać Tomasz Wełnicki i Dawid Szymonowicz.

• Po raz ostatni derby Warmii i Mazur na tym szczeblu rozegrano 3 sierpnia bieżącego roku. W meczu rozegranym w Suwałkach Wigry zremisowały ze Stomilem 1:1. Poprzedni mecz derbowy w województwie warmińsko-mazurskim na zapleczu ekstraklasy po raz ostatni rozegrano w sezonie 1997/98. Wówczas w tej klasie rozgrywkowej grały Jeziorak Iława i Warmia Olsztyn.

• Przed meczem zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: Stomil - Wigry LIVE! Derby Warmii i Mazur w Olsztynie po raz pierwszy od 17 lat.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki!