1

Zagłębie Lubin

4

3 1 połowa

• Sędzia zakończył gwizdkiem to spotkanie. Zagłębie Lubin pewnie pokonuje Stomil Olsztyn 4:1. Dziękujemy za współnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne relacje.

• A arbiter doliczył 4 minuty.

• Żółta kartka także dla Szymonowicza. I Bierezowski i Szymonowicz przez te kary będą musieli pauzować w następnym meczu.

• Bierezowski dostaje żółtą kartke za faul na zawodniku gości.

• Ależ szansa dla Papadopulosa. Czech wyszedł sam na sam z bramkarzem Stomil, ale dobiegło do niego dwóch obrońców z Olsztyna i piłka po jego strzale wypadła na rzut rożny.

• Zasłużona bramka dla Maczułenki. Najbardziej aktywny gracz gospodarzy dostał podanie w pole karne od Jeglińskiego i oddał strzał w lewy róg bramki Forenca.

• GOL! GOL! GOL! 1:4

• Stomil próbuje strzelić chociaż honorową bramkę. Nic z tego. Trudno im podejść do pola karnego gości, a jak już podchodzą to nie strzelają lub fatalnie pudłują.

• Cezary Sobolewski zmienia Kovala, który przed chwilą fatalnie spudłował.

• Z rzutu wolnego Bonecki - pewnie łapie piłkę Mieczkowski.

• Na boisku melduje się Michal Papadopulos.

• Karol Żwir wchodzi za Jamroza.

• Woźniak dostał piłkę i pognał z nią do linii końcowej boiska, wyłożył piłkę na sam środek pola karnego, a tam Łukasz Janoszka przy biernej postawie obrońców Stomilu pewnie umieścił ją w siatce.

• GOL! GOL! GOL! JANOSZKA!

• Sebastian Bonecki zmienia Aleksandra Kwieka. Wielkie brawa dla aktywnego gracza z Lubina. Nie ma co się oszukiwać, że jest to zmiana na wzmocnienie defensywy.

• O dyspozycji Stomilu w tym meczu świadczy choćby wybicie piłki przy wznowieniu gry przez bramkarza gospodarzy. Mieczkowski wybił piłkę w aut, blisko bramki olsztynian.

• Kwiek uderzał z powietrza, ale piłka uciekła w kozioł i nie mogło być to udany strzał. Piłka minęła bramkę Mieczkowskiego.

• Cotra ładnie zainicjował akcję, oddał piłkę do Janoszki i sam wbiegł w pole karne Stomilu. Nie doczekał się jednak podania zwrotnego.

• Faul Guldana i druga żółta kartka w tym meczu.

• Aleksandar Todorovski kończy udział w tym meczu. Zmienia go Paweł Stolarski.

• Strzał Kwieka daleki, od doskonałości, mija bramkę olsztynian.

• Piotr Głowacki zastępuje Pawła.

• Błąd Todorovskiego piłkę przejął Koval, który pognał na bramkę Forenca. Wraz z nim ścigał się Jakub Tosik, który wydawało się, że popchnął napastnika Stomilu i powinien być rzut karny. Sędzia jednak nie zauważył faulu zawodnika gości.

• W końcu sędzia wyciąga kartonik. Zółta kartka ląduje na koncie Łukasza Jamroza.

• Maczułenko sam próbował zaatakoować lubinian. Jego strzał wylądował daleko w trybunach.

• Janoszka dośrodkował w pole karne - tam jednak nie było nikogo i swoją akcję zaczynają gospodarze.

• Tosik na skrzydło do Woźniaka, ten wrzuca płasko po ziemii w pole karne, piłkę wybija jeden z obrońców z Olsztyna.

• Zagłębie Lubin nadal prowadzi grę. Olsztynianie nie mają pomysłu na to by zagrozić drużynie Piotra Stokowca.

• Maczułenko pomknął prawym skrzydłem, wrzucił - ale wprost na głowę obrońcy Zagłębia.

• Krzysztof Piatek zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Piłkę bez trudu złapał jednak Dawid Mieczkowski.

• Kolejny faul piłkarza Stomilu, ale pan Sulikowski chyba zapomniał zabrać dzisiaj kartek do pracy.

• Głowacki wrzuca z lewej strony, tam niedokładnie piłkę wybija Cotra. Pogubili się obrońcy Zagłębia i piłka znów wróciła do Głowackiego, który oddał strzał z 20. metrów jednak dobre parę metrów od bramki.

• Chyba jakiś uraz Todorovskiego. Zawodnik lubinian jest opatrywany po za boiskiem.

• Widać, że gracze Stomilu jeszcze nie weszli w tą drugą połowę. Jeśli bardziej się nie skupią to możemy być świadkami pogromu.

• Kwiek zagrywa do Woźniaka piękną piłkę, ale ten strzela z prawej strony bramki Mieczkowskiego. To była niezła okazja dla podwyższenia wyniku dla lubinian.

• Sędzia Dominik Sulikowski z Gdańska rozpoczyna 2. połowę spotkania. Od środka zaczynają goście z Lubina.

• Sędzia Sulikowski gwiżdżę po raz ostatni w tej połowie. Na pewno więcej powodów do radości mają przyjezdni z Lubina, trener Stomilu - Mirosław Jabłoński musi wstrząsnąć swoją drużyną.

• Rzut rożny dla gospodarzy, dośrodkowanie jednak nie zagroziło bramce lubinian.

• Ładna akcja Zagłębia ale nie przeciął podania z lewej strony boiska Łukasz Janoszka.

• Poprowadził piłkę Roman Maczułenko, zszedł do środka i oddał strzał z 20. metrów. To jednak nie mogło zaskoczyć bramkarza gości Konrada Forenca.

• Akcja Stomilu. Roman Machulenko dogrywa futbolówkę do Łukasza Jamroza, ale napastnik olsztynian nie doszedł do piłki.

• Obrona Stomilu jest dzisiaj dziurawa jak szwajcarski ser. Piłka trafiła na prawą stronę pola karnego do Arkadiusz Woźniaka, a ten strzelił po długim roku. Dawid Mieczkowski dotknął futbolówki, ale ta i tak trafiła do siatki.

• GOOOOOOL! 3:0 dla Zagłębia. Arkadiusz Woźniak.

• Mecz w Ostródzie jest pod absolutną kontrolą piłkarzy Zagłębia. Nic nie zapowiada, że olsztynianie mogą zdobyć dzisiaj chociaż jeden punkt.

• Krzysztof Piątek strzela kolejną bramkę, ale tym razem napastnik Miedziowych był na pozycji spalonej.

• Krzysztof Piątek przepchnął Witalija Bierezowskiego i popędził na bramkę Stomilu. W sytuacji sam na sam z golkiperem olsztynian napastnik Zagłębia popisał się skutecznym strzałem. Zagłębie prowadzi w Ostródzie już 2:0.

• GOOOOOL! Krzysztof Piątek!

• Tym razem po rzucie rożnym olsztynianie nie mieli już tyle szczęścia. Piłka trafiła pod nogi Łukasza Janoszki, a ten silnym, płaskim strzałem zaskoczył Dawida Mieczkowskiego. Chiociaż uderzenie było skierowane w środek bramki to golkiper gospodarzy nie dał rady.

• GOOOOOOOL! Łukasz Janoszka!

• Fenomenalnie zachował się Dawid Mieczkowski, który popisał się niesamowitą paradą po strzale głową Krzysztofa Piątka.

• Djordje Cotra przedzierał się lewą stroną. Trzy razy dogrywał piłkę i za każdym razie ta wracał do niego. W końcu zawodnik Miedziowych wywalczył rzut rożny.

• Michał Trzeciakiewicz pomknął lewym skrzydłem, jednak dobrze zapowiadającą się akcję skasowawali defensorzy Zagłębia Lubin.

• Kolejna próba uderzenia z dystansu Arkadiusza Woźniaka i jeszcze raz bardzo niecelna.

• Znakomitą sytuację mieli olsztynianie. Błąd w wyprowadzeniu piłki zawodników Zagłębia i Łukasz Jamróz znalazł się sam na sam z bramkarzem. Forenc znakomicie obrnił strzał zawodnik Stomilu.

• Pierwsze minuty zdecydowanie ze wskazaniem na piłkarzy Zagłębia. To oni przez bardzo długi czas utrzymują się przy piłce.

• Szarża prawym skrzydłem Todorovskiego. Piłkarz Zagłębia dograł piłkę w pole karne, ta minęła Krzysztofa Piątka. Całą akcję zamknął niecelnym strzałem Arkadiusz Woźniak.

• Aleksander Kwiek zagrywał krótką piłkę do Łukasza Janoszki, ale piłka po interwencji obrońcy trafiła w ręce Dawida Mieczkowskiego.

• Adrian Błąd uderzał z dystansu. Strzał piłkarza gości zupełnie nieudany. Z linii piatego metra rozpocznie Dawid Mieczkowski.

• Roman Maczułenko dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale bramkarz Zagłębia Konrad Forenc pewnie wyszedł do tego zagrania i złapał futbolówkę.

• W natarciu gospodarze. Piłka trafiła do Krzysztofa Piątka, który mocno uderzył z dość ostrego kąta, ale dobrze interweniował Dawid Mieczkowski.

• Arbiter rozpoczął spotkanie w Ostródzie.

• Rezerwowi Stomilu: Michał Przyborowski, Piotr Głowacki, Cezary Sobolewski, Tomasz Wełna, Karol Żwir.

• Rezerwowi Zagłębia: Dominik Hałdun, Paweł Stolarski, Sebastian Bonecki, Miłosz Przybecki, Adrian Błąd, Jarosław Kubicki, Michal Papadopulos.

• Arbitrem spotkania będzie Dominik Sulikowski z Gdańska.

• Stomil po bardzo słabej postawie uległ ostatniemu Widzewowi. Nieskuteczni łodzianie zdołali strzelić im aż trzy bramki, tracąc przy tym tylko jedną. Autorem honorowego trafienia został w doliczonym czasie gry Łukasz Jamróz.

• Zeszły weekend nie okazał się zwycięskim dla Miedziowych. Lubinianie bezbramkowo zremisowali z pozostającą w strefie spadkowej Pogonią Siedlce. Mimo wyraźnej przewagi w strzałach zarówno niecelnych jak i tych lecących w stronę siatki, w tej najważniejszej ze statystyk nie umieli pokonać rywali.

• Zapraszamy na relację na żywo z Ostródy, gdzie w meczu 24. kolejki 1. ligi Stomil Olsztyn zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA STOMIL OLSZTYN - ZAGŁĘBIE LUBIN

Wisła Płock - Zagłębie Lubin 07.03.2015

Zagłębie Lubin w poprzedniej kolejce zostało liderem 1. ligi i nie ma zamiaru oddawać palmy pierwszeństwa już do końca rozgrywek. Lubinianie mają na koncie 48 „oczek” i zaledwie punktem przewagi nad drugą Wisłą Płock. Od siedmiu spotkań drużyna Piotra Stokowca jest jednak niepokonana, a w Wielką Sobotę w Ostródzie zmierz się ze Stomilem.

- Nie przegraliśmy od siedmiu spotkań. Mecz z Pogonią był jednym z dwóch spotkań, w których nie strzeliliśmy gola. Mieliśmy swoje okazje, które wypracowaliśmy. Ale tak jak mówiłem, jedziemy dalej, walczymy o awans i zrobimy wszystko, by wygrać ze Stomilem – powiedział przed meczem Arkadiusz Woźniak, piłkarz Zagłębia.

Rywalem Zagłębia będzie Stomil Olsztyn, który tymczasowo rozgrywa swoje domowe spotkania w Ostródzie. Olsztynianie w tym sezonie radzą sobie bardzo dobrze i po dwudziestu trzech kolejkach zajmują wysokie, czwarte miejsce.