Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3 - 0 Sandecja Nowy Sącz

3

Sandecja Nowy Sącz

0

• Koniec meczu! Termalica wygrywa w derbach Małopolski z Sandecją 3-0.

• 3 minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

• Chyba dopiero druga akcja Sandecji w drugiej połowie, ale nic groźnego z niej nie wynikło.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi kapitan Termaliki, Jakub Biskup. Za niego wchodzi na boisko Dawid Kamiński.

• Szarżował lewą stroną Jarecki, minął dwóch rywali, ale zatrzymał go wychodzący z bramki Radliński.

• Strata Sandecji na własnej połowie, Jarecki odbiera piłkę i od razu podaje do Drozdowicza, a ten będąc przed polem karnym zdecydował się na strzał. Piłkę zdołał złapać jednak Radliński.

• Jarecki ukarany żółtą kartką za faul na Dudzicu.

• Znowu groźne po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale źle głową uderzył Drozdowicz. Obrońcy Sandecji zachowują się karygodnie przy stałych fragmentach gry.

• Ostatnia zmiana w Sandecji. Boisko opuszcza Ella Ken, a pojawia się Rudolf Urban.

• Świetna klepka Biskupa z Jareckim, dośrodkowanie tego drugiego, ale radzą sobie obrońcy Sandecji.

• To, czego nie zrobił trener Wójtowicz, robi trener Mandrysz. Z boiska schodzi Sołdecki, który ma na koncie żółtą kartkę, a wchodzi za niego Kupczak.

• Termalica bardzo mądrze gra, wymieniając dużo podań i rzadko tracąc piłkę. Sandecja zmuszona do biegania.

• Czerwiński! Zawsze, gdy faulowany jest Jarecki, z rzutu wolnego jest spore zagrożenie pod bramką Radlińskiego i tak było tym razem. Dośrodkował Biskup, na czystej pozycji był Czerwiński, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką!

• Jarecki dzisiaj skończy mecz mocno poobijany. Kolejny faul na nim, tym razem przepisy przekroczył Ella Ken.

• Zmiana również w Sandecji. Za Makucha pojawia się na boisku Szczepański.

• Pierwsza zmiana w Termalice. Za Kaczmarczyka wchodzi Foszmańczyk.

• Znowu akcja Biskupa i Plizgi na lewej stronie boiska, szybkie podanie na środek pola karnego, a tam był Włodyka i pewnie strzelił nie do obrony.

• Ależ przyspieszyła Termalica! 3-0! Strzelcem gola Włodyka!

• Dużo wolniejsze tempo w drugiej połowie. Piłkę często ma Sandecja, ale również spory problem przedostać się z nią za linię środkową.

• Ella Ken zaczynał mecz jako napastnik, teraz często podchodzi pod swoich obrońców, chcąc rozpocząć akcję na własnej połowie.

• Dobre podanie Plizgi do Drozdowicza, ale minimalnie zbyt długie i napastnik Termaliki nie dobiegł do piłki.

• Rzut wolny wykonał sam poszkodowany, ale strzał niecelny.

• Ella Ken łatwo wszedł w linię defensywną Termaliki, tuż przed polem karnym powalił go Sołdecki i za ten faul pomocnik gospodarzy otrzymał żółtą kartkę.

• Rozpoczyna się druga połowa.

• Problem ma trener Wójtowicz, który chyba nie do końca kontroluje mecz. Niane szybko złapał żółtą kartkę, a mimo to często uciekał się do faulowania swoich rywali. W 40. minucie postanowił zmienić Szymona Kuźmę, a już 3 minuty później Niane zszedł z boiska z czerwoną kartką. Sandecja będzie grała do końca meczu w "10" i przy obecnym wyniku wydaje się, że trudno będzie jej ugrać jakiekolwiek punkty.

• Drozdowicz rozmontował w pojedynkę obronę Sandecji w pierwszej połowie. Termalica wygląda dużo lepiej w ataku od swoich rywali, stwarzają więcej sytuacji i wynik powinien być wyższy niż 2-0.

• Koniec pierwszej połowy.

• Bębenek prostopadle do Dudzica, o ułamek sekundy szybszy był Nowak!

• To musiało się tak skończyć! Kolejny faul Niane na Jareckim i sędzia Bukowczan był zmuszony pokazać drugą żółtą kartkę pomocnikowi Sandecji! Goście do końca meczu będą grać w 10!

• Z Piszczkiem już wszystko dobrze i dzisiejszy debiutant może kontynuować grę.

• Pierwsze starcie Piszczka z Czerwińskim, napastnik Sandecji ucierpiał i leży na boisku.

• Zaskakująca zmiana w Sandecji. Za Kuźmę wchodzi Piszczek.

• Drugi raz w tym meczu Plizga zepsuł kontrę poprzez nieumiejętne prowadzenie piłki. Na jego szczęście gospodarze są w dobrej sytuacji i mają solidny wynik.

• Dobra akcja Sandecji, która umiała się przez dłuższy czas utrzymać przy piłce. Efektem tego był strzał Bębenka, choć Nowak złapał futbolówkę bez problemu.

• Piłkarze Termaliki raz po raz atakują prawą stroną i teraz przyniosło to efekt w postaci gola. Biskup zabawił się z zawodnikami Sandecji i dośrodkował wprost do Drozdowicza, który znowu z bliska strzela bramkę. Radliński bez szans na skuteczną interwencję.

• 2-0! Znowu Drozdowicz!

• To musiała być bramka! Fryc dostał piłkę od Włodyki i dośrodkował wprost na głowę niekrytego Sołdeckiego, a pomocnik Termaliki źle uderzył i nie trafił w bramkę z odległości 3 metrów!

• Niane znowu faulował w starciu z Jareckim, ale tym razem obyło się bez żółtej kartki. Po chwili dośrodkował Biskup i Kopaczowi zabrakło pół metra, by dopaść do piłki i z kilku metrów skierować ją do bramki.

• Strata Biskupa blisko swojego pola karnego, ale błąd kapitana Termaliki naprawili jego koledzy z obrony.

• Niane uderzył z daleka, ale wprost w Nowaka.

• Kopacz w ostatniej chwili zdołał przeciąć prostopadłą piłkę! Mogło być groźnie pod bramką Termaliki!

• Strzał z dystansu Włodyki i choć celny, to nie sprawił trudności Radlińskiemu.

• Znowu było groźnie po stałym fragmencie gry. Przed szansą po raz kolejny stanął Drozdowicz, ale nie potrafił czysto uderzyć piłki.

• Znowu faulowany na lewej stronie Jarecki i piłkarze Sandecji po raz drugi łapią żółtą kartkę na lewym obrońcy Termaliki. Tym razem ukarany Bębenek.

• Źle rozegrał akcję Ella Ken i piłkę przejęli gospodarze. Najpierw Biskup podał na lewo do Plizgi, ten będąc już w polu karnym dograł wzdłuż pola bramkowego do Drozdowicza, a napastnik Termaliki z bliska skierował piłę do siatki.

• Drozdowicz! 1-0 dla Termaliki!

• Pierwsza interwencja Nowaka, który pewnie wyłapał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

• Dośrodkowanie Bębenka z rzutu wolnego wybił Fryc.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelał głową Drozdowicz, ale piłka przeszła metr obok bramki!

• Niane ukarany żółtą kartką. Pomocnik Sandecji bardzo agresywnie zaatakował Jareckiego i przekroczył przepisy.

• Dobra akcja Sandecji, Kuźma podawał prostopadle między obrońców Termaliki, ale nie zdołał do niej dopaść żaden z jego kolegów i piłkę złapał Nowak.

• Termalica jak zwykle ubrana na pomarańczowo, a Sandecja w tradycyjnych biało-czarnych podłużnych pasach.

• Pierwszy gwizdek sędziego Bukowczana, rozpoczynają gospodarze!

• Ławki rezerwowych:

Termalica: Olszewski, Pleva, Foszmańczyk, Paluchowski, Kupczak, Janeczko, Kamiński.

Sandecja: Kozioł, Szczepański, Danek, Janczarzyk, Urban, Fałowski, Piszczek.

• Są już składy obu drużyn. Przed własną publicznością w drużynie Termaliki zadebiutuje dziś Kamil Włodyka, który zagra kosztem Mateusza Janeczki.

• Obie drużyny dzisiaj przystępują do meczu po ubiegłotygodniowych porażkach. Termalica przegrała w Ząbkach z Dolcanem 3-1, a w Nowym Sączu Sandecja uległa Miedzi Legnica aż 4-0.

• Witamy na relacji z meczu w Niecieczy, gdzie miejscowa Termalica podejmie Sandecję Nowy Sącz!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA TERMALICA BRUK-BET NIECIECZA - SANDECJA NOWY SĄCZ

Termalica - Okocimski Brzesko 4:0

Niedzielę w 22. kolejce 1. ligi rozpoczniemy w NIecieczy, gdzie miejscowa Termalica zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz w debrach Małopolski. Popularne "Słoniki" przed tygodniem rozczarowały i przegrały na wyjeździe z Dolcanem Ząbki 1:3. Tym samym ekipa Piotra Mandrysza straciła pozycję samodzielnego lidera rozgrywek i liczbą punktów zrównała się z Zagłębiem Lubin.

Rywalem Termaliki będzie Sandecja, która w odróżnieniu do pozostałych drużyn ligową wiosnę rozpoczęła dopiero tydzień temu (w 20. kolejce Widzew Łódź nie otrzymał zgody na grę na stadionie w Byczynie). W poprzedniej kolejce nowosądeczanie przegrali na własnym stadionie z Miedzią Legnica aż 0:4.