Wisła Płock 1 - 2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

2

• KONIEC! Termalica pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 2:1!

• Przemysław Szymiński ukarany żółtą kartką.

• Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry trzy minuty.

• Dimitar Iliev wygrał walkę z Czerwińskim i głową uderzał na bramkę Termaliki, ta powędrowała jednak tuż nad poprzeczką.

• Dawid Plizga rozgrywa dziś bardzo dobre zawody. Piłkarz Termaliki znalazł się w sytuacji sam na sam z Kiełpinem, uderzał z ostrego kąta, ale golkiper Wisły znów obronił.

• Ostatnie minuty należą do "Słoników". To goście częściej utrzymują się przy piłce i ostrzeliwują bramkę Wisły Płock.

• Zmiana także w Wiśle, Jabłoński zastąpi Darmochwała.

• Ostatnia zmiana w Termalice, za Biskupa wszedł Kaczmarczyk.

• Termalica w natarciu! Uderzenie Biskupa wybił Kiełpin, ale do piłki dobiegł Janeczko, odegrał ją do Paluchowskiego, a ten niemal pokonał golkipera Wisły Płock

• Ależ aktywny dziś jest Dawid Plizga! Piłkarz Termaliki sprawnie minął kilku rywali i wyszedł na czystą pozycję z Sewerynem Kiełpinem. Uderzał z lewej strony, ale golkiper Wisły wyciągnął się między słupkami jak struna i wyłapał piłkę.

• Dariusz Jarecki ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w Wiśle Płock, za Mikołaja Lebedyńskiego wejdzie Piotr Ruszkul.

• To mogła być świetna odpowiedź Wisły Płock! Piotr Darmochwał dopadł do piłki, groźnie uderzał na bramkę Termaliki, ale Sebastian Nowak obronił.

• Świetna akcja "Słoników", z lewej strony pięknie dośrodkowywał Jakub Biskup, a futbolówkę głową do siatki Wisły Płock skierował rezerwowy Adrian Paluchowski, który pojawił się na placu gry raptem kilka minut temu.

• GOOOL! ADRIAN PALUCHOWSKI!!

• Zmiana w Termalice, za Emila Drozdowicza wejdzie Adrian Paluchowski.

• Janus ładnie minął rywali i odegrał piłkę do lepiej ustawionego Darmochwała. Ten miał dużo miejsca, zaczął kiwać się z obrońcami Termaliki i koniec końców oddał bardzo słaby strzał, który nawet nie zagroził Sebastianowi Nowakowi.

• Bardzo mocne uderzenie z dystansu Dawida Plizgi, ale piłka powędrowała obok bramki.

• Lebedyński próbował zgrać piłkę do Ilieva, ale czujni defensorzy Termaliki przecięli do podanie.

• Bartosz Kopacz ukarany żółtą kartką.

• Bardzo niedokładne zagranie Wlazło do Góralskiego, piłkę przejęli goście.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego, Stefańczyk skierował piłkę wysoko nad poprzeczkę.

• Emil Drozdowicz został złapany na spalonym.

• Ależ groźna sytuacja Termaliki! Świetnie uderzał na bramkę Wisły Płock Dawid Plizga, ale Kiełpin popisał się genialną interwencją.

• Samobójcza bramkę zdobył Marko Radić, który pod naciskiem Emila Drozdowicza nie zdołał wybić jej z własnego pola karnego.

• SAMOBÓJCZA BRAMKA MARKO RADICA!

• Plizga zmieni na placu gry za Chomiuka.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Wisła Płock prowadzi z Termalicą 1:0 po golu Krzysztofa Janusza z rzutu karnego!

• Dalibor Pleva uderzał sprzed pola karnego, to był groźny strzał, po którym piłka ledwie o centymetry minęła bramkę Seweryna Kiełpina.

• Sędzia przedłużył pierwszą połowę o minutę.

• Krzysztof Janus nie pomylił się i pewnie pokonał Sebastiana Nowaka z jedenastego metra, Gospodarze prowadzą z Termaliką 1:0!

• GOOOL! KRZYSZTOF JANUS!!

• Do piłki podchodzi Krzysztof Janus.

• Rzut karny dla Wisły Płock!!

• Wrzutka Stefańczyka w pole karne Termliki, obrońcy w ostatniej chwili wybili piłkę. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Cezary Stefańczyk uderzał z rzutu wolnego, piłkę wybili obrońcy Termaliki, ale ta trafiła prosto do Darmochwała, który efektownie złożył się do strzału, ale trafił obok bramki.

• Stefańczyk dobrze minął rywala, ale stracił piłkę. Wywalczył jednak rzut rożny dla gospodarzy.

• Fabian Hiszpański na szczęście nie ucierpiał mocno i po krótkiej chwili przerwy wrócił już na boisko.

• Mateusz Janeczko za faul na Hiszpańskim ukarany żółtą kartką.

• Hiszpański faulowany przez Janeczkę. Nie wygląda to dobrze, sztab medyczny Wisły interweniuje.

• Nieporozumienie Kiełpina z Radicem, gracz Termaliki próbował zaatakować bramkę gospodarzy, ale golkiper Wisły z porę interweniował, w efekcie obaj panowie zderzyli się. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

• Spokojniejszy okres gry, piłkarze obu drużyn rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.

• Jak na razie na stadionie w Płocku nie oglądaliśmy żadnych goli, anie stuprocentowych sytuacji strzeleckich. Po grze obu drużyn widać, że każdej ze stron zależy na korzystnym rezultacie, w końcu stawka jest bardzo duża - awans do Ekstraklasy.

• Iliev zagrał do Darmochwała, a ten przebojem przebiegł sporą część boiska, ale zamiast odegrać do lepiej ustawionego kolegi liczył na indywidualne umiejętności i w efekcie stracił futbolówkę.

• Dobra akcja Wisły, Jacek Góralski groźnie uderzał głową na bramkę Termaliki, Sebastian Nowak z trudem ją złapał, ale koniec końców nawet jeśli wpadłaby do siatki, sędzia odgwizdał spalonego.

• Pierwszy rzut rożny dla Termaliki w tym spotkaniu, ale zbyt mocno wykonany ten stały fragment gry.

• Chomiuk zdecydował się na uderzenie z dystansu, bez zagrożenia pod bramką Wisły.

• Niezła wrzutka Góralskiego w pole karne Termaliki, ale w ostatniej chwili Czerwiński uniemożliwił odebranie piłki Lebedyńskiemu.

• Rzut wolny tym razem dla Termaliki. Wrzutka bezpośrednio w pole karne Wisły Płock, ale pewnie interweniował Seweryn Kiełpin.

• Cezary Stefańczyk dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale zagrał zbyt krótko, piłka nie minęła nawet linii obrony gości i zatrzymała się na defensorach z Niecieczy.

• Cezary Stefańczyk pędził z piłką prawą stroną, ale został powstrzymany przez jednego z graczy Termaliki. Sędzia wskazał na rzut wolny dla Wisły.

• Dariusz Jarecki został złapany na spalonym.

• Dobre wejście Mateusza Janeczki, ale jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Goście grają dziś bardzo dobrze w obronie. Nie pozwalają piłkarzom Wisły przedostać się w okolice własnego pola karnego, co stanowi dla gospodarzy duży problem.

• Dimitar Iliev wypatrzył Darmochwała i sprawnie zgrał do niego piłkę, ten zaś minął przed polem karnym "Słoników" kilku rywali i oddał płaski strzał na bramkę, który obronił Sebastian Nowak.

• Góralski faulowany przez Plevę, piłkarz Wisły padł na murawę. Po chwili na szczęście się podniósł, a sędzia nie ukarał gracza Termaliki.

• Jak na razie częściej przy piłce utrzymują się "Słoniki".

• Ładna akcja gości, ale Emil Drozdowicz został złapany na spalonym.

• Do głosu zaczyna dochodzić Termalica. Piłkę sprzed pola karnego na krótszy słupek uderzył Dariusz Jarecki. był to celny strzał, jednak poradził z nim sobie Seweryn Kiełpin.

• Janeczko faulowany przez Hiszpańskiego, sędzia nie zatrzymał jednak gry.

• Nieudana próba piłkarzy Wisły, wrzutkę w pole karne Termaliki pewnie wyłapał Sebastian Nowak.

• Próba zgrania futbolówki Kupczaka do Drozdowicza, ale najlepszy strzelec "Słoników" nie miał szans, aby do niej dopaść.

• Piotr Wlazło zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale piłka znalazła się w rękach Sebastiana Nowaka. Była to jednak pierwsza, groźniejsza akcja gospodarzy.

• Gospodarze spotkania grają dziś w tradycyjnych, niebieskich strojach, z kolei Termalica w pomarańczowych trykotach.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• Serdecznie witamy i zapraszamy na hit 30. kolejki 1. ligi! Wisła Płock zagra z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA WISŁA PŁOCK - TERMALICA BRUK-BET NIECIECZA

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisła Płock 0:1

Hitem 30. kolejki 1. ligi będzie starcie dwóch drużyn, które walczą o awans do Ekstraklasy - Wisły Płock z Termalicą. Stawka tego spotkania jest niezwykle wysoka, obie strony nie mogą sobie pozwolić na wpadkę, a różnica pomiędzy nimi jest niewielka. "Słoniki" do płocczan tracą tylko punkt.

Zwycięzca tego meczu umocni się na drugim miejscu w tabeli. Jeśli trzy punkty zdobędą piłkarze Wisły, odskoczą Termalica na cztery punkty. Jeśli zaś komplet "oczek" powędruje do niecieczan, ci wyprzedzą Wisłę o dwa punkty.

Biorąc pod uwagę formę, jaką w ostatnim czasie prezentują obie drużyny, wszystko przemawia za gospodarzami. Piłkarze Wisły wiosną spisują się znakomicie i poza porażką na inaugurację rundy wiosennej z Zagłębiem Lubin, płocczanie nie przegrali dziewięciu meczów, wygrywając siedem z nich. Nieco gorzej radzą sobie zawodnicy Termalicy, którzy wiosną na wyjeździe wygrali tylko raz.