0

Miedź Legnica

2

• Koniec spotkania w Lubinie. Zagłębie niespodziewanie przegrywa z Miedzią 0-2.

• Mateusz Szczepaniak podwyższa na 2-0 i Miedź może już się cieszyć z wygranych derbów.

• GOOOOLLL!!!!!

• Miedziowi walczą do końca o zmianę rezultatu ale legniczanie skutecznie odpierają ich ataki.

• Kakoko opuszcza boisko a w jego miejsce wszedł Bartoszewicz.

• Ależ szansa dla Zagłębia. Bledzewski w sobie wiadomy sposób obronił strzał Krzysztofa Piątka z trzech metrów.

• Arbiter główny doliczył siedem minut do drugiej części spotkania.

• Miedź skupiła się teraz na obronie i czeka aby skontrować Zagłębie.

• Trener Stokowiec nerwowo spogląda na zegarek ale jego drużyna nie potrafi znaleźć dzisiaj sposobu na pokonanie Bledzewskiego.

• Defensywa Miedzi prezentuje się dzisiaj znakomicie i nie pozwala na zbyt wiele piłkarzom Zagłębia.

• Na żywo spotkanie z trybun ogląda dzisiaj 8 509 widzów.

• Do końca meczu pozostało około 10 minut i jak się nic nie zmieni to Zagłębie przegra pierwszy raz od 23 sierpnia a w tabeli spadnie na drugie miejsce.

• Aleksander Kwiek po raz kolejny w tym spotkaniu uderzył niecelnie i nadal mamy 0-1.

• Boisko opuścił strzelec jedynej bramki, Daniel Feruga a w jego miejsce pojawił się Keon Daniel.

• Jakub Tosik w miejsce Adriana Błąda.

• Wracamy do gry, od bramki Andrzej Bledzewski.

• Pan Lyczmański po raz drugi jest zmuszony do przerwania meczu, powodem jest zadymienie płyty boiska.

• Teraz to fani Miedzi odpalili race i szaleją na swoim sektorze.

• Na uraz narzeka Papadopulos i w jego miejsce na boisku pojawił się Przybecki.

• Feruga brutalnie sfaulował Boneckiego i otrzymał za to żółtą kartkę.

• Ależ szansa dla Zagłębia. Zakotłowało się w polu karnym Miedzi ale Bonecki z pięciu metrów strzelił nad poprzeczką.

• Zagłębie po serii czterech spotkań bez porażki dzisiaj złapało chyba lekką zadyszkę bo nie prezentują tak ofensywnego i efektywnego futbolu jak we wcześniejszych meczach.

• Na gnieździe w młynie Zagłębia płoną szaliki Miedzi.

• Arbiter główny spotkania, przerwał na chwilę spotkania po tym jak fani Zagłębia zadymili boisko po odpaleniu rac.

• Zmiana w drużynie Zagłębia Lubin. Paweł Oleksy opuścił boisko a w jego miejsce wszedł Krzysztof Piątek.

• Do wejścia na boisko szykuje się Krzysztof Piątek.

• Bramkarz Miedzi doszedł już do siebie i wrócił do gry.

• Po starciu z Olkiem Kwiekiem, na murawie leży bramkarz Miedzi, Andrzej Bledzewski.

• Piłkarze Miedzi nie cofnęli się po zdobyciu gola i nadal atakują na bramkę Forenca.

• Miedź Legnica rozpoczęła drugą połowę od szybkich ataków i szybko przyniosło to efekty. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Feruga i piłka po rykoszecie wpadła do bramki Zagłębia.

• GOOOOLLLLL!!!!

• Zaczynamy drugą połowę!

• Obie ekipy są już na murawie. Za chwilę zaczniemy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. W Lubinie do przerwy 0-0.

• Pan Adam Lyczmański przedłużył pierwszą połowę meczu o co najmniej 60 sekund,.

• Strzał Marcina Garucha minimalnie minał bramkę Zagłębia.

• Będziemy mieli rzut rożny dla Miedzi po niefortunnym wybiciu piłki przez Kubickiego.

• Pan Lyczmański zapomniał chyba dzisiaj kartek. Groźny faul Adriana Błąda zakończył się tylkoo upomnieniem pomocnika Zagłębia.

• Zaostrzyła się gra w Lubinie. Dużo fauli, mało składnych akcji, tak teraz wygląda to spotkanie.

• Groźny strzał Łobodzińskiego pewnie wyłapał Konrad Forenc.

• Dużo problemów obrońcom Miedzi sprawia dzisiaj Dorde Cotra, który swoimi niekonwencjonalnymi dryblingami oszukuje swoich przeciwników.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Kevin Lafrance ale było to bardzo niecelne uderzenie.

• Praca trójki sędziowskiej wzbudza dzisiaj sporo kontrowersji ale piłkarze jak na razie trzymają nerwy na wodzy i żaden nie został ukarany żółtą kartką.

• Arkadiusz Woźniaka próbował się przedrzeć między dwoma zawodnikami Miedzi ale został powalony na ziemię. Sędzia Lyczmański nie widział jednak przewinienia w tej sytuacji.

• Daniel Feruga o mały włos nie pokonał Forenca. Jego centrostrzał wybił jednak bramkarz Zagłębia.

• Kibice Zagłębia przygotowali oprawę upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Cały stadion odśpiewał Mazurka Dąbrowskiego.

• W drużynie Miedzi bardzo dobrze wygląda współpraca na prawej stronie gdzie grają Łobodziński z Bartczakiem.

• Miedziowi co raz łatwiej przedostają się pod bramkę Miedzi. Szybkie akcje przynoszą korzyści w postaci stwarzanych okazji. Teraz przed szansą stanął Woźniak ale skiksował w dogodnej sytuacji.

• Jak na razie obie drużyny "się badają" ale mecz jest szybki bo oba zespoły próbują grać kombinacyjną piłkę.

• W odpowiedzi szybka akcja Zagłębia i na bramkę Bledzewskiego strzelał Woźniak ale bramkarz Miedzi przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Pierwszy strzał w meczu - na bramkę Forenca uderzał Garuch ale bramkarz Zagłębia pewnie złapał piłkę.

• Miedź rozpoczęła spotkanie od szybkich ataków i to drużyna gości przez chwilę nie schodziła z połowy Zagłębia.

• Na trybunach atmosfera derbów jest bardzo wyczuwalna!

• Zaczyna Miedź Legnica !

• Obie drużyny są już na boisku!

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania będzie Pan Adam Lyczmański z Bydgoszczy.

• W drużynie Miedzi grają obecnie piłkarze występujący w przeszłości w Zagłębiu - Grzegorz Bartczak, Wojciech Łobodziński i Aleksander Ptak.

• Zagłębie zagra dzisiaj na pomarańczowo, natomiast goście z Legnicy wystąpią w niebieskich strojach.

• Dla Zagłębia Lubin są to kolejne derby Zagłębia Miedziowego w tym sezonie. Wcześniej Miedziowi pokonali na własnym boisku Chrobrego Głogów 1-0.

• Na trybunach stadionu w Lubinie są również kibice Miedzi, którzy wypełnili cały sektor przeznaczony dla kibiców drużyny gości.

• Janusz Kudyba posyła dzisiaj do boju taką jedenastkę :

Miedź Legnica : Andrzej Bledzewski - Grzegorz Bartczak, Tomasz Midzierski, Kevin Lafrance, Adrian Woźniczka, Adrian Cierpka, Yannick Kakoko, Wojciech Łobodziński, Daniel Feruga, Mateusz Szczepaniak, Marcin Garuch.

• O to wybrańcy Piotra Stokowca :

Zagłębie Lubin : Konrad Forenc - Dorde Cotra, Jarosław Kubicki, Lubomir Guldan, Sebastian Bonecki, Paweł Oleksy, Łukasz Piątek, Aleksander Kwiek, Arkadiusz Woźniak, Michal Papadopulos, Adrian Błąd.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało już około 30 minut, dlatego serdecznie zapraszam na relację LIVE z derbów Zagłębia Miedziowego.