Trenerzy po meczu GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz (KONFERENCJA)

Łukasz Łabędzki
Trenerzy po meczu GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz
Trenerzy po meczu GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz Łukasz Łabędzki
W meczu 5. kolejki 1. ligi, GKS Bełchatów wygrał na własnym stadionie z Zawiszą Bydgoszcz 2:1 (0:1). Po tym spotkaniu trenerzy obu zespołów podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wydarzeń, które miały miejsce na boisku!

Rafał Ulatowski (GKS Bełchatów): Wygraliśmy ten mecz poprzez zespół, przez to, że nasza drużyna to nie tylko jedenastu podstawowych zawodników, ale i wszyscy rezerwowi. Było widać w pierwszej połowie, że mierzyły się zespoły z historią nie tak dawną w Ekstraklasie. Po tych pięciu meczach widać różnicę w podejściu zespołów pierwszoligowych a tych warunków jakie zaproponował nam dziś Zawisza. Było więcej miejsca do grania, możliwości obrócenia się, rozegrania piłki. W warunkach pierwszoligowej walki to bardzo rzadkie. My też chcieliśmy zagrać po ekstraklasowemu mając w swych szeregach chłopaków, którzy jeszcze tej Ekstraklasy nie poznali. Fajna dyskusja w przerwie, która miała podpalić lont, a tę iskrę dał Zięba i jego kolejna dobra zmiana. Wygraliśmy ten mecz poprzez zespół, przez to, że nasza drużyna to nie tylko jedenastu podstawowych zawodników, ale i wszyscy rezerwowi. W myśl maksymy trenerskiej, że ostatni zawodnik w zespole jest wyznacznikiem wartości całej drużyny. Historia jest piękna dla nas, ten sen trwa w dalszym ciągu. Chcielibyśmy przeżywać to w kolejnych spotkaniach.

Mariusz Rumak (Zawisza Bydgoszcz): Mecz zaczęliśmy dobrze, strzeliliśmy bramkę i ta gra w pierwszej połowie nie była jakaś bardzo dobra, ale na tyle dobrze zorganizowana, że mieliśmy sytuacje, które powinniśmy wykorzystać. Natomiast zbyt dużego zagrożenia naszej bramki nie było. Druga połowa była już zupełnie inna, gospodarze przejęli inicjatywę, bramki wisiały w powietrzu, więc to było moim zdaniem zasłużone zwycięstwo GKS i gratuluję. Martwi mnie to, że każda zmiana, którą wprowadziliśmy była osłabieniem zespołu w przeciwieństwie do gospodarzy, gdzie zmiennicy przyczynili się do zdobywania bramek. Nie mogę mieć większych zastrzeżeń do pracy w obronie czy defensywnych pomocników, natomiast zawiodła formacja ofensywna. Powinniśmy wymagać zdecydowanie więcej od tych piłkarzy.

źródło: GKS Bełchatów